Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach 

Wprowadzamy?
Ankieta zakończyła się 12 Maj 2011, o 21:57
Tak - i wszystko jasne. 92%  92%  [ 111 ]
Nie - dla mnie nie bomba. 8%  8%  [ 10 ]
Razem głosów : 121

 Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach 
Autor Wiadomość
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2010, o 13:31
Posty: 2670
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
No przecież nie będziemy zabijać gry / nie ulepszać jej dlatego, że newbie mają problemy. :roll:
Wyolbrzymione, ale powinno naświetlić, o co chodzi. (:

_________________
"Rząd wciąż chce naszego dobra, a my mamy go już tak mało."


22 Kwi 2011, o 03:01
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2011, o 08:37
Posty: 29
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
A dla mnie właśnie to o czym mówi Mystheria byłoby dodatkowym plusem. Wiedząc jaki mam atak fizyczny dystansowy i psychiczny, widzę który mob jakie ma braki i jak go najlepiej atakować :).


22 Kwi 2011, o 07:49
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011, o 20:48
Posty: 1556
Miejscowość: Konin
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 34 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
Lechus napisał(a):
A dla mnie właśnie to o czym mówi Mystheria byłoby dodatkowym plusem. Wiedząc jaki mam atak fizyczny dystansowy i psychiczny, widzę który mob jakie ma braki i jak go najlepiej atakować :).


To za bardzo ułatwiło by grę. Trzeba trochę poznać się na własnym doświadczeniu (a co za tym idzie zgonach).
Pomysł Es'a bardzo mi się podoba. Przecież każdy (czy może to tylko ja?) szukając najlepszej taktyki i tak przeliczał te wartości, prawda? A teraz mamy to wszystko gotowe :)
To jest tak samo Jakbyśmy zamiast % obrony mieli podane tylko punkty z lewej i wzór do obliczenia.
Chcesz znać swoją obronę? Łap kalkulator! Ale tam jest wszystko ładnie wyliczone, to czemu i tutaj tak ma nie być?
Za! Dla mnie bomba!

_________________
Image

Surowe prawo, lecz prawo.

"Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem."
- Kurt Cobain


22 Kwi 2011, o 08:38
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Mar 2011, o 23:04
Posty: 100
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
zdecydowanie jestem na TAK, sam kiedyś sobie obliczałem ilość obrażeń jakie powinienem zadawać ;)


22 Kwi 2011, o 13:51
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 6 Lut 2011, o 18:45
Posty: 101
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
Fajnie, ale jeszcze bombastyczniej by było kiedy pokazywany by był przedział dmg, bo wiadomo, nie zawsze wchodzi na 100%. :)


22 Kwi 2011, o 17:47
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 18:34
Posty: 85
Miejscowość: Mielec/Kraków
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 21 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
+/- 15% jest przedział dmg. Jestem na nie, bo co to za gracz, który nawet za pomocą kalkulatora nie umiałby sobie obliczyć siły swojego ciepnięcia? Panowie i panie, neokidy niech zostaną przy Tibii, a nie będą się tutaj udzielać/spamować/wkurzać/chytać bany. Bo jeżeli już ktoś nie umie sobie policzyć obrażeń w Taernie to chyba tylko właśnie owe neodzieciaczki.

@EDIT
Stanowiska nie zmienię, może z czystej przekory, może nie:) Niby praktycznie żadna zmiana, ale tak samo niepotrzebna.
Za to teraz gratisowo mały offtop: zmieńcie w opisach dmg podpalenie - unormujcie je do np. kolanka sheed'a. Bo kolanko ma swój dmg + krwawienie rozpisane osobno, a podpalenie... cóż. Jedna liczba:) I teraz pojawia się pytanie, czy te dmg z podpalenia wchodzą na dzień dobry czy są t obrażenia łączne przez te wszystkie tury trwania? Znaczy się, ja wiem, że ta druga opcja jest prawdziwa, ale wielu graczy nie wie.

_________________
Nie z krzyża jestem zdjęty - Bóg.
Ani czerwonej gwiazdy starzec.
Kocham czerń, kocham noc,
Pluję na prawo, bo kocham wolność.


Ostatnio edytowany przez Rekher, 24 Kwi 2011, o 15:10, edytowano w sumie 1 raz



24 Kwi 2011, o 14:48
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2010, o 13:31
Posty: 2670
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
Proponuję tą funkcję jako doświadczony gracz, nie neokid.
Inwestując w Umiejętność, na oko przynajmniej - chciałbym znać jej pole rażenia.
Coś takiego nie wymaga dodatkowej pracy ani skryptów, nie psuje klimatu ani nie przeszkadza.
To jest dokładnie to samo, co wyświetlanie statystyk, które mamy w sumie, zaraz obok bazowych.

Ewentualnie można pomysł doklimacić zamieniając "100% xxxx" na przycisk "Wypróbuj".
Wtedy po kliku dostajemy odpowiednie info w ramce, nieprzesadzone technicznie oczywiście, z zamkiem "ok".

_________________
"Rząd wciąż chce naszego dobra, a my mamy go już tak mało."


24 Kwi 2011, o 14:56
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 26 Kwi 2011, o 12:33
Posty: 15
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
Jestem na nie. Czemu wszystko od razu na tacy podawac? Czemu ta gra ma oduczac myślenia? Czy to ma jakiś związek z nową maturą z matematyki i z poziomem zdających? A niech sami sobie liczą, jak chcą wiedziec. Zresztą wzory są na poziomie podstawówki, więc co mądrzejszy 12-latek powinien też sobie poradzic. I jedno mnie dziwi: w temacie obok EsAmo mówisz, że procenty zabijają roleplay, a tutaj wygląda jakbyś twierdził co innego ;)

_________________
Zauważyłeś› kogoś› w koszulce z dziwnym numerkiem? To prawdopodobnie użytkownik naszego serwisu! zaloguj się™ i sprawdź, kim jest osoba, którą… dziś› spotkałeś› w autobusie!


Znajdź nieznajomych!


26 Kwi 2011, o 13:28
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011, o 20:48
Posty: 1556
Miejscowość: Konin
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 34 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
umbertho napisał(a):
Jestem na nie. Czemu wszystko od razu na tacy podawac? Czemu ta gra ma oduczac myślenia? Czy to ma jakiś związek z nową maturą z matematyki i z poziomem zdających? A niech sami sobie liczą, jak chcą wiedziec. Zresztą wzory są na poziomie podstawówki, więc co mądrzejszy 12-latek powinien też sobie poradzic. I jedno mnie dziwi: w temacie obok EsAmo mówisz, że procenty zabijają roleplay, a tutaj wygląda jakbyś twierdził co innego ;)


Skoro 12 latek sobie z tym poradzi to po co umieszczać takie wzory? Zróbmy gotowca zaoszczędzając czasu każdemu, bo i tak by to zrobili. Chyba, że powinniśmy dawać test iq przy otwieraniu karty umiejętności, aby sprawdzić czy osoba jest godna ją oglądać.
Nie można przesadzać. Taki wzór jest rzeczywiście błahy, a dając jego natychmiastowe obliczenie po prostu umilamy grę.

_________________
Image

Surowe prawo, lecz prawo.

"Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem."
- Kurt Cobain


26 Kwi 2011, o 13:43
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2010, o 13:31
Posty: 2670
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skrypt obliczający dmg w Umiejętnościach
@umbertho: Czy przeczytałeś cały temat? Ponieważ już w niejednym poście przedstawiałem nie jedno uzasadnienie.

_________________
"Rząd wciąż chce naszego dobra, a my mamy go już tak mało."


26 Kwi 2011, o 14:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron