Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Eksp petów altów 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Eksp petów altów
Witam, od niedawna mamy eksp altów w przypadku postaci. Dlatego proponuje rozwiązanie w postaci ekspa altów petów - kiedy mamy watahę, ale do watahy dobraliśmy sobie małego nowego peta i oczywiście możemy mu napakować kamieniami tresera parę lvli, ale i tak przez dłuższy czas będzie z tyłu.

Dlatego proponuję zakup za platynę bonus do ekspa altów petów. Działa tylko przy aktywnej watasze (nie wystarczy mieć pety przypisane do postaci lub posiadać ta umiejętność, fizycznie w walce musi być kilka petów) i polegałaby na czymś takim, że najmniejszy pet dostawałby boost do ekspa w postaci zabrania petowi o największym lvlu w watasze tyle % ekspa ile wynosi różnica lvli i dopisania tego ekspa sobie.

W praktyce?
Mamy powiedzmy 130lvl postaci i na niej psa 110lvl i motyla 90lvl i dokupujemy sobie z klatki twiga 80lvl, bo się zrobiło miejsce i zabijamy jakiegoś moba, za którego dla uproszczenia każdy pet dostaje po 10k ekspa. W przypadku odpalonego tego bonusu pies dostanie 10k-30% czyli 7k ekspa, ale za to twig aż 13k - przy większej różnicy lvli oczywiście więcej.

Są jednak 2 haczyki - pierwszy to sytuacja kiedy ktoś będzie chciał przechytrzyć system i sobie ekspić jakiegoś wilczurka z 5lvlem z Trentis, a największego peta ma na 120+ - wtedy nie bedzie tak, że różnica 115% da ujemny eksp największemu petowi, a małemu da więcej, niż by duży dostał (pomijając czy mały w ogóle przeżyje walkę z czymkolwiek co się bije na tak wysokim lvlu) - dlatego boost ma działać do 80% nawet przy różnicy lvli petów powyżej 80. Drugi haczyk - największy pet w watasze ma ten sam lvl co postać (ja tak mam z moim moskiem pod mięsko, na mięsku postać prawie nie ekspiła i pet mnie dogonił i mam psa z tym samym lvlem co ja dostakjącego 0 ekspa, dokładnie i ja i pet po 101lvlu) i dlatego nie dostaje ekspa - w tym przypadku najmniejszy ma dostać % od tego co duży by dostał, no a duży, wiadomo - swoje 0.

Dzięki czemuś takiemu szybciej nastąpi wyrównanie lvli petów w watasze, a nie z racji na to, że eksp peta na danej inście często zależy od lvla - ten z tyłu będzie cały czas z tyłu i wcale nie będzie nadrabiał, no chyba, że indywidualnie podbijany w klatkach i/lub kamieniami.

Zastanawiałem się, czy bonus powinien mieć też minimum, ale chyba nie jest to konieczne - bo przy małej różnicy lvli petów i tak nie będzie opłacalne go wykupywać, bo co komu da 2-3%?

Cena... myślę, że 100pl/m-c byłoby w porządku.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


4 Wrz 2017, o 11:16
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksp petów altów
Omawialiśmy temat przyspieszonego expienia petów przy temacie odnośnie expienia altów. Nie zamierzamy ułatwiać tego procesu.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


4 Wrz 2017, o 11:44
Profil WWW
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksp petów altów
To co proponuje nie jest de facto ułatwieniem ekspienia petów jako takiego, a przeniesieniem zdobywanego ekspa z petów dużych na małe, tak, aby miały szanse nadrobić z lvlami, niemniej tylko względem siebie, a nie względem gracza, ponieważ to nie tylko podbija eksp małemu petowi, ale i zatrzymuje dużemu.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


4 Wrz 2017, o 20:19
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksp petów altów
Expienie każdego peta to wyzwania i inwestycja, którą gracz okupuje czasem i pozostałymi kosztami (samo poświęcanie czasu jest swego rodzaju kosztem).
W tej kwestii nic nie powinno się zmienić i nie planujemy żadnej zmiany / udogodnienia na tym polu.


4 Wrz 2017, o 20:31

Podziękowali: Gorter (27 Wrz 2017, o 19:53)
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksp petów altów
Dlaczego mam dziwne wrażenie, że obaj mi odpisaliście tylko na tytuł tematu nie czytając treści?

Ilość poświęconego czasu i innych kosztów czy z tym bonusem czy bez byłby identyczny - jedyna zmiana to to, że mając na wejście 3 pety o lvlach powiedzmy 50, 70 i 90 po jakimś czasie ekspienia zamiast mieć je odpowiednio na 70, 88 i 105 uzyskamy lvle 85, 88 i 92. Dla całościowego wyekspienia watahy nie zmienia się nic - boost dostaje tylko najmniejszy pet, a nalatać się po instach trzeba tyle samo.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


4 Wrz 2017, o 20:52
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksp petów altów
Nephalem napisał(a):
Dla całościowego wyekspienia watahy nie zmienia się nic - boost dostaje tylko najmniejszy pet, a nalatać się po instach trzeba tyle samo.


Pozwalając na boostowanie danego peta, staje się on bardziej wytrzymały i użyteczny na tle pozostałych, sumarycznie staje się mniej podatny na zgony, co przekłada się na mniejsze koszty danego peta i większe możliwości gracza w krótszym okresie czasu.


4 Wrz 2017, o 21:27
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Wrz 2017, o 21:50
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Ruwtes
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksp petów altów
[kij] tam po co mie stac to se kupie tak z 300 kamienii i wbije ten lvl

Ostrzeżenie za wulg.rzuff


22 Wrz 2017, o 22:23
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Sie 2014, o 19:56
Posty: 21
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksp petów altów
nie nie jakby alt wpływał na pety to juz by było mocno przesadzone , teraz przesadzone bo max alt powinien byc 100 procent


23 Wrz 2017, o 13:18
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 19 Wrz 2017, o 10:14
Posty: 5
Miejscowość: Pobiedziska
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksp petów altów
Moim zdaniem wgl nie potrzebne jak tresera nie bylo to gracze tez expili pety i dawali rade sam alt na postacie jest przesadzony a co dopiero na peta

_________________
Wole żebyś ukladał jedną cegłe dziennie najlepiej jak potrafisz niż żebyś wybudował cały mur w miesiąc. Pod koniec twej pracy chce usłyszeć że położyłeś 365 idealnych cegieł a nie mur.

Myncuś-Ostlor-42lvl-uk
S4-S7-Ostlor
Jedna strzała wystarczy...


27 Wrz 2017, o 19:18

Podziękowali: Gorter (27 Wrz 2017, o 19:54)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 407 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: