Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Wataha 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011, o 13:32
Posty: 50
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Wataha
Witam, proponuje zwiększyć ilość dostępnych rang na każdym poziomie umiejętności watahy o 2 przy jednoczesnym zwiększeniu rangi petów z 3 klatki o 1.

Motywuje to głownie tym że pety trzecioklatkowe rezerwują obecnie zbyt wiele dostępnych punktów na 7 poziomie umiejętność, i nie jest to adekwatne ani do siły tych petów w watasze ani do tego że są dość trudno dostępne(nie każdy może sobie na nie pozwolić). Dodatkowo możliwość dobrania jakiegokolwiek innego peta do tego z 3 klatki otwiera się dopiero przy 7 poziomie watahy, nie uważacie że to dość późno?
W skrócie zaproponowane rozwiązanie da 1 dodatkowy punkt posiadaczom peta trzecioklatkowego na ostatnim poziomie watahy, zwiększy to odrobinę dostępne kombinacje. Jednocześnie nie zmieni zbyt wiele dla tych którzy takiego peta nie mają, a na niższych poziomach zwiększy atrakcyjność rozwijania watahy która obecnie jest tam mało opłacalna(przynajmniej według mnie).

_________________
Krzychuw - Rycek 118 lvl s1


8 Paź 2016, o 20:43
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wataha
no chyba o to chodzi zeby nie mozna miec 2x pet z 3 klatki... Piszesz tez ze ich 10 pkt nie jest adekwatne do siły ale prawda jest taka ze nie ma dla nich konkurencji wśród innych petów... Można znaleźć podobne ale nie znajdziesz takich samych lub silniejszych


8 Paź 2016, o 21:11
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011, o 13:32
Posty: 50
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wataha
Ok, wytłumaczę, 2x11>21 więc nadal nie można będzie mieć 2 petów z 3 klatki.
Odnośnie siły petów z 3 klatki, tak są mocniejsze i bardzo dobrze, są też droższe i aby w ogóle myśleć o ich kupnie trzeba spełniać kilka warunków. Ale nie porównujemy tu 1 peta do drugiego, ale jak sama nazwa tematu wskazuje mówimy tu o watasze. I tak się składa że wataha z petem trzecioklatkowym nie jest silniejsza od watahy bez takiego peta. W niektórych przypadkach jest wręcz odwrotnie z prostego powodu pet z 3 klatki pochłania zbyt wiele pkt rangi w stosunku do jego przydatności w WATASZE.

_________________
Krzychuw - Rycek 118 lvl s1


8 Paź 2016, o 23:10
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2015, o 17:13
Posty: 68
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Nick w grze: Pistacje
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wataha
Jestem jak najbardziej na tak, pisałem to już wiele razy na tym forum. Wataha w obecnym stanie jest po prostu zbyt słaba, gdyż ten limit rang ją za bardzo ogranicza, nawet na ostatnim poziomie umiejętności nie jesteśmy w stanie skleić sensownej drużyny petów, a obniżenie dropa i koszty utrzymania wcale nie pomagają...


9 Paź 2016, o 00:13
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2012, o 14:32
Posty: 1596
Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
Od czasu wprowadzenia watahy powstawało kilka takich siostrzanych tematów z pomysłami m.in.
- zmniejszenia rangi petów leczących
- zmniejszenia rangi petów z 3 klatki
- dodania 1 pkt rang więcej (bo 19 to mało)
- zwiększenia pkt rang jako bonus do premki (bodajże platynowej).

Ja również odczuwam pewien niedosyt i z chęcią uzupełniłabym szeregi swojej watahy o jakiegoś healera, na którego obecnie brak mi pkt jednak Ekipa wielokrotnie podkreślała, że obecnie zmiana sumy rang watahy nie jest planowana. Wataha przed wgraniem na serwery była długo i solidnie testowana, a sama idea została bardzo dobrze przemyślana. Ograniczenie w postaci 19 punktów ma wymusić na graczu taką konstrukcję watahy by w żadnym wypadku team petów nie mógł zastąpić normalnej wyprawy z graczami - a Taern promuje i jest nastawiony właśnie na kontakt z tą drugą osobą. W przeciwnym razie dobrze wyexpiony gracz z watahą na +120 byłby w stanie samodzielnie biegać na takie losowe (znając Taernijczyków i zamysł "ja nie dam rady? potrzymaj mi piwo" z pewnością znalazłyby się takie przypadki) a nie o to chodzi. Wataha jest wyłącznie pomocą a nie zamiennikiem teamu.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

_________________
Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło ale nad tym można i trzeba zapanować.
Trzeba się tego nauczyć.

VD 126


9 Paź 2016, o 06:37
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011, o 13:32
Posty: 50
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wataha
Myślę że takie loski z watahą są już obecnie możliwe do osiągnięcia jeśli mówimy o wszystkich petach 120+, druid zapewne wcześniej. Bo bez większych problemów możemy zastąpić takiego tłuka np. hieną, twiga ploxem a darklinga fenixem. Są to oczywiście nieco słabsze odpowiedniki ale jednak swoje zadanie spełnią i dzięki niskiej randze dają możliwość dobrania jakiegoś lekarza zostawiając jeszcze sporo wolnych pkt.
Pet z 3 klatki teoretycznie silniejszy w watasze okazuje się słabszą wersją, uniemożliwia większość ciekawych kombinacji.
Swego czasu gdy wbiłem 50 lvl zastanawiałem się nad kupnem ploxa, jednak zrezygnowałem z tego sądząc że może kiedyś dorobię się twiga, i że będzie to lepsza opcja. I cóż tak rzeczywiście było, wyexpiłem go trochę, ubrałem i cieszyłem silnym petem. Oczywiście do czasu, bo po wprowadzeniu watahy pożałowałem swojego wyboru.
Tak rzeczywiście powinno być?

_________________
Krzychuw - Rycek 118 lvl s1


9 Paź 2016, o 14:43
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011, o 13:32
Posty: 50
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wataha
Dodam jeszcze że pet trzecioklatkowy + np. motyl przy maxymalnie rozwiniętej watasze się nie wykluczają, problemem jest że przy takiej kombinacji zostaje nam 4 pkt. co zostawia nam dość wąskie pole manewru. Wątpię aby ten 1 pkt. więcej jaki uzyskali byśmy po wprowadzeniu tego pomysłu zachwiał aż tak bardzo rozgrywką.

_________________
Krzychuw - Rycek 118 lvl s1


9 Paź 2016, o 15:05
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wataha
Nie zgodzę się z Tobą co do siły petów z 3 klatki a mniejszych. Z cała pewnością sam twig nawet bez watahy jest lepszy od pary petów z 2 klatki, do tego już na wejście ma 80lvl a te mniejsze ze słabszymi rangami dopiero trzeba wyekspić.

Aczkolwiek małe pety są niedoceniane... Liczycie, że wam nie starczy punktów na 2-3 najsilniejsze, a nie widzieliście w akcji połączenia kilku uchodzących za słabe, ale wyekspionych na wysoki lvl petów o niskich rangach - np czarny ogar ranga 3 ale za to wbity na 90+ z 3,5k hp i gryzka po 700 x6 ataków na husarionie w przeciętnie opancerzonego przeciwnika, bop oczywiście są i takie mobki, które ugryzie i za 1k.

Myslę też, że plox w parze z hieną pod warunkiem wyekspienia obu na 80+ będzie siało jeszcze większy pogrom (połaczenie dotki i szpilki rozwala kazdego przeciwnika, wie to każdy kto szedł z sh+uk lub sh+vd chocby gorzałki), choć plox może mieć większa śmiertelność. No i zostaną 2 wolne punkty (ewentualnie w 2 strone wymaga to tylko watahy na 5, nie wyżej, choć twig solo oczywiście nie wymaga watahy w ogóle). Oczywiście wyekpienie tego tałatajstwa nastręcza wiele trudności i wysiłku, ale daje kopa (dla druida 75lvl już dostepne, polecam gorąco).

Mówicie też o wysokich rangach lekarzy, a nie bierzecie pod uwagę, że ktos może mieć obu u siebie, zarówno motyla jak i grata i jak jeden zlami drugi wyleczy a w najlepszym razie będą leczyć różne cele, tak czy siak co 2 lekarzy to nie 1. Oczywiście mogą też leczyć jak oszalali i nabijać debuf... pet to zawsze pet, nie dogadują się i nie myślą.

Jednym słowem to, że ktoś nie umie wykombinować sobie fajnej koncepcji to nie znaczy, że ekipa źle przeprowadziła testy i wataha jest źle obliczona, bo każdy składający takie propozycje bierze pod uwagę ze 2-3 kombinacje lub nawet to, że ma swoją watahę i np dołożyłby motyla ale rang nie starcza. Testy brały pod uwagę praktycznie wszystkie możliwości i kombinacje i wynik jaki wyszedł nie jest wydumany, ale bardzo skrupulatnie obliczony.

I za dużego lvla wymaga dobra wataha? tak ma być, gracz o małym lvlu ma jej nie mieć, ani też nie ma jej mieć kosztem zbyt małej liczby PU, coś chcesz zyskać coś musisz poświęcić... jak nie PU to czas i pieniądze...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


13 Paź 2016, o 11:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 406 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron