Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Pety, Handel 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 1 Maj 2016, o 14:16
Posty: 13
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: SpytaRyc
Odpowiedz z cytatem
Post Pety, Handel
Mój pomysł jest taki, urozmaicić handel, tzn:
Można zrobić coś w stylu aukcji, albo nawet osobną mapke do handlu fajnie by to się prezentowało w 3D

Urozmaicić handel o pety, w moim przypadku jest wataha stare pety nie mieszczą się, pety gildyjne się marnują, a tak mozna by było sprzedać, oczywiscie myslałem o wyexpianiu petów, o blokach lvl itd, handel oczywiscie platyną lub mieszany platyna i złoto(proporcja np: 50:50), ewentualnie wymiany petami byłyby spoko(za pośrednictwem platyny oddciąganej np: do skarbu trentis). Próg minimalnej ceny petów musiałby byc wprowadzony zeby zaraz nie bylo motyl za 100platy.
Mogła by tez zostac wprowadzona funkcja, ze ludzie w G mogą pożyczać czyjeś pety oczywiście za zgodą właściciela, i np: przy takiej opcji 20platyny zostanie pobierane(50% trafia do G). Progi lvl by regulowały, tak samo można wprowadzić opłate od "expionych petów" do minimalnej ceny +20platy od 1lvl nabitego sprzedawanemu petowi.
Ewentualnie zwrot petów jakiemuś NPC za np: 80% wartości peta, bo ten przycisk usuń jest naprawde stratny.


Ostatnio edytowany przez AsToMe 25 Paź 2016, o 21:13, edytowano w sumie 4 razy



25 Paź 2016, o 12:45

Podziękowali: AsToJa (25 Paź 2016, o 20:39)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 23 Paź 2016, o 20:59
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa.
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, Handel
100% że nie przejdzie :) jak Ty byś sobie to wyobrażał :D handel petami? To chyba od gracza zależy jakiego peta potrzebuje, ja teraz mam psa, ale w przyszłości chcę kupić Aquapeta i pies nie przepadnie... dziwny pomysł, ale moim zdaniem nie przejdzie.

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube:
http://www.youtube.com/channel/UC4r-90B9DGy_Echqb9flLFQ

Zapraszam na mój profil Facebook:
http://www.facebook.com/profile.php?id=100013671047292


25 Paź 2016, o 15:34
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 1 Maj 2016, o 14:16
Posty: 13
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: SpytaRyc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, Handel
Ja bardziej myślałem w przypadku petów gildyjnych, albo go używasz albo usuwasz, ma to sens? A jednak one trochę kosztują,


25 Paź 2016, o 15:45
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, Handel
Nie przejdzie. Już sam fakt że ekipa straciła by na sprzedaży eq dla petów, receptur i nowych klatkowców ( bo gracze handlowali by ze sobą gotowymi już petami [brzmi to trochę jak handel żywym towarem :shock: ] ) , już wyklucza taką możliwość. Niestety marketing i ekonomię muszą brać również pod uwagę przy tego typu pomysłach.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


25 Paź 2016, o 15:49
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 1 Maj 2016, o 14:14
Posty: 1
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: shas
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, Handel
Pomysł niby fajny, bo sam mam peta w klatkach, którego nie używam i mógłbym sie go pozbyć, no ale pewnie nie przejdzie.


25 Paź 2016, o 15:53

Podziękowali: AsToMe (25 Paź 2016, o 16:22)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 1 Maj 2016, o 14:16
Posty: 13
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: SpytaRyc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, Handel
Pisałem ze byłaby pobierana jakaś (więkasza) część platyny przy sprzedaży, jako taki podatek do taernu, albo pety w sprzedaży mogły mieć jakiś próg ceny minimalnej np: 80% ceny w gildi.


25 Paź 2016, o 15:58
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, Handel
Inne kwestia jest taka że jakiś bogaty koksior albo cwaniaczek pokupił by sobie pety na 120lvlu albo dostał od kogoś i wtedy by było przyjemnie gdyby miał bojowe zapędy.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


25 Paź 2016, o 16:05
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 1 Maj 2016, o 14:16
Posty: 13
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: SpytaRyc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, Handel
No o to chodzi ze byłby próg lvl ( nie można mieć peta większego niż swój lvl) tak samo ten próg ceny mogłby być platnie ustalany np: te 80% z gildi + 10pl za 1lvl dałem tylko przykład,


25 Paź 2016, o 16:10
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014, o 19:56
Posty: 176
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: XionzeDrut
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, Handel
Jedna rzecz która mi się podoba to wypożyczanie peta w obrębie jednej gildi.

Jeżeli ktoś wyjedzie na tydzień/miesiąc czy dłużej mógłby dać uprawnienie jednej lub kilku osobom, żeby sobie mogli z nich korzystać i jednocześnie wpłacać żarcie. Można by jako zabezpieczenie zmniejszyć exp takiego peta o 1/2 oraz żeby ktoś z 60 lvl nie expił peta z lvl 80+, w/g zasady lvl_peta <= lvl_gracza +1.

Wiem, że zaraz ktoś powie, że można peta odesłać i po powrocie odebrać, jednak w tej propozycji pety stały by się bardziej gildiowe, bardziej wspólnym dobrem.

_________________
Smok w dalszym ciągu siedział na pagórku, wesoło machając ogonem.
~A. Sapkowski.

Zabijcie gorgunów! Zabijcie orków! Niczym innym nie ucieszycie Dzikich
Ludzi —odparł Ghan-buri-Ghan. —Rozpędźcie złą pogodę i ciemności jasnymi mieczami!
~J.R.R. Tolkien


25 Paź 2016, o 18:50

Podziękowali: AsToMe (25 Paź 2016, o 20:22)
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, Handel
Kiedyś był podobny pomysł i po raz kolejny dam taką samą odpowiedź - jestem za recyklingiem petów, ale skupowanych przez NPC, nie odsprzedawanych innym graczom. Np idziesz do tresera Pitera jakiś dialog, że słyszałeś, że poszukuje nowych zwierzaków do swojej kolekcji a Ty masz jednego na zbyciu. Pozwoliłoby to na wiele opcji:
a)testowania petów
b)wymiany petów na lepsze, np na 3 klatkę po wbiciu 80lvla
c)kombinowania z watahą

Normalne przecież jest, że zdobywając lvl dający możliwość noszenia lepszego eq nie trzymamy starego w depo czy nie "odsyłamy go" gdzieś tylko zamieniamy na pieniądze u NPC handlującego sprzętem (ewentualnie eski) to logiczne powinno być, aby dało się spieniężyć starego peta po wymianie na lepszego, a tak nie jest.

Co do wartości - to na wzrostem wartości ze względu na lvl bym nie był - wyekspione psycho wcale nie jest więcej warte, niż te na 1lvlu to tak samo powinno być z petami. Nie można też handlować podpisanymi przedmiotami, a pet przy zakupie jest przypisywany do postaci i nim też handlować się nie powinno.

Proponuję skup za 75% wartości zakupu w złocie i platynie płatny przez NPC - tracimy takiego peta bezpowrotnie, możemy go kupić ponownie, ale nie będzie to już ten sam pet i nie będzie miał ani lvla ani eq jak przed sprzedażą. W przypadku recepturowych petów odzyskujemy 75% składników i z racji, że nie da się odzyskać 75% przepisu to albo go tracimy, co by było lekko niesprawiedliwe ze względu na cenę przepisu równą 500pl, rynkowo trochę mniej, wiec proponuje 75% składników plus 2kk lub 150pl rekompensaty za przepis.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


25 Paź 2016, o 19:06

Podziękowali: AsToMe (25 Paź 2016, o 20:21)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 381 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron