Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 HANDEL - skończmy z patologią 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Był sobie taki gracz z nickiem Neonek, sprzedawał dużo rarków, napisałem do niego, żeby spytać o ceny i się okazało, że są one(ceny rarów) 2x większe od tych które słyszałem od innych. I wiesz co ? Nigdy już do niego nie napisałem w sprawie kupna czegokolwiek.

Tak samo na czacie widać naśmiewanie się z gracza setnyvd, sam nie wiem skąd się to wzięło ale najlepsze jest to, że wyśmiewają go nawet 20-40 lvle które pewnie nigdy go nie widziały nawet na mapie albo jedynie przez ułamek sekundy.

Tak samo byłoby z takim kolesiem co mu żadna cena nie pasuje, powoli nabierałby odpowiedniej opinii i nikt by nie brał udziału w jego licytacjach


10 Mar 2016, o 23:32
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Cze 2011, o 17:11
Posty: 153
Podziękowano: 323 razy
Otrzymanych podziękowań: 108 razy
Nick w grze: Maerle
Odpowiedz z cytatem
Post 
Seba, sorry stary, ale kompletnie nie rozumiesz w czym rzecz, piszesz tylko dla samego pisania żeby po prostu coś sobie napisać.

Tapniete Tapatalkiem via Note4

_________________
Gildia: Wytrawni Smakosze
Profesja: Barb [Ostlor]


11 Mar 2016, o 08:42
Profil WWW
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Ja pitole seba, ale Ty jesteś uparty i to bardzo głupio...

Ten temat w ogóle nie ma nic wspólnego z cenami rarków, a z uczciwością... Jak w handlu masz ustalane warunki np opcje, że dasz 2kk więcej za Thorimmy bo Ci mówi, że mają 48% wytrzymałości, a Ty sprawdzasz i mają 34% to legalne i zgodne ze wszystkimi regułami jest podać go na sup z ssem rozmowy z prv jeśli nie będzie chciał Ci zwrócić kasy. To samo powinno być z handlem. Jeśli deklarujesz na handlu, "Sprzedam item X temu, kto w dniu Y da Z złota lub więcej lub przed terminem Y da cenę G ustaloną jako Kup Teraz" i to są uczciwe ustalone warunki, słowem pisanym - w przypadku tego forum białe na szarym i jeśli ktoś otrzymał cenę większą, niż minimalna i wybija godzina zakończenia aukcji to na miłość boską sytuacja kiedy wycofuje się ze sprzedaży lub coś kręci nie jest kwestią nieznajomości cen czy co tam sobie jeszcze seba nawymyślałeś, tylko zwyczajnym chamskim oszustwem i powinna być za to kara. Dlatego jak Ci mówią przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to czytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, jaśniej Ci już tego nie wyjaśnię.

A co do samego remedium na taką sytuację... To gdzieś kiedyś, a nawet kilkakrotnie i w kilku miejscach różni gracze pisali jako propozycję, a kolorowi deklarowali jako plan działania na bliżej nieokreśloną przyszłość - utworzenie domu aukcyjnego czy jak tam to nazwać, gdzie ustalona rzecz pójdzie systemowo i ja tu proponuję zaczerpnąć z już istniejącego rozwiązania gry Margonem, a mianowicie takie działanie:
1. Za kierowanie aukcjami odpowiada konkretny NPC "Aukcjoner" po 1 w każdym dużym mieście, czyli tu albo dodanie funkcji do konwojent, albo postawianie mu towarzysza.
2. Za wystawienie przedmiotu na aukcji pobierany jest podatek, mała kwota, ale nie stała, a % wartości K.T. lub w przypadku braku K.T. % ceny minimalnej, co pozostawia opcję ustalenia niskiej CM licząc na jej podbicie, co jednak wiąże się z ryzykiem, że przedmiot się sprzeda tanio, ale niestety wycofać się nie będzie można - za błędy się płaci. Wystawiając z kolei bardzo drogo liczymy się z tym, że przedmiot się nie sprzeda i mamy podatek od ceny w plecy, czym większa tym większy podatek...
2b. Podatek płacimy tylko jeśli przedmiot się nie sprzeda
3. W chwili wystawienia przedmiotu tracimy go z eq do chwili zakończenia aukcji kiedy to dostajemy albo pieniądze albo zwrot przedmiotu.
4. W przypadku chęci licytowania musimy wpłacić zadeklarowaną kwotę i znika ona z naszej sakiewki do chwili przelicytowania lub zakończenia aukcji o ile ją wygraliśmy, zabezpiecza to przed nieuczciwymi licytantami proponującymi kwotę, której nie mają.

ALE... o ile taki system rozwiązuje problem nieuczciwych licytacji to tworzy 2 kolejne - nie daje możliwości płacenia w handlu platą (chyba, że dorzucić z góry ustalony przelicznik przez sprzedawcę, wtedy by się to dało obejść) i nijak nie daje opcji wymiany przedmiot za przedmiot i na dobrą sprawę, aby się wymienić w takim systemie obaj wymieniający się powinni mieć odpowiednią gotówkę i nawzajem kupić od siebie itemy, a nie o to chodzi... Epika nie wymienia ten, co go stać na 2 inne za gotówkę... Niemniej jakieś takie zasady by to musiało mieć. System musi być prosty i intuicyjny, a zasady jasne i nieskomplikowane.

Niemniej na chwilę obecną wystarczy rozwiązanie doraźne w postaci regulaminu czatu i kary mnie tyle bana czy knebla, co blokad na forum moim zdaniem.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


11 Mar 2016, o 08:58
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Nie wiem po co z wami dyskutuje, skoro to wy nie rozumiecie mnie...

Wiem co macie na myśli mówiąc "uczciwa licytacja" ale jakiekolwiek zmiany nie mają w tym aspekcie sensu, ponieważ w przypadku zmian gracze znajdą sposoby aby je obejść.

Np:
- Ustalanie ceny minimalnej bliskiej obecnym cenom KT
- Pisanie tylko ceny KT przekraczającej obecne i dopisywanie: mozliwosc negocjacji, czekam na ofki PW

To w sumie powinno działać nawet gdyby wprowadzić dom aukcyjny, wymagalibyscie nadzoru od ekipy a nic by się nie zmieniło... Tylko wiecej pracy.

WGL najlepiej zdelegalizowac caly handel bo wszędzie można znaleźć nieuczciwe dopiski


11 Mar 2016, o 11:52
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Żeby zrealizować Wasze postulaty należałoby posadzić gościa, który nie robiłby nic, tylko weryfikował oferty handlowe na forum. Co więcej, nie tylko w tych aspektach które były poruszane, ale także np. w kwestii sztucznego podbijania ceny przez znajomych sprzedającego lub osoby robiące takie rzeczy z czystej zawiści, żeby tamten któremu zależy zapłacił więcej.
Nie można porównywać forum do mechanizmu allegro, a zwrot o tym, że nie sprzeda się przedmiotu gdy cena kogoś nie zadowoli jest jak dla mnie prawidłowy. Sam go zawsze stosuje oferując przedmiot w formie aukcji. Forum to nie allegro, a allegro posiada ukryty mechanizm ceny minimalnej która musi być przekroczona, żeby przedmiot sprzedać (jeśli korzysta się z tej opcji) a której licytujący nie widzą - ten zwrot jest równoważnikiem tego mechanizmu. Idąc tropem cena za którą wystawiam = cena minimalna oznacza, że sama licytacja nie ma sensu, bo cena minimalna ~= cena kup teraz, a tak nie jest.

Wszystko to sprowadza się do konieczności wprowadzenia mechanizmu targowiska, które nie jest planowane. Jednak nie tylko Taern ma "problem" z handlem. Wiele produkcji mmo też cierpi na tą przypadłość i to gracze rozwiązują sobie takie problemy sami zewnętrznymi narzędziami tworzonymi przez społeczność. Dla przy kładu http://poe.trade/ dla Path of Exle.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


11 Mar 2016, o 11:58
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 17 Wrz 2014, o 21:54
Posty: 25
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
desacred napisał(a):
Żeby zrealizować Wasze postulaty należałoby posadzić gościa, który nie robiłby nic, tylko weryfikował oferty handlowe na forum. Co więcej, nie tylko w tych aspektach które były poruszane, ale także np. w kwestii sztucznego podbijania ceny przez znajomych sprzedającego lub osoby robiące takie rzeczy z czystej zawiści, żeby tamten któremu zależy zapłacił więcej.
Nie można porównywać forum do mechanizmu allegro, a zwrot o tym, że nie sprzeda się przedmiotu gdy cena kogoś nie zadowoli jest jak dla mnie prawidłowy. Sam go zawsze stosuje oferując przedmiot w formie aukcji. Forum to nie allegro, a allegro posiada ukryty mechanizm ceny minimalnej która musi być przekroczona, żeby przedmiot sprzedać (jeśli korzysta się z tej opcji) a której licytujący nie widzą - ten zwrot jest równoważnikiem tego mechanizmu. Idąc tropem cena za którą wystawiam = cena minimalna oznacza, że sama licytacja nie ma sensu, bo cena minimalna ~= cena kup teraz, a tak nie jest.

Wszystko to sprowadza się do konieczności wprowadzenia mechanizmu targowiska, które nie jest planowane. Jednak nie tylko Taern ma "problem" z handlem. Wiele produkcji mmo też cierpi na tą przypadłość i to gracze rozwiązują sobie takie problemy sami zewnętrznymi narzędziami tworzonymi przez społeczność. Dla przy kładu http://poe.trade/ dla Path of Exle.



Owszem, to nad czym toczy się dyskusja to nic innego jak owe targowisko opisywane przez dziesiątki graczy, tyle że wersji manualnej :)

Nadal nie rozumiem dlaczego administracja upiera się przy tym aby nie wprowadzać takiego systemowego domu aukcyjnego. To ogromny błąd. Nikt nie chce by usuwano obecny system, pozostał by tak jak jest, a dodanie takiego rozwiązania jak opisuje Nephalem tylko urozmaiciłoby handel, i całą rozgrywkę, poprzez wprowadzenie nowej opcji handlu. A przecież wiemy że handel w Taern, jak i wielu innych tego typu grach, jest nieodłączną częścią rozgrywki której nijak nie da się obejść. I to że inne gry mają z tym problem, nie znaczy że Taern też musi.
W dodatku system który opisuje Nephalem sprawia iż gracz zawsze traci jakiś grosz, czego skutkiem byłoby stopniowe ubywanie złota z serwerów; można dodać % od licytowanej sumy zabierany przez system, by zniechęcić potencjalnych "podbijaczy" :)

Dodanie takiego systemu sprawiłoby też, iż dział na forum byłby w sumie niepotrzebny, a to odciąży z kolei modów, którzy nie będą musieli przeglądać czy tam aby nie naruszono regulaminu forum.

Jedna rzecz do wprowadzenia, a rozwiązuje tyle problemów, i przy odrobinie kreatywności nie musi rodzić kolejnych.


Ostatnio edytowany przez Respekt, 11 Mar 2016, o 13:38, edytowano w sumie 1 raz



11 Mar 2016, o 13:32
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Tankerxxx napisał(a):
Witam,

mam prośbę i propozycję aby uregulować dział handlu itemami na forum, wpisy tego typu to patologia tego forum
...
Skoro w temacie jest wpisane CM ( czyli cena minimalna za jaką jestem skłonny sprzedać dane coś) wartość "podbijania" a nawet KT ( czyli kup teraz za tą cenę) to jakim cudem dopuszczalne jest umieszczenie takiego zapisu: Jeśli cena mnie nie zadowoli przedmiot zostaje"
...

desacred napisał(a):
...a zwrot o tym, że nie sprzeda się przedmiotu gdy cena kogoś nie zadowoli jest jak dla mnie prawidłowy. Sam go zawsze stosuje oferując przedmiot w formie aukcji.


Wydawałoby się, że inżynier powinien umieć czytać ze zrozumieniem. Życie jednak potrafi zaskoczyć. Cena minimalna = równa się cena, za którą gotów jestem towar sprzedać. Jeżeli jednak znajdzie się więcej chętnych na licytowany towar, cena może znacząco wzrosnąć. To istota aukcji.

Można jednak zamiast ceny minimalnej, podać cenę wywoławczą, cenę od której zaczynamy licytacje. Cena wywoławcza nie równa się cenie minimalnej. Wówczas zwrot "jeśli cena mnie nie zadowoli..." jest na miejscu.

Niech każdy robi co chce ze swoimi "dropami" i sprzedaje za ile chce. Cytując znanego poetę "chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa: A czasem był jak piorun jasny, prędki...", z tym jednak jak widzę są duże problemy, szczególnie z tym "jasnym", z prędkim problemów nie ma :D


11 Mar 2016, o 13:37

Podziękowali: 2 Ahamenum (12 Mar 2016, o 00:17), Maerle (11 Mar 2016, o 15:49)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
@Respekt, dlaczego nie będzie targowiska? Ano dlatego, że ktoś mający największy wpływ na zmiany w grze tak zadecydował ;)

@Ludgar, wydawałoby się, że cytując różne - wyrwane z kontekstu - fragmenty wypadałoby sprawdzić, czy odnoszą się dokładnie do tego samego zagadnienia. Zwłaszcza, jeśli chcesz ich użyć do zdyskredytowania kogoś.

Edit poniżej.
Spoiler:

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


11 Mar 2016, o 16:02
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Do wyżej
Tankerxxx napisał(a):
Witam,

mam prośbę i propozycję aby uregulować dział handlu itemami na forum, wpisy tego typu to patologia tego forum

Skoro w temacie jest wpisane CM (czyli cena minimalna za jaką jestem skłonny sprzedać dane coś) wartość "podbijania" a nawet KT ( czyli kup teraz za tą cenę) to jakim cudem dopuszczalne jest umieszczenie takiego zapisu: Jeśli cena mnie nie zadowoli przedmiot zostaje


Wydawałoby się, że to jest temat tej dyskusji. Inne posty są z nim mniej lub bardziej związane. Albo nie zrozumiałeś o czym jest dyskusja, albo twój wpis miał słaby związek z tym co autora tematu irytuje.


11 Mar 2016, o 16:17
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 20 Sty 2016, o 11:07
Posty: 19
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Tankerxxx
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HANDEL - skończmy z patologią
Wróćmy do meritum


ja proszę o rozgraniczenie tematów typu "AUKCJA" i "ZBIERANIE OFERT"


a niejaki pan SEBA tego nie rozróżnia i drąży temat


AUKCJA mająca CM i KT to jedno

a ogłoszenie ZBIERAM OFERTY to drugie

ALLEGRO miało licytacje od ZERA i nie osiągało CM ale tutaj gracz PODAJE CM, PODAJE KT i jak cena wypadnie gdzieś między CM-KT zastrzega prawo nie sprzedania itemu !!!!


SEBA zanim walniesz kolejnego posta pomyśl, przeczytaj początek, zastanów się i dopiero coś napisz :)


11 Mar 2016, o 21:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 255 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron