Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Uwagi ws. Rozjemcy 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Wrz 2016, o 10:46
Posty: 143
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 143 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Uwagi ws. Rozjemcy
Drodzy Taernijczycy!

Na serwery zawitał Rozjemca, specjalny NPC, który jednorazowo potrafi Wam dodać, bądź odjąć 5000 punktów statusu PvP raz na 8 godzin. Planujemy go utrzymać przez minimum 2 tygodnie. Możliwe też, że zostanie wprowadzony na dłużej.

W tym temacie prosimy bardzo o zgłaszanie opinii dotyczących funkcjonowania Rozjemcy, propozycji zmian, ewentualnych błędów i innych :)


14 Mar 2017, o 10:57

Podziękowali: Balitazaar (14 Mar 2017, o 15:05)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwagi ws. Rozjemcy
Skorzystałem, odjęcie statusu zadziałało prawidłowo.

Proponowałbym tylko dodanie kilku progów, 5k to jednak sporo, np.: 1k, 2k, 5k. Dla niektórych dwukrotnie za mało, lecz po 8h maksymalny status 10k można wyzerować. Obecnie nie da się wyzerować statusu z takim skokiem, gdy ktoś ma powiedzmy 3k, czy 7k.

Poza tym jakbyście go postawili dodatkowo w Beirn to też by nie zaszkodziło.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


14 Mar 2017, o 15:07
Profil WWW
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwagi ws. Rozjemcy
Według mnie rozjemca powinien zdecydowanie maksymalnie obniżyć status do zera, a nie tak że ktoś sobie nabija na nim tarczę lub czachę, lub podbija sobie rangę statusu.
Nabijanie powinno być jedynie na graczach, a zbijanie statusu na neutralny tylko do poziomu zerowego.


14 Mar 2017, o 15:49

Podziękowali: 3 BonieDydy (14 Mar 2017, o 15:53), gromak (15 Mar 2017, o 14:37), Qomb (14 Mar 2017, o 18:29)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Gru 2014, o 15:08
Posty: 118
Podziękowano: 99 razy
Otrzymanych podziękowań: 72 razy
Nick w grze: Qomb
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwagi ws. Rozjemcy
Budda napisał(a):
Według mnie rozjemca powinien zdecydowanie maksymalnie obniżyć status do zera, a nie tak że ktoś sobie nabija na nim tarczę lub czachę, lub podbija sobie rangę statusu.
Nabijanie powinno być jedynie na graczach, a zbijanie statusu na neutralny tylko do poziomu zerowego.



Popieram, na serwerach biega masa ''nupków'' którzy nie wygrali ani razu walki a mają maksymalny status pvp, co mnie osobiście irytuje :)

_________________
Qomb rycerz 132 lvl ►Attawa◄
Assda voodoo 110 lvl


14 Mar 2017, o 18:28
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sie 2014, o 13:06
Posty: 17
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwagi ws. Rozjemcy
No bez przesady, że postawiliście sobie Rozjemce i nagle mapy zawaliła fala 60tych lvli z wymaksowanym statusem. Niektórzy pracowali na to bardzo ciężko; na coś co Wy im dajecie bez żadnego wysiłku.

Jeżeli chcecie, aby ktoś nabijał status za pomocą Rozjemcy to wprowadźcie opłaty (np.: 1kk/1k statusu), a zbijanie do 0 zostawcie za darmo.


14 Mar 2017, o 22:08
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwagi ws. Rozjemcy
Pomysł beznadziejny, GZ rozwalenia do końca pvp ;)

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


Ostatnio edytowany przez HELLSING, 20 Mar 2017, o 00:31, edytowano w sumie 1 raz



14 Mar 2017, o 22:45
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:14
Posty: 103
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwagi ws. Rozjemcy
Ogólnie trochę mnie dziwi wprowadzenie tego npc. Takie surowe kary leciały za podstawione pvp, kiedy sobie ludzie zbijali status np. na jastrzębia, a teraz można to zrobić zupełnie za darmo.
Manipulowanie skrajnymi statusami myślę, że się niedługo skończy. Na razie się ludzie jarają, bo to nowe.
Ale trochę to bez sensu, w sumie nawet bardzo. Po co w takim razie jest teraz ten status, skoro można go sobie nabić/zbić kiedy się chce, co więcej w ciągu tygodnia zmienić stronę kilka razy? Wg mnie status powinien po prostu spadać nie tylko gdy jest go bodajże 500 (?), ale niezależnie od jego wartości co jakiś czas kiedy postać jest zalogowana. Wtedy osoby, które przypadkiem nieco go nabiły w wyniku nieuczestniczenia w pvp miałyby swój upragniony neutral, a osoby aktywne w pvp i tak by miały status.

Ale bardzo dobrze widać teraz, jak bardzo negatywnie została przyjęta zmiana w pvp - tyle czerwonych i niebieskich nagle zostało neutralami. A drugie tyle ucięło sobie status, żeby bezpiecznie biegać po mapach, bo jak przed upem pety padały w rundę-dwie, to nadal padają pomimo redukcji, wystarczy dobry mo, bb albo łuk.

_________________
Życie jest to opowieść idioty,
pełna wrzasku i wściekłości,
nic nie znacząca.


14 Mar 2017, o 23:35

Podziękowali: gromak (15 Mar 2017, o 18:04)
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwagi ws. Rozjemcy
Jako gracz, zaznaczam że bardzo mi się to nie podoba. Wiem że już nikt nie cofnie tych "lolków" co ponabijały sobie statusy, ale powinno to według mnie być natychmiast zatrzymane.
Faktycznie jest tak, że pvp przestaje istnieć, mało kto chce się teraz bić (przynajmniej na larkasie), zmiana miała przynieść odwrotny skutek i mam nadzieje że to kwestia czasu, ale zbijanie/wbijanie statusu za darmo to już totalna przesada, to nic nie przynosi temu co to wbija, a tylko ujmuje temu który to już wbił.


15 Mar 2017, o 03:24
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwagi ws. Rozjemcy
Pomimo, że na zapowiedź tego rozjemcy osobiście się ucieszyłem, gdyż jeszcze ze starych czasów została mi tarcza, której "legalnie" wcale tak łatwo nie da się pozbyć (tym bardziej po zmianach w grę nie wchodzi łapanie i zabijanie kogoś w rundę) , gdyż "uprzejmych" na serwerze nie brakuje, to teraz stwierdzam, że ten rozjemca, w mniej niż w 24 godziny od wprowadzenia rozdupczył w drobny mak to, na co niektórzy gracze i gildie pracowały przez połowę swojego czasu gry. Gratuluję tego "super" pomysłu, tym bardziej z opcją +/- 5000 faktycznie jest ona bardzo przydatna - teraz ze środkowego mogę popaść w skrajne statusy, bardzo to pomocne! Swoją drogą nie potrafię zrozumieć, jak możecie wprowadzić rozwiązanie, za którego wcześniejsze używanie (i to ile trzeba było w to włożyć wysiłku i czasu) karaliście banami?
Następnym, dostępnym NPC według Waszej obecnej polityki, powinien być "Replikator" stojący pod Kemenak, a dodający lub odejmujący 30PA (nie mniej, nie więcej tylko 30), żeby gracze którzy gdzieś tam padali, mogli poczuć jak to jest być np lolkiem 50 lvl na Selenie. Za darmo oczywiście!

BTW. Ten dział do tego tematu pasuje jak pięść do nosa. Jaki to pomysł, skoro pytacie o niego już po wprowadzeniu na serwery? Gdyby nie wypowiedzi moderatora podbijające ten temat, to bym tu nie zajrzał, bo sądzę, że nie tylko ja nie przeczesuję całego forum, a tym bardziej nie czytam tego działu, gdzie w 95% przypadków można poczytać co najwyżej o jednorożcach...

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


15 Mar 2017, o 14:35

Podziękowali: HELLSING (20 Mar 2017, o 00:31)
Profil ICQ WWW
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 17 Paź 2016, o 06:42
Posty: 36
Podziękowano: 22 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Loth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwagi ws. Rozjemcy
Tak jak Gromak napisał, zbijanie statusu na tak, dodawanie sobie na +/- jest nie fair wobec wszystkich osób które swój status wywalczyły w setkach i tysiącach walk pvp

_________________
Loth 117 Druid
100 wbity: 2016-9-9 22:23
110 wbity: 2017-1-2 23:34
Pierwsza Morana 23.04.2017
Koniec: 2017-9-21 21:37


15 Mar 2017, o 15:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 397 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron