Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Dodatkowy PU 

Jakie jest twoje zdanie
Dodatkowy PU za endgameowy quest. 18%  18%  [ 8 ]
Dodatkowy PU za 140lvl (+3PU). 24%  24%  [ 11 ]
Nie przeszkadza mi sześć nie wykorzystanych PU. 44%  44%  [ 20 ]
Inny sposób zdobycia dodatkowego PU. 13%  13%  [ 6 ]
Razem głosów : 45

 Dodatkowy PU 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowy PU
Nephalem napisał(a):
Poza tym nie wiem, kto Cię uczył liczyć drogi autorze tematu, bo tak:
9 umek z 2 zakładki bazowo na 0 wymaga 9x28(1+2+3+4+5+6+7)=252 PU, zostaje 20, 1 zakładka bazowo ma już 1lvl także wymaga 2+3+4+5+6=20PU na 6lvl
To albo ja jestem debilem albo 252+20=272 czyli mamy PU na 0... A jak rezygnujesz sobie z czegoś z 2 zakładki to dając kosztem tego coś z pierwszej na max to poza watahą każda da Ci ten 1 PU co już ma bazowo wbity jako nadmiarowy, który zostaje.

Tym samym temat uważam za zamknięty, bo autor orłem z matematyki nie jest i sam sobie strzelił w stopę zakładając go.


Weszłam na serwer testowy gdzie dysponuję postacią na 140 levelu i coś mi się nie zgadza.

Zestaw I - mam watahę na 3 (1+2+3=6) i strach na 7 (2+3+4+5+6+7=27)
Zestaw II - 8 umek na 7 (224) i 1 umka na 6 (21)
6+27+224+21 = 278 PU

Do wymaxowania brak 2 PU. Wcześniej zapomniałam o 1 PU, które domyślnie ma okrzyk bojowy - ale post już zedytowałam. Tak czy siak zastanawia mnie jedno: Warto latać z all na 7 czy kombinować po swojemu?

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


11 Lip 2016, o 13:58
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 22 Maj 2014, o 16:17
Posty: 67
Podziękowano: 113 razy
Otrzymanych podziękowań: 203 razy
Nick w grze: Panisamozlo
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowy PU
Achaja napisał(a):
Warto latać z all na 7 czy kombinować po swojemu?

Niech dadzą dodatkowe 141 PU i będzie all na 7. Nikt nie będzie się wyróżniał...

_________________
Krzywdząc innych, krzywdzisz sam siebie.


11 Lip 2016, o 14:14
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 12 Sie 2014, o 14:26
Posty: 26
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Nick w grze: Dekkers
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowy PU
Nie ważne co wykombinujesz, jeśli nie używasz watahy, zawsze zostanie Ci 6 niewykorzystanych PU.

I tak jak pisałem, nie dotyczy to każdej profesji ze względu na to, że np. (co znaczy NA PRZYKŁAD) barb nie rozwija pierwszej umki w drugiej karcie, bo jest mu ona nie potrzebna w późniejszym etapie gry, więc rozwija rzut kamieniem na 7 i z racji tego, że rzut kamieniem jest bazowo na 1, na 140 lvlu jego liczba niewykorzystanych PU wynosi 0.



Chyba, że polecasz mi magiem ognia pakować w rzut kamieniem, w strzał z łuku czy ucieczkę hehe. To fakt, wtedy wykorzystam te PU, ale fakt jest też taki, że wykorzystam je na marne.


Czy wszystko musi być na 7? Moim zdaniem nie. Czy 6 niewykorzystanych PU powinno dać się wykorzystać? Moim zdaniem tak. Obecnie jest to niemożliwe bo brakuje 1 PU, dlatego założyłem ten temat. To, że sie wam nie podoba to już wiem. Ale jak widzicie po ankiecie, niektórym się on podoba. Więc skonczcie drążyć temat, bo nie jesteście adminami, żeby o tym decydować.


11 Lip 2016, o 14:18
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowy PU
Dekkers napisał(a):
Kolejne dziecko wróciło do tałernu na wakacje xD. Napisałem, że na 140 lvlu ma się 278 PU, więc weż gosciu czytaj ze zrozumieniem, nie bądż głupi jak większość w tym temacie xDD
Ogólnie reszta twoich wypocin jest tak nie na temat napisana i tak chaotycznie, że przebiłeś każdego w tym temacie. A może i na forum. Wróć do szkoły.

To nie ja nie czytam ze zrozumieniem, a Ty - nie mając watahy masz okrzyk na 6 + 9 umek z 2 zakładki na 7 i 0 PU wolnych wykorzystując łącznie te Twoje 278PU.

I wierz mi, że chciałbym nie być po mat-fizie i jeszcze wiele lat przed rozpoczęciem studiów na Polibudzie i nie umieć liczyć będąc beztroskim dzieciakiem na wakacjach, niestety proza życia wygląda inaczej.

I przeczytaj resztę nie wypocin a konstruktywnych wypowiedzi, kto i co rozwija i dlaczego nie wszystko na 7 i dlaczego nie wszystko na 0 - dla przykładu mam mośka 100lvl z deszczem na 1, bo na 1 wystarczy, aby czyścić instę alfy na 2 deszcze i zwyczajnie szkoda many, aby dać to wyżej.

Zresztą sam piszesz o umkach, które są niepotrzebne a płaczesz, że masz niewykorzystane PU i jeszcze chcesz dostać ich więcej... nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem sensu takiego podejścia...

Ja tylko się cieszę, że weszła wataha i zabrała czasem parę pkt na rozdysponowanie w co innego, niż all na 7, bo prawie w żadnym przypadku nie ma sensu i celu posiadania takiego buildu żadną profesją... Ja osobiście myślę, że będę miał na 140 nie 6 a z 20 wolnych PU bo zwyczajnie nie będzie w co je dać, a właściwie będzie, ale nie będzie to miało najmniejszego sensu.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


11 Lip 2016, o 22:49

Podziękowali: TheMacio (11 Lip 2016, o 22:57)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 12 Sie 2014, o 14:26
Posty: 26
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 67 razy
Nick w grze: Dekkers
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowy PU
Ouuu, ktoś tu się zdenerwował, hehe. Wyluzuj bo Ci żyłka pęknie. Masz odemnie tutaj lekcje z matematyki:

Na 1 umkę z drugiej karty z 0 na 7 potrzeba 28 PU a jest ich 9 więc 28x9 = 252
Na 1 umkę z pierwszej karty z 1 na 6 potrzeba 20 PU

252 + 20 = 272 PU

278 - 272 = 6 PU

Skąd 278 PU?

Już Ci odpowiadam. To proste. Uważaj... Raz.. dwa.. trzy... Odpowiedz brzmi... Bo na 140lvl posiadamy 278 PU !! EUREKA, gz. Własnie powiększyłeś swoje IQ. Gratulejszyn. Nie musisz dziękować.

Teraz umiesz liczyć aż do 278 więc na pewno zawstydzisz swoich kolegów z ławki.

Co do twoich dalszych wypocin to ja Ci tu już niestety nie pomogę. Z prostego powodu - nie dałem rady ich przeczytać do końca.

Ale jedno wiem na pewno. Masz spore zaległości, wróć do szkoły, odrób pracę domową czy coś... I będzie git.


@Edit

Nephalem napisał(a):
To albo ja jestem debilem albo 252+20=272 czyli mamy PU na 0...


Ogólnie to sobie pocisnąłeś ładnie xD. Ale głowa do góry, nie wszystko stracone!


12 Lip 2016, o 00:47
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dodatkowy PU
Dekkers. A nie możesz sobie po prostu obniżyć iskry z 7 na mniejszy lvl? Iskra i tak wykorzystywana jest w sytuacjach awaryjnych gdy nie masz już many. Spójrz, między lvlm 7 a 6 jest tylko 10% różnicy w dmg i aż o 2 punkty mniejsze zużycie many. Jak będziesz walił z iskry na 7, przy Twojej szansie podwójnego ataku, przy manie dostępnej jedynie z samego przyrostu, to jest duża szansa że po prostu się zasapiesz na kilka hitów i psu w łeb cała ta potężna manożerna iskra. Mogło by się okazać w Twoim przypadku że iskra na mniejszym lvlu, zużywająca mniej zasobów, sprawdzać mogła by się lepiej.

Ja przykładowo chce mieć wzmocnienie tylko na 1 lvlu i też mi zostaną jakieś niewykorzystane PU. No cóż, trudno. Jeśli by dodali ten 1 PU to znowu MO miał by full a inne osoby mogły by nie mieć co z tym punktem zrobić i znowu były by zgrzyty. Ja nie widzę jakiejś wielkiej tragedii że jedna z 10 umek nie jest wymaksowana.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


12 Lip 2016, o 09:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 480 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron