Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Książki - kolejny slot w ekwipunku 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Książki - kolejny slot w ekwipunku
Jeżeli był ten temat, to dawno, wygasły zapomniany, albo go nie było.
Mam pewien pomysł, aby wprowadzić możliwość kupienia książek u NPC . Może to być u Belenosa, albo u Zohara, albo innych uczonych mężów :ugeek:

do czego będą te książki?

Książki mogą być przeróżne. Oto kilka przykładów:

Książka dla początkującego lekarza - gdy w ekwipunku leczysz się o 5 % szybciej ( podczas odpoczynku )

Książka potęgi - Gdy w ekwipunku , otrzymujesz + 4 mocy.



Jednakże można by wprowadzić do gry ( w miarę możliwości ) możliwość, że książkę naprawdę czytamy. Czyli mamy ją w ekwipunku, zaznaczamy ją, ( bo możemy mieć wiele książek i która czytamy? ) i po prostu wraz z upływem czasu, % przeczytanych stron by się zwiększał. Książki mogą być różnej grubości. ( czyli wolniej będą czytane )

No to teraz parę przykładów: ( UWAGA ceny i statystyki podaję przykładowe, ekipa na pewno wymyśli lepsze )

Księga mądrości - Po przeczytaniu 100% wiedza zwiększona NA ZAWSZE o +3 ( 15 platyny 50k g )


Poradnik młodego wojownika - Po przeczytaniu 100% NA ZAWSZE siła +2 zręczność +1, hp +30, kondycja +30 ( 20 platy )

poradnik Wspaniałego Drygu - Po przeczytaniu 100% NA ZAWSZE siła +1 zręczność +1 moc +1, wiedza +1, hp+10, mana +10, kondycja +10 ( 30 platy )

Schemat czyszczenia broni - gdy w ekwipunku +1 siła ( 100k )

Poradnik dla Barbarzyńcy - by Lester - tylko dla barbarzyńców siła +4 gdy w ekwipunku ( 600k )

poradnik dla Świętego - wiedza +2 kiedy w ekwipunku ( 300k )

Poradnik Ekipy - Wszystko +5 gdy w ekwipunku ( 2kk 20 platyny )

Poradnik na Fyo - dmg zadawany Fyo +5 % gdy w eq ( 1kk )

Poradnik ochrony - +5% obrony na wszystkie ataki ( 50 platyny 5kk )

to tylko przykłady. Mnie chodzi o samą idee. Czyli czytanie książek. Bo kto nie lubi książek?

mogą być książki z reskami na kłute obuchowe, sieczne i żywioły.

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


Ostatnio edytowany przez Voliene 27 Sty 2016, o 07:49, edytowano w sumie 2 razy



25 Sty 2016, o 20:52
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2015, o 11:15
Posty: 32
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: Healthcare
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książki - daj mi coś poczytać
jak dla mnie pomysł naciągany i z deka bezsensu jestem na nie


25 Sty 2016, o 21:53
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książki - daj mi coś poczytać
HKS napisał(a):
jak dla mnie pomysł naciągany i z deka bezsensu jestem na nie



wiem, że każdy ma swoje zdanie, ale powiedz dlaczego, podaj argumenty :)

Co znaczy tutaj w Twoim mniemaniu naciągany? dlaczego?

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


25 Sty 2016, o 22:14
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2015, o 14:00
Posty: 8
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: Jadeithe
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książki - może jako nowe eq?
po co te kolory przy opisywaniu ? trochę oczy od tego bolą
co do samej idei ... książka zwiększająca wiedze czy moc okej resy przeciwko ogień uroki energia zimno też
ale książka do siły ? lepszy pomysł to są już ,,trenerzy" danych statów przecież barbarzyńca nie uczył się mocniejszego wywijania toporem przez czytanie ale przez ,,pakowanie'' więc trenerzy dla fizycznych a książki lub mentorzy dla klas magicznych żeby lepiej się to wpasowało w klimat gry
sam pomysł na plus tylko czy w twoim zamyśle istnieje jedna książka do wiedzy czy też kilka ? i czy cały czas czytamy tą samą książkę (kupując ją raz na całą grę) czy już raz przeczytanej książki musimy się pozbyć .. sprzedać kowalowi lub bibliotekarzowi ,galtrsumowi ?) idea choć zacna wymaga dopracowania

_________________
Nie boje się śmierci - a to z prostego powody jestem jej sługą , Jestem czarownikiem Voodoo


26 Sty 2016, o 11:28
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Gru 2014, o 15:08
Posty: 118
Podziękowano: 99 razy
Otrzymanych podziękowań: 72 razy
Nick w grze: Qomb
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książki - może jako nowe eq?
Pomysł mi się podoba, jest wolny slot w eq. Ja widzę to tak że kupujemy zwoje/księgi/receptury/zaklęcia u npc i działałby by na zasadzie psycho rarów czyli xxx rund i ulega zniszczeniu

_________________
Qomb rycerz 132 lvl ►Attawa◄
Assda voodoo 110 lvl


26 Sty 2016, o 11:48
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Maj 2015, o 12:51
Posty: 15
Miejscowość: Bielsko Biała
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: ATlant
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książki - może jako nowe eq?
Dla mnie bomba jak spalenie zniesie jakaś twórcza trąba.

Księga to lek na wszystko.

_________________
Ja ryc a mój pet mo. Jeden z drugim wiele warci.
Są jak blizniaki jeśli ktoś o lvl pyta.
Peta nie denerwować bo ma kopa kosmicznego.
Expa ssa tyle, że mu przestrzeni w kosmosie zabrakło.

ATlant (ryc) 82, Atlantyda (sol) 82;
Mulder (mo) 46;


26 Sty 2016, o 11:52
Profil WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książki - może jako nowe eq?
Dziękuję, że skomentowaliście i przeczytaliście.

Jadeithe napisał(a):
po co te kolory przy opisywaniu ? trochę oczy od tego bolą
co do samej idei ... książka zwiększająca wiedze czy moc okej resy przeciwko ogień uroki energia zimno też
ale książka do siły ? lepszy pomysł to są już ,,trenerzy" danych statów przecież barbarzyńca nie uczył się mocniejszego wywijania toporem przez czytanie ale przez ,,pakowanie'' więc trenerzy dla fizycznych a książki lub mentorzy dla klas magicznych żeby lepiej się to wpasowało w klimat gry
sam pomysł na plus tylko czy w twoim zamyśle istnieje jedna książka do wiedzy czy też kilka ? i czy cały czas czytamy tą samą książkę (kupując ją raz na całą grę) czy już raz przeczytanej książki musimy się pozbyć .. sprzedać kowalowi lub bibliotekarzowi ,galtrsumowi ?) idea choć zacna wymaga dopracowania


po co kolory? Aby ładnie wyglądało :lol:

Jakie masz zastrzeżenia do książki siły? Przypominam, że siła to parametr głównie odpowiadający za obrażenia. Czy nie mogłaby być książka, gdzie uderzyć, porady dotyczące walki? Okej, wolałbym aby to było +? siła, ale jak chcesz, może być +? obrażenia. To zależy od Ekipy.

Ale nie rozumiem Twojego pytania. " tylko czy w twoim zamyśle istnieje jedna książka do wiedzy czy też kilka ? (...)

To byłoby normalny ekwipunek. To tak jakbym spytał, czy tylko jedna broń barbarzyńcy dodaje siłę? Przecież wiele może być autorów, więc różne ilości +? wiedzy.
to byłoby normalnie zmieniane , nie tak jak rary, że zawsze tyle samo, tylko po prostu zwykły przedmiot ( Oczywiście, można dodać rary )
Przecież napisałem, książki po przeczytaniu 100% statystyki lecą NA ZAWSZE. Książki mogą znikać, lub po prostu możemy sprzedać jakiemukolwiek NPC. ( tylko cena sprzedaży niewielka ). Przy okazji dobry by był parametr, opisujący ile i jakie książki przeczytaliśmy.



Drugi typ książek, to książki, które dodają określone statystyki gdy są w ekwipunku.
Gdy je sprzedamy, oddamy, to nie mamy tych dodatkowych stat.

No i mamy wolny slot w ekwipunku.
Ktoś z kolorowych mógłby powiedzieć , czy taki albo podobny pomysł może zostac wprowadzony? Oczywiście po 3D podklasach i innych priorytetach. Czy Ekipa ma inny pomysł, na nowe ekwipunek, nowy slot ekwipunku?

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


26 Sty 2016, o 18:10
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 17:24
Posty: 52
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 90 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książki - kolejny slot w ekwipunku
Witam
dla mnie pomysł jakiś dziwny.
To że posiadam kasę/platę mam mieć bonus do statystyk ?
Za to że włączę czytanie i idę zmywać naczynia ma być bonus? (czy to nie jest przypadkiem gra typu: zapierdalasz to masz?)

Dostępność tych książek. Losowa/do kupienia u NCP??
Czy z danej książki można skorzystać raz/czy ze 100x ?
Jeśli raz to 3/4 pkt więcej dupy nie urywają (tylko czy od tego nie są ulepszenia eq), jeśli 100x no to sorki coś nie halo.

Wg mnie pomysł słabo opisany. Były dużo ciekawsze pomysły co do bonusów z dodatkowego eq i lepiej opisane.

Tak wiem autor tematu poczuje się oburzony odmienną opinią i krytyką. Ale trolle tak maja że posiadają odmienne zdanie. ;)

Edit
Pierwszy lepszy z wyszukiwania oceńcie sami kto bardziej się przyłożył, który ciekawszy

viewtopic.php?f=123&t=32086&hilit=wolny+slot+w+ekwipunku&start=0


27 Sty 2016, o 08:52
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2015, o 14:00
Posty: 8
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: Jadeithe
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książki - może jako nowe eq?
Voliene napisał(a):

Jakie masz zastrzeżenia do książki siły? Przypominam, że siła to parametr głównie odpowiadający za obrażenia. Czy nie mogłaby być książka, gdzie uderzyć, porady dotyczące walki? Okej, wolałbym aby to było +? siła, ale jak chcesz, może być +? obrażenia. To zależy od Ekipy.

Ale nie rozumiem Twojego pytania. " tylko czy w twoim zamyśle istnieje jedna książka do wiedzy czy też kilka ? (...)

To byłoby normalny ekwipunek. To tak jakbym spytał, czy tylko jedna broń barbarzyńcy dodaje siłę? Przecież wiele może być autorów, więc różne ilości +? wiedzy.
to byłoby normalnie zmieniane , nie tak jak rary, że zawsze tyle samo, tylko po prostu zwykły przedmiot ( Oczywiście, można dodać rary )
Przecież napisałem, książki po przeczytaniu 100% statystyki lecą NA ZAWSZE. Książki mogą znikać, lub po prostu możemy sprzedać jakiemukolwiek NPC. ( tylko cena sprzedaży niewielka ). Przy okazji dobry by był parametr, opisujący ile i jakie książki przeczytaliśmy.





odwoływałem się myślami do ksiąg które wsadzamy w ekwipunkiem i ,,czytamy" sens był taki czy ta książka przepada ?czy mamy ja dalej i możemy ,,czytać"
książka do siły ... dla mnie to po prostu zabieg kosmetyczny i nic nie znaczący szczegół .. jakby tak pomyśleć książka od zręczności jako,,kung fu podręcznik" nawet by pasowało , książka siły ,,hantle świata "
z jednej strony książka dodająca coś do statystyk jako unikalny i rzadki przedmiot była by były ciekawym i cennym dodatkiem mogły by lecieć np z bibliotekarza
z kolej książki dodające rozmaite statystyki możliwe do kupienia u kowala (wiem że w tren istnieje ktoś kto w qescie interesował się księgami niestety nazwy npc nie pamiętam) będące łatwo dostępne ...już teraz mamy mutanty turkowców którzy bardzo mocno odstają pod względem statystyk jakby im dać możliwość używania książek do podnoszenia sb statystyk w kółko powstały by super mutanty na sterydach
dlatego może powiesz mi od jakiego poziomu byłyby dostępne księgi ? na jakich warunkach ?

_________________
Nie boje się śmierci - a to z prostego powody jestem jej sługą , Jestem czarownikiem Voodoo


27 Sty 2016, o 16:01
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książki - kolejny slot w ekwipunku
Witam :)
Pomysł raczej marny... Czytanie książek, czyli przewinięcie wszystkich stron, żeby dostać bonus? Ciekawe kto by to czytał... Kupowanie książek to też słabo. Sam kiedyś napisałem pomysł o "Kamieniach mocy" w wolne miejsce ekwipunku gdzie trzeba było je wykonać, a nie pójść do sklepu i kupić. I tak w ogóle to chyba wolne miejsce ma zniknąć z ekwipunku wraz z wejściem 3D (ale nie jestem pewien).
Pozdrawiam


27 Sty 2016, o 17:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 124 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron