Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 czat handlowy 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Sie 2016, o 23:53
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Hawkmen
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post czat handlowy
Ograniczenie na czacie handlowym 1 oferty na 10 min jest bezsensu lepiej je zmniejszyć do np 0.5min
System 10 minutowy jest gorszy przykład: piszę ogłoszenie że sprzedam jakiś przedmiot
tanio jakiś gracz 2 minuty później patrzy na czat w poszukiwaniu ofert i pierwszą rzeczą jaką widzi jest ogłoszenie jeszcze innego gracza na temat sprzedania tego samego przedmioty który chcę sprzedać ja. Szczęśliwy że nie musi szukać gracz który chce kupić
ten przedmiot pisze na priv do mojego konkurenta i kupuje przedmiot po znacznie większej cenie niż kupił by u mnie. W takim wypadku ja i kupujący jesteśmy poszkodowani gdyż on przepłacił a ja nie sprzedałem. Krótko mówiąc dwóch graczy jest poszkodowanych na koszt nie świadomego nawet drugiego sprzedawcy.
Myślę że zmiana spowodowała by o wiele uczciwsze transakcje i na czacie handlowym dochodziło by do ciekawych dyskusji na temat ceny w wyniku których życie handlowe taernu ożywiło by się. :idea:


9 Wrz 2016, o 15:29
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 16 Cze 2016, o 20:45
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Jasev
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
Popieram, w prawdzie brak ograniczeń dotyczących ilości postów był by zły bo zrobił by sięspam ale zmniejszenie czasu oczekiwania do 1 lub 2 minut znacznie poprawiło by korzystanie z czatu.


9 Wrz 2016, o 15:31
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
do pół minuty? no to wyobraź sobie jak w jednej chwili 50 graczy daje ogłoszenia mniej więcej co 10 min to w godzinę jest 300 ogłoszeń. A po twojej zmianie będzie ich 20 razy więcej czyli 6000... I znajdź coś na nim jak ogłoszenia będą znikać równie szybko co się na nim pojawią.

Edit: prosta matematyka 300 ogłoszeń w godzine, 3600/300 = 12, ogłoszenie co 12 sec.
6000 ogłoszeń w godzinę, 3600/6000 = 0.6, ogłoszenie co 0.6 sekundy.

Opcje 1 min i 2 min również robią ogromne wyniki.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


9 Wrz 2016, o 17:03
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
komkomp4 napisał(a):
piszę ogłoszenie że sprzedam jakiś przedmiot
tanio jakiś gracz 2 minuty później patrzy na czat w poszukiwaniu ofert i pierwszą rzeczą jaką widzi jest ogłoszenie jeszcze innego gracza

Każdy kij ma dwa końce, sam często znajdywałeś się jako w/w "inny gracz" i pewnie nigdy nie zdawałeś sobie z tego sprawy.

komkomp4 napisał(a):
na temat sprzedania tego samego przedmioty który chcę sprzedać ja. Szczęśliwy że nie musi szukać gracz który chce kupić ten przedmiot pisze na priv do mojego konkurenta i kupuje przedmiot po znacznie większej cenie niż kupił by u mnie.

Tak działa rynek, wiele zależy od miejsca i sposobu ogłaszania, czyli po taernijskiemu: od tego kiedy nabywca zacznie szukać danego przedmiotu, kwestia szczęścia.

komkomp4 napisał(a):
Myślę że zmiana spowodowała by o wiele uczciwsze transakcje i na czacie handlowym dochodziło by do ciekawych dyskusji na temat ceny w wyniku których życie handlowe taernu ożywiło by się. :idea:

Czat handlowy nie jest do dyskutowania, a jedyny efekt tej zmiany, to bardzo szybko przewijający się czat i utrudnione szukanie czegokolwiek.


9 Wrz 2016, o 17:34
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2012, o 13:36
Posty: 206
Podziękowano: 195 razy
Otrzymanych podziękowań: 257 razy
Nick w grze: EpikDrut
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
Targowisko iz koming xD
To chyba osoba kupująca powinna się przejmować tym za ile kupi towar :d

_________________
Pomogłem/podobało się? Kufelek się należy ;)
Zapraszam na mój kanał YT! klik
To tylko gra... to tylko taern...
https://scr.hu/0dk2/wo2xz
Epik [127lvl] z latarką to jak Polska bez korupcji i długów


9 Wrz 2016, o 18:24
Profil WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2014, o 18:53
Posty: 180
Podziękowano: 239 razy
Otrzymanych podziękowań: 78 razy
Nick w grze: Egzoturus
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
Zmniejszenie czasu na ofertę nie ma sensu bo wtedy nic nie da się przeczytać bo czat będzie się ciągle przewijał. Przy okazji znajdą się tam spamerzy którzy będą zakłócać handel.
Usprawnić handel może jedynie targowisko :D

_________________
"Prędzej martwy, niż słaby"
Egzoturus (Mag Ognia 124lvl) [ON]
TeuRoss (Rycerz 63lvl) [ON]
W grze od 23.06.2012


Zapraszam na Targ Tolnor do sklepu NN Shop >KLIK!<


9 Wrz 2016, o 18:34
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 9 Wrz 2016, o 19:04
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: EMA
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
O tak, takie targowisko spoko pomysł :)

_________________
ozonowanie klimatyzacji samochodowej łódź


9 Wrz 2016, o 19:06
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Sie 2016, o 23:53
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Hawkmen
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
Odpowiadam więc na wszystkie zarzuty
Onion, piszesz że w godzinę będzie 6000 ogłoszeń ale zapominasz że gdyby można było pisać częściej to nie byłoby ogłoszeń z rodzaju "sell martumal" raczej ci którzy chcieli by kupić ogłaszali by to a sprzedawcy podawali by swoją cenę jak na giełdzie prawdopodobnie twoja odpowiedź brzmi teraz że robił by się spam i jeden zakup trwał by wieki ale wystarczyło by żeby stare formy wciąż obowiązywały to znaczy żeby konwersacja wyglądała by tak
kupię Basileus
sell basileus 200k
sell basileus 170k
nie kupuj (ktoś tam) basileus jest tańszy
kupię maiarot
sell basileus 150k
sell maiarot 20k
kupuję basileus za 150k.


wtedy kupujący po prostu pisałby że kupuję od tego i tego i przenosił się na priv
w takim wypadku mogło by to przyśpieszyć nawet cały proces bo zauważ że pojawiło się 3 ogłoszenia basileusa co oznacza że mamy w jednym miejscu kilka ofert do rozpatrzenia co prawda kropka może nie zawsze zakończyć dyskusję ale od czego są MC w ten sposób działało by to jak na zwykłym rynku mam kilka ofert rozpatruje je i wiem gdzie jest najtaniej a sprzedający mają wybór zejść z ceny czy odpuścić w ten sposób sprzedaje ten kto najtaniej da a jak ktoś daje bardzo tanio to jego problem a wszyscy wiemy że czasem warto sprzedać tanio żeby mieć cokolwiek no i jeśli ktoś próbuje nas oszukać albo podwyższyć cenę to przecież mamy też trzech innych graczy których nie trzeba szukać od razu można kupić u kogoś innego. no i warto wspomnieć że gracze mogą coś doradzać tak jak podałem w przykładzie. jeśli jeszcze masz zastrzeżenia do mojego pomysłu pisz a ja postaram się odpowiadać dopóki mój pomysł nie polegnie :D




Knoxi
przy pierwszym cytowaniu zarzucasz mi że sam bywałem tym "innym graczem"
owszem ale jak piszę dalej nie świadomie nie koniecznie chcę być takim graczem naciągającym innego i chodzi mi właśnie o to żeby nie było takich graczy

przy drugim cytacie mówisz że tak działa rynek ale pamiętaj że sprzedaż w taernie różni się tylko ceną nie jakością nie wielkością sprzedawanego przedmiotu nie ma też marki
czyli w skrócie najlepiej = najtaniej czy naprawdę chcemy żeby gra "strategiczno-zręcznościowa" polegała na szczęściu no i w mojej "wersji" wszystkie ceny byłyby w tym samym miejscu ,patrz na tekst do onion, więc sprzedawał by ten gracz który chcąc zdobyć klienta zejdzie z ceny na swoją stratę czyli walki o sprzedaż nie byłyby wcale długie za to w prostym procesie wyjawia się kto jest wstanie sprzedać najtaniej i walka do samego końca nie miała by sensu

przy trzecim cytacie myślę że odpowiedź znajduje się w argumentach dla onion
wcale nie musi sprzedaż trwać długo, kilku graczy przebija swoją cenę i tyle rozumiem że w handlu światowym by to się nie sprawdziło ale ile równocześnie może być sprzedawców tego samego przedmiotu nie sądzę by tyle żeby zapchać czat trzeba też wspomnieć że to sprzedawcom przede wszystkim zależy na sprzedaniu kupujący mogą poczekać nawet i kilka dni więc gdy ktoś ma coś do sprzedania może po prostu to głosić to raz na jakiś czas i kątem oka obserwować czy ktoś nie ogłasza chęci kupienia bo wtedy może wyjść do bitki :D :D





galajus A ty nigdy nie kupujesz? Jeżeli ktoś decyduje się w licytacji "patrz odp dla onion" schodzić z ceny to on traci jeżeli nie ma nikogo kto schodzi to zaciskasz zęby i płacisz lub cierpliwie czekasz :D po prostu masz więcej ofert w jednym miejscu chyba lepiej niż jak targujesz się z jednym graczem


Treamer no cóż to prawda ale wystarczą dwie albo trzy zasady czatu nowe i MC aby wszystko działało spam na handlu knebel i koniec :D





Ema91 Dzięki serdeczne!!!!!!!!! ;)
no chyba że to sarkazm :|

Mam nadzieje że nie pominąłem niczego, jeśli są jeszcze jakieś zastrzeżenia (lub pochwały :D ) nie wachajcię się pisać abym mógł zmierzyć się z waszymi kontrargumentami niech żyje Richard Nixon. :idea:


9 Wrz 2016, o 21:18
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
Krótki test, który możesz powtórzyć kiedy chcesz:
http://scr.hu/2wce/pun4v
Ostatnie 10 min w jednym rozwinięciu czatu, bo tak ciężko jest przeglądać coś wstecz przecież. Jedynymi powtarzanymi rarami, które zauważyłem rzutem oka są sphaera i basileus ( przy czym basileus tylko chcieli kupować).
Więc skoro widać nasze poprzednie ogłoszenie zanim mamy możliwość podać kolejne, to po co spamić nim co 30 sekund?

Mówisz, że ktoś może nie znać ceny i nie wiedzieć, że przepłaca, a przecież w internecie jest to samo, tylko, że tu mamy możliwość skorzystania z Ceneo, Skąpca itp. Nikogo nie obchodzi czy przepłaciłeś czy nie. Tak działa rynek.

komkomp4 napisał(a):
kupię Basileus
sell basileus 200k
sell basileus 170k
nie kupuj (ktoś tam) basileus jest tańszy
kupię maiarot
sell basileus 150k
sell maiarot 20k
kupuję basileus za 150k.


Pozwól, że to uzupełnię:
16:20 kupię Basileus
16:20 kupię virveny, sell sphaera, ostolbin i irki
16:20 sell flaszki, mięsko i rarki zapraszam do sklepiku 4k234jkh2k4l1n414kl1
16:20 sell basileus 200k
16:20 sell tasak, kupie martumal
16:20 sell basileus 170k
16:20 sprzedam 3 kaminie tresera
16:20 sprzedam 23jkh525n2m52kn między innymi smuga 4*
16:20 kupię arcan i sprzedam gest władcy
16:20 nie kupuj (ktoś tam) basileus jest tańszy
16:20 kupię jedzenie
16:20 ma ktoś na sell coś dla maga???
16:20 kupię maiarot
itd.

Prezentowana wersja przez cb nie ma racji bytu

Edit: relogając możesz pomijać blokadę 10-minutową w czasie krótszym niż 30 sekund, czy to ci pomoże w sprzedaniu czegoś? Możesz sprawdzić.
!!! Ryzyko knebla !!!

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


9 Wrz 2016, o 22:03
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czat handlowy
@komkomp4
Ad 1
Nikt nie zmusza nikogo do naciągania innych, każdy handel odbywa się za obustronnym porozumieniem, więc to czy ktoś jest / czuje się naciągnięty, to kwestia indywidualna, nigdy nikt nie zmusza do kupna.
Ad 2
Zapomniałeś o jednej małej rzeczy:
https://scr.hu/gd7jAJ i https://scr.hu/m42Zr4
Wytrzymałość.

Ad 3
Podany przez Ciebie przykład zajmuje ~1/2 wielkości czatu, pomnóżmy to przez 3 sprzedawców i 3 potencjalnych chętnych, otrzymujemy bałagan jakich mało (warto dodać, że inni gracze w tym czasie tych licytacji też wystawiają swoje towary). Onion bardzo dobrze to przedstawił.

Jednak idąc dalej w tą stronę trzeba zauważyć, że nie prosisz o obniżenie czasu czekania na możliwość wysłania kolejnej wiadomości na handlowym, tylko o całkowite zniesienie takiej blokady, jakoś nie widzę dynamicznej sprzedaży z odpowiadaniem sobie wzajemnie co minutę.


Ostatnio edytowany przez Knoxi 10 Wrz 2016, o 23:51, edytowano w sumie 3 razy



9 Wrz 2016, o 22:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 385 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron