Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Propozycja w kwestii uników 

Czy uważasz taką zmiane za konieczną?
Tak 43%  43%  [ 6 ]
Nie 57%  57%  [ 8 ]
Razem głosów : 14

 Propozycja w kwestii uników 
Autor Wiadomość
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Propozycja w kwestii uników
Myślę że uniki powinny działać jedynie na ataki powyżej jakiegoś progu % skuteczności ataku w naszą postać, powiedzmy 30-60%, dzięki temu znikł by paradoks w którym dru zbija kamieniami uniki, po prostu chroniły by przed atakami bardziej realnymi a nie takimi których % skuteczności wynosi 1%.

Pozdrawiam

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


6 Mar 2017, o 22:05
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 11 Sie 2014, o 20:35
Posty: 3
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: tyrmon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja w kwestii uników
to i rycerze powinni założyć ankietę z bólem du.. ze im dr kamieniem zbija blok...


6 Mar 2017, o 22:11
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja w kwestii uników
Tyrmon po pierwsze to dru kamieniem rycerza nawet nie trafi więc pomyśl co piszesz.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


6 Mar 2017, o 22:13
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 11 Sie 2014, o 20:35
Posty: 3
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: tyrmon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja w kwestii uników
ha ha ryca nie trafi a sh już trafi kamieniem gdzie statystycznie sh ma więcej zręki niż rycerz, kazdemu ,, osłabili" profe wiec pomyśl co piszesz a nie robisz dramy na forum.


6 Mar 2017, o 22:18
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja w kwestii uników
Tyrmon nadal nie rozumiesz, obecnie system nie patrzy czy ten atak ma skuteczność 1% czy 80%, po prostu zadziała przed atakiem.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


6 Mar 2017, o 22:21
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 11 Sie 2014, o 20:35
Posty: 3
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: tyrmon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja w kwestii uników
sh bez defa dostanie w unik na 100% i ryc bez defa dostanie w tarcze na 100%, nie popieram niczyjej strony ale moim zdaniem ekipa już nad tym pracowała i uznała ze tak będzie dobrze, balans jest zachowany i to tyle w temacie


6 Mar 2017, o 22:27
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja w kwestii uników
Jako sh powiem prosto - jak mnie coś ma na 3% nie daje uników tylko 1 atak więcej, a jak mnie coś może zabić bez uników to uniki ratują mi 4 litery niezależnie od sposobu ich naliczania i po staremu i tak najczęściej mi je zbijały max 4 ataki.

Proponuję wprowadzenie prostrzego ogranicznika - myślenia - jak sh ma mózg to poniżej pewnego progu procentowego nie skorzysta z uników - proste.

A argument "a to uniki słabsze to wale build pod zrekę, zeruję wiedzę i uników w ogóle nie używam" daje nam sh, który na pierwszym mobku magicznym padnie od lalek:) Ja mam build pod wiedzę, nie dla uników na 1 PA, ale dla defa zabierającego 6 punktów akcji (113 + uniki) zamiast 8 (125 bez uników) dając taką samą przeżywalność, a znacznie większa celność akcji debufujących z racji na przydzielanie więcej PA i to czy unik liczy przed atakiem czy po nie ma na to wpływu. Bez wiedzy w większości przypadków bym nie wbił debufa i padł jak mucha na kontrataku niezdebufowanego wroga, czy nawet nie dożył kontrataku i padł z uroków przed choćby najmniejszą próbą zdebufowania.

I jak jakiś sh ma build pod zrękę i wbija uniki tracąc dodatkowe 2PA i płacze, że mu coś te uniki zbija na mniej, niż 10% szans trafienia ataku - to sorry bardzo, ale nie zasługuje na grę tą szlachetną profesją i powinien zmienić profesję a najlepiej grę, bo na tą jest za głupi.

P.S. Pytanie w ankiecie skazuje Cie na porażkę - bo nawet jeśli ktoś uważa ten pomysł za mający sens, ale wydaje mu się, że gra może funkcjonować bez niego - powinien zaznaczyć nie, bo zmiana może być według niego przydatna, ale w żaden sposób nie jest ona konieczna.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


Ostatnio edytowany przez Nephalem 6 Mar 2017, o 22:47, edytowano w sumie 2 razy



6 Mar 2017, o 22:43

Podziękowali: 2 Budda (7 Mar 2017, o 08:44), Tyrmon (6 Mar 2017, o 22:54)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2014, o 19:41
Posty: 85
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja w kwestii uników
Tyrmon napisał(a):
sh bez defa dostanie w unik na 100% i ryc bez defa dostanie w tarcze na 100%, nie popieram niczyjej strony ale moim zdaniem ekipa już nad tym pracowała i uznała ze tak będzie dobrze, balans jest zachowany i to tyle w temacie
Ale chodzi o to, że uniki zbija się nawet atakami nietrafionymi.

_________________
Barba 73-Usunięty
Ryc 75-ON


,,Fart jest nieodłączną częścią skila''-ViconiaDeV


6 Mar 2017, o 22:43

Podziękowali: HELLSING (7 Mar 2017, o 02:06)
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja w kwestii uników
ProfesyjnaProfa napisał(a):
Tyrmon napisał(a):
sh bez defa dostanie w unik na 100% i ryc bez defa dostanie w tarcze na 100%, nie popieram niczyjej strony ale moim zdaniem ekipa już nad tym pracowała i uznała ze tak będzie dobrze, balans jest zachowany i to tyle w temacie
Ale chodzi o to, że uniki zbija się nawet atakami nietrafionymi.

ale tam, gdzie ataki są większości nietrafiane uniki nie są do niczego potrzebne, ale do was to nie dociera... widzicie tylko jedną stronę medalu i nie jest to ani orzeł ani reszka, ale krawędź medalu postawionego na sztorc.

EDIT i tak z własnego doświadczenia - węże przed upkiem - zaliczony 1 ded na 3 insty, po upku w dość porównywalnym pt - zaliczone jedno trafienie na 3 insty. Nie mówiąc już o halach, gdzie ani razu mnie nie zahaczył mag z obszarówki. Na v2 i htadze po upku nie byłem, ale zapewne też byłoby przynajmniej porównywalnie, a może i lepiej, bo pierwszy unik ma aż 80% czyli dużo więcej, niż kiedyś... Prawie zawsze unikam pierwszego ataku - w sumie to może z raz od tych kilku dni mi się nie udało.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


6 Mar 2017, o 22:50
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja w kwestii uników
Maleficar napisał(a):
(...)
2. A skąd Wy w ogóle wiecie, czy te nowe uniki bronią przed czymkolwiek? Animacja może i ładna, ale jeśli przeciwnik ma 49% i poniżej szans na trafienie, to „unik” jest bardziej zawracaniem gitary.
Sh 109 na gorzo częściej obrywam niż przed upkiem. Jak dam ten 1 pkt w defa zamiast w pseudo-uniki, to jest chyba ciut lepiej. Na Szatanie po upku jeszcze nie byłem i nie wiem czy jest on wykonalny dla sh pod wiedzę.
Skoro używanie tarczy przez inne profy niż ryc zaczęło komuś nagle przeszkadzać, to może build sh pod wiedzę też stał się niewygodny bo zbyt fajnie się nim grało? Jeśli to źle, że biegają sh i ryce pod wiedzę, albo bb pod zrękę, to może zablokujcie na jakimś poziomie te statystyki i będziecie mieć święty spokój. Jak zrobicie jedyny słuszny build dla każdej profy to będzie Wam łatwiej je zbalansować, tak, by MO i tak był najlepszy.

Tak czy inaczej najpewniej czekają mnie 2 resety – jeden zejście z wiedzy, a drugi likwidacja uników jako umki w najlepszym razie nieprzydatnej.


Gdy przykładowo 50 lvl idzie solo na geo zazwyczaj ustawiał uniki po to by uniknąć mocniejszych uderzeń bossa aniżeli unikać kamienii rzucanych przez obstawę a następnie obrywać mocniejsze ataki od samego bossa.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


7 Mar 2017, o 02:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 277 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron