Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Turniej bez Ulepszeń 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 4 Sty 2017, o 16:19
Posty: 28
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Nuvi
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
AvadKevadra napisał(a):
Jak dla mnie to kolejny pomysł typu nie stać mnie na ferrari to niech inni jeżdżą maluchami. Czemu poraz kolejny mają być poszkodowani ci którzy coś wkładają w swoją postać (czas, gold, platynę)? W imię wątpliwej równej szansy na wygraną? A podobno komuna się skończyła.

No to nie idź na taki turniej, jak się nie podoba. I doczytaj - turniej nie powinien być dla tych, którzy nie posiadają żadnych ulepszeń, ale dla każdego, tyle że podczas walk turniejowych ulepszenia zostałyby "wyłączone", a poza turniejem, np. na innym turnieju ulepszenia działałyby. Mam wrażenie, że sporo osób nie czyta tego, co piszę.

_________________
Jeśli większości się buntują przeciw tobie, warto jest walczyć. Chociaż nie zawsze ma to dobre skutki.


10 Sie 2017, o 14:05
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
A dlaczego coś (poza ograniczeniem levelu) ma blokować komuś dostęp do turnieju? Bonusy z epików i psycho też mają być wyłączone? To może jeszcze zróbmy turek w którym wszyscy będą mieli takie same statystyki. Jak cię nie stać na ulepszenia to nie znaczy że inni mają być poszkodowani.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


10 Sie 2017, o 14:22
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
Mimo tego, że nie uważam pomysłu za specjalnie udany, to nie rozumiem jak ktoś może być poszkodowany nie idąc na DODATKOWY, robiony POZA harmonogramem turniej odbywający się właśnie na tych specyficznych, dziwnych zasadach.

To tak jakbyś mówił, że czujesz się poszkodowany, bo ktoś wygrał w totolotka puszczając los, a Ty nie wygrałeś bo nie puściłeś w ogóle.
Chcesz się zmierzyć w turniejowej paraolimpiadzie to idziesz i startujesz na takich zasadach, a jak nie chcesz to omijasz to wydarzenie i tyle w temacie.

_________________
Barb 140, Tolnor.


10 Sie 2017, o 14:34
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 4 Sty 2017, o 16:19
Posty: 28
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Nuvi
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
Czyli temat jest do zamknięcia. Widzę, że każdy uważa równą szansę na wygraną sytuację ulepszona maksymalnie postać vs postać z brakami w ekwipunku/bez ulepszeń.

_________________
Jeśli większości się buntują przeciw tobie, warto jest walczyć. Chociaż nie zawsze ma to dobre skutki.


10 Sie 2017, o 19:49
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
W pewnym sensie masz rację Avad. Ktoś sobie może kupić Ferrari za ciężko zdobytą kasę. Myślę jednak że przeciętny kierowca w Ferrari, może być pokonany przez genialnego kierowcę w Maluchu :D. Czym większy jesteś tym boleśniej możesz upaść. Wierz mi, jeśli ktoś trafi na talenta, który rozgryza przeciwnika w takim stopniu, że wie co zrobi w następnej rundzie, wtedy żadne kosmiczne Eq nie pomoże.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


10 Sie 2017, o 20:30
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2016, o 13:10
Posty: 51
Miejscowość: Wakanda
Podziękowano: 68 razy
Otrzymanych podziękowań: 64 razy
Nick w grze: Tchala
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
Co za ludzie, no ***** nie ludzie.

Zawsze mnie zastanawia jak trzeba być płytkim by tylko jego JA się liczyło... naprawdę aż żal to czytać (że tacy są ludzie). Nie wiem czy ktoś pamięta ale ciekawi mnie jak wół cielęciem był. Rozumiem Szymdaro gra od początku więc tego nie zaświadczy... Ale spoko ja wszystko rozumiem turnieje, turniejówki wydany czas, złoto, nikt nie mówi tu o zamazaniu zwykłych turniejów... ale pomysł jest genialny, od zawsze widziałem idiotyzm turniejów na 5-40lvl gdzie nowy gracz chcący coś zaprezentować (cokolwiek by to było) nie miał nawet najmniejszych szans ze względu na koxów.... jest to naprawdę mocno żałosne. Nie wiem co kieruje tymi koxami że bawi ich wygrywanie z nobkami gry. Bo to że każdy z tych koxów walczy w turniejach ok - ale wpisy tutaj na forum są naprawdę pokazujące ich charakter. Nie widzę satysfakcji z bicia słabszych - DUŻO słabszych.

Brawo dla Cb HM za postawę, wydaje mi się że nie tylko ja uważam taki bezsens obecnych czasów - uważam że powinny być takie turnieje raz/dwa na miesiąc...
Bo jedna strona jest taka że zrobili sobie koxy 100+ nupki turniejowe i psują zabawę tym co powinni uczestniczyć w tych turniejach na ich poziomach.
Druga strona że wydali już masę kasy/czasu na to i szkoda jednak by byli teraz poszkodowani...

Więc jak najbardziej pomysł za.

Heavenmaker napisał(a):
Gustavus napisał(a):To nie jest kwestia "puszczenia nerwów", tylko stwierdzenie faktu, ze dla wielu postaci turniejowych nie ma sensu na taki turniej iść...No to niech nie idą. Jak raz na 2-3 miesiące nie pójdą na 1 (jeden) turek to taki dramat? Przecież tu mówimy o takiej skali, więc skąd te emocje?


Tu też dobre podsumowanie...

Chodź zazwyczaj jestem sceptyczny do "pomysłów" ekipy to czasami im się uda coś mądrego wymyślić/wprowadzić.

PS: Kiedy naprawicie PVP?

_________________
Dr 140 ~ Elektorr
Sh 121 ~ Tchala

"Gdy inni ślepo podążają za prawdą Ty pamiętaj - NIC NIE JEST PRAWDĄ
Gdy innych ogranicza prawo lub moralność Ty pamiętaj - WSZYSTKO JEST DOZWOLNE"


10 Sie 2017, o 23:21
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 5 Lut 2011, o 14:50
Posty: 79
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
Tchala
Podsumowujesz zdanie/opinie innych, a tak na prawde Twoja mozna uznac za postawe "psa ogrodnika".

Szczerze?
Swoje postaci glownie budowalem na wygranych z turniejow, aby rozbudowac postac musialm poswiecic czas na turnieje. Tak zdobywalem platyne i tak rozwijalem postac. Nie wyszlo ? Czekalem na kolejny. Ugralem 10platki ? Albo inwestowalem dalej albo odkladalem. Inna postacia farmilem fyo dla flasz i inhi i tez inwestowalem. Pozniej juz byly podium, a nawet kilka serii wygranych na danych przedzialach lvlowych pod rzad.

Moje zdanie, ze samo wylaczenie ulepszen jest bez sensu. Jak juz pisalem wyzej turniej wg stazu gry + przedzial lvlowy. Wiadomo nie kazdy ogarnie gre w taki sam sposob w dany czas ale "umiejetnosci" powinny byc w miare podobne.

Czy moge opuscic turniej? Tak moge. Ostatnio mam malo czasu na gre i sporadycznie goszcze na imprezach, ale i tak mam to samo podejscie co kiedys. Zainwestowalem minimum w postac, na reszte musiala sama zapracowac. Czy to fart, czy umiejetnosc.. znajomosc gry..

Nie radzisz sobie na danym przedziale ? Idz na inny.. wraz z lvlem zmniejsza sie ilos "wykokszonych" nad standard postaci i tez sa szanse cos ugrac.

Poza tym i tak nadal bardzo wazny jest dobor postaci oraz poszczegolnych umiejetnosci + stat.
Ogarniecie to umiejetnosc zbudowania buildu by postac byla grywalna na kazda sytuacje, a czasem najbardziej absurdalne taktyki potrafia ostudzic nawet koxow.

Pozdrawiam Sibul


11 Sie 2017, o 00:16
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2011, o 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 308 razy
Otrzymanych podziękowań: 659 razy
Nick w grze: Conan
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
Zanim ktoś strzeli wykład o moralności, znieczulicy, rozluźnieniu obyczajów i wyścigu szczurów... Rajtuzy poluzujcie, bo jeszcze żyłka pęknie 8-)

Jak mniemam autor chciał zmierzyć sie z najlepszymi graczami na interesującym go poziomie - i mieć szanse na zwycięstwo. Uznał, ze gdy bedą walczyć z ulepszeniami, to szans nie ma (zreszta słusznie).

Tyle, ze najwyraźniej zapomniał, ze gracze z ulepszeniami mogą zwyczajnie nie być zainteresowani takim turniejem.

Ja bym na taki turniej nie poszedł i szczerze? kompletnie mnie nie interesuje, czy bedzie ich jeden, dwa, czy więcej w miesiącu.

Wypowiedziałem sie, gdyż sama idea jego zorganizowania i argument - równa walka z największymi koksami - traci sens, gdy tych koksow nie ma...

Pokój bracia i siostry!

_________________
corrumpunt mores bonos colloquia mala


11 Sie 2017, o 08:26
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
@Tchala powtórzę specjalnie dla Ciebie
Onion napisał(a):
To już bardziej przemawiają do mnie turnieje dla początkujących, które już były organizowane. A to dlatego, że tam od razu mamy określone dla kogo te turnieje są organizowane, a przy tych turniejach każdy miałby wstęp. To jest tak jakby powiedzieć takiemu "koxowi" możesz wystąpić, ale będziesz upośledzony tak jak reszta (bez urazy).

Idea turniejów dla graczy początkujących, którzy nie mieli tyle czasu aby ogarnąć w tej grze już była wprowadzona i krótko mówiąc sprawdziła się. Odbiorcy takiego turnieju są stricte podani, czyli nowi gracze.

W przypadku turniejów z wyłączonymi ulepszeniami wstęp ma każdy: starzy wyjadacze turniejowi, doświadczeni gracze bez ulepszeń i właśnie ci nowi. Takie turnieje nadal zwyciężaliby doświadczeni gracze tylko niekoniecznie ci, którzy poświęcili czas na zbudowanie postaci, po prostu każdy kto trochę dłużej grał w tą grę może wygrać.

Taki zielony i tak nie ma szans w takowym turnieju. Dlatego ten pomysł mija się z głównym założeniem.

Za to turnieje dla początkujących gdzie obowiązuje staż w grze są dobrym posunięciem. Jak ogarniesz szybko grę/przeczytasz parę poradników/skorzystasz z pomocy doświadczonego kolegi to możesz swoją postać dobrze zbudować i nawet ulepszyć, ale znacznie większe grono to będą przypadkowe buildy, które dzięki słabej konkurencji także mają szanse zajść daleko.

Nie ma po co zmieniać zasad panujących na turniejach, wystarczy dostosować grono odbiorców dla danego turnieju. To wystarczy bez żadnych sztucznych utrudnień/osłabień.

Spróbujcie wytłumaczyć takiemu lolkowi za pare miesięcy po co są te turnieje.
Turniej dla początkujących: dla nowych graczy aby mogli pobawić się w turnieje.
Turniej bez ulepszeń: aby każdy miał równe szanse? I co mamy powiedzieć gdy zapyta jak ma wygrać z doświadczonym zawodnikiem?

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


11 Sie 2017, o 10:15
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 11 Lip 2016, o 20:18
Posty: 91
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: SmilodonKyx
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turniej bez Ulepszeń
AvadKevadra napisał(a):
Jak dla mnie to kolejny pomysł typu nie stać mnie na ferrari to niech inni jeżdżą maluchami. Czemu poraz kolejny mają być poszkodowani ci którzy coś wkładają w swoją postać (czas, gold, platynę)? W imię wątpliwej równej szansy na wygraną? A podobno komuna się skończyła.

Avad ty za pisem jestes to wszedzie widzisz komunistow i wdowy po ubekach :D


11 Sie 2017, o 17:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 394 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron