Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen - walki bez petów 

Czy jesteś za zmianami w systemie wojen?
Tak, dobra zmiana 70%  70%  [ 14 ]
Nie, zmiana bez sensu 30%  30%  [ 6 ]
Nie mam zdania / Jest mi to obojętne 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 20

 [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen - walki bez petów 
Autor Wiadomość
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen - walki bez petów
Cześć,
chciałbym zaproponować małą zmianę w systemie wojen.

Moim zdaniem system wymaga odświeżenia, nie wiem jak na innych serwerach ale obecnie wojny na Ostlor praktycznie nie istnieją, od stworzenia systemu było ich bardzo mało, w topowych gildiach pewnie poniżej 10.

Należy się zastanowić z jakiego powodu gracze nie decydują się na wojny, moim zdaniem może być ich kilka:
- brak ekipy, aktywności
- brak zainteresowania pvp
- zły system pvp
- zły system wojen

Na pierwsze dwa argumenty nic nie poradzimy, są zależne tylko od graczy. Kolejne dwa są zależne od ekipy. Mając na uwadze przyszłe zmiany w systemie pvp, które uatrakcyjnią walki i zachęcą graczy do tej formy rozrywki, pozostaje nam rozpatrzyć jedynie ostatni punkt.

Ogromna prośba do graczy, którzy są zainteresowani wojnami o wyrażenie swojej opinii co w obecnym systemie jest źle, co wymaga poprawy.

Z mojego punktu widzenia jest podstawowe ograniczenie, które zniechęca mnie do wojny, stąd automatycznie pomysł o zmianę.

Brak możliwości wyłączenia z walk petów.

Niestety w ostatnich obserwowanych wojnach miały decydujący wpływ na wynik walk, w szczególności szybko komponowana wataha tylko pod pvp z petów jednorazowych i ewentualnie posiadanych. Rozumiem tutaj sprzeciw graczy, którzy poświęcili dużo czasu i wysiłku na expienie, ubranie peta lub kilku, jednak moim zdaniem wojna powinna odbywać się pomiędzy graczami, a nie pomiędzy ich petami. Obecnie nie ma takiej możliwości w systemie, ale uważam, że powinna być opcja walk bez petów, obok walk honorowych lub niehonorowych. Wtedy wynik wojny byłby prawdziwy w kontekście zmierzenia się ze sobą grup graczy, niezmącony uczestnictwem petów, które jak wiadomo mają sztuczną inteligencję na określonym poziomie, określone taktyki.

Zachęcam do głosowania w ankiecie i wyrażania swoich opinii.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 16 Lut 2017, o 18:11, edytowano w sumie 1 raz



16 Lut 2017, o 10:05
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 27 Maj 2016, o 11:44
Posty: 24
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen
Nie raz i nie dwa zorał mnie ktoś z wathą. Ale wielu graczy tak dostosowuje swoją postać by grać właśnie z nią. System wojen wymaga poprawy, ale usunięcie z wojen gildii petow znacząco osłabi tych graczy i wyeliminuje ich z udziału w walkach. Wyekspienie i ubranie petow wiąże się z dużym nakładem czasu i pieniędzy, co byłoby krzywdzące. Nie brałem udziału w walkach na wysokim lvlu, bo sam mam mid lvl i z tej perspektywy pisze.


16 Lut 2017, o 16:55
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 3 Cze 2012, o 10:33
Posty: 134
Podziękowano: 519 razy
Otrzymanych podziękowań: 276 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen
Nie ma minimalnych progów prestiżu /złota /platyny. Wojna może być toczona wyłącznie 4fun lub dla honoru, więc drugi punkt odpada.

Pierwszy też mi się nie podoba. Expię, ulepszam i karmię peta , żeby pomagał mi walczyć -również w PvP.

Co do zmian to bez wątpienia zmieniłbym próg punktowy lub wprowadził ograniczenie czasowe. Na lovlevelach, a 90% wojen właśnie na takich się odbywa, wbicie 10k punktów to naprawdę sporo. Ograniczenie 30% prestiżu jest również bezsensu. Niech każde bractwo może wyzwać inne, a coby nie było sytuacji, gdzie gildia 5k prestiżu wygrywa 50k to wystarczy ustawić walkę o prestiż identycznie jak o złoto. To jest każda gildia musi postawić identyczną sumę.

Jednakże największym problemem w wojnach jest brak zainteresowania PvP przez graczy. Tyczy się to zapewne TOP 100 gildii na każdym serwerze. Bez znaczenia jakie dasz warunki- ludzie i tak będą woleli expic.

_________________
IImiejsce-jedyny 29lvl, który dobił 800powera
http://scr.hu/2s0/ullr3

Koniec gry 2017.04.19


16 Lut 2017, o 17:19

Podziękowali: Treamer (19 Lut 2017, o 12:48)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen
@up - faktycznie, masz rację. Sprawdzałem teraz możliwości wysłania propozycji wojny o 1 sztukę złota i da się. Nie wiem czemu byłem święcie przekonany, że się nie da ...

edytowałem temat, bo okazał się lekko bez sensu w punkcie 2.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


16 Lut 2017, o 18:07
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2015, o 12:00
Posty: 24
Podziękowano: 85 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Nick w grze: Falus
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen - walki bez petó
Pasowałoby dodać też odstęp czasowy pomiędzy walkami. Chodzi mi o to ze gracz który zwycięży potyczkę miał szansę potnąć lub założyć resy przed następną walką. Aktualnie jest tak, że zlatuje się grupka graczy na 1 i ora go aż ten padnie, zwyczajnie co każdą walkę drastycznie zmniejszając mu szanse na kolejną wygraną.


17 Lut 2017, o 16:10
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 11 Lip 2016, o 20:18
Posty: 91
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: SmilodonKyx
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen - walki bez petó
Pety niech zostana ale za ubicie peta powinny byc pkt do wojny bo obecnie nie ma ograniczenie czasowe tak popieram ale co jesli ktos wygra 1 walke i potem przez tydzien bedzie stal ziel? Noi ten honor moglby wiecej dawac bo obecnie wojny na 80k presta+ nie maja sensu niestety


18 Lut 2017, o 13:10
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Gru 2012, o 15:36
Posty: 67
Podziękowano: 141 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen - walki bez petó
jesli to bedzie taka opcja jak np z walka honorowa czy dolaczaniem, to jak najbardziej jestem na tak. Ci, ktorzy expili pety beda mogli dalej z nimi walczyc, a Ci, ktorzy nie poswiecaja czasu na to po prostu poszukaja wojny bez nich


22 Lut 2017, o 04:01
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zmiana ustawień w systemie wojen - walki bez petó
Dokładnie o tym myślę - dorobić kolejny 3 wariant z petami / bez petów. Ci, którzy mają pety nic nie stracą, wszak można wojny ustawiać według obecnie zaimplementowanych kryteriów. Ci, którzy chcą walczyć bez zwierzaków dostaną taką możliwość.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


22 Lut 2017, o 09:52

Podziękowali: ZuzekN (24 Lut 2017, o 00:48)
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 57 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron