Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 poradnki dla nowych graczy 

Wszedłem...
... przeczytać. 57%  57%  [ 12 ]
... zagłosować w ankiecie. 19%  19%  [ 4 ]
... przeczytać komentarze. 14%  14%  [ 3 ]
... skomentować. 10%  10%  [ 2 ]
Razem głosów : 21

 poradnki dla nowych graczy 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post poradnki dla nowych graczy
Po zmianie grafiki na 3D istnieje szansa, że przybędzie większa dostawa nowych graczy. Wypadałoby zrobić coś aby nowi gracze mogli się łatwiej odnaleźć w taernie i nie dać się wykorzystywać.

Teraz spytam: jaki jest najłatwiejszy sposób na zarobek?(niewymagający dodatkowego czasu, możesz z niego korzystać i robić to co zawsze) Oczywiście wykorzystywanie niewiedzy i naiwności nowych graczy. Dodatkowo jest to bardzo łatwy sposób bo przy nicku jest poziom, który łatwo wskazuje potencjalne ofiary...

1. Dlatego po pierwsze proponuje usunąć pokazywanie poziomu postaci obok nicku przynajmniej na czacie handlowym [tu edit bo nie dopisalem]

nie raz będąc na "nupku" dostałem śmieszne oferty za niektóre przedmioty, ludzie chyba się nie zastanawiali czemu ktoś z 50 lvlem sprzedaje np item z aq. Są też tacy co piszą do każdego śmieszne oferty bo sedno handlu to jest: "tanio kupić, drogo sprzedać" ale na mojej głównej postaci nigdy nie dostałem oferty "1kk za przepis na ere" w przeciwieństwie do mojego 65 lvla.

2. Taern się rozwinął i na rynku jest całkiem długo, chyba powinien iść do przodu więc wypadałoby powiedzieć nowym graczom o wielu rzeczach,np (to co najbardziej rzuca się w oczy) co to jest esencja, jak ją pozyskać, jak się ma to do ceny rarów, dlaczego tak wielu graczy do nich pisało gdy chcieli sprzedać Ayol, dlaczego valazan 1* nie jest śmieciem co mozna go sprzedać u kowala tylko jest wart tyle co 30/39 esek.

tutaj przykłady co rzuciły mi się w oczy kiedy pisałem ten temat. Wiadomo trzeba kombinować ale mnie cholernie irytują tacy gracze:

Image

Image

Według mnie na wiki pod tym linkiem ( http://wiki.taern.pl/index.php/Modyfikacja_sprz%C4%99tu ) macie niektóre rzeczy bardzo fajnie opisane ale wiecie co byłoby jeszcze fajniejsze? Np: Gdyby taki interaktywny poradnik wyskakiwał przy pierwszym wejściu (+ możliwość odtworzenia go ponownie w razie potrzeby) do dowolnego sklepu, żeby nowi gracze nie musieli się zastanawiać, czemu ktoś nosi eq z htagi na 30 lvlu, czemu ktoś ma kolorowe eq itp. I pewnie to nie jedyne rzeczy które można pokazać nowym graczom.

Proszę się nie śmiać, bo dzisiaj panuje tendencja, że gry prowadzą użytkowników za rączkę i są łatwiejsze niż produkcje z dawnych czasów. Ja przynajmniej na początku wolałbym być prowadzony za tę rączkę niż robić za frajera.


22 Paź 2016, o 22:56
Uczeń Simona

Rejestracja: 3 Maj 2015, o 15:15
Posty: 65
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: poradnki dla nowych graczy
Dlatego jak się coś zdobędzie w grze a się jest nowym lepiej pierw poczekać jakiś czas a potem sprzedać.. Lolz co za problem?

_________________
Tak.


23 Paź 2016, o 11:52
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: poradnki dla nowych graczy
blaancik napisał(a):
Dlatego jak się coś zdobędzie w grze a się jest nowym lepiej pierw poczekać jakiś czas a potem sprzedać.. Lolz co za problem?


Z reguły nowi gracze nie mają żadnej kasy do 55 lvla, praktycznie nie wiedzą jak zarabiać więc chodzą na bossy. Nie mają kasy więc dużo nie myślą przy sprzedawaniu.

Jest różnica między sytuacjami gdzie ja chcę dostać za Draco 9kk, a kupujący oferują mi 7kk (lub odwrotnie), a sytuacją kiedy początkujący gracz wystawia Ayola i dostaje automatycznie kilka ofert poniżej "ceny eskowej" i wybiera tę największą nadal będąc nieświadomym, że wgl mógł go przetopić na eski i je sprzedać. Można tu mówić o pewnej przedsiębiorczości ale wynika ona z niedoinformowania nowych graczy więc mi się to nie podoba.


23 Paź 2016, o 13:23
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: poradnki dla nowych graczy
Już w paru miejscach pisałem o poradniku w formie NPC mistrza, który będzie wprowadzał do gry. Ok, początkowe questy pomagają w nawigacji po mapach, uczą zbierania itemów i podstaw walki, ale nie uczą jak grać, jak zarabiać, jak ustawić umki czy nawet choćby takiej podstawowej podstawy jak korzystać z wiki.

Najprostszą propozycja będzie możliwość skorzystania z usług tego łepka na początku w prologu, który nam pokazuje jak się bije wysokolvlową postacią naszej profy ogra. Jeśli będziemy go mogli ponownie spotkać w Trentis gdzie nam pokaże kilka możliwości rozwoju postaci, pochwali się statmi i eq będzie to świetna opcja.

Zresztą w obecnych czasach 9 gier na 10 ma na poczatku takie ułatwiacze prowadzące nowych graczy za rączkę - wiele gier nawet do pewnego lvla sama rozdaje staty postaci, aby gracz nie mógł ich spierdzielić, ewentualnie gra rozdaje 3 z 4 a gracz ma 1 pkt dla siebie, aby indywidualnie zmodyfikować.

A nawet jeśli nie ma być NPC, choć uważam, że powinien to chociaż dostęp do konkretnego linka do poradników jako takich pod daną profkę a najlepiej do jednego konkretnego najlepiej ocenionego przez graczy.

Co do czatu handlowego... To nie tyle pokazywałbym sam nick, ale profkę tak jak na czacie grupowym. Dlaczego nie sam nick a nick z profką? Bo jak ja np widzę, że jakiś ktoś sobie chce kupić parę rarów fizycznych a ja mam jeszcze jakiś na podobny lvl to proponuję, a potem się okazuje, że to np jest łuk i powiedzmy to, że kupuje karldery nie oznacza, że zainteresuje się tarczą z duszka. Za ukrywaniem lvlu jestem jak najbardziej za.

P.S. Jedna z najlepszych ankiet na tym forum:) Bo ostatnio mamy plagę ankiet proponujących 3 wersje pomysłu i głosowanie, która najlepsza, mimo, że mogą być do bani wszystkie - ale ankieta tak zagłosować nie pozwala...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


24 Paź 2016, o 07:13
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Paź 2016, o 17:03
Posty: 6
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: poradnki dla nowych graczy
Nephalem napisał(a):
Już w paru miejscach pisałem o poradniku w formie NPC mistrza, który będzie wprowadzał do gry. Ok, początkowe questy pomagają w nawigacji po mapach, uczą zbierania itemów i podstaw walki, ale nie uczą jak grać, jak zarabiać, jak ustawić umki czy nawet choćby takiej podstawowej podstawy jak korzystać z wiki.

Najprostszą propozycja będzie możliwość skorzystania z usług tego łepka na początku w prologu, który nam pokazuje jak się bije wysokolvlową postacią naszej profy ogra. Jeśli będziemy go mogli ponownie spotkać w Trentis gdzie nam pokaże kilka możliwości rozwoju postaci, pochwali się statmi i eq będzie to świetna opcja.



Bardziej realnym rozwiązaniem od wprowadzania do gry nowego NPC jest najzwyklejsze rozpowszechnienie czegoś takiego jak wiki taern. Nie wchodząc nikomu w tyłek jest to naprawdę fajnie prowadzone kompendium wiedzy, z którego może czerpać każdy. Jestem przekonany, że ponad połowa graczy przy "pierwszych uruchomieniach gry" nie zdaje sobie sprawy iż coś takiego w ogóle istnieje i dlatego sporo z nich nie ma pojęcia na tematy podstawowe.

Konkretnie widziałbym to następująco. Każdy gracz (przynajmniej tak zakładam) przy rejestracji aktywuje swoje konto za co dostaje na start od ekipy 10 platynek, które to przychodzą na pierwszą stworzoną postać wraz z kopertą. Dlaczego by nie dodać do treści tej koperty małej informacji lub jak kto woli tipa o przykładowej treści:

"Aby ułatwić swoją wędrówkę po kontynencie zapoznaj się z taern wiki." - ukryty odnośnik do strony głównej wiki lub strefy nowicjusza

Myślę, że może być przy tym znacznie mniej roboty dlatego, że jak mniemam takie koperty lecą do nowych poszukiwaczy przygód z automatu. W związku z czym wystarczy dodać jedno zdanie i po kłopocie. To czy gracz kliknie czy nie to już zależne od niego.


24 Paź 2016, o 10:47
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: poradnki dla nowych graczy
Nie wiem jak inni ale ja wchdzac na e-mail w takim przypadku szukam jedynie linku aktywacyjnego i szybko uciekam. Przekierowan, typu "czytaj wiecej"/"zajrzyj po więcej informacji" tez nie lubie, a szczegolnie, ze w 3d ma byc klient to wgl mialbym je gdzieś.

Uwazam, ze stworzenie takiego poradnika w grze wcale nie lezy poza zasiegiem mozliwosci ekipy. Ja wszystko co chcialem juz wiem wiec jest to kwestia jak podejdzie ekipa do nowych graczy.

W każdym razie dzięki za opinie.


24 Paź 2016, o 14:03
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Paź 2016, o 17:03
Posty: 6
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: poradnki dla nowych graczy
Nie pisałem o e-mailu tylko o kopercie, którą dostajesz w grze po aktywacji.


24 Paź 2016, o 16:59
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: poradnki dla nowych graczy
Impius napisał(a):
Nie pisałem o e-mailu tylko o kopercie, którą dostajesz w grze po aktywacji.


to dużo by nie zmieniło, tak jak tu napisałem tu:
seba11pl napisał(a):
Przekierowan, typu "czytaj wiecej"/"zajrzyj po więcej informacji" tez nie lubie, a szczegolnie, ze w 3d ma byc klient to wgl mialbym je gdzieś.


przy kliencie gry takie odsyłanie do staromodnej, dawno nieaktualizowanej wiki to trochę wstyd :P


24 Paź 2016, o 17:45
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: poradnki dla nowych graczy
ściąganie klienta to świetna sprawa w ogóle - podczas pobierania zamiast zwykłego tylko ładowania procentów można ustawić slajdy z kolejnymi informacjami i odnośnikami. Dodatkowo po instalacji często otwiera plik read.me czy stronę producenta - to dlaczego nie miałoby odpalać wiki? akurat klient nie wyklucza a wspiera takie działania.

A jeszcze lepiej na wstępie instalacji danie czegoś w stylu:

"Trwa pobieranie klienta gry, może to potrwać kilka minut, w tym czasie zachęcamy do zajrzenia na wiki.taern co ułatwi przyszłą rozgrywkę i zrozumienie mechanizmów gry."

Koperta to słaba opcja, wiele osób nie tylko nie przeczyta treści co nawet nie otworzy koperty, bo nie ogarnie, że powinni.

A co do NPC to można dać taki q, że jakiś NPC prosi o zajrzenie na wiki i zadaje kilka oczywistych pytań o grę i trzeba na nie odpowiedzieć, aby przejść dalej - jak ktoś gra pierwszy raz, będzie musiał włożyć nieco wysiłku i się tego dowiedzieć, ale doświadczony gracz przeklika w momencie. Nawet jeśli ktoś na kurce mu powie co klikać to zawsze coś tam w pustym łebku nowicjusza zostanie.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


24 Paź 2016, o 22:12
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Wrz 2016, o 10:46
Posty: 143
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 143 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: poradnki dla nowych graczy
Sam, jako osoba mająca niewysoki poziom, często spotykam się z różnymi kłamliwymi reakcjami na pytanie "po ile x". Myślę, że fajne byłoby wprowadzenie NPCa, który dawałby średnią cenę rynkową przedmiotu na przykład z ostatnich 24 godzin, albo dawałby jakąś kwotę szacunkową na zasadzie "zazwyczaj chodzi od x do y". Prawdopodobnie jednak tego typu rzeczy nie zostaną wprowadzone wcześniej, niż przed premierą TBR, jeśli w ogóle.


26 Paź 2016, o 09:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 412 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron