Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Współdzielenie czatów Gildiowych 
Autor Wiadomość
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Współdzielenie czatów Gildiowych
Tak mi przypadkiem do głowy wpadło, skoro zbliża się już 3D i tyle nowości będzie łatwiej wprowadzić.

Żeby sojusze gildiowe miały jakieś znaczenie, to na początek wprowadzić możliwość łączenia czatów gildiowych które są w sojuszu ze sobą. Oczywiście za zgodą kanclerzy i z możliwoscią ustawiania kto moze z G korzystać z tych czatów. Przy nicku wyświetlałoby się kto z jakiej G pisze żeby się nie myliło. Oczywiscie chyba nie muszę podawać korzyści i udogodnienia takiej opcji. Głównie chodzi o łatwiejsze szukanie slota m.in.

Co wy na to? :)


3 Kwi 2017, o 14:21
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współdzielenie czatów Gildiowych
Dobre, sensowne urozmaicenie. Im więcej czatów można by sobie zrobić, tym lepiej.


3 Kwi 2017, o 14:33
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Gru 2012, o 15:36
Posty: 67
Podziękowano: 141 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współdzielenie czatów Gildiowych
niby spoko, ale jak sobie wyobraze np 5 kolejnych zakladek w okienku chatu, to mi sie slabo robi. limit do 3 wg mnie bylby spoko


5 Kwi 2017, o 02:44
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 5 Paź 2012, o 21:01
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współdzielenie czatów Gildiowych
Chyba sesnsowniejsze byłoby dodanie jednego chatu np. z akademią lub jakimś sojusznikiem. No i dostęp do chatu dla wszystkich członków gildii a nie wybranych.


5 Kwi 2017, o 06:53
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współdzielenie czatów Gildiowych
Limit można wprowadzić, właśnie o to chodzi żeby samemu kanclerz wybierał z kim dzielić czat a z kim nie, a nie tak że wszystkie sojusze G z automatu.

Czasem w G są gracze mniej zaufani, lub nowi, czasem niesforni spamerzy itd, dlatego możliwość wyboru kto może pisać a kto nie, mogłaby zależeć od rangi. Trzeba byłoby sobie zasłużyć na to, można byłoby to wykorzystać np do egzekwowania składek.


5 Kwi 2017, o 07:49
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2015, o 12:00
Posty: 24
Podziękowano: 85 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Nick w grze: Falus
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współdzielenie czatów Gildiowych
Kiedyś coś takiego już proponowałem na tym forum i z tego co pamiętam nikt tego pomysłu nie przyjął (dotyczyło to konkretnie łączenia czatów gildyjnych za pomocą specjalnej komendy, czy jakoś tak) :P
m. in. padły powody: po co to komu? po co tyle czatów jak już jest dosyć? po kij ci to jak masz TS itp. :P
Nie chce mi się szukać po forum ale wątków o podobnej tematyce było chyba już kilka, więc to co proponujesz jest czymś w zasadzie odświeżenia wcześniejszych postów, co nie zmienia faktu, że na samym początku przywołałeś temat w ogóle niefunkcjonalnego systemu sojuszy, który w zasadzie poza zieloniutkim paskiem na stronie gildii nic nie znaczy i rzeczywiście coś można coś w tym kierunku zrobić w przyszłości :P


5 Kwi 2017, o 22:42
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2016, o 13:03
Posty: 136
Miejscowość: Khorinis
Podziękowano: 40 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współdzielenie czatów Gildiowych
Ja jestem zdania że taki czat byłby na + ponieważ sporo osób gra bez tsa więc porozumieć się z innymi sojusznikami z poza gildii nie jest komfortowo a dzięki takiemu udogodnieniu grałoby się sprawniej.

_________________
P O Z D R A W I A M

All postacie - Off
Łucznik - On

W grze od 15.09.2012 r. Koniec przygody 24.10.2018 r.

Próba powrotu do pogrywania 27.06.2019 r.


6 Kwi 2017, o 16:07
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013, o 16:25
Posty: 7
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współdzielenie czatów Gildiowych
Według mnie lepszy rozwiązaniem było by wprowadzenie czatu na zasadzie konwersacji. Jedna osoba zakłada czat i dostaje "admina czatu" i może dodawać osoby poprzez np. /add <nick> . Nie zawsze w gildii wszystkie osoby są zaufane a taki próg rangi zwiększył by tylko liczbę konfliktów bo "czemu oni mogą tam pisać a ja nie mogę" albo "pliss daj rangę bo chcę pisać na tym czacie". A tak to o tym czacie wiedzą tylko osoby które są zaproszone do niego.
A co do systemu sojuszy. Obecny system jest zły, każda topowa gildia ma setki sojuszy zaproponowanych od gildii z małą ilością prestiżu. Lepszym rozwiązaniem byłoby np. gildia A wysyła zaproszenie do sojuszu gildii B, jeśli gildia B przyjmie zaproszenie to sojusz pojawia się na stronie głównej gildii, jeśli nie to sojusz zostaje anulowany. Przydała by się także jakaś ikonka obok sojusznika bo nie każdy zna każdą gildię sojusznika i często są problemy "ej zabiłeś mnie a przecież mamy sojusz".

_________________
̶L̶a̶r̶k̶a̶s̶ Tolnor


8 Kwi 2017, o 10:53
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 12 Cze 2014, o 15:37
Posty: 6
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współdzielenie czatów Gildiowych
A ja myślę, że należałoby się zastanowić od podstaw nad systemem sojuszy, a nie tylko czat.
Oczywiście współdzielony chat dla sojuszników byłby całkiem fajny. Jednak pojawia się pytanie: jeden chat dla wszystkich gildii sojuszniczych? czy osobne chaty dla każdego sojuszy? lub np, dla "sojuszy dwustronnych"
Sens miałoby to, gdyby usprawnić sojusze o opcje tak odrzucenie sojuszy (z listy - obecnie sojuszu nie można jakkolwiek odrzucić. jest brzydki wpis na tablicy), czy wprowadzenie sensu sojuszy w pvp /czempów- np status pt otwarty/zamknięty(może wbijać gildia)/sojuszniczy(gildia + sojusz).


13 Kwi 2017, o 22:24
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Sty 2017, o 18:23
Posty: 117
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Bali
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Współdzielenie czatów Gildiowych
Czat sojuszniczy byłby bardzo dobrym pomysłem myślę , że byłoby to bardzo dobre rozwiązanie :) Tylko co o tym sądzi ekipa :D

_________________
"Już od najmłodszych lat zielony jest nasz świat "


14 Kwi 2017, o 20:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 392 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron