Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie 
Autor Wiadomość
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
@All - zrobiłem porządek w temacie, bo robiły się offtopy :)

@Balitazaar - Konkrety mogłyby sugerować stanowiska pozostałych osób, a mi zależy na otwartej dyskusji.

@namebis - temat dotyczy skilla ukazanie - czyli 30lvl+, a realnie trochę wyżej. Każdy może się odnieść do swoich doświadczeń na danym poziomie/przedziale poziomów - jeżeli zdecydowana większość graczy potwierdzałaby brak balansu "w lewo lub w prawo" to przedstawimy propozycję rozwiązania takiej anomalii.

@Areol - dzięki za szczegółowy wpis.

@Linfour - dzięki za dużą dawnę informacje z Twojej perspektywy.

@All - z Waszych wypowiedzi tworzę podsumowanie, które wrzucę na koniec dyskusji.
Temat będzie otwarty do niedzieli.

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


30 Sie 2017, o 22:11
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 1 Mar 2017, o 00:52
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Nick w grze: DiaaX
Serwer: Tolnor
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
Nie każdy ma 140lvl i full ubraną postać. Nie każdy może liczyć na DMG 140lvl full eq, który zbije całe HP bossa do 0 w 5/6 rund jak tutaj ktoś wyżej napisał że się da.

Nie zapominajmy o graczach którzy w Beirn stawiają swoje pierwsze kroki. To tutaj ukazanie robi największe dysproporcje jeśli chodzi o sytuację debuferow.

Wyexpione postacie, dobrze ubrani DMG, oni poradzą sobie bez ukazow VD. Teraz sobie poradzą, bo rynek rarków endgamowych juz się nasycił na tyle, że po serwach chodzą dziesiatki full ubranych postaci

Ale cofnijmy się do poczatków beirn, do sytuacji kiedy endgamem bylo eq spod lodu.
Takie składy chodząc na lugusa, liczyły tylko na ukaz. To samo selena, byle ukazać, byle vd był w pt, inaczej nie ma opcji żeby zabic boska.
Nikt wtedy nie myslał o zabijaniu w 5/6 rund
To właśnie na ukazach leciały pierwsze cierpy, udreki, rarki z selki, krok po kroku, rarek po rarku, ukaz po ukazie kolejne postaci się pozbrajały, ukaz tracił na znaczeniu. Ale nie można zapomnieć jak to się wszystko zaczeło.

Może niektórych teraz zaskoczę, ale dzisiaj też mamy postaci które wbijaja dopiero 110, też chcą iść na luga dropnąć swoje cierpy, udreki. Takie party nie myśli o zbijaniu luga do zera, tylko bierze vd do party i czeka na ten ukaz. Jak nie za pierwszym podejściem, to za drugim. Albo i trzecim. Ukaz w końcu wleci, może wleci też rarek. Kolejne party się ubierze i będzie mogło myśleć o zbijaniu bosa do zera, BO BĘDZIE MIAŁO MOŻLIWOŚĆ.

Początkujące party zaczynające coś działać w beirn, nie posiadające itemków endgamowych jest skazane na VD i jego ukaz. Tak jak skazane były grupy które jako pierwsze zabijały lugusa jeszcze w eq spod lodu, w tej kwestii nic sie nie zmieniło.

Rozwiązania trzeba szukać tam, gdzie jest problem, czyli etap wejścia do beirn, wyrównać szanse niedozbrojonych ekip lecących na ukaz z tymi którzy wolą inne drogi. Bo na tym etapie gry (początki beirn) ukaz jest jedyną sensowną, liczącą się opcją.


30 Sie 2017, o 23:31

Podziękowali: Agatx (31 Sie 2017, o 00:38)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 7 Sie 2012, o 02:33
Posty: 32
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
Większość wypowiedzi w tym temacie dotyczy bossów beirnowych. W mojej opinii bossem, gdzie skuteczniejsze może być ukazywanie niż zbijanie hp jest konstrukt V2 (oczywiście dotyczy to sytuacji gdzie drużyna składa się z postaci o poziomach zbliżonych do zalecanych czyli ok 75 + , bez dmga 120+ full eq). Tam dzięki vd można skutecznie i całkiem szybko bić nie tylko samego bossa, ale jego 2 wcześniejsze formy, a nawet czujki nie posiadając MO.


31 Sie 2017, o 10:28
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
@Diaax - jeżeli dobrze rozumiem, to VD jest w stanie wypełnić lukę eq/lvli dla słabszych ekip i dać szansę ubicia bossa. Takiej szansy by nie mieli bez ukazania u VD, tak? (takie informacje pojawiały się też wcześniej w wypowiedziach innych osób)

@Neonufka - ok, a pozostałe bossy?

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


31 Sie 2017, o 23:39
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 1 Mar 2017, o 00:52
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Nick w grze: DiaaX
Serwer: Tolnor
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
Ukaz stał się filarem, główną strategią bicia bosów przez niedozbrojone party, co stawia VD na 1 miejscu jako debufera, gwarantuje mu zarazem slota, także nie możemy już mówić o pełnej wymienności debuferów, bo party łuk+sh zaczyna odstawać.

Myślę, że temat nie cieszy się popularnością wśród graczy, dlatego, że boją się usunięcia ukazu z gry, co mimo wszystko by wywróciło przyzwyczajenia graczy do góry nogami.

Gdyby członkowie ekipy przedstawili swoją wizje, nazwijmy to "nowego ukazu", wtedy łatwiej będzie powiedzieć czy, i jak by to poprawiło sytuację na serwie.

Większa grupa osób wypowiedziało by się, ekipa miała by lepszy pogląd na sprawę i ewentualną korektę tejże zmiany, po to temat został poruszony na forum aby wspólnie, jako społeczność graczy dojść do konsensusu

Edytuj posty, nie pisz jeden pod drugim. - des


1 Wrz 2017, o 00:01
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2012, o 15:22
Posty: 164
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
DiaaX napisał(a):
Ukaz stał się filarem, główną strategią bicia bosów przez niedozbrojone party, co stawia VD na 1 miejscu jako debufera, gwarantuje mu zarazem slota, także nie możemy już mówić o pełnej wymienności debuferów, bo party łuk+sh zaczyna odstawać.


Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. W tej chwili dobry łuk znajdzie slota na równi z dobrym vd. Prawdą jest że vd jest brany do pt bo może ukazać bosa/czempa, ale prawda jest też że nie zawsze ukaz wchodzi. Gwarancja ubicia przeciwnika jest złudna. Coś za coś. Łuk w zamian ma debufy, które zadają także obrażenia, obniżają pa przeciwnika itd. Obie profy są debuferami ale obie rządzą się innymi zasadami. Łuk ma dużo zręki dzięki temu ma większą przeżywalność przy dłuższych walkach i zbijaniu hp u przeciwnika. Vd to papier, jeśli nie ukaże, często pada. Każda z tych postaci ma słabsze i mocniejsze strony ale wydaje mi się że w obecnej chwili, po obniżeniu dmg u vd balans między nimi jest zachowany.

btw, tak z ciekawości, Diaax może zdradziłbyś swoją profe i lvl ^^

_________________
Nie traktuj życia serio -
I tak nie wyjdziesz z niego żywy!


1 Wrz 2017, o 08:22
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 1 Mar 2017, o 00:52
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Nick w grze: DiaaX
Serwer: Tolnor
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
@qperek
Cytujesz jakiś fragment, żeby później się do niego nie odnieść?

Wyraźnie jest napisane, że vd ma przewagę w niedozbrojonym pt, gdzie nie ma full ubranego dmg.
W takiej sytuacji VD zyskuje mega boosta jeśli chodzi i jego przydatność w walce. w takim pt ukaz jest najważniejszy, dmger jest tutaj tylko że zbić hp do ukazu i ew. do zabicia fanoli.

Nie mów mi że ukaz może nie wejść, bo to wie każdy. % jaki jest taki jest, ale z tego co wiem to nie ma jakiegoś magicznego limitu który po nwm, 5 nieudanych ukazach każde Ci wyjść z insty i skończyć bicie bossa. Prawda? Bijesz go tak długo aż ubijesz, a z racji tego że po każdych 10 slotach boss odnawia sobię 40% HP, nie tak łatwo jest go zbić do 0

Znaczenie ukazu jako podstawowej taktyki zmniejsza się wraz z dozbrojeniem ekipy, głównie DMG, wtedy ciężar zbicia HP wędruje z powrotem z VD na dmgera.

btw, Pytasz mnie o lvl i profę, samemu nie ujawniając swojego?
Łucznik 97lvl


1 Wrz 2017, o 09:08
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2012, o 15:22
Posty: 164
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
Odniosłam się dokładnie do tego co cytowałam. A jakbyś czytał wcześniejsze posty to byś tez się dowiedział profy i lvl mojego :)
Na niższych lvl tak vd jak i łuk jest niedozbrojony, ma mniej wiedzy i ciężej mu rzucać wszelkie debufy. Dlaczego każdemu się wydaję ze dla vd wrzucenie książki, szpili itd to jak pstryknięcie palcem? nie każdy vd ma 900 wiedzy.

_________________
Nie traktuj życia serio -
I tak nie wyjdziesz z niego żywy!


1 Wrz 2017, o 10:08
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:14
Posty: 103
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
Tak sobie coś dodam, bo mogę.

DiaaX - party łuk+sh w Beirn odstaje tylko i wyłącznie na Lugusie. Za to bardzo ładnie sprawdza się party vd+łuk, które na całej reszcie beirnowskich bossów jest najsłabszą kombinacją. Lugus jest więc pewnego rodzaju anomalią i uznawanie vd za głównego debuffera na topowych bossach przez pryzmat Lugusa jest według mnie nieco nie w porządku. Wszędzie indziej zalecanym party jest szpilka+kolano (na Moranie nawet niemal koniecznym). Czyli, jak na moje, głównym bufferem w Beirn jest sh, a nie vd i to on jest na 1 miejscu.
Vd może zrobi z bossa warzywko, ale zanim to zrobi samodzielnie, to często już brakuje slotów. Jeszcze pamiętam jak jako druidka latałam sobie same Lugusy i jak bardzo szybko przekonałam się, że party na 2 vd to najbardziej niepewne party ze wszystkich. Jeśli się pofarci, tzn. debuff wejdzie w 2 rundy, a w trzeciej boss ma już załamanie na sobie - super. Ale jeśli nie, to pt czeka mnóstwo dedów i insta dłuży się niemiłosiernie (mój rekord - 4h i nieubity). A wbić tę książkę nie jest wcale tak łatwo. Z łukiem albo sh jako drugim debufferem zazwyczaj szło o wiele sprawniej. Ale ja na te Lugusy chodziłam, kiedy jeszcze vudeki nie były tak poubierane jak teraz. Teraz swojego pierwszego Lugusa vd często robią już z udrękami czy szponami na sobie.
Vd dla niedoubieranego pt - tak, jasne, bo można liczyć na ten fart zabicia z ukazu. Jednak jeśli dmg jest słaby, tzn. nie trafi na samej szpilce, to sam vd na podobnym poziomie nie pomoże - musi być dużo lepszy, by szybko wbić to załamanie. Jeśli vd jest słabszy, to sam niewiele zdziała (chyba że na dużym procentowym farcie) - potrzebuje kolanka od sh albo łucznika, który pomaga z truciem i szpilką. Dmg nie jest TYLKO od zbicia hp, ale AŻ od zbicia hp. Bo Twoja wypowiedź brzmi, jakby to było takie łatwe zbić Lugusowi te 40%...

Gdyby załamywanie i ukazywanie Lugusa było aż tak proste jak to tutaj niektórzy próbują przedstawić, to kto by tam łaził na dwóch debuferów. Mo, bb, vd i jazda.

Vd na Lugusie błyszczy, ale gdyby tego ukazu nie miał, a boss był taki sam jak jest... Najgorzej by na tym wyszli gracze, którzy na chwilę obecną na Moranę są jeszcze za słabi. Moranowe ekipy zdobyłyby monopol na rary z Lugusa, bo przecież nawet z łukiem w składzie da się takimi pt ubić tego bossa może nie w 5 rund, ale i tak dość szybko, łatwo, często i bez deda.

Ogólnie każda, nawet najdelikatniejsza zmiana w umiejętnościach mogłaby mieć mniej, bardziej lub nie-spodziewane konsekwencje. A skoro na endgamie, który z założenia jest najdłuższym etapem gry, balans między debuferami jest na chwilę obecną zachowany, to szkoda kombinować z samymi umiejętnościami, żeby się to tam nie odbiło.

Btw, korzystając z bonusu do alta podexpiłam sobie lolka. Poszłam sobie takie v1 kilkanaście razy, oczywiście z vd, i jakoś stosunkowo niewiele puszek padało z ukazu. A te, co padły, to często miały już tyle hp, że wystarczyłaby runda dłużej, żeby padły. Z łucznikiem chyba by było czasowo podobnie, bo zamiast kombinować z debufami, które nie zadają obrażeń, to by coś tam zbijał. Oczywiście, każdy na ten ukaz liczył, w końcu vd ma taką umiejętność - to trochę tak, jak każdy liczy na to, że dr da również bardzo potężne krzaki.

Szkoda, że mało w tym temacie wypowiedziało się osób, które jeszcze żadnego beirnowskiego bossa nigdy nie ubiły.

_________________
Życie jest to opowieść idioty,
pełna wrzasku i wściekłości,
nic nie znacząca.


2 Wrz 2017, o 06:26
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Post Re: Referendum odnośnie umiejętności - Ukazanie
@ALL - dzięki za każdy wpis i podrzucenie "5 groszy od siebie" :)

Temat zamykam.

Jutro na koniec dnia (po spotkaniu engów o 21 pojawi się podsumowanie oraz wnioski "co dalej".

EDIT:

Nie wrzucam dla Was postanowień końcowych, ponieważ nie mogliśmy dojść do zadowalającego kompromisu na spotkaniu.
Dyskusja będzie kontynuowana od jutra - jak ustalimy finalną wersję, to ją Wam przekażę.

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


3 Wrz 2017, o 22:15
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron