Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Informacja o exp/h 

Czy chcesz, aby w wersji 3d pojawiła się informacja o przewidywanym exp/h?
Tak 61%  61%  [ 20 ]
Nie 39%  39%  [ 13 ]
Razem głosów : 33

 Informacja o exp/h 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2016, o 09:30
Posty: 114
Miejscowość: (...)
Podziękowano: 69 razy
Otrzymanych podziękowań: 57 razy
Nick w grze: EsH
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o exp/h
Super pomysł wg mnie.

@Up
To już zdecydowanie lepiej wprowadzić średni exp/h.

Dla oka byłoby przyjemne zobaczyć, ile expa wbiliśmy średnio na godzinę.

_________________
Spoiler:


21 Lip 2016, o 22:43
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o exp/h
Pomysł bardzo dobry, lecz aby to działało tak jak należy to musiałoby pokazywać przewidywany exp/h na podstawie jakiegos krótkiego okresu czasu, tak jak ktoś to już napisał wcześniej.
Dlaczego? Bo chcąc sprawdzić wydajność naszego pt w expieniu, robimy zazwyczaj insty typu losy/v2 które przy dobrym pt trwaja 15-30min, ewentualnie htaga, ale to już inna bajka bo 5 htag się robi ok. 1h więc tam obojętnie jaka metoda pomiarowa będzie zastosowana, da miarodajne wyniki.

Zrób może ankietę, teraz póki 3D jest jeszcze w fazie tworzenia, jest szansa że to wejdzie.

_________________
Barb 140, Tolnor.


22 Lip 2016, o 11:57
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2016, o 19:39
Posty: 112
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Havada
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o exp/h
To faktycznie najlepsza opcja, tak jak napisał namebis. Powinien być wyświetlany przewidywany exp na następną godzinę na podstawie expa, jaki zdobyliśmy w przeciągu ostatnich, jak myślę, 15 minut.

_________________
Jeżeli chcesz poznać różnicę między samouczkiem a prawdziwym Taernem, odwiedź nas na hc.


25 Lip 2016, o 15:32
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2016, o 13:03
Posty: 136
Miejscowość: Khorinis
Podziękowano: 40 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o exp/h
Nie jest to niezbędne do gry ale nie mam nic przeciwko takiemu udogodnieniu :)

_________________
P O Z D R A W I A M

All postacie - Off
Łucznik - On

W grze od 15.09.2012 r. Koniec przygody 24.10.2018 r.

Próba powrotu do pogrywania 27.06.2019 r.


25 Lip 2016, o 15:37
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o exp/h
namebis napisał(a):
Pomysł bardzo dobry, lecz aby to działało tak jak należy to musiałoby pokazywać przewidywany exp/h na podstawie jakiegos krótkiego okresu czasu, tak jak ktoś to już napisał wcześniej.
Dlaczego? Bo chcąc sprawdzić wydajność naszego pt w expieniu, robimy zazwyczaj insty typu losy/v2 które przy dobrym pt trwaja 15-30min, ewentualnie htaga, ale to już inna bajka bo 5 htag się robi ok. 1h więc tam obojętnie jaka metoda pomiarowa będzie zastosowana, da miarodajne wyniki.

Zrób może ankietę, teraz póki 3D jest jeszcze w fazie tworzenia, jest szansa że to wejdzie.


Taern jest mocno nieprzewidywalny, w randomowym pt walki potrafią się wydłużyć nawet dwukrotnie w czasie. A jak masz stałe pt to chyba nie problem określić średni czas bicia i "nagrode" w expie za całą inste.


25 Lip 2016, o 19:29
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2016, o 19:39
Posty: 112
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Havada
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o exp/h
Seba11, a jak często "określasz średni czas bicia" i ile expa ci wpadło na jakiej inście? Pewnie potrafisz na palcach jednej ręki zliczyć, ile razy tak Ci się zdarzyło, a nawet jeżeli dziwnym trafem robisz tak częściej niż nigdy, to nie sądzę, żeby większość graczy zrobiła to kiedykolwiek. Gdyby była informacja o exp/h, każdy korzystałby z niej każdy co chwilę.

_________________
Jeżeli chcesz poznać różnicę między samouczkiem a prawdziwym Taernem, odwiedź nas na hc.


25 Lip 2016, o 19:40
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o exp/h
Havada napisał(a):
Wchodzisz na expowisko, które chcesz sprawdzić - dajesz reloga, licznik się zeruje. Można wprowadzić rozwiązanie ze wspomnianej Tibii, czyli wyświetlałaby się informacja o przewidywanym exp/h na podstawie ostatnich 15 minut, po prostu mnoży exp z ostatnich 15 minut przez 4.

15 minut przez 4 = godzina... no po prostu wyższa matematyka, bo w normalnym świecie daje to 3 min 45 sekund....

Zresztą sam projekt jest nierealny z względu na samą charakterystykę gry...

Ktoś tam pisał o Tibii... Gra gdzie zawsze trafiasz używając danego ataku, zawsze dostajesz stałą ilość ekspa za dany rodzaj moba, w porównaniu z Taernem, gdzie rozrzut ekspa za tego samego moba jest znaczny, mnożna go bić raz 3 rad 8 rund, istnieje masa bufów do ekspa itd...

Już nie wspomnę o tym, że akurat zadzwonił Ci telefon, ktoś w PT wyskoczył na faja, czy w ogóle sporo czasu szukałeś PT.

Może jeszcze zrobisz tak, że sobie zorganizujesz 4 różne PT co godzinę i na koniec po 5h gry będziesz wiedział z kim najlepiej ekspić i gdzie i posiedzisz kolejne 3 zamiast mieć w głębokim poważaniu głupawy licznik i robić swoje jak wszyscy.,. Zasada jest prosta - szybciej się ekspi ekspiąc, niż rozkminiając pół dnia różne głupoty i gdybając gdzie się ekspi więcej... i szybciej się ekspi zbierając takie PT jakie jest dostępne, niż kombinując kogo brać a kogo nie, żeby mieć lepszy eksp.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


25 Lip 2016, o 21:07

Podziękowali: ElMorte (25 Lip 2016, o 21:33)
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o exp/h
Havada napisał(a):
Seba11, a jak często "określasz średni czas bicia" i ile expa ci wpadło na jakiej inście? Pewnie potrafisz na palcach jednej ręki zliczyć, ile razy tak Ci się zdarzyło, a nawet jeżeli dziwnym trafem robisz tak częściej niż nigdy, to nie sądzę, żeby większość graczy zrobiła to kiedykolwiek. Gdyby była informacja o exp/h, każdy korzystałby z niej każdy co chwilę.


od około 80 do 92 który mam obecnie jakieś 90% expa zdobyłem, jestem w stanie określić, że jedna insta to około 30-35 minut, oczywiście zdarza się i krócej i dłużej, zależy to od lvla dmg ale czasem trafi się też trudniejsza sytuacja na bossie. Mogę też powiedzieć, że jedno mięsko zajmuje mi 5-6 minut, tak samo jak duszki 20-25.

Tak samo twierdzę, że jak ktoś bije cały czas htage/idzie pod lód to da radę określić ile według niego powinna trwać taka insta i ile expa powinien dostać, jak coś się mu nie zgadza to po prostu to widzi, tutaj nie ma dużej logiki


25 Lip 2016, o 21:47
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2016, o 19:39
Posty: 112
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Havada
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Informacja o exp/h
Nephalem napisał(a):
Havada napisał(a):
Wchodzisz na expowisko, które chcesz sprawdzić - dajesz reloga, licznik się zeruje. Można wprowadzić rozwiązanie ze wspomnianej Tibii, czyli wyświetlałaby się informacja o przewidywanym exp/h na podstawie ostatnich 15 minut, po prostu mnoży exp z ostatnich 15 minut przez 4.

15 minut przez 4 = godzina... no po prostu wyższa matematyka, bo w normalnym świecie daje to 3 min 45 sekund....


Totalnie i całkowicie skisłem, poddaję się, skoro moderator podziękował za dodanie takiego posta. Swoją drogą, polecam szczególną uwagę we frazie "po prostu mnoży exp z ostatnich 15 minut przez 4" słowu "mnoży". Powtórzę: mnoży. Mnoży przez 4. To nie jest wyższa matematyka, to jest godzina.

Dalej odpisując Nephalem: o to przecież chodzi, żebyś dowiedział się, w jakim mniej więcej tempie expisz, a nie żebyś dowiedział się, w jakim tempie expisz jeżeli wykorzystujesz w 100% każdą chwilę spędzoną na expie (co oczywiście też możesz zrobić). Będziesz wiedział, w jakim tempie zdobywasz doświadczenie z kolegą, który wychodzi na fajka, będziesz wiedział w jakim tempie expisz przeglądając przy okazji internet, dowiesz się, czy lepiej expi się w danym miejscu z eq pod wiedzę czy pod moc, jest to po prostu dobre i przydatne udogodnienie. To, co napisałeś na końcu, to oczywiście prawda, lepiej jest expić niż siedzieć i czekać na perfekcyjny team, ale to jest szukanie skrajności, a nie argument. Poza tym, to jest motywacja do expienia jak najwydajniej, człowiek widząc bezpośrednio jak dobrze mu idzie chce wyrabiać normę albo pochwalić się screenem.

_________________
Jeżeli chcesz poznać różnicę między samouczkiem a prawdziwym Taernem, odwiedź nas na hc.


27 Lip 2016, o 14:37
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Informacja o exp/h
Dziś w nocy pomagałem znajomemu wbić 110 lvl. Expiliśmy sobie we dwóch na jeti. Za jednego jeti raz dostawałem 22k, a drugi raz 17k expa.
Powiedz w jaki sposób chcesz oszacować przybliżony exp, jeżeli na 1 grupie różnica otrzymanego expa może być nawet 23%?
Ja rozumiem, że fajnie się pisze "zróbcie to i to bo jest w Tibii i fajnie działa", tylko jak kolega napisał Tibia ma całkiem inną specyfikę niż Taern.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


27 Lip 2016, o 15:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 431 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron