Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 historia petow 

jesteś za wprowadzeniem tego pomyslu?
Tak 25%  25%  [ 1 ]
Nie 75%  75%  [ 3 ]
Razem głosów : 4

 historia petow 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Mar 2012, o 21:29
Posty: 30
Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
Darkhen napisał(a):
landik napisał(a):
Darkhen napisał(a):
http://screenshooter.net/102996083/jtseujj tak wygląda tabelka u mnie w gildii. Co tydzień taka pojawia się na forum gildii. Jak widzicie w jedzenie, każdy ma przypisana wartość ile pet/pety zjadają tygodniowo. Nikogo z nas nie interesuje czy te pety fizycznie są i ktoś z nimi lata po mapach czy możne je odsyła. Skoro nie potraficie sobie w gildii ogarnąć, choćby nadaniem odpowiednich rang, kto może odebrać jakiego peta to nie wymagajcie zmian systemowych na zasadzie "nie chcemy tracić czasu na liczenie". Nie chcesz tracić czasu na liczenie nie dawaj nikomu możliwości odbierania petów lub zrezygnuj z tej funkcji. Może jeszcze prywatne ładunki w świątyni bo Wam też się liczyć nie chce kto ile platy/kryształu wpłacił?


A czemu nie? Wasza 2 stara się ludzi zniechęcić do tego pomysłu, który jest dobry. Nie pierwszy raz wasza dwójka się wpieprza do tematu i zaczyna jakieś chore i nie potrzebne dyskusje. Pomysł dobry i mam nadzieje że zostanie wprowadzony, a także liczę na wypowiedź kogoś z wyższą rangą niż zieloni.

O ile się nie mylę to na tym forum każdy ma prawo się wypowiedzieć bez względu na kolor nicku. Do tego, każdy może mieć odmienne zdanie i po to jest właśnie forum, żeby argumentami przekonywać innych do zmiany decyzji.
"Wasza 2 stara się ludzi zniechęcić do tego pomysłu, który jest dobry. Nie pierwszy raz wasza dwójka się wpieprza do tematu i zaczyna jakieś chore i nie potrzebne dyskusje.?" to żaden argument wiec może wypowiedz się dlaczego pomysł ma być wprowadzony. No chyba, że na podstawie "pomysł mi się podoba".
Piszemy w tych tematach po to, żeby uświadomić Wam, że Taern nie jest i nie będzie grą typu: kliknij zakładkę statystyki, a otrzymasz 50 platyny.

PS. Strasznie nie chce mi się tracić czasu na bicie tych harpii do dq. Proponuje dla tych co chcą wprowadzić opcję, że po wyprawieniu odwłoków od razu dostajemy 600k złota. Przecież gra nie jest od tego, żeby się męczyć z szukaniem i biciem jakiś słabych mobków.

@zVirusowany
Moja księgowa zarabia liczeniem na życie. A Ciebie chyba nikt nie zmusza do liczenia składek.


Ale czemu porównujesz wprowadzenie czegoś takiego do np dq? Jak to nie ma nic z sobą wspólnego? Dodatkowo nikt nie mówi że chce 50 platy za klikanie w statystyki, także proszę nie wkładać nam słów w usta, których nie mówimy.


1 Paź 2016, o 16:50
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
Darkhen napisał(a):
@zVirusowany
Moja księgowa zarabia liczeniem na życie. A Ciebie chyba nikt nie zmusza do liczenia składek.

Zabierz jej kompa...dlaczego ma używać programów do prowadzenia księgowości?
Jak jej się nie chce rozpisywać tego na kartce to niech się tym nie zajmuje :D
parafrazując sens Twoich słów :twisted:


1 Paź 2016, o 17:05
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
@landik

Forum jest od wyrażenia opinii - jeżeli pomysł mi się nie podoba to uzasadniam dlaczego jestem na "nie". Nie znalazłam żadnego argumentu popierającego ideę wprowadzenia pomysłu Yambo i Hellsinga poza całkiem niepotrzebnym i nietrafionym przykładem złodziejstwa; już tłumaczyłam (i nie tylko ja to pisałam), że szanująca się gildia nie pozwoli sobie na takie numery.

PS. "wpieprzać się" = wtrącać w czyjeś sprawy; nie sądzę żeby ten temat był zarezerwowany tylko dla elity, która jest na "tak" zatem daruj sobie tak konstruktywne komentarze :lol: :lol:

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


1 Paź 2016, o 17:06
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Mar 2012, o 21:29
Posty: 30
Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
@Achaja
Tylko dla was każdy pomysł jest na minus. Pomysł pomoże przed wszystkim liczyć szybciej,łatwiej i przyjemniej składki a jak każdy wie czas to pieniądz. Nie wszyscy mają na tyle czasu by liczyć składki a to by jeszcze to ułatwiło, Gry idą do przodu a taern stoi w miejscu.


1 Paź 2016, o 17:12
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
landik napisał(a):
Ale czemu porównujesz wprowadzenie czegoś takiego do np dq? Jak to nie ma nic z sobą wspólnego? Dodatkowo nikt nie mówi że chce 50 platy za klikanie w statystyki, także proszę nie wkładać nam słów w usta, których nie mówimy.


Dokładnie tego chcecie. Chcecie, żeby Twórcy rozwiązywali za Was problemy których Wam się nie chce rozwiązywać. Nie wiem jakim problemem jest ustawienie odpowiednich rang w klatkach i nadanie ich graczom, którzy mogą brać pety. Tak jak nie wiem jakim problemem jest skopiowanie wartości z komendy /guilddonation do Excela. Jeżeli ktoś tego nie potrafi zrobić są filmy na yt, pokazujące jak liczyć składki. Ale chwila przecież nie da się obliczyć składek jak się nie wie ile petów jest w gildii.
Gildie z założenia mają być wspólnotą o którą każdy z członków jest odpowiedzialny. To nie jest dodatek z którego można zabrać pety i buffki bez odrobiny wysiłku, tak jak nie da się zrobić dq bez odrobiny wysiłku.
Ja bym porównał gildię do bloku, który wymaga remontu. Czy lepiej robić remont bloku wspólnymi środkami całego bloku, czy może lepiej niech każdy pomaluje swój kawałek ściany na kolor jaki mu odpowiada?

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


1 Paź 2016, o 17:14
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
@landik

Nie zgodzę się z Tobą. Jeżeli gracz ABC nie jest w stanie przeznaczyć 15 minut w tygodniu na podliczenie składek to swoją postawą pokazuje gdzie ma swoją gildię i ludzi, którzy w niej są. Co jest takiego ważniejszego? Exp? Nie pójdziesz na jedną wyprawę to za x minut znajdzie się następna.

Macie multum udogodnień a i tak robicie z siebie bardziej nieporadnych aniżeli w rzeczywistości ktoś może być. Źle było liczyć składki ręcznie - jest guilddonation i to jeszcze dostosowany do okresu tygodnia, żeby na chama każdy nie brał petów - ustala się rangę dla danej klatki. Moim zdaniem usiłujecie utrudnić sobie życie. Mam listę osób z petami, mam przypisaną tygodniową ilość jadła, mam podliczone kto ile wpłacił w tygodniu - używam mocy matematyki. Tak trudno jest Wam się komunikować z własną gildią i wymagać wiadomości "zabieram peta z klatki/mam peta od dd.mm"? Mam wrażenie, że tak.

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


1 Paź 2016, o 18:08
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
@ Achaja
Po co gracz ma przeznaczać 15 min na obliczenia jeśli odpowiedni skrypt
wyświetli mu wszystkie potrzebne dane.
Czy jeśli kierowca autobusu używa automatycznej skrzyni biegów tzn, że nie ma szacunku do pasażerów ? bo przecież może poświęcić troszeczkę czasu na przełożenie biegu manualnie :o


1 Paź 2016, o 18:20
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2013, o 03:50
Posty: 27
Miejscowość: Vratislavia
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
Miałem się nie udzielać w tym temacie, ale te dwa zielone trolle pisząc co chwila swoje swoje bzdurne trzy po trzy, sprawiają że każdy trzeźwo myślący człowiek łapie się za głowę czytając ich wypociny.

Od ok. roku latam bez gildii. Jest to moja decyzja, jest mi tak zwyczajnie lepiej. Jednak przez długi okres czasu dzierżyłem stanowisko strega w wiodących gildiach na swoim serwerze. Jako strateg w jednej z tych gild byłem właśnie odpowiedzialny za pety. I powiem że nie było nic bardziej irytującego niż właśnie pilnowanie by ktoś umieszczał swoje zaległe wpłaty. Nie wiem może komuś odpowiada rola żandarma lub innego kapo, ale mnie to zdecydowanie nie kręciło.
Dlatego uważam że indywidualne karmienie swojego zwierzaka jest dużo lepszym rozwiązaniem.

Natomiast gdy czytam takie rzeczy:
Achaja napisał(a):
Przedstawię to na innym przykładzie. Osoby, które wynajmują wspólnie mieszkanie odkładają pieniądze do jakiejś puszki na cotygodniowe zakupy. Z tych pieniędzy kupowane są nie tylko produkty spożywcze ale również rzeczy do higieny i środki czyszczące. Wyobrażasz sobie sytuację kiedy otwierasz lodówkę, a tam 3 kartki z imionami i każdy ma jakiegoś swojego prywatnego ogórka lub pomidora? Idzie taki współlokator do sklepu i kupuje swoją własną prywatną paczkę z papierem toaletowym? Dla mnie to paranoja.

To opadają mi ręce.
Większość część roku spędzam poza domem, mieszkam z różnymi ludźmi, i z doświadczenia wiem że robienie wspólnych zakupów z obcym sobie emocjonalnie współlokatorem jest jedną z największych głupot jakie można robić. Gdy mi ktoś coś takiego proponuje, to wiem że ta druga osoba będzie chciała się na mnie "wozić", i z góry dziękuję za takie pomysły Przykładowo ze wspólnych pieniędzy kupujemy cukier. Ja słodzę dwie łyżeczki, i wypijam dwie herbaty dziennie, a ta druga osoba słodzi trzy i wypija ich z pięć sześć nie trudno policzyć kto ile zużywa, a wydaliśmy taką samą kwotę. Po pewnym czasie o ile ta rżnięta osoba nie ma anielskiej cierpliwości rodzą się z tego konflikty
Więc to co nazywasz paranoją jest normalną sprawą, a skoro twierdzisz że jest inaczej: To albo lubisz się właśnie na kimś "wozić", albo nie zdajesz sobie sprawy że ktoś się wozi na Tobie lub też wierzysz w utopię sytemu, który w Polsce całe szczęście minął, a jeśli tak jest to należy Ci tylko współczuć...
I kolejny troll i jego odrealnione przykłady:
Darkhen napisał(a):
Gildie z założenia mają być wspólnotą o którą każdy z członków jest odpowiedzialny. To nie jest dodatek z którego można zabrać pety i buffki bez odrobiny wysiłku, tak jak nie da się zrobić dq bez odrobiny wysiłku.

Wysiłek to jest przy budowaniu gildii. Nie wiem czy byłeś przy budowie jakieś gildii, ale ja uczestniczyłem w rozwoju od zerowego poziomu do maksymalnego, i pamiętam ile to kosztowało wysiłku WSZYSTKIE osoby z gildii. Niestety część osób z którą było Ci dane stawiać gildię od podstaw może stracić zapał, którego wcześniej miała dużo i zapominać o składkach bo gra dużo mniej itp. I co wtedy robisz gdy już ona zaloguje, bo przykładowo ma chwilę czasu i ma ochotę gdzieś wyskoczyć ze starymi znajomymi?
Rozumiem że od razu przypominasz ile to ze składkami zalega? A może pozbywasz się kogoś takiego na rzecz bardziej aktywnego?
Darkhen napisał(a):
Ja bym porównał gildię do bloku, który wymaga remontu. Czy lepiej robić remont bloku wspólnymi środkami całego bloku, czy może lepiej niech każdy pomaluje swój kawałek ściany na kolor jaki mu odpowiada?

Że co? Ty to tak na serio?

_________________
fac fideli sis fidelis
mors certa hora incerta
fac te ipse felicem


1 Paź 2016, o 18:56
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
@Wilkor

To był jedynie prosty przykład - gdybym mieszkała z jedną lub dwoma osobami (wszystko jedno czy są to dla mnie przyjaciele czy całkiem obce mi osoby na zasadzie "cześć-cześć") to będąc na zakupach w celu uzupełnienia zapasów lodówki myślę nie tylko o sobie ale również o tym drugim człowieku. Podział nigdy nie będzie sprawiedliwy - możesz używać mniej cukru/chleba/czegokolwiek innego ale jednak to co jest w domu jest własnością wspólną i każdy ma do niej prawo. Nie idziesz do lodówki i nie martwisz się, że jest ostatni plasterek szynki albo kubeczek jogurtu i nie możesz go wziąć bo to własność tej drugiej osoby. Dlatego jak wspomniałam, nie popadajmy w paranoję. Idąc Waszym tokiem myślenia za 3 lata Taern będzie wyglądał na coś w stylu "Jestem członkiem gildii, która dostarcza mi jedynie prywatne korzyści. Nie interesuje mnie integracja z graczami. Mam swoje korytko dla peta, mam swój zapasik buffów wykupywanych za moje prywatne zapasy oraz swój zapasik zwojów tp. Gildia istnieje dla mnie po to aby było mi prościej poruszać się po mapach i mieć buffa, a w razie co ewentualnie odezwać się do tej drugiej osoby ale w sumie to najmniejszy priorytet". No ludzie, serio?

@zVirusowany

Twój przykład jest niezbyt trafiony. Odnoszę się do teraźniejszości, w której nie mamy możliwości automatycznego podliczenia składek i skorygowania o to co ma być wpłacone do gildii. Landik pisał o tym, że nie każdy ma dość czasu by zliczać składki. 15 minut w ciągu tygodnia nie jest wielką wartością czasową - zwykle tyle samo tracimy na leżeniu w łóżku "5 minut dłużej" lub innych niezbyt produktywnych czynnościach. Ponadto wymusza to na danej osobie użycie mózgu przynajmniej w małej wartości % - niedługo dodawać i odejmować będziemy tylko w szkołach i ewentualnie sklepach przy ograniczonych środkach pieniężnych bo wszędzie w innych miejscach zadziała jakiś skrypt, który zrobi wszystko za nas.

Skrypt o którym tutaj wymieniamy uprzejmości ktoś musiałby napisać. Ale zastanówmy dlaczego ktoś miałby pisać taki skrypt? Nieporadność graczy i lenistwo - faktycznie idealny powód do wdrożenia kolejnych "udogodnień". Nie chce mi się tracić kilku minut, podczas których mogłabym orać bossy lub pisać bzdety na chacie + nie potrafię poradzić sobie z nieuczciwością w gildii dlatego korzystam z gotowców - dla mnie to brzmi tragicznie. Poza tym jaki jest odsetek takich "przekrętów" ze strony graczy? Według mnie to pojedyncze przypadki gdzie kanclerz bądź stratedzy mają serdecznie wywalone na swoją gildie.

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


1 Paź 2016, o 19:21
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: historia petow
Achaja napisał(a):
... jednak to co jest w domu jest własnością wspólną i każdy ma do niej prawo...

Do szczoteczki, gąbki, bielizny osobistej :D też ? w końcu to własność wspólna

Achaja napisał(a):
Ale zastanówmy dlaczego ktoś miałby pisać taki skrypt?

Żeby graczom grało się przyjemnie ? ...czyż nie po to napisali większość aktualizacji ? Jeśli nie to po co?
[EDIT] Pierwszy z brzegu przykład
Porównywarka eq.
Przecież można z łatwością porównać patrząc na staty jednego i drugiego, ale niee
oni zrobili na gotowo ile czego zyskasz a ile stracisz ...nienawidzę Was ekipo za to :lol:


1 Paź 2016, o 19:39
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron