Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie! 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Wrz 2016, o 10:46
Posty: 143
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 143 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
Niektóre questy w obecnej wersji gry są, powiedzmy, nieintuicyjne. “Taernijczyk na północ od Trentis” w Zjawie to Landau, problemy z aquapetami są powszechne i muszą je załatwiać ludzie na supporcie, a Władca Marionetek i runy w Rechocie Rozpaczy to, cóż, bajzel. Dlatego też powstał ten temat na forum. Bardzo proszę Was o wpisywanie questów i ich etapów, sprawiających Wam problemy poprzez niejasny tekst, niepoprawny opis, niezbalansowanych przeciwników itd. Zamierzamy dokonać poprawek w nich, aby Taern Broken Ranks stanowiło dla graczy lepsze doświadczenie. Mamy już kilku kandydatów do przeróbki, ale kto może udzielić nam lepszych informacji w tym zakresie, niż Wy? Naturalnie, niektóre zadania są problematyczne, bo człowiek nie doczyta w jakiej kolejności ma ustawić filary na plaży, więc tych raczej nie będziemy zmieniać. Poza nieścisłościami, zgłaszajcie też błędy, jak na przykład ten wyżej wspomniany od aquapetów, czy też problemy ze spawnem skrzynek i inne. Chcemy sprawić, by Taern Broken Ranks było możliwie dobrą grą. Poza dodawaniem nowych treści, zamierzamy też poprawiać to, co już jest. Pomożecie? :)


4 Sty 2017, o 13:17
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2015, o 17:13
Posty: 68
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Nick w grze: Pistacje
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
Usunięcie grupki podczas zbierania lodu z Q Próba. Sam etap z ogniskiem jest wyzwaniem, a ta grupka to jakieś nieporozumienie. Nawet na full defie ciężko tam ustać bez resa.


4 Sty 2017, o 13:30

Podziękowali: Kuba.S1 (4 Sty 2017, o 13:46)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 4 Sty 2017, o 13:40
Posty: 1
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Kibek
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
Prawdziwe kłamstwa Q brany od Lesgara jest niewykonalny na 65 Lv dlatego że nikt nie weźmie postaci z tak niskim Lv na Aque


4 Sty 2017, o 13:45
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 16 Lut 2015, o 02:04
Posty: 62
Podziękowano: 74 razy
Otrzymanych podziękowań: 33 razy
Nick w grze: Liebing
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
1. Etap z bożkiem podczas misji "Umowa z dawna czekana" gdzie trzeba relogować by bożek nagle chciał z nami "gadać".
2. Służba publiczna - "Strażnicy szukają zemsty" czy jakoś tak... może przydałby się dopisek "spróbuj dowiedzieć się czegoś w karczmie"? - bo chyba tam należy się udać :>
3. Krzyżyki kierujące w 3 różne lokacje w queście "Próba Druidów" gdzie udamy sie na plażę. Przyznam szczerze, że przy pierwszym zwiedzaniu okolic Alaliru miałem z tym problem, gdzie się udać http://scr.hu/0whzr/zdoln - tak to wygląda, gdy pojawimy się na plaży idąc od zleceniodawcy.
4. Problem z odczytaniem notatek Leokadii, q "Igła w stogu siana". Nie oszukujmy się, że ogromna część graczy to dzieciaki mające problemy z logicznym myśleniem... Czasem jakiś zapisek czy instrukcja by zajrzeć do plecaka powinien się według mnie pojawić. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to by kliknąć na plecak oraz najechać myszą na notatki w/w Leokadii :)
5. q "Rajska Wyspa" Prowadzi nas do kawerny pod latarnią, gdzie nie ma lustra - nie jestem pewien czy to zostało naprawione finalnie czy nie, bo nie robiłem tego w ostatnim czasie. Powinno kierować do posiadłości landaua i miejsca, gdzie był czarodziej.
6. "Włóczęga, pijak i dziwkarz" - dla naprawdę wielu graczy problematyczne jest źle sformułowane zdanie, by odnaleźć Edgara. Priorytetem nie jest zebranie składników, lecz już finalne odnalezienie go.
7. "Krzyk w górach" - po śmierci w instancji na płaskowyżu przenosi gracza zdaję się przed karczmę Lesgara. Wiele razy odpowiadałem na pytania tego dotyczące, bo często gracze próbowali nieudolnie przebijać się przez masyw by szukać swojej instancji... której nie było.
Według mnie wystarczyłby dopisek po ewentualnej śmierci, by ponownie porozmawiać z Larsem.

i wisienka na torcie...
8. "Ciąg dalszy nastąpi" - gracze nadal pytają gdzie mają iść, haha! Jednak rozumiem, że kontynuacja pojawi się wraz z Broken Ranks


4 Sty 2017, o 13:58
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
Akurat jestem na etapie robienia questa na Lugusa i stwierdzam co następuje:

o ile dawno, dawno temu, kiedy to Taern był stosunkowo świeżą produkcją, robienie questów było dla mnie jednym z ulubionych zajęć w tej grze. Tak było do czasu starego questu próba i później kilku innych, które wymagały tylko i wyłącznie ustawicznego szukania ekipy, żeby coś ubić i się pożegnać, a z czego reszta PT poza mną kompletnie nic nie miała. Obecnie jedynym interesującym questem w tej grze jest quest Marzenia Qumdaka (a przynajmniej mi jako właśnie fajny zapadł w pamięć) i może w mniejszym stopniu quest na Aque (chociaż mi, mimo, że czytałem wszystkie dialogi, żadnego peta zdobyć się nie udało). Każdy kolejny quest w tej grze polega na: przeczytaj tonę dialogów (z których niewiele tak na serio dla fabuły gry wynika), znajdź jakiś wydumany przedmiot, przynieś go w zupełnie inne miejsce, niż w te, w którym spotkałeś NPC 10 sekund temu, a potem w kolejne i jeszcze inne, ubij jakąś grupkę, koniec questa.

Ekipa chciała chyba zmienić tą liniowość i wymyśliła coś jeszcze gorszego, co w pełnej krasie ukazało się w quescie na Admirała - czyli przeczesuj kursorem cały ekran, żeby w końcu trafić na jakiś mikroskopijny przedmiot i go podnieś. Ja serio nie wiem jak wy sobie wyobrażacie te poszukiwania przedmiotu na telefonie lub tablecie - bo kolega na komputerze ponad godzinę szukał młotka, którego na tej planszy nie znalazł i zrezygnował - szczęśliwie ktoś otworzył kłódkę innym sposobem i mu go podarował.

Jak wspomniałem na początku, obecnie staram się przejść przez questa na Lugusa. Nie mam mówiąc szczerze ochoty ponownie domyślać się, co autor miał na myśli, skoro ani w dialogu, ani w przedmiotach które dostałem, ani na wiki nie ma informacji, gdzie mogę zdobyć "mącimiętkę" potrzebną do odnalezienia kolejnych przedmiotów. Oczywiście domyślam się, że kiedy pobiegam jak kot z pełnym pęcherzem po wszystkich NPC od Garnizonu po Berlin, to zapewne któryś wyjaśni mi gdzie ten tajemniczy przedmiot znaleźć - ale czy to serio ma na tym polegać? Mogę również wzorem "młodszych" Taernijczyków spamować czat gdzie ten przedmiot odnajdę, ale jak Wy, ekipa wyobrażacie sobie ten czat w 3D, gdzie w końcu spodziewacie się przyrostu graczy? Przecież wtedy, to już będzie kompletny burdel.

Zatem jestem zdania, że questy to powinna być alternatywa dla monotonnego expa, zwieńczone jakimiś ciekawymi nagrodami, a nie przykrym obowiązkiem, do którego jestem poniekąd zmuszany, a który jak najszybciej trzeba przeklikać.

BTW. Sądzę, zę dział "Zmiany w grze" będzie odpowiedniejszy i spowoduje więcej odwiedzin tego tematu.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


4 Sty 2017, o 14:03
Profil ICQ WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Wrz 2016, o 10:46
Posty: 143
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 143 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
Jeśli chodzi o Twoją propozycję przeniesienia tematu, to jestem zmuszony odmówić, bo w tamtym dziale raczej są pewniaki. Tu zaś zbieramy opinie i propozycje, więc moim zdaniem post bardziej pasuje tutaj. I już na ten moment bardzo dziękuję wszystkim, którzy napisali swoje uwagi i czekamy na kolejnych :)


4 Sty 2017, o 14:24
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 4 Sty 2017, o 16:19
Posty: 28
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Nuvi
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
No cóż, tak jak jedna osoba już powiedziała, to quest na Aqua Regisa zdecydowanie jest
nie do przejścia na 65 poziomie. Obecnie mam 70 poziom, ale jedyna profesja, która może
ukończyć ten quest od razu to rycerz. Gram magiem ognia, którego na tego bossa biorą
od ok. 80 poziomu (z tego co słyszałem). Zadania nie powinny być do przejścia na
lvlu znacznie wyższym, niż w momencie rozpoczęcia questa.

_________________
Jeśli większości się buntują przeciw tobie, warto jest walczyć. Chociaż nie zawsze ma to dobre skutki.


4 Sty 2017, o 16:25
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2016, o 10:55
Posty: 16
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: BuczolNup
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
1. Próba, głównie lód i skóra od misia, po prostu jak 43 lvl ma sobie poradzić? Dziennie można spotkać na KURCZAKU ponieważ tam głównie siedzę parę razy dziennie "kto pomorze z kłestem pruba zebrać lut"
2. Próba druidów, 20 lvl walczy z (z tego co pamiętam) 2x drzewiec i 1x zgniły drzewiec, po prostu bez szans.
3. Krwawe zaloty, również można spotkać na kurczaku "kto pomorze z krwawymi zalotami plis". Bossa herszta ciężko zabić na 11 lvl.
4. "Rajska Wyspa" Gracza kieruje do miejsca gdzie będzie stał teleport, lecz tam go nie ma.

_________________
Larkas - Itolowskyyy - Bóczol - BuczolNup
Ostlor - Itoleqq


4 Sty 2017, o 16:39
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Paź 2011, o 15:38
Posty: 249
Miejscowość: Daleko
Podziękowano: 150 razy
Otrzymanych podziękowań: 472 razy
Nick w grze: Brigitte
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
Medalion adaira moim zdaniem to jest po prostu nie porozumienie :P pójście do jednej lokacji, ubicie szablo i wrócenie by odebrać niesamowitą nagrodę, średnią flaszę ulepszenia.

Magiczne sztuczki, zatordemon jest nie do ubicia w pojedynkę (przynajmniej na sh), a sam atakuje w trakcie q.

_________________
LARKAS
Brigitte
74 VD
Mordoorr 27 BB
"...and we don't know why
we fear, how we feel inside..."


4 Sty 2017, o 18:46
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2015, o 17:13
Posty: 68
Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Nick w grze: Pistacje
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problematyczne questy - zbieramy Wasze opinie!
Kij napisał(a):
Medalion adaira moim zdaniem to jest po prostu nie porozumienie :P pójście do jednej lokacji, ubicie szablo i wrócenie by odebrać niesamowitą nagrodę, średnią flaszę ulepszenia.

Magiczne sztuczki, zatordemon jest nie do ubicia w pojedynkę (przynajmniej na sh), a sam atakuje w trakcie q.


Nie możemy poprawiać wszystkich questów bo nie można ich zrobić w pojedynkę, nawet kiedy nas atakują w dialogu bez ostrzeżenia. Jedyne co można by było zrobić to darmowy zwrot peta w takiej sytuacji i całkowity brak kary u śmierci. Co do samego questa Medalion Adaira, jest on bardzo słaby, a szkoda, ma on potencjał jako potencjalny quest-tutorial ulepszania.


4 Sty 2017, o 19:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 186 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron