Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Karmienie Petów 

Przeczytaj całość zanim zagłosujesz, co myślisz o pomyśle?
Jestem za 79%  79%  [ 15 ]
Jestem przeciw 21%  21%  [ 4 ]
Razem głosów : 19

 Karmienie Petów 
Autor Wiadomość
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Karmienie Petów
Zapewne był już o tym temat, niestety nie znalazłem.

Sprawa polega na tym iż często w Gildia jest sytuacja taka że są osoby mające peta i niekarmiące go. Trzeba od nich wymagać i egzekwować by pamiętali o wpłatach jedzenia co często przekłada się na psucie gry innym ponieważ kończy się jedzenie i padają wszystkie pety. Zapewne problem nie występuje w TOP gildiach ponieważ tam wszystko ładnie funkcjonuje, jednak w gildiach niższego szczebla problem się zdarza i to dosyć często.

Stąd moja propozycja by każdy wpłacał żarcie na tylko swojego peta lub pety jeżeli posiada ich więcej. Żarcie niech będzie przypisane petowi a nie jak do tej pory zasobom gildii.
Teraz wygląda to tak, nie wiem po co są te zera, moglibyście je wywalić ponieważ i tak nie spełniają żadnej funkcji. Nie wiem też czemu służy liczba 10 000 000, nie ma tu żadnych podpisów wiadomo tylko że druga oznacza lvl a trzecia zgony. Może mi ktoś wyjaśnić co oznaczają pozostałe?
Image

No i po zmianie:
Image

Żarcie byłoby wrzucane jak dotychczas lecz trafiałoby do naszego peta zamiast do zasobów Gildii. W ten sposób mogę nakarmić peta nawet na rok i nie martwić się że podczas wyprawy padnie mi z głodu ponieważ ktoś nie pamięta o wpłacaniu żarcia.

Informowaliście że w 3D macie zamiar wywalić wszystkie niepotrzebne funkcje i zastąpić je bardziej wymaganymi. Niech więc tak samo te niepotrzebne funkcje zostaną wywalone z 2D skoro ma zostać ono na jednym serwerze. Wiadomo że 2D nie będzie już aktualizowane, ale niech chociaż zostanie w tej wersji ład i porządek.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


18 Wrz 2016, o 22:20

Podziękowali: 2 Anjja (19 Wrz 2016, o 08:06), Japycz (18 Wrz 2016, o 23:22)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2015, o 15:00
Posty: 187
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 53 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karmienie Petów
Kup prywatną klatkę. Tam (chyba) właściciel karmi tylko swojego peta i tylko on to robi.


18 Wrz 2016, o 22:37
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Cze 2013, o 18:21
Posty: 23
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Nick w grze: Nathalia
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karmienie Petów
Yambo napisał(a):
Kup prywatną klatkę. Tam (chyba) właściciel karmi tylko swojego peta i tylko on to robi.


W myśl tej zasady powinnam wydać parę 'miedziaków' na prywatną klatkę kiedy w G mamy wolne 4 miejsca w trzeciej klatce. Niestety pety z prywatnej też jedzą z ogólnego jedzonka - chyba, że zostało to zmienione.

Osobiście jestem za tym, aczkolwiek tu zostaje też kwestia - bo ja to wpłaciłem tyle i tyle żarcia, a odeszłem z G -. Co w tym przypadku? Sama znam osobę która wpłaciła ~30k żarcia, a została wydalona z gildii bo kanclerz ją sprzedał.

_________________
Nathalia | lvl 118 | Dru | . | Ostlor

Oddałam swoje serce przystojnemu barbie Kocham Cię Rikuś


Image


18 Wrz 2016, o 22:42

Podziękowali: HELLSING (18 Wrz 2016, o 22:43)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2016, o 13:03
Posty: 136
Miejscowość: Khorinis
Podziękowano: 40 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karmienie Petów
Jestem za












pozbyciem się darmozjadów z gildii :D

Temat poruszany wiele razy ale trzeba poruszać go nadal aż do skutku ;)
Za tym pomysłem będzie 90% graczy bo te 10% to osoby liczące na darmowy pobyt w gildiach :)

_________________
P O Z D R A W I A M

All postacie - Off
Łucznik - On

W grze od 15.09.2012 r. Koniec przygody 24.10.2018 r.

Próba powrotu do pogrywania 27.06.2019 r.


18 Wrz 2016, o 23:22

Podziękowali: HELLSING (18 Wrz 2016, o 23:33)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2013, o 15:58
Posty: 30
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 22 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karmienie Petów
Z całą pewnością byłaby to bardzo dobra i potrzebna zmiana. Na chwilę obecną każdy chce mieć peta , ale poświęcić kilka minut na zrobienie zlecenia to już dla niektórych ogromny problem .

_________________
mo 116 lvl
rycerka 81 lvl
Gildia Shadowhunters

Nie ma gorszego zła od pięknych słów które kłamią (Ajschylos)

W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi które już masz w ręku.(Josh Billing)


19 Wrz 2016, o 08:04

Podziękowali: HELLSING (19 Wrz 2016, o 12:16)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2011, o 14:03
Posty: 2356
Podziękowano: 161 razy
Otrzymanych podziękowań: 256 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karmienie Petów
Temat jest znany i będzie omawiany przy okazji zmian w gildiach.


19 Wrz 2016, o 09:52

Podziękowali: HELLSING (19 Wrz 2016, o 12:16)
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karmienie Petów
Wrzuć w najlepsze żebyście pamiętali o tym karmieniu ;)

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


19 Wrz 2016, o 16:03
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karmienie Petów
Ja byłbym bardziej za możliwością odsyłania cudzych petów przez strategów i kanclerza, jeżeli ktoś nie płaci odsyłalibyśmy jego peta, a gracz mógłby go dopiero odebrać gdyby wpłacił żarcie. Nie wiem na ile jest to możliwe, ale pomysł z karmieniem własnych zwierzaków średnio mi się podoba. W końcu jesteśmy gildią, więc wszyscy na coś pracują, także na żarcie dla chowańców. Nikt sam nie znosi sobie kryształów na buffki, nikt sam nie buduje swojego depozytu, wszystko robi się wspólnie, a zbieranie żarcia dla samego siebie trochę kłóci mi się z ideą gildii.
Pozdrawiam.


19 Wrz 2016, o 16:16

Podziękowali: Yambo (19 Wrz 2016, o 16:26)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2016, o 13:03
Posty: 136
Miejscowość: Khorinis
Podziękowano: 40 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karmienie Petów
Właśnie że osobne koryto zmotywowałoby posiadaczy petów do robienia zleceń a nie jak to jest w tej chwili ;)

Odsyłanie mało pomoże bo przez ten kolejny tydzień pet będzie żarł :P Dodatkowo gracz i tak karmy by nie uzupełnił z G odszedł i robił tak dalej.

Masz peta to dbaj o niego a nie czekasz aż ktoś zrobi to za ciebie, nie ma lekko :)

_________________
P O Z D R A W I A M

All postacie - Off
Łucznik - On

W grze od 15.09.2012 r. Koniec przygody 24.10.2018 r.

Próba powrotu do pogrywania 27.06.2019 r.


19 Wrz 2016, o 17:16

Podziękowali: HELLSING (19 Wrz 2016, o 17:21)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karmienie Petów
Skoro nie płaci to trzeba go z gildii usunąć i tyle. Nie uda mu się w jednej gildii, drugiej, trzeciej to może w końcu zacznie wpłacać paszę. Ponadto jeżeli nie wpłaca jedzenia to z pewnością nie płaci też innych składek, po co kogoś takiego utrzymywać?

A co np. z buffkami z gildii? Skoro mielibyśmy zbierać sami na swojego peta to może zbierajmy sami surowce na ładowanie świątyni? Przecież niektórzy są w gildii, nie płacą składek a z buffów korzystają. Każdy zbierałby wtedy dla siebie i nie byłoby problemu z pasożytami.

Japycz napisał(a):
Odsyłanie mało pomoże bo przez ten kolejny tydzień pet będzie żarł :P Dodatkowo gracz i tak karmy by nie uzupełnił z G odszedł i robił tak dalej.


A czy odesłanie peta nie powoduje, że nie jest on widoczny w klatkach i zarazem nie odżywia się paszą z gildii? Więc żaden odesłany pet nie wyjadałby jedzenia. A jeżeli chodzi o nie uzupełnienie żarcia... Jeżeli dla gracza ważniejsze jest posiadanie peta nad atmosferę i klimat panujący w gildii, to faktycznie by odszedł. Ale z własnej gildii wiem, że niektórzy wolą zapłacić karę za nieobecność, niewpłacanie składek, niż odchodzić i szukać nowej. Gildia w moim odczuciu powinna skupić ludzi, którzy będą wspierać siebie nawzajem, pomagać i rozwijać gildię, jeżeli więc dla kogoś nie liczy się reszta, a dodatkowo pasożytuje na innych, to naprawdę nie widzę sensu trzymać taką osobę, nawet gdyby było dla każdego osobne koryto.


19 Wrz 2016, o 18:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 401 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron