Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Świątynia w gildii. 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 3 Maj 2014, o 10:26
Posty: 307
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 174 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Świątynia w gildii.
Jako osoba zarządzająca gildią, jestem zirytowana koniecznością ładowania świątyni co 30-40h, mimo że korzysta z niej 5 osób. Można byłoby bawić się w podnoszenie wysokości składki, ale będzie to nie fer wobec osób, które ze świątyni korzystają mniej. Nie można też zweryfikować czy osoby, które mówią, że nie korzystają i płacą platyny faktycznie tego nie robią.

Pojawiało się już kilka tematów odnośnie wprowadzenia określonej liczby ładunków na rangę czy jakiegoś ograniczenia pobierania ładunków, dla osób, które nie płacą składek lub informacji kto ile ładunków pobrał, ale zostało bez odzewu, więc dodam jeszcze jedną propozycje.

Świątynia mogłaby działać jak teleport.

Gdyby zastąpić cześć, w której świątynie ładujemy za platynę, opcją kupna indywidualnych ładunków, np. za 20 platyny moglibyśmy kupić dla siebie 50 ładunków, problem składek odszedłby w zapomnienie.
Ktoś kto nie chciałby korzystać ze świątyni po prostu nie będzie ich sobie kupował, a ktoś kto będzie chciał wytracić 100 ładunków w jeden dzień zrobi to na własny koszt.

Część w której ładujemy świątynie za kryształ + złoto można by było zostawić. Dalej byłaby zależna od naładowania przez strategów, tylko dodałoby się tabelkę z rangami i rozdawałaby graczom ładunki w zależności od przydzielonej na rangę liczby.

Z ładunkami nie trzeba by było dużo kombinować, siedziałyby sobie w plecaku jak zwoje teleportacji, mogłyby mięć grafikę kolorowej kulki. W handlu raczej zablokowane by być nie musiały, bo cena na rynku inna niż zależna od platyny wytworzyć się nie powinna.
20% z ceny za ładunki mogłoby wpływać na rzecz gildii.

Zmiana byłaby znacznym ułatwieniem przy ogarnianiu finansów gildii oraz wyeliminowałby element nieuczciwości wobec osób, które płacą i korzystają normalnie ze świątyni.


Jeszcze taka mała propozycja żeby zmienić wagę zwojów teleportacji + ładunków gdyby ktoś chciał pomysł wprowadzić na 0, trochę tego jest i jednak miejsce w plecaku zajmuje, a nie mamy go za wiele.

***
Dodałam ankietę.

***

Ciekawią mnie opinie na NIE, napiszecie dlaczego pomysł Wam się nie podoba?


Ostatnio edytowany przez Titania 17 Lut 2015, o 21:07, edytowano w sumie 2 razy



16 Lut 2015, o 14:12

Podziękowali: 3 Ahamenum (16 Lut 2015, o 21:35), ElMorte (16 Lut 2015, o 14:58), Fpkori (16 Lut 2015, o 18:16)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 16 Sty 2015, o 13:25
Posty: 10
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: marmilsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świątynia w gildii.
w sumie jestem na +


16 Lut 2015, o 21:16
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014, o 17:56
Posty: 408
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Podziękowano: 72 razy
Otrzymanych podziękowań: 95 razy
Nick w grze: Loth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świątynia w gildii.
Dodaj ankiete, a pomysł fajny

_________________
Loth 100 Druid

Setka wbita: 2016-9-9 22:23


16 Lut 2015, o 21:23
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 17:25
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: hetmanpoz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świątynia w gildii.
Pomysł bardzo fajny.

Osobiście też jestem za przeorganizowaniem tej instytucji jaką jest Gildia a zliczanie składek to mordownia.
Równie dobrze było by gdyby była Historia świątyni kto zabrał ile


17 Lut 2015, o 10:38
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sie 2014, o 13:06
Posty: 17
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świątynia w gildii.
Gildia w początkowym zamyśle miała łączyć graczy, których wiążą ze sobą wspólne wypady na bossy, pvp, a także zainteresowania z realnego życia.
To Ty zarządzasz Gildią, jeżeli masz pasożyta, który przeszkadza Tobie i reszcie członków to go upomnij, jeżeli to nie pomoże, to podziękuj za współprace. Przyjmując takiego delikwenta do swojego grona zapewne poinformowałeś/aś go o składkach i terminie ich wpłaty. Nie może być tak, że taka osoba później ustala własne zasady.
Według mnie temat kompletnie niepotrzebny. Ekipa ma mnóstwo rzeczy do roboty, dodatkowo przyszły nowe obowiązki związane ze zmiana regulaminu. Zapewne taka zmiana wprowadzona byłaby po dłuższym czasie, o ile wogóle zostałaby wzięta pod uwage przez GM.
Gildie nie utrzymuja tylko kanclerz ze strategami, ale także każdy z członków. G to nie pojedyńcze jednostki, ale każdy członek. Ładujesz światynie nie dla siebie czy tam kolegów, tylko całej gromadce i taka polityka gry jest odpowiednia.


17 Lut 2015, o 11:31
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 3 Maj 2014, o 10:26
Posty: 307
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 174 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świątynia w gildii.
Widzisz problem w tym, że nie mam się o co przyczepić, bo określoną sumę platyny płacą. Dlatego świątynie ładować muszę.
Nie znam dokładnych ilości ładunków na każdą z osób, więc nie mogę powiedzieć ty i ty i ty macie płacić więcej. Podniesienie składek platyny dla wszystkich nie wchodzi w grę, bo ktoś kto bierze 10 ładunków na tydzień nie może się równać z osobą, która bierze ich 100.
Dlatego dobra dla gildii i członków byłaby możliwość indywidualnego decydowania czy ktoś ze świątyni i sobie ładunki kupi i na tyle ile chcę to mu ich wystarczy czy tego w ogóle nie robi, więc płacić na nic nie musi.


17 Lut 2015, o 14:12
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świątynia w gildii.
Dobre, ale wystarczyłoby mi monitorowanie. Jakaś tam historia 7-14 dniowa kto brał ile buffów. Wypadałoby w końcu coś ze świątynią zrobić, drodzy Mistrzowie Gry. Np. przekazać zarządowi i nacisnąć trochę.


8 Lip 2016, o 14:48
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świątynia w gildii.
Mimo, że problem nie dotyczy mnie i mojej gildii, to jestem jak najbardziej na +. Najlepszym byłoby wprowadzenie 3 rozwiązań, mianowicie:
1. Możliwość monitorowania przez kanclerza/strategów, kto ile wziął bufków od ładowania do ładowania (forma tabelki, spisu łatever)
2. W przypadku, gdy widzimy, że jeden z graczy bierze ładunków 100, a drugi 5, i powtarza się to cyklicznie, ustalamy wysokość składki adekwatnej do zużytych zasobów. Jeśli delikwent nie chce się zastosować obniżamy rangę i ustalamy w światyni kto z jaką rangą ile ładunków może pobrać.
3. W ostateczności, gdy powyższe rozwiązania się nie sprawdzą wracamy do pomysłu z tematu, tj. wykupujemy ładunki tak jak zwoje TP. Cena adekwatna do kosztu naładowania świątyni za platynę, czyli ~56platy za 280 ładunków, tylko i wyłącznie dla nas.

Plusy rozwiązań? Wyeliminowanie pasożytnictwa z gildii. Teraz nie mamy takiej opcji, a żaden ze strategów/kanclerzy nie będzie siedział w g i tego pilnował. Po drugie: nadanie większego znaczenia rangom w gildii. W tym momencie możemy wyróżnić 3 rangi: kanclerz, stratedzy, reszta.

Temat bardzo dobry i dobrze byłoby usłyszeć zdanie kierownictwa (tylko nie w stylu, zrobimy.. po CzyDe, w pażdzierniku na wiosnę).

Pzdr

_________________
Barb 140, Tolnor.


8 Lip 2016, o 15:57
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świątynia w gildii.
Witaj,

Bufy gildyjne oraz świątynia to sprawy nagłaśniane od dłuższego czasu - o sprawie wiedzą obie strony zarówno Gracze jak i Administracja. Jakiś czas temu wrzucałam na forum dla Ekipy temat z dość obszerną listą spraw "do zrobienia przy okazji CzyDe". Na tej liście znalazła się oczywiście pozycja "świątynia" i pomysł, by bufy mogły być rozdzielane podobnie jak zwoje tp - stosownie do rangi + możliwość kontroli pobieranych ładunków na zasadzie osobnej komendy by wyeliminować pasożytnictwo. Proponowane tutaj wykupywanie ładunków za plate - również na zasadzie wieży tp - także jest ciekawą opcją.

Spodziewałabym się załatwienia tego problemu dopiero w nowym wydaniu gry (miejmy nadzieję :twisted: :twisted: )

Pozdrawiam

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


9 Lip 2016, o 10:08
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Mar 2012, o 21:29
Posty: 30
Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świątynia w gildii.
I to jest dla mnie dziwne ja rozumiem skupiacie się na 3D ale aktualizacje małe pomagające graczom i tak powinny być robione nie można skupiać się tylko na 3D. Bo może się okazać że na 3d zabraknie wam już graczy.


9 Lip 2016, o 10:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 444 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron