Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Szukanie grup na bossy 

Czy bylibyście za?
Tak 73%  73%  [ 8 ]
Nie 27%  27%  [ 3 ]
Razem głosów : 11

 Szukanie grup na bossy 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2016, o 23:31
Posty: 9
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: Nokium
Odpowiedz z cytatem
Post Szukanie grup na bossy
Wszyscy pewnie wiedzą że szukanie grup na danego bossa może potrwać bardzo długo, szczególnie uciążliwe może to być dla osób z ograniczonym czasem, więc moja propozycją na zmiany w 3D byłoby narzędzie do znajdowania grupy na bossa. (Nie mogłem znaleźć podobnego tematu, więc jeśli taki temat już powstał to wybaczcie)
Taern jest na tyle dużą grą, że szukanie grup na bossa poprzez spamowanie czatu jest wręcz archaiczne i nie do pomyślenia przy takiej ilości graczy.

Działałoby to na zasadzie narzędzia LFG z gry World of Warcraft (dlatego posłużę się screenami z tej gry by mniej więcej zaprezentować jak mogłoby to wyglądać)

1.1 Osoba chcąca pójść na danego bossa tworzyłaby pokój do którego mogli by się zgłosić inni gracze
Spoiler:

1.2 Oczywiście założyciel, tak samo jak teraz, mógłby dać pewne wymagania co do członków grupy, cały czas ma pełną kontrolę nad składem.
Spoiler:

Więc tak wyglądałoby to ze strony założyciela, a tak wyglądałoby to ze strony szukającego.

2.1 Osoba szukająca miałaby przed sobą listę bossów i spośród nich wybrać akurat ją interesującego. (jeśli akurat nie ma tam interesującego nas bossa, samemu można stworzyć swoją ekipę)
Spoiler:

2.2 Kiedy zostalibyśmy przyjęci do drużyny mogłoby sie pokazywać powiadomienie
Spoiler:

To wstępne pomysły, oczywiście wraz z czasem można by to bardziej zautomatyzować poprzez np. zaznaczenie siebie jako wolnego gracza (tak samo jak teraz piszemy "[profa] jw") i automatycznie dobierało nas do danej grupy jeśli spełnilibyśmy warunki.

Plusy
+oszczędność czasu
+mniej spamu na czacie
+łatwiejszy i przejrzysty dostęp do instancji
+ułatwienie dla graczy nowych, lub graczy którzy mają problem ze znalezieniem slota
Minusy
-brak interakcji z graczami
-zmiana przyzwyczajeń

Wiem że takie zmiany są radykalne i wielu graczom mogą się nie spodobać, szczególnie patrząc na to ile gra funkcjonuje z obecnym systemem szukania grupy, lecz zmiany są potrzebne, szczególnie kiedy gra ma wejść w nową erę i zachęcić nowych graczy.


Ostatnio edytowany przez nokium, 13 Lut 2017, o 13:54, edytowano w sumie 1 raz



12 Lut 2017, o 17:14
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 10 Lip 2015, o 16:26
Posty: 14
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: InvictaX
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie grup na bossy
Pomysł fajny ale:
- prawie cały czat globalny by wymarł :D
- pół kurczaka by wymarło
Większość ludzi woli jednak napisać niż tworzyć pokój, a pomyśl gdyby 3 ekipy szły na 1 bossa a każda tworzy 1 pokój przecież to jest masa pracy przy tworzeniu czegoś takiego ( systemu nie pokoi :D )

_________________
InvictaX mo 49 Wygranie z bossem to dla mnie normalka ale dropnięcie rara to dopiero SZTUKA!
Ci può essere luce senza tenebre?

InvictaX mo 49lvl aktywny
MagikVoodoo vd 35lvl aktywny
BartekKaziu łuk 25 aktywny

KoziLek dr 21 uśpiony :D


12 Lut 2017, o 18:24
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Sie 2014, o 13:23
Posty: 17
Miejscowość: Kraina O!
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Nily
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie grup na bossy
Pomysl sprawdzilby sie do mid-lvli. Wyzej juz gracze wola latac z Gildia ew. ze znajomymi. Osobiscie juz nie pamietam kiedy ostatnio kogos na globie szukalem, mysle, ze ok. rok temu.

_________________
-Co to jest czasoprzestrzeń w wojsku?
- Gdy chorąży powie "sprzątaj korytarz od tego miejsca aż do obiadu".


12 Lut 2017, o 19:03
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie grup na bossy
dużo osób nie lubi szukać ekip, w tym ja. Jestem za, bo takie coś mocno ułatwiłoby szukanie ekip. Widziałbym czarno na białym kto potrzebuje druida i np jaki ma skład (o ile to wchodzi w pomysł), czy wgl warto się zgłaszać, żeby nie iść z rycem 140 na jaske jako buffer albo pod lod z 100 barbą, czy może na v2 z nupskim vd lub lucznikiem co ma 80 lvl.


12 Lut 2017, o 20:09
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2016, o 23:31
Posty: 9
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: Nokium
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie grup na bossy
InvictaX napisał(a):
Pomysł fajny ale:
- prawie cały czat globalny by wymarł :D
- pół kurczaka by wymarło
Większość ludzi woli jednak napisać niż tworzyć pokój, a pomyśl gdyby 3 ekipy szły na 1 bossa a każda tworzy 1 pokój przecież to jest masa pracy przy tworzeniu czegoś takiego ( systemu nie pokoi :D )


Sądzę że argument że czaty by były mniej aktywne, to nie argument, ponieważ 95% tego co się tam pojawia to szukanie grupy, a gdyby to przestało istnieć, to na globie pojawiłyby się jakieś rozmowy między graczami i swoją drogą, gdy idzie się na bossa typu Lugus/Morana zawsze zbiera się więcej ekip, nigdy nie idzie 1 grupa tam, więc to nie jest nic dziwnego że jest więcej grup na 1 bossa.


12 Lut 2017, o 22:41
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 11 Lip 2016, o 20:18
Posty: 91
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: SmilodonKyx
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie grup na bossy
Szukanie ekipy to problem zwlaszcza na dunebie ale tu pokoj nie pomoze jak nie ma druida online albo nie chce mu sie isc na bosa to nie pojdzie


12 Lut 2017, o 23:04
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 16 Lut 2015, o 02:04
Posty: 62
Podziękowano: 74 razy
Otrzymanych podziękowań: 33 razy
Nick w grze: Liebing
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
Pomysl... Nawet ok. Ale zabija klimat gry... Fabuła określiła nas jako przybledy z taernu, gdzie rosniemy do rangi Pana i władcy stawiajacemu czolo wszelkim zarazom. Zmechanizowanie tego sprawi że taern będzie kolejnym sztucznym tworem niczym przykład gry o której wspominałes

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka


13 Lut 2017, o 04:01
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie grup na bossy
Osobiście uważam pomysł za idealny, sam o tym nie raz myslałem (tylko mam wątpliwości czy to wprowadzą, wiec nie pisałem). Mówicie że czat by wymarł? Ja zaś twierdzę ze to własnie ożywiłoby czat, który własnie teraz jest martwy. Nie ma na nim żadnych ciekawych rozmów jak to było ponad 4 lata temu jeszcze, nie wspominając o początkach 6 lat temu. Teraz czat służy w 95% do szukania slota lub ekipy na bossy, a to moim zdaniem właśnie zabija klimat gry. Postawić przy Trentis, Karczmie, Kemenak, Garnizonie i Beirn tablice z ogłoszeniami, tam własnie można byłoby zamieszczać tego typu opcje jaką przedstawił autor i myślę że po niecałym miesiącu na czacie zaczęłyby ożywiać się innego typu dyskusje i integracja graczy, co właśnie przywróciłoby żywotność czatu i jego klimat. Bo to że na czacie jest teraz spam i co sekunde 3 wiadomości, to wcale nie znaczy że ten czat żyje.


13 Lut 2017, o 11:24

Podziękowali: 3 Eure (13 Lut 2017, o 14:37), Grendel (13 Lut 2017, o 12:21), nokium (13 Lut 2017, o 11:55)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Wrz 2016, o 10:46
Posty: 143
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 143 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie grup na bossy
Pomysł jest ciekawy, aczkolwiek Taern Broken Ranks ma być raczej "ewolucją", niż "rewolucją", a takie coś wymagałoby od nas wywalenia całego interfejsu do góry nogami na ten moment. Może w przyszłości, kto wie?


13 Lut 2017, o 12:37
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie grup na bossy
Mnie pomysł się podoba, w teorii to wygląda znakomicie... ale tak patrząc z drugiej strony, rzeczywiście może to zabić klimat gry. Taern stanie się tak jak ktoś pisał kolejną zmechanizowaną gierką, straci swój urok. Ponadto Drygu nie zgodzi się z tego samego powodu co stworzenia targowiska: brak interakcji z graczami ( co sam autor zauważył) ( chociaż nie do końca brak interakcji w pokojach gracze też by się poznawali)

Mimo to jestem skłonny zagłosować na tak. Można dać ankietę :)

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


13 Lut 2017, o 13:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 422 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: