Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania. 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
Trudności robienia flaszek powinny się różnić, ale żadna z nich nie powinna być niewykonalna.

P.S. czy przypadkiem nie jest tak, że te 2 vampirie co stoją w obstawie gregoriusa nie zaliczają przypadkiem do zlecka na piórko?Jeśli nie (a chyba jednak tak) to wystarczy zrobić tak, żeby zaliczały. Zrobienie 4 wież w godzinę też będzie wyzwaniem, ale będzie przynajmniej wykonalne nie tylko o 4 nad ranem kiedy zaułek jest pusty.

A co do tygrysow to jest ich masa - 2 w lesie koldów przejście na ostatni brzeg kładką, 3 dówjki respią w przejściu w lesie orków i na górze idąc w kierunku garnizony przez las orków cała kumulacja jedynek.

Ale ja bym zrobił jeszcze inaczej....

Wprowadziłbym 2 receptury an każde WF, dlaczego? Receptura pierwsza bylaby na poziomie obecnej - zebrać coś ciężkiego, zdobyć składnik w jakimś zlecku itd, jednym słowem proces żmudny, ale w gruncie rzeczy łatwy i wykonalny w granicach 40+ lvla oraz druga receptura na poziomie hardcorowym, do wykonania w grupie, czy solo dla koksa 80+ polowaniem np na jakieś lempo, koty górkie, kleszcze czy inny szajs, ale wymagające mniej składników i szybsze w wykonaniu, co zniweluje problem masowo skupowanych WF przez 100+lvle mające już większość rarów do końca gry i chcących je ulepszyć +10 kwestia dłuższej rozkminy i jak mam być szczery to mi się nie chce tematu opracowywać, ale chętnie komuś sprzedam pomysł.

Na chwilę obecną zaliczanie zlecka na vampirie tymi od Grzesia z obstawy rozwiązuje problem w całości.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


8 Mar 2016, o 17:16
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
Nephalem napisał(a):
Wprowadziłbym 2 receptury an każde WF, dlaczego? Receptura pierwsza bylaby na poziomie obecnej - zebrać coś ciężkiego, zdobyć składnik w jakimś zlecku itd, jednym słowem proces żmudny, ale w gruncie rzeczy łatwy i wykonalny w granicach 40+ lvla oraz druga receptura na poziomie hardcorowym, do wykonania w grupie, czy solo dla koksa 80+ polowaniem np na jakieś lempo, koty górkie, kleszcze czy inny szajs, ale wymagające mniej składników i szybsze w wykonaniu, co zniweluje problem masowo skupowanych WF przez 100+lvle mające już większość rarów do końca gry i chcących je ulepszyć +10 kwestia dłuższej rozkminy i jak mam być szczery to mi się nie chce tematu opracowywać, ale chętnie komuś sprzedam pomysł.


z tyi pomysłami to się lepiej nie rozpędzaj...
kazda flaszka powinna byc do wykonania solo, a ja tego nie wiedze nawet na 100 lvlu, za byle jeden item :S to juz wole robic cos innego i od czasu do czasu kupić itemki które potrzebuje do pierwszej receptury a dropią zczempów i dopiero wtedy się zabrać zarobienie flaszek


8 Mar 2016, o 19:59
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
Czy ja wiem... Nawet nie chodzi o to, żeby celowo rąbać jakieś moby, niedostępne do lekkiego zabicia solo (wysolowanie lempo jest możliwe i to niekoniecznie nawet na 100 lvlu, inne podobne mobki raczej też), zresztą wiele osób zwyczajnie ekspi na tych mobkach, a nie dropi z nich zupełnie nic, a mogłoby dropić coś na te hardcorowe receptury i kto by chciał by to zbierał, w gildiach by sie wymieniali skladnikami i selali na handlu, a np ostatni składnik dało się jedynie zbierać gdzieś pod Beirn a przynajmniej w okolicach zamarzniętego jeziora, żeby byle neptek, który by takie składniki kupił nie mógł tego złożyć do kupy - lub nawet prościej - receptury łączyłby NPC w Beirn.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


8 Mar 2016, o 22:01
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
Pozwoliłem sobie wrócić do tematu, ponieważ tak jakoś mnie wzięło na nazbieranie paru kłów bluttera i przy okazji wziąłem zlecko na vampirie i zobaczyłem 1 rzecz... miejsc respa vampirii wcale nie jest tak mało, ale... co prawda do zaułka wpadło w międzyczasie z 2-3 osoby, wiec mogły coś wyczyścić po drodze, to mało uczęszczanym korytarzem południowym w jaskini niedźwiedziej (to dolne równoległe przejście od zaułka do wejścia na instę misiaka) nie chodził nikt, a ja kilka razy po wyczyzczeniu go do zera łapałem respiące bluttery pojawiające się może co 3-5min, a na resp wybitych wcześniej vampirii czekałem z 15min. Kłopotem tego zlecka jest i było zawsze to, że ciężko te vampirie znaleźć, więc jesli już jest ich tak mało, niech może respią równie często jak bluty lub chociaż częściej, niż obecnie? Dla zwiekszęnia poziomu trudności można by wtedy zmniejszyć czas z 60 na 40min, bo obecnie w mniej, niż 60 min może być niewykonalne i tak:)

P.S. Nadal nikt nie sprawdził czy vampirie z obstawy Gregora zalicza do zlecka? Dla mnie zrobić 4 wieże w godzinę to jednak jeszcze problem, ale dla wielu banał.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


17 Maj 2016, o 11:59
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
Tak. Vampirie z wieży też zaliczane są do zlecenia. Z jaskini tresera również, jeśli się pojawią. Zrobienie 4 razy wieży w ciągu godziny to robota dla koksów a wiadomo nie każdy nim jest i osobiście znałam tylko jednego MO co robił sobie w ten sposób piórka. Na wykonanie jednej flaszy zręczności od podstaw potrzeba ponad 1h czasu więc każdy to olewa a ceny jak były wysokie to stają się jeszcze wyższe, chętnych na te flasze przybywa, niektórzy wręcz o nie błagają na handlowym. Producentów flasz u nas na serwerze wielu, ale za te nikt się nie bierze bo w 1h lepiej zrobić 10WF HP. Pogratulować balansu trzeba. Fizol nie będzie wydawał platyny na inhibitory dopóki nie będzie miał odpowiedniej ilości flasz.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


17 Maj 2016, o 17:41
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Sty 2015, o 17:58
Posty: 48
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
Jest jak jest, za pół roku nikt ich kupował nie będzie, tak kiedyś było z wf wiedzy, takie życie, wahania, spadki, wzloty :)

Wspominasz cenę 80k, a na Ostlor był gracz co za 100k skupował hurtem :)


17 Maj 2016, o 19:02
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
Jeean napisał(a):
Pogratulować balansu trzeba. Fizol nie będzie wydawał platyny na inhibitory dopóki nie będzie miał odpowiedniej ilości flasz.

Mag tak samo. Zrobienie wf wiedzy to też nie takie "hop siup".


17 Maj 2016, o 19:20
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
Wf Wiedzy to problem trochę innej natury. Nie wiem jak na innych serwerach ale na Duneb brakuje zwyczajnie ksiąg wiedzy. Znam graczy którzy mają setki czaszek Rizurula składanych latami. Ubijaniem Morkvira interesowano się jedynie gdy wychodzono z instancji misia i stał na drodze a i tak w większości przypadków księgę traktowano jak śmiecia i zwyczajnie wyrzucano. Teraz nie ma szans by nadrobić zaległości w księgach. Morkvir respi co pare minut i gdyby się teraz wszyscy na niego rzucili to w aragonitowej zrobiła by się jedna wielka zadyma ;) Zaznaczam przy tym że trzeba ubić okolo 4-5 Morkvirów żeby zdropić 3 księgi na flasze.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


17 Maj 2016, o 19:44
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2016, o 08:39
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
To ja mam taką propozycję: Zapewnić 100% szans na drop księgi + 100% szans na zdobycie Pióra. Przepis pozostałby ten sam ale byłaby pewność zdobycia składników

_________________
Serwer Hc:
Sheed na zawsze


17 Maj 2016, o 20:15
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: WF Zręczności - zmniejszenie trudności wykonania.
Pióro dostaniesz na 100% jak wykonasz zlecenie. Ale po co aż dwa do flaszy? Obstaje za jednym. W przypadku wf wiedzy, Morkvir nie powinien być jedynym sposobem na zdobycie książki albo przynajmniej powinny dropić z niego losowo jedna lub dwie księgi. To powinno nie przesadnie poprawić sytuację.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


17 Maj 2016, o 20:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 484 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron