Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Wiadomości globalne na PW 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2015, o 12:00
Posty: 24
Podziękowano: 85 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Nick w grze: Falus
Odpowiedz z cytatem
Post Wiadomości globalne na PW
Zastanawiałem się czemu członkowie ekipy nie rozsyłają ważniejszych informacji po prostu na kopertę wszystkim, tylko piszą na pomarańczowym tekstem na czacie. Przecież w ten sposób docierają tylko do aktywnie zalogowanych graczy, ewentualnie wiadomość jest przekazywana pomiędzy graczami. Wg mnie lepiej, żeby np. informacje dotyczące większych restartów serwera, zbliżających się eventów, obecnymi kradzieżami kont, nadchodzące wydarzenia, czy też wyjaśnienie problemów związanych z działaniem gry itp. trafiałyby właśnie na kopertę. W taki sposób wszyscy gracze będą dość poinformowani. Wiem że, istnieje taki dział jak aktualności ale widzę, że on prawie nie funkcjonuje, po drugie nikt tam za często nie zagląda, po 3-cie na kopercie przynajmniej widać nową wiadomość :)


28 Wrz 2016, o 09:20

Podziękowali: HELLSING (28 Wrz 2016, o 17:04)
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
Obecnie raczej nie ma takich narzędzi, które pozwoliłyby na wysłanie jednego uniwersalnego pw do graczy ze wszystkich serwerów bądź w obrębie jednego serwera. Poza tym wiązałoby to się z ogromnym spamem - część graczy odpisywałaby a po co, a czemu, a do kiedy, a coś tam innego (wiadomo jak działa koperta). Ja miałabym za to inną propozycję ;)

Dodawanie takiej informacji do Wydarzeń na forum bądź uzupełnianie Aktualności w grze - i ożywienie tego działu bo póki co leży od kilku miesięcy.. Może zacznie pełnić swoją funkcję.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


28 Wrz 2016, o 10:10
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2015, o 12:00
Posty: 24
Podziękowano: 85 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Nick w grze: Falus
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiadomości globalne na PW
Może kiedyś będzie to możliwe :P

Achaja napisał(a):
Poza tym wiązałoby to się z ogromnym spamem - część graczy odpisywałaby a po co, a czemu, a do kiedy, a coś tam innego (wiadomo jak działa koperta). Ja miałabym za to inną propozycję ;)



Można by było zablokować odpowiedź, tak aby wysyłanie grupowego pw działało tylko w jedną stronę


28 Wrz 2016, o 10:30
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiadomości globalne na PW
Przeciez obecnie jest dobrze, jak cos to pojawia sie na bocXXIznym i nie trzeba nawet czatu uruchamiac


28 Wrz 2016, o 10:48
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
Nie wiem czy byłoby to możliwe. Obecnie koperty można wysyłać do każdego. Wedle tego co proponujesz:
- musiałaby powstać specjalna postać lub konto uprawnione do wysłania pw do całego serwera bądź wszystkich serwerów
- blokada możliwości wysłania pw i odpowiedzi na otrzymaną koperte do tejże uprawnionej postaci
- wybór postaci (np selekcja po levelu) na którą ma dotrzeć wiadomość; jeżeli ktoś mi coś wysyła to oczekuje 1 informacji a nie 50 na 50 postaciach w obrębie jednego konta

Ponadto przy okazji "grupówki" fajnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie koperty z możliwością wysłania od razu do całej gildii (z forum ktoś może usunąć) albo do wszystkich/wybranych znajomych bez "kopiuj wklej" i klikania 50x po znajo.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


28 Wrz 2016, o 10:50
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiadomości globalne na PW
Niech wiadomości przychodzą od nadawcy Taern tak jak jest to w przypadku zakupu platyny:

Image

Bardzo dobra inicjatywa, właśnie tak powinno to wyglądać.

Myślę że nie jest rzeczą trudną stworzenie komendy typu /votemsg która działa jak GMowskie /vote tylko że wszystkie wiadomości trafiają właśnie na kopertę.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


28 Wrz 2016, o 17:09
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiadomości globalne na PW
Ten pomysł bardzo mi się podoba, jestem za, tylko trzeba by było to jakoś rozwiązać, a ja jeszcze się w to nie mieszam.


28 Wrz 2016, o 21:01
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiadomości globalne na PW
HELLSING napisał(a):
Niech wiadomości przychodzą od nadawcy Taern tak jak jest to w przypadku zakupu platyny:

Image

Bardzo dobra inicjatywa, właśnie tak powinno to wyglądać.

Myślę że nie jest rzeczą trudną stworzenie komendy typu /votemsg która działa jak GMowskie /vote tylko że wszystkie wiadomości trafiają właśnie na kopertę.

eeee dużo łatwiej, nie komenda a grupa mailingowa w poczcie, to o zakupie platyny jest niczym innym jak wiadomością automatyczną z mailingu, jedyne co trzeba zrobić wciągnąć na liste odbiorców cały serwer...

Ale nawet i bez tego jest dobrze tak jak teraz jest. Bo jakie wiadomości głownie idą na pomarańczowo? "Za 2h nastąpi restart serwera" "Zapisy do turka kończymy za 20min" "Jeśli prowokatorzy na czacie się nie uspokoją natychmiast kary dla nich bedą dotkliwe" i arcyrzadko kiedy jakiś link z ważnym ogłoszeniem na forum. Czyli generalnie zawsze coś co jest w kręgu zainteresowań osób aktualnie online, a odczytanie tego przez te osoby, które zalogują się do gry za kilka/naście godzin jest nie tylko bezcelowe ale i bezsensowne.

Już kilka razy natomiast odkąd gram w Taern pojawiały się ważne wiadomości w górnej belce na stronie głównej przed zalogowaniem do gry i to wystarczy.

Niemniej jestem za tym, aby dział ogłoszeń się trochę rozruszał i dodał link do tego działu w tych komunikatach z komendy "/tip" co się pojawiają na wejście do gry, a w razie jakichś bardzo ważnych informacji zastąpić losowy tip konkretnym linkiem, najlepiej wpisanym pogrubioną czcionką, bo innym kolorem się chyba nie da...


Zresztą obecne HH pokazało jak Drygu potrafi zakomunikować coś wszystkim na serwerze;]

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


1 Paź 2016, o 16:13
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Wiadomości globalne na PW
A może tak rozruszać zakładkę aktualności (po prawej stronie od kalendarza). Nie wiem obecnie jak to działa ale wydaje mi się, że fajnie by było gdyby np Admin mógł tam umieszczać informacje ważne dla serwera np. termin eventu czy ogłoszenie o odwołaniu turka. Fajnie by też było jakby ikonka aktualności miała kiedy pojawi się tam nieprzeczytana wiadomość (tak jak koperta).

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


1 Paź 2016, o 18:38

Podziękowali: Onion (1 Paź 2016, o 18:55)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 381 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron