Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Odpowiedź na komentarz odchodzących/wyrzuconych z gildii 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Odpowiedź na komentarz odchodzących/wyrzuconych z gildii
Witajcie.
Nie wiem czy też tak macie, pewnie wszystkie gildie niemające dużej ilości prestiżu mają problem, o którym zaraz napisze.
Bardzo lubię komendę "/guildhistory" jednak nie do końca zdaje ona egzamin. U mnie w gildii, 4/5 przewijających się graczy odchodzi po otrzymaniu upomnienia za brak składek. Piszą wtedy "nara", albo "kończe gre", albo "słaba gildia". Fajnie byłoby móc odpowiadać na komentarze odchodzących z gildii. Mogłoby to działać i w drugą stronę. Ktoś, kto zostanie wyrzucony również powinien móc skomentować to, co napisał wyrzucający go strateg/kanclerz.

Jakbym zobaczył komentarz od zarządu kilku normalnie wyglądających gildii, przykładowo: "gracz: "nara", strateg:"nie zapłaciłeś ani jednej składki" wiedziałbym, że nie chcę danej osoby przyjmować do siebie.

Wydaje mi się, że widziałem kiedyś podobny temat, ale frazy które wpisywałem w wyszukiwarce musiały być nie takie, albo po prostu mi się wydaje.

Pozdrawiam


23 Sty 2017, o 11:33

Podziękowali: Ahamenum (23 Sty 2017, o 11:47)
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odpowiedź na komentarz odchodzących/wyrzuconych z gildii
Ogólnie myślę ze takie coś nie zmieni praktycznie nic. Problem z G jest o wiele większy.

Jest ich po prostu za dużo, to przede wszystkim.

Po drugie, wymagania do założenia G są zbyt proste jak na obecne realia, dlatego ich się tyle mnoży, a graczy jest za mało by je zapełniać, stąd mają duży wybór gdzie chcą siedzieć (najlepiej tam gdzie nie ma składek).

Trzeci problem jest taki że zarządcy G nie mają możliwości egzekwowania składek, w postaci np. wyłączania możliwości korzystania z petów, lub buffów.

Czwarty problem jest taki, że czas 2 dni między przeskakiwaniem z G do G jest również wg mnie zbyt mały, powinien trwać co najmniej tydzień.

Załatwienie powyższych spraw, zniwelowałoby w wielkim stopniu sytuację o której mówisz.


23 Sty 2017, o 13:55
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2016, o 08:39
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odpowiedź na komentarz odchodzących/wyrzuconych z gildii
Budda napisał(a):
Ogólnie myślę ze takie coś nie zmieni praktycznie nic. Problem z G jest o wiele większy.

Jest ich po prostu za dużo, to przede wszystkim.

Po drugie, wymagania do założenia G są zbyt proste jak na obecne realia, dlatego ich się tyle mnoży, a graczy jest za mało by je zapełniać, stąd mają duży wybór gdzie chcą siedzieć (najlepiej tam gdzie nie ma składek).

Trzeci problem jest taki że zarządcy G nie mają możliwości egzekwowania składek, w postaci np. wyłączania możliwości korzystania z petów, lub buffów.

Czwarty problem jest taki, że czas 2 dni między przeskakiwaniem z G do G jest również wg mnie zbyt mały, powinien trwać co najmniej tydzień.

Załatwienie powyższych spraw, zniwelowałoby w wielkim stopniu sytuację o której mówisz.


Co do pierwszych 3 punktów-w zupełności się zgadzam. Kanclerz i stratedzy mają mało możliwości egzekwowania składek a gildii jest dużo (małych, wręcz bardzo małych). Jeżeli jednak chodzi o wydłużenie czasu oczekiwania na przejście z gildii do gildii. Sam byłem w gildii, której aktywność była minimalna (były tam postacie, którymi zarabiano kasę,robiono flaszki, grano turnieje itd.) i 2 dni oczekiwania już były długie, bo nie mogłem nic zrobić :). Dla gracza bardzo aktywnego już 2 dni przerwy bez możliwości gry z petem gildyjnym (motylem,ploxem itd.) powoduje poważne problemy (u dt z tego co słyszę szczególnie). Jeśli ten okres miałby się przedłużyć proponuję w sklepie premium wprowadzić możliwość skrócenia tego czasu o wartość x.

_________________
Serwer Hc:
Sheed na zawsze


23 Sty 2017, o 14:09
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odpowiedź na komentarz odchodzących/wyrzuconych z gildii
Ja jestem na tak, mialem kiedys sytuacje ze wyrzucono mnie za atak na sojusznika, a tak na prawde to ja zostalem zaatakkwany i wybrali gracza ktory doladowywal platyne stale, epika tez kupil wczesnie za plate i inne rzeczy odwalal po tym ataku ("pozdrawiam" HELL FIRE i Siruda z s3)

Poza tym moznaby ustalic kary za klamanie w takich komentarzach


23 Sty 2017, o 15:03
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 17:24
Posty: 52
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 90 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odpowiedź na komentarz odchodzących/wyrzuconych z gildii
Ogólnie system gildii i całej otoczki to przy dzisiejszych realiach woła o porządne zmiany. Zmiany powinny dotyczyć zarówno "władz" jaki i "szeregowych" członków.

Jedyny element którego bym nie zmieniał to sposób zakładania i tworzenia gildii. Jest to jeden z elementów gry i dlaczego utrudniać do niego dostęp. Jest już element/system "kasacji" nieaktywnych gildii może ciut go zreformować i powinno być cacy.

Element składek itp powinien być rozwiązany systemowo:
1. Kanclerz gildii ma możliwość ustawiania składek, które są "automatycznie" ściągane jeśli zasoby znajdują się na postaci. (Najpierw "podatki" potem przyjemność ) - jeżeli chce zmienić składki wszyscy członkowie muszą to zaakceptować
2. Jasny i prosty sposób liczenia używanych "wspomagaczy świątynnych" - przy każdym graczu liczba pobranych buff w ciągu 24h
3. Informacja kto i kiedy pobierał zwoje

A teraz coś dla gracza/gildii
1. Wpłacając surowce typu żelazo/kamień/deski 50% z tego idzie na "indywidualne konto emerytalne" po zmianie drużyny te zasoby zasilają nowa gildię.

Dlaczego tak: są osoby regularnie płacące i wywiązujące się ze składek a że z czasem obecna gildia przestaje być atrakcyjna (sprzedaż przez kanclerza, brak aktywności członków itp.) w takim systemie staja się z automatu pełnoprawnymi członkami nowej (prawo do ubiegania się o 3 klatkę, wyższa rangę) przez swój "emerytalny wkład".

Dla kanclerza nowej gildii w podglądzie postaci od razu będzie widział czy delikwent skacze z kwiatka na kwiatek, czy wywiązuje się ze składek, jest aktywny itp.
Skończyło by się cwaniakowanie płacie składki budujemy g a potem dzięki za "epika" dostałem go w rozliczeniu za sprzedaż mojej gildii.


Podobno system gildii i sojuszu ma byc zaraz za targowiskiem wiec juz nie dlugo :lol:


23 Sty 2017, o 15:27
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odpowiedź na komentarz odchodzących/wyrzuconych z gildii
moooo napisał(a):
Element składek itp powinien być rozwiązany systemowo:
1. Kanclerz gildii ma możliwość ustawiania składek, które są "automatycznie" ściągane jeśli zasoby znajdują się na postaci. (Najpierw "podatki" potem przyjemność ) - jeżeli chce zmienić składki wszyscy członkowie muszą to zaakceptować


Czyli ustawiam sobie wysokie składki i okradam członków gildii? Bez sensu, samemu trzeba kontrolować czy ktoś wpłaca czy nie.

moooo napisał(a):
2. Jasny i prosty sposób liczenia używanych "wspomagaczy świątynnych" - przy każdym graczu liczba pobranych buff w ciągu 24h


To z pewnością się przyda, może nie tylko 24h, ale 7 dni wstecz (tak jak komenda na wpłaty).

moooo napisał(a):
3. Informacja kto i kiedy pobierał zwoje


Zbędne. Wiele gildii ma system "wpłać hajs za ładowanie a dostaniesz wszystkie zwoje", a jeżeli nie to można ustalać jakie rangi ile biorą zwojów, a można brać raz na ładowanie więc nie widzę sensu w czymś takim.

Co do pomysłu głównego jestem absolutnie na tak, sam nad tym ostatnio się zastanawiałem. Jak widzę graczy, którzy odchodzą z gildii i podają absurdalny powód lub jeszcze oczerniają gildię to krew zalewa :D
Pozdrawiam ;)


23 Sty 2017, o 15:51
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odpowiedź na komentarz odchodzących/wyrzuconych z gildii
moooo napisał(a):
A teraz coś dla gracza/gildii
1. Wpłacając surowce typu żelazo/kamień/deski 50% z tego idzie na "indywidualne konto emerytalne" po zmianie drużyny te zasoby zasilają nowa gildię.

Dlaczego tak: są osoby regularnie płacące i wywiązujące się ze składek a że z czasem obecna gildia przestaje być atrakcyjna (sprzedaż przez kanclerza, brak aktywności członków itp.) w takim systemie staja się z automatu pełnoprawnymi członkami nowej (prawo do ubiegania się o 3 klatkę, wyższa rangę) przez swój "emerytalny wkład".


nierealne i daje duże możliwości manipulacji


23 Sty 2017, o 23:45
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 391 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: