Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Sen zimowy (wakacyjny) peta 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2015, o 17:13
Posty: 68
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Nick w grze: Pistacje
Odpowiedz z cytatem
Post Sen zimowy (wakacyjny) peta
Zaczęły się wakacje, wielu z nas wyjeżdża gdzieś i chcemy odpocząć od gry, więc wpadłem na taki pomysł:

No więc w chwili obecnej kiedy jedziemy sobie na jakieś wczasy, to musimy sporo jedzenia wrzucać na zapas dla peta gildiowego. A Pety te potrafią sporo jeść; wyobraźmy sobie, że mamy watahę złożoną z Kudłacza z poziomem 90 i Motyla z poziomem 90. Wychodzi 2,2k paszy tygodniowo, a wakacje polaków trwają najczęściej dwa. Czyli 4,5k jedzenia za wylegiwanie się naszego pupila w klatce, kiedy my się opalamy nad morzem.

Zawsze możemy go odesłać, ale wtedy zwalnia się miejsce w klatce i jakiś gildiowy troll je może zająć i potem się trzeba z takim wykłócać. Poza tym kiedy będziemy go chcieli wziąć z powrotem, będziemy musieli poczekać (z tego co się nie mylę) 48h, co jak dla mnie jest naprawdę sporym okresem czasu.

Pomysł mam taki, żeby można było zaplanować termin (załóżmy maksymalnie miesiąc) w którym nasz pet nie będzie spożywał jedzenia, naturalnie nie będzie można z niego wtedy korzystać. Taki urlop można by było wziąć raz na pół roku.
I najważniejsze: nie będzie można tego terminu skrócić podczas jego trwania, czyli jeśli ustawimy miesiąc to nie będzie można przed tym miesiącem zwierzaka odebrać, ew. za jakąś opłatą.

Piszcie co o tym myślicie.


30 Cze 2016, o 20:56

Podziękowali: Knoxi (30 Cze 2016, o 22:54)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014, o 17:56
Posty: 408
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Podziękowano: 72 razy
Otrzymanych podziękowań: 95 razy
Nick w grze: Loth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sen zimowy (wakacyjny) peta
po odeslaniu mozesz odebrac po 3 dniach id dnia odeslania, a to zalezy od kanclerza czy pozwoli zabrac slota czy nie

_________________
Loth 100 Druid

Setka wbita: 2016-9-9 22:23


30 Cze 2016, o 22:55
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sen zimowy (wakacyjny) peta
Myślę, że jeśli przypadło Ci miejsce w klatce to jest ono dla Ciebie, bez znaczenia czy masz tam peta czy nie. To, że ktoś Ci je zajmie pod Twoją nieobecność jest problemem lokalnym Twojej gildii i marnego kanclerza, który tego nie dopilnuje.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


1 Lip 2016, o 10:28

Podziękowali: MrocznaSiostra (2 Lip 2016, o 11:26)
Profil WWW
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sen zimowy (wakacyjny) peta
A z innej beczki - to przed zapadnięciem w sen zimowy dany dajmy na to niedźwiedź obżera się jak głupi, także i tak bilans żarcia jest niekorzystny:D

No i pełne poparcie dla słów desa - jak kanclerz jest pierdoła i nie umie ustawić odpowiednich rang ludziom, którzy mają pety a niższych tym co nie mają... kub strategów daje byle komu... ja bym zmienił gildię...

Pomijając, że sam jestem u siebie kanclerzem, a petów nie mam w 3 klatce i miejsca dla nich zawsze będzie aż za dużo, ale po prostu nie wyobrażam sobie, żeby mając peta wcześniej nagle stracił miejsce w klatce... nie będę grał x czasu - odsyłam, wracam odkupuje i wszystko śmiga.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


1 Lip 2016, o 16:20
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 22 Maj 2014, o 16:17
Posty: 67
Podziękowano: 113 razy
Otrzymanych podziękowań: 203 razy
Nick w grze: Panisamozlo
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sen zimowy (wakacyjny) peta
Pomysł bezsensu bo jest opcja odeślij zwierzaka, a to że masz same trolle w gildii to już twój problem... w sumie to ja bym cię za takie stwierdzenie jakiego użyłeś wyrzuciła gdybyś był w mojej... Trolle górą!

U mnie w gildii chłopak napisał że ma wyjazd szkoleniowy i nie będzie grał bo nie może, odesłał zwierzaka i nikt mu miejsca nie zajął. W gildii ludzie się szanują wzajemnie...dodam że w takiej porządnej, a nie w takiej jak tu została opisana z klimatem w niej panującym...

_________________
Krzywdząc innych, krzywdzisz sam siebie.


2 Lip 2016, o 11:28
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sen zimowy (wakacyjny) peta
a najbardziej mnie rozwaliło to, że dla Ciebie 48h to długo, a chcesz czekać miesiąc:D czyli miesiąc to krócej, niż 48h?

Poza tym jak podajesz termin max musisz podać i minimum, które będzie nie mniejsze z pewnością, niż 48, co jest zaprzeczeniem jakiegokolwiek sensu, bo danie bez dolnego limitu skończy się w sposób oczywisty nadużyciem... mam peta, który służy mi tylko do solowych zlecek na hajs? To od jutra codziennie zapada w sen zimowy i wstaje kolejnego dnia, a prze 23h kiedy nie jest potrzebny - nie je.

A może nie zrozumiałeś prostej i oczywistej rzeczy, że 48h się liczy od czasu odesłania? I żyjesz w wyimaginowanym świcie, gdzie nie ma peta w klatce tydzień, przywracasz go i czekasz 48h... i top by wyjaśniało ten głupawy pomysł... Otóż jak odkupisz odesłanego peta po upływie np 45h będzie na Ciebie czekał gotowy do akcji od ręki. Jeśli odkupisz po 42h to poczekasz jeszcze 6 zanim będziesz go mógł zabrać na wyprawę.

P.S. A jak w gildii nikt Cie nie szanuje i zajął by Ci klatkę to cóż... nic nie dzieje się bez przyczyny...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


2 Lip 2016, o 16:17
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2015, o 17:13
Posty: 68
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Nick w grze: Pistacje
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sen zimowy (wakacyjny) peta
Nephalem napisał(a):
a najbardziej mnie rozwaliło to, że dla Ciebie 48h to długo, a chcesz czekać miesiąc:D czyli miesiąc to krócej, niż 48h?

Poza tym jak podajesz termin max musisz podać i minimum, które będzie nie mniejsze z pewnością, niż 48, co jest zaprzeczeniem jakiegokolwiek sensu, bo danie bez dolnego limitu skończy się w sposób oczywisty nadużyciem... mam peta, który służy mi tylko do solowych zlecek na hajs? To od jutra codziennie zapada w sen zimowy i wstaje kolejnego dnia, a prze 23h kiedy nie jest potrzebny - nie je.

Widać że nawet nie przeczytałeś pierwszego posta do końca: "Taki urlop można by było wziąć raz na pół roku."

Nephalem napisał(a):
A może nie zrozumiałeś prostej i oczywistej rzeczy, że 48h się liczy od czasu odesłania? I żyjesz w wyimaginowanym świcie, gdzie nie ma peta w klatce tydzień, przywracasz go i czekasz 48h... i top by wyjaśniało ten głupawy pomysł... Otóż jak odkupisz odesłanego peta po upływie np 45h będzie na Ciebie czekał gotowy do akcji od ręki. Jeśli odkupisz po 42h to poczekasz jeszcze 6 zanim będziesz go mógł zabrać na wyprawę.

Tak, faktycznie nigdy nie odsyłałem peta i myślałem, że właśnie w taki sposób to działa. Dzięki za wytłumaczenie, choć mogłeś darować sobie te bezczelne i wyśmiewcze epitety.


2 Lip 2016, o 17:04
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sen zimowy (wakacyjny) peta
dasi napisał(a):
Nephalem napisał(a):
a najbardziej mnie rozwaliło to, że dla Ciebie 48h to długo, a chcesz czekać miesiąc:D czyli miesiąc to krócej, niż 48h?

Poza tym jak podajesz termin max musisz podać i minimum, które będzie nie mniejsze z pewnością, niż 48, co jest zaprzeczeniem jakiegokolwiek sensu, bo danie bez dolnego limitu skończy się w sposób oczywisty nadużyciem... mam peta, który służy mi tylko do solowych zlecek na hajs? To od jutra codziennie zapada w sen zimowy i wstaje kolejnego dnia, a prze 23h kiedy nie jest potrzebny - nie je.

Widać że nawet nie przeczytałeś pierwszego posta do końca: "Taki urlop można by było wziąć raz na pół roku."

Nawet jeśli tylko raz na pół roku to musi być limit czasowy minimum.

Cytuj:
Tak, faktycznie nigdy nie odsyłałem peta i myślałem, że właśnie w taki sposób to działa. Dzięki za wytłumaczenie, choć mogłeś darować sobie te bezczelne i wyśmiewcze epitety.

hmm... nie mogłem... i nie ma takiego słowa jak wyśmiewcze, a przynajmniej współcześnie, bo w XVIII-XIX wiecznej literaturze możliwe, że da radę takie znaleźć. A nie mogłem sobie darować, bo nie jest to coś co trzeba sprawdzić, aby się dowiedzieć, tej informacji da się zwyczajnie poszukać - przede wszystkim na devBlogu, przede wszystkim w opisie zmian w upku (tym z opisem komend gildiowych /guilddonation i /guildhistory), a na szacunek trzeba sobie niestety zasłużyć, a ktoś kto myślał a mógł sprawdzić - ba zapytać na kurce - niestety jakoś na to nie zasłużył...

P.S. Co do słów jakie są, skoro słowa wyśmiewcze nie ma - to można używać słów prześmiewcze lub wyśmiewające.

P.P.S. zajrzyj też na wikipedię i przeczytaj definicję słowa "pleonazm" i nigdy więcej nie pisz, że 48h to długi okres czasu... wystarczy napisać, że 48h to długo.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


3 Lip 2016, o 18:36
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sen zimowy (wakacyjny) peta
Wakacje kosztują. Musisz zadbać o pety tak jak o akwarium, które zostawisz w domu bez opieki na 2 tygodnie :D Gdybym grała na Ostlor to selneła bym Ci 5k żarcia po 1:300.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


4 Lip 2016, o 12:00
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2015, o 17:13
Posty: 68
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Nick w grze: Pistacje
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sen zimowy (wakacyjny) peta
Nephalem:

http://screenshooter.net/102843783/djlqvqhyj

To nawet nie 48h, lecz 72h.


8 Lip 2016, o 00:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 452 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron