Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 HANDEL - skończmy z patologią 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 20 Sty 2016, o 11:07
Posty: 19
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Tankerxxx
Odpowiedz z cytatem
Post HANDEL - skończmy z patologią
Witam,

mam prośbę i propozycję aby uregulować dział handlu itemami na forum, wpisy tego typu to patologia tego forum

"Jeśli cena mnie nie zadowoli przedmiot zostaje"


Skoro w temacie jest wpisane CM ( czyli cena minimalna za jaką jestem skłonny sprzedać dane coś) wartość "podbijania" a nawet KT ( czyli kup teraz za tą cenę) to jakim cudem dopuszczalne jest umieszczenie takiego zapisu :

"Jeśli cena mnie nie zadowoli przedmiot zostaje"

Proponuję aby podzielić oferty na dwa rodzaje

1. Informacja o sprzedaży i np post w stylu

Mam do sprzedania XXXX proszę składać oferty, jeżeli żadna mnie nie zadowolli trudno - i to jest OK.


2. Aukcje

czyli podajemy CM, KT, wartość przebicia, czas zakończenia aukcji od padnięcia CM

jeżeli autor tematu nie wywiąże się z oferowanego handlu dostaje banik na 7 dni, knebla na 14 - karę w expie, goldzie, placie, blokade zleceń - byle co ale do jasnej ... uporządkujcie to, gram w inne gry i takiej kpiny a aukcji na forum jeszcze nie spotkałem.


9 Mar 2016, o 11:06

Podziękowali: 3 Maerle (9 Mar 2016, o 16:53), Rexeus (9 Mar 2016, o 12:21), Voliene (9 Mar 2016, o 20:41)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Zgadzam się z autorem, strasznie irytuje jak z niewiadomych względów zwycięzca licytacji nie kupuje przedmiotu albo w trakcie jej trwania kupuje go ktoś inny czy aukcja zostaje przerwana. Oczywiście mogą się pojawić niespodziewane okoliczności (np: możliwość korzystnej zamiany), ale skoro decydujemy się coś sprzedać lub kupić to fajnie byłoby się wywiązać. Obawiam się jednak, że nie da się z tym nic zrobić. Ludzie piszą co chcą i nie ponoszą jeśli chodzi o handel w związku z tym żadnej odpowiedzialności.

Druga sprawa czy ekipa ma ochotę zajmować się handlem między graczami? To nie ich sprawa de facto co ludzie piszą, czy są fair, czy oszukują (w pewnym sensie nie wywiązanie się to oszustwo).


Może niezbyt związane z forum, ale z samym handlem - w grze występują podobne patologie codziennie setki razy i nic na to nie poradzisz.

Piszę przykładowo "sprzedam xxx za 300k" dostaję 10x priv - "zamienisz, dam 200k, oddasz za darmo, pożycz, masz yyy" - a później kolejne "głupi, nup, frajer" i gorsze.

Umawiasz się z kimś, dostaję wiadomość "ok, kupię" po czym 10 minut bez kontaktu i postać wylogowuje. Wiadomość odnośnie miejsca, przeważnie "ok, konwo" i czekasz 10 minut bez kontaktu. Pojawia się gość, umówiliśmy się na 300k, a on daje 286k i pisze, że nie ma więcej (chociaż 5 minut temu pisał - OK).

Ilość rezygnacji, zmiany zdania, nie wywiązania się czy ignorowania przez zainteresowaną osobę to dziesiątki przypadków codziennie i nic nie można z tym zrobić. Nie można w żaden sposób wymóc na graczach aby wywiązywali się z tego co piszą, przeważnie kończy się stratą 10 minut. Gorzej jak co 10 minut masz potencjalnego, przygotowanego kupca, który absorbuje cię na 10 minut i nic z tego nie wynika. I tak połowę czasu spędzasz na czekaniu.

Zaznaczam, że opcja ignorowania poniżej danego poziomu odpada z racji grupy docelowej, czyli niskich poziomów.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


9 Mar 2016, o 11:54

Podziękowali: Maerle (9 Mar 2016, o 16:53)
Profil WWW
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 14 Kwi 2014, o 15:41
Posty: 188
Miejscowość: Kraków
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Sajdzix
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
W moim odczuciu taka niska cena minimalna jest świetnym chwytem marketingowym - można zainteresować dużą ilość graczy swoim przedmiotem, a "jak nie zadowoli cena nie sprzedam" jest swego rodzaju ubezpieczeniem, iż nie sprzedamy przedmiotu za grosze.


9 Mar 2016, o 12:55
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Cze 2011, o 17:11
Posty: 153
Podziękowano: 323 razy
Otrzymanych podziękowań: 108 razy
Nick w grze: Maerle
Odpowiedz z cytatem
Post 
Do szału mnie doprowadzają wpisy, o których mówi autor i przypadki które opisuje Szym. Takie akcje z dopisywaniem tego kretynskiego zdania o niezadowalajacej cenie biorą się głównie z niewiedzy ile za dany przedmiot pacjent może wziąć. Więc wrzuca cenę minimalna wyjętą za przeproszeniem z dupy i zabezpiecza się debilizmem, pisząc zdanie w wiadomym stylu. A jakże prościej byłoby jakby napisał ową zadowalajacą cenę i od niej zaczął licytację. Niestety forum to nie allegro i nikt z tym nic nie zrobi.

Tapniete Tapatalkiem via Note4

_________________
Gildia: Wytrawni Smakosze
Profesja: Barb [Ostlor]


9 Mar 2016, o 16:52
Profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
nikt nie każe Ci brać udziału w żadnej licytacji, nawet mozesz sam robić tematy, że coś kupisz za określoną cenę i nawet nie zaglądać do innych tematów

Jak komuś poleciał jakiś item to ma prawo robić z nim co chce, a nie to co Ty byś chciał... Ten temat to jest patologia :evil:


9 Mar 2016, o 17:02
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 20 Sty 2016, o 11:07
Posty: 19
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Tankerxxx
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Seba przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM pierwszy post :)

To co się dzieje w grze to każdy wie i nie ma opcji tego skrócić


Mi chodzi wyłącznie o forum handlowe i LICYTACJE nie posty w stylu "mam coś na sell dajcie ofy" , skoro podaje dany pacjent KT / CM to czemu daje KT i nie mogę kupić, czemu CM nie jest ZADOWALAJĄCE ?????

Jaki marketing - tu połowa userów dobrze czytać nie potrafi a stosują chwyty marketingowe :)

Sprawa jest do ogarniecia przed administracje w kilku zdaniach tworzących regulamin forum handlu, egzekwowanie też jest proste, na suport i tak leci masa byle zgłoszeń bo mnie zaorali, bo groził mi klapsem, bo powiedział że jestem głupi itd itp


9 Mar 2016, o 17:56
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Nie rozumiem dlaczego miałbym przeczytać go jeszcze raz, przecież ewidentnie chcesz zarządzać przedmiotami innych...

Może od razu ustalić gotowe ceny na niektóre przedmioty, albo określić maksymalne wartości epików ? Ten temat jest żałosny.

Często CM daje się po to, żeby było od czego zacząć, a nie gracze dla jaj będą pisać po 1k albo inne małe wartości, ja np gdy sprzedawałem w licytacji różne itemki to zaczynałem od wartości w eskach.


9 Mar 2016, o 19:05
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Seba, pomyśl o jednym: Czy w realnym świecie , gdy wystawiamy coś na aukcję, to czy znajdujemy " Jeśli cena mnie nie zadowoli, to nie sprzedam" ??? Według mnie, osoba kupująca nie musi być uzależniona od sprzedawcy.

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


9 Mar 2016, o 20:46
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
To jest gra, tylko gra... Nie wiem czemu wszyscy aż tak bardzo się interesują drobnostkami, karać za to, że ktoś dropnął item i chce go sprzedać jak najdrożej :S

To z drugiej strony ja bym chciał, żeby rozdawali permy tym co się zadeklarują, że zapłacą x golda za jakiś item a jak się licytacja kończy to się dowiadujesz, że już kupili/nie mają teraz tyle kasy/jednak nie chcą kupić . Ale to jest tylko gra, czasem trzeba zrozumieć, że tylko debil licytowałby za większą sumę skoro trafiła się lepsza okazja, albo okazja na inny item i wydał kasę. Tak więc czasem też potrafię zrozumieć i "wybaczyć" kupującym bo sam bym pewnie postąpił tak jak oni.

Nawet gdyby takie coś miało wejść to CM byłaby 80%-100%(albo więcej) obecnych cen KT więc i tak byście nic nie ugrali .


9 Mar 2016, o 21:04
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Jak czytam targowisko to też drażnią mnie tacy użytkownicy, ale najbardziej mnie rozwala fakt, że można napisać przykładowo:
Mam do sprzedania xxx, cena minimalna xxx, licytacja trwa do xxx, w razie niezadowalającej oferty przedmiot nie zostanie sprzedany.
Więc tu moje pytanie, po co to?

Rozumiem, że ktoś może napisać "jeśli cena mnie nie zadowoli...", logiczne. Ale po co masz drażnić się z kupującymi podając tyle danych sprzedaży a później zaprzeczyć im wszystkim przez własny kaprys?

Jednak to nie jest sprawa do regulacji przez gm, lecz jedynie wiadomość do wystawiających oferty aby mieli pewne... ograniczenia.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


9 Mar 2016, o 21:15
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 250 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron