Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Test na multi kończący oszukiwanie 

Co myślisz o multi (pare postaci w jednym pt kierowane przez jedną osobę)
Przeszkadza mi to 21%  21%  [ 9 ]
Powinno zostać tak jak jest 24%  24%  [ 10 ]
Powinno sie oficjalnie zezwolić grania w ten sposób 17%  17%  [ 7 ]
Obojętnie 12%  12%  [ 5 ]
Jem kredki i popijam kamieniami 26%  26%  [ 11 ]
Razem głosów : 42

 Test na multi kończący oszukiwanie 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2013, o 17:41
Posty: 18
Miejscowość: Skarbiec
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 48 razy
Nick w grze: Ghostdragon
Odpowiedz z cytatem
Post Test na multi kończący oszukiwanie
Witam wszystkich bardzo serdecznie

Z uwagi że moje pomysły ekipę do czegoś produktywnego jednak potrafią doprowadzić ( http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=121&t=45076 )
postanowiłem znowu wam pomoc i naprowadzić na nowy tryb myślenia odnośnie wykrywanie multi.

Obecnie z tego co mi wiadomo a przynajmniej tak to ludzie tłumaczą, ekipa wie że ktoś gra jednocześnie (w tym samym czasie /sekundzie) na paru postaciach ale jeśli sam się nie przyzna że to robi, nie da się go odróżnić od np: grających 2 ludzi z rodziny na jednym adresie IP. Chyba że się mylę wtedy proszę mnie poprawić :>

Moja propozycją jest zrobienie nowej mapki do której będą przenoszone postacie z podejrzeniem o grę multi: (niestety test będzie trzeba rozwinąć)

Etap 1: Dla 2 postaci losowany jest tor ,jaki każda osobno postać musi przejść który następnie znika a osoba musi w ciągu np 10 sekund przejść dokładnie zaznaczoną wcześniej trasą
https://scr.hu/JnAYdj https://scr.hu/pY0Kde
Moim zdaniem przy dobrym ustawieniu trudności szanse że zrobi to jedna osoba na 2 postaciach jednocześnie bez pomyłki są bardzo małe wiec sposób może okazać się skuteczny. Patrząc bardziej na sposób i prostote wykonania czarnymi punktami zaznaczonymi na ssach moga byc np lampy które trzeba zapalić w takich kolejności jaka wcześniej została pokazana.

Etap 2: Walka. Dla każdej postaci losowany układ 5 umek które musi kolejno wbić np w ciagu 2 rund (podobne jak na morenie) Również w tym przypadku osoba grająca na 1 postaci nie powinna mieć z tym problemu ale osoba grająca jednocześnie na 2 już się pogubi


Aby osoby brane na test nie czuły się pokrzywdzone proponuje darować 200 platy jeśli postacie przejdą test bezbłędnie oraz jakaś kwota platy dla pt jeśli postacie były z nimi na bosie. Oraz bany za multi jeśli osoby zaczną się gubić i kopiować trasy lub umki drugiej postaci:)


Wypowiedzi wszystkich prócz desacred mile widziane

_________________
Ucieczka nowemu pumpowi - https://www.youtube.com/watch?v=LuouoUMIm34W grze od 19.11.11

Ile Twoje życie jest warte jeśli poświecisz je całe graniu?


Ostatnio edytowany przez Ghostdragons2 22 Gru 2016, o 17:31, edytowano w sumie 3 razy



22 Gru 2016, o 12:09
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Test na multi kończący oszukiwanie
Nie wiem czy ci się udzielił za bardzo świąteczny klimat czy co, ale...

Nagroda za granie uczciwie, bo zostaliśmy poddani testowi? Przenoszenie z bosów na jakieś mapki i chodzenie po ścieżkach? A jak gram sam, a mi myszka zjedzie przypadkowo to znaczy że mam dostać bana? Ciekawe rozwiązanie, nie powiem..

_________________
Barb 140, Tolnor.


22 Gru 2016, o 15:08
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Test na multi kończący oszukiwanie
Zmieniam zdanie, przekonano mnie, że multi nie przeszkadza grze :D

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


Ostatnio edytowany przez Voliene, 23 Gru 2016, o 10:44, edytowano w sumie 1 raz



22 Gru 2016, o 15:49
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2013, o 17:41
Posty: 18
Miejscowość: Skarbiec
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 48 razy
Nick w grze: Ghostdragon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Test na multi kończący oszukiwanie
namebis napisał(a):
Nagroda za granie uczciwie, bo zostaliśmy poddani testowi? Przenoszenie z bosów na jakieś mapki i chodzenie po ścieżkach? A jak gram sam, a mi myszka zjedzie przypadkowo to znaczy że mam dostać bana? Ciekawe rozwiązanie, nie powiem..


Margines błędu oraz "zadość uczynienie" dostosowane do przedziałów lvl-owych był dla mnie na tyle oczywiste że nie napisałem :) Pomysł jest bardziej skierowany do graczy 100+ :) I to tylko zarys w która stronę iść, spotkałem się dużo razy z wypowiedziami "dostałem bana niesłusznie bo graliśmy z bratem". Test na oko trwa krótko wiec raczej nikogo w pt nie zbawi gdy poczeka 5 minut.

Myszka ci nie zjedzie 4 razy na 12 kliknięć :) Niestety nie widzę innego sposobu jak można zaradzić multi albo tak, albo zbanować wszystkich "podejrzanych" z góry :P Jeśli masz "bardziej realny" pomysł napisz :) od tego ten temat

Wprowadziłem ankietę możliwe że dzięki niej poznamy skale grania multi. :twisted:

_________________
Ucieczka nowemu pumpowi - https://www.youtube.com/watch?v=LuouoUMIm34W grze od 19.11.11

Ile Twoje życie jest warte jeśli poświecisz je całe graniu?


22 Gru 2016, o 17:17
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Test na multi kończący oszukiwanie
to pytanie w ankiecie to jakby pytać seryjnego morderce czy powinno się karać za zabójstwo


22 Gru 2016, o 18:01
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:57
Posty: 43
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: Tyski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Test na multi kończący oszukiwanie
Jeżeli jestem po %% w stanie ciężkim i trafie na takie coś to jak się potem wytłumaczę ze nie trafiłem w kropkę ?

_________________
Tyski VD 135


22 Gru 2016, o 18:20
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2013, o 17:41
Posty: 18
Miejscowość: Skarbiec
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 48 razy
Nick w grze: Ghostdragon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Test na multi kończący oszukiwanie
Malki3524 napisał(a):
Jeżeli jestem po %% w stanie ciężkim i trafie na takie coś to jak się potem wytłumaczę ze nie trafiłem w kropkę ?


To będzie powód by nie doprowadzać się do takiego stanu :) kolejne na plus, ale słuszna uwaga

_________________
Ucieczka nowemu pumpowi - https://www.youtube.com/watch?v=LuouoUMIm34W grze od 19.11.11

Ile Twoje życie jest warte jeśli poświecisz je całe graniu?


22 Gru 2016, o 18:23
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:14
Posty: 103
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Test na multi kończący oszukiwanie
Sorry Ghost, ale to jest bez sensu. :P
Wywnioskowałam, że na taką mapkę wyrzucałoby zawsze, kiedy istniałoby prawdopodobieństwo multi. A więc powiedzmy gram ze swoim bratem, obydwoje gramy często w jednym czasie, ale niekoniecznie zawsze. Często logamy żeby zająć się czymś innym albo zapatrzymy się na koty w internetach i nas wywala z serwera. I za każdym razem ma nas wywalac na jakąś mapkę w celu weryfikacji? No po dwóch dniach by mnie już szlag najjasniejszy trafił.
Poza tym nie można banowac za nieogarnianie. Ktoś jest pijany, nacpany, ma lagi, że nie widzi jak idzie, zagapi się, ktoś nagle coś od niego zechce i będzie musiał zejść z komputera albo po prostu jest debilem i nie zrozumie zadania.. i co wtedy? Może tacy ludzie niekoniecznie powinni siadać do gry, ale banowac ich za to nie można.
Zresztą... założę się że są takie osoby, które, grając na multi ileś lat, z łatwością wykonalyby to zadanie.
Tak że wg mnie pomysł bardzo słaby.

_________________
Życie jest to opowieść idioty,
pełna wrzasku i wściekłości,
nic nie znacząca.


22 Gru 2016, o 22:57
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Test na multi kończący oszukiwanie
Nie sądzę by granie multi w jakikolwiek sposób szkodziło rozgrywce.

Po pierwsze jest to większy zakup platyny ponieważ nie sądzę by dropiło komukolwiek tak dobrze by mieć na kompletny ubiór 2 postaci. Większy zakup platyny przekłada się na szybszy rozwój gry przez wzgląd na to że zdobędą na to więcej środków.

Czym gracz A szkodzi graczowi B tym że gra jednocześnie wieloma postaciami?
Można tu dyskutować o uczciwości, o tym że gracz B poczuję się urażony że ktoś może a on nie ma takich możliwości ale co poza tym? W świecie gry są to osobni bohaterzy nieprzeszkadzający w żaden sposób w rozrywce. Gracz jedną postacią bije sobie zgrzyty a na drugiej wykonuje q.

Rozumiem, regulamin mówi że nie wolno a rozpoczynając rozrywkę zobowiązaliśmy się go respektować. Jeden gracz = jedno konto.

Jednak moje pytanie brzmi: Czym gracz A przeszkadza w rozgrywce graczowi B grając więcej niż jedną postacią tak, że jest to zabronione przez regulamin?

Znam kilka osób grających multi, nicków z wiadomych przyczyn nie będę zdradzał.
Z własnych doświadczeń z owymi graczami grało mi się tak samo jakby tymi postaciami kierowały dwie różne osoby a nie jedna.

Nie sądzę że gdyby zniesiono owy punkt regulaminu to granie party straciło by rację bytu. Granie multi jest męczące i nie daje takiej satysfakcji jak granie w party z innymi graczmi, jednak jeżeli ktoś lubi dwa naraz to z jakiej racji mu tego zabronić?

Autorze wpisu, Twój pomysł jest przemyślany jednak zupełnie niepotrzebny i całkowicie szkodzący rozgrywce, wyobraź sobie że jesteś na bossie i nagle GM przenasza Cię na wymyśloną przez Ciebie lokację ponieważ podejrzewa Cię o granie więcej niż na jednej postaci. No głupota.


A poza tym jak Ty traktujesz Desacreda? On jest pełnomocnym moderatorem tego forum, zrobił dla tej gry więcej niż może Ci się wydawać więc swoje humory odnośnie jego schowaj w kieszeń a nie próbuj pokazać innym że jest on złym moderatorem ponieważ takie zachowanie jest debilne i niesmaczne,


Pozdrawiam

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


22 Gru 2016, o 23:12
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2013, o 17:41
Posty: 18
Miejscowość: Skarbiec
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 48 razy
Nick w grze: Ghostdragon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Test na multi kończący oszukiwanie
Patrząc na wyniki ankiety można pomyśleć ze przynajmniej więcej niż połowa z graczy ma jakis plus z multi a więc nie dziwi mnie sprzeciw:)


HELLSING napisał(a):
(..) że jest on złym moderatorem ponieważ takie zachowanie jest debilne i niesmaczne
Debilne i niesmaczne są próby obrażania ludzi w taki sposób jaki własnie zademonstrowałeś, a co do tego moderatora kliknij sobie w temat do którego masz link u samej góry wtedy zrozumiesz i jeśli dokładniej chcesz o tym porozmawiać to już zapraszam priv to nie temat od tego:)



HELLSING napisał(a):
Nie sądzę by granie multi w jakikolwiek sposób szkodziło rozgrywce.


1- Gracz robiący jednocześnie mięsko oraz latający normalnie bosy ma więcej kasy przez co grając tyle samo może wywindować cenę raru niemożliwą do przebicia
2- Gracz przejmujący od kogoś gotowe dobrze ubrane konto latając na multi ma 2x ... 5x większą szanse na drop i potem mamy chorą sytuacje gdzie jeden ma 4 epiki kupione z dropu a gracz grający normalnie ledwo poł eq na lvl co wymusza u ludzi chcących coś w taernie osiągnąć granie multi by dobrze ubrać chociaż jedną postać.

Nie też nie widzę problemu.

Pomysł nie jest idealny ale nie zapomnijmy że to tylko idea, plan w która stronę można iść który może naprowadzić kogoś na genialny pomysłu jak temu zaradzić. Sprawdzić w jakiś podobny sposób kogoś raz do roku przy podejrzeniu naprawdę sprawiło by taki ogromny problem?

_________________
Ucieczka nowemu pumpowi - https://www.youtube.com/watch?v=LuouoUMIm34W grze od 19.11.11

Ile Twoje życie jest warte jeśli poświecisz je całe graniu?


23 Gru 2016, o 00:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 255 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron