Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Stare instacje+ 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2016, o 19:39
Posty: 112
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Havada
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
I tak, i nie. Jest kilka miejsc, w których można w ten sposób rozwinąć jakąś instancję, np. mając specjalny przedmiot od Jokhabala z bagien moglibyśmy przywabić silniejsze pająki do jamy Krzyżaka, przez co czyszczenie byłoby trudniejsze, a Krzyżak miałby o wiele silniejszą obstawę, oczywiście exp i loot byłyby lepsze. Rozumiem, że w ten sposób autor tematu to sobie wyobraża, no i oczywiście to mogłoby mieć sens w jakichś 2 czy 3 miejscach, broń Boże przy każdym bossie.

_________________
Jeżeli chcesz poznać różnicę między samouczkiem a prawdziwym Taernem, odwiedź nas na hc.


23 Wrz 2017, o 21:24
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 19 Wrz 2017, o 10:14
Posty: 5
Miejscowość: Pobiedziska
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
Raczej nie ma sensu wprowadzanie takiej zmiany zaklociloby to co juz znamy nie przeszkadzajmy inzynierom oni napewno wiedza co robia :)

_________________
Wole żebyś ukladał jedną cegłe dziennie najlepiej jak potrafisz niż żebyś wybudował cały mur w miesiąc. Pod koniec twej pracy chce usłyszeć że położyłeś 365 idealnych cegieł a nie mur.

Myncuś-Ostlor-42lvl-uk
S4-S7-Ostlor
Jedna strzała wystarczy...


27 Wrz 2017, o 19:24
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
A według mnie to nie jest to zły pomysł.
Wielu graczy z full EQ i max lvl narzeka na monotonność i brak wyzwań w grze. A jakby tak była możliwość, oczywiście raz na jakiś czas, i np. w formie zlecenia jak na Selenę wybrać się na instancję Lugusa/Morany w wersji specjalnej? Byłoby to uwarunkowane posiadaniem specjalnych przedmiotów, które by się jakoś zdobywało i możliwe 1/tydzień/osobę.
Takie bosy mogłyby mieć trudność, powiedzmy, 1,5x większą niż standardowe, dawałyby też 1,5x większą szansę na drop.
Myślę, że urozmaiciłoby to rozgrywkę na endgame. Sam osobiście bym się na taką Morankę wybrał.

_________________
Barb 140, Tolnor.


28 Wrz 2017, o 09:48
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 8 Mar 2016, o 15:54
Posty: 88
Podziękowano: 43 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Nick w grze: Demonite
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
Pomysł dobry tylko aby nie odbywało się to wszystko za platynę

Np.

Wybierz poziom instancji:
1. Łatwy
2. Średni
3. Trudny

I ekipa mogłaby zmajstrować coś co obliczało by co dla danego lvl powinno być np. trudne


28 Wrz 2017, o 13:47
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
Oj tam. Widzę że Wam się nudzi. Poczekajcie cierpliwie na 3D. Drygu wyraźnie wypowiedział się na blogu że będą nowe bosy. Wejdzie TBR w 2018 (tak jak zakładałam 2 lata temu w komentarzu na blogu i wszyscy się ze mnie śmiali), naprawa bugów i błędów potrwa jeszcze kilka miesięcy (w tym okresie gwarantuję moc doznań, nie będziecie myśleli o nowych bosach). Później to już z górki... :D.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


28 Wrz 2017, o 14:14
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
Z tego co wyczytałem w dotychczasowych wypowiedziach, wynika że nie są planowane rary lepsze niż te aktualnie topowe - będą alternatywne. Wnioskuję więc, że nie będzie trudniejszych bosów niż aktualnie najlepsze? Bo bezsensowym byłoby umieszczanie gorszych rarów w lepszych bosach. Stąd też pomysł ze zróżnicowaniem trudności instancji nie jest taki zły. Bo co to będzie za wyzwanie ubić inną Moranę, która powiedzmy będzie biła ogniem, a nie zimnem? Zmiana resów i po sprawie. Jak ktoś ubija ją teraz bez problemów z dobrym składem to z nową też sobie szybko poradzi i koło się zamyka.
Wiesz z czym jest jeszcze problem jeśli chodzi o brak wyzwań w grze dla 140lvli? Po krótce przedstawię Ci mój pkt widzenia na to.
Większość graczy MMORPG dąży do tego aby być the best w swojej profce, czy nawet całej grze. Skoro trendem w Taernie jest, że każda profesja na endgame biega w tych samych ciuchach, to jedynym sposobem aby się wyróżniać jest dobijanie psycho na 8 lvl i jak najwyższe ulepszanie.
Na ulepszenie powyżej 10,11,12 potrzeba nieraz ponad 500kk na 1 item, a i to często jest mało o czym niejedna osoba się przekonała (można zobaczyć filmiki Szymdara).
Teraz sytuacja jaką mamy w Taernie - próg lvlowy stały = 140lvl, coraz więcej graczy go osiąga. Najlepszy boss = Morana. Więcej wyższych lvli, więcej drużyn zdolnych do zabijania endgamowego bossa = statystycznie coraz więcej rarów na rynku = ich cena spada i to dość szybko.
Rok temu dropiąc Pamięć/Miłość, ofki 500kk w goldzie dostawałem jedna za drugą. Teraz 250kk (s. Larkas) to rzadkość, bo albo raty, albo nikt nie ma kasy. A rarów przybywa. Skąd więc brać hajs na ulepszenia jak nie idzie dobrze spieniężyć dropa?
Dlatego ja optuje za systemem zróżnicowania trudności inst. Nagroda z bosa mogłaby być inna, albo szansa na nią mogłaby być większa, jedno i drugie da zastrzyk gotówki na dalsze ruchy. Nie każdy taką "hardcorową" instację ukończy, więc ci którzy się nudzą będą mieli wyzwanie.

Tak po krótce ja to widzę. Może ktoś się z tym zgadzać, można też nie, ale taka jest brutalna prawda.

_________________
Barb 140, Tolnor.


28 Wrz 2017, o 14:51
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2016, o 19:39
Posty: 112
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Havada
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
Czyli chodzi Ci stricte o end game i brak dalszych wyzwań, a dodawanie poziomów instancjom odnosi się tylko do najsilniejszych bossów. Jak dla mnie, to tu trzeba po prostu stworzyć lepsze bossy, lepsze rary, lepsze epiki, stworzyć jakieś nowe wyzwania, bo albo to (oczywiście przeprowadzone z pomyślunkiem i finezją), albo należy zacząć wyświetlać 140 lvlom ubranym w pełni "Koniec gry. Przeszedłeś Taern. Brawo.".

_________________
Jeżeli chcesz poznać różnicę między samouczkiem a prawdziwym Taernem, odwiedź nas na hc.


20 Paź 2017, o 19:55
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2016, o 23:31
Posty: 9
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: Nokium
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
Knoxi napisał(a):
[...]

Tworzenie łatwych instancji na siłę, o których mówiłeś na początku, bez żadnego podłoża fabularnego, które daje jakąkolwiek podstawę do "kopiowania" instancji z nieco silniejszymi przeciwnikami, jest brakiem szacunku dla użytkowników.


Przepraszam za odkopanie, ale chyba właśnie to zrobiliście wraz z wprowadzeniem nowego bossa. Pozdrawiam


20 Gru 2017, o 18:47
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
nokium napisał(a):
Knoxi napisał(a):
[...]

Tworzenie łatwych instancji na siłę, o których mówiłeś na początku, bez żadnego podłoża fabularnego, które daje jakąkolwiek podstawę do "kopiowania" instancji z nieco silniejszymi przeciwnikami, jest brakiem szacunku dla użytkowników.


Przepraszam za odkopanie, ale chyba właśnie to zrobiliście wraz z wprowadzeniem nowego bossa. Pozdrawiam
Nie gniewamy się. Rozumiem, że w ramach protestu nie będziesz chodził na te instancje, ani zakładał z nich rarów? Podłoże fabularne jak najbardziej jest - był ewent z tej okazji. Będzie coś jeszcze.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


20 Gru 2017, o 22:02
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stare instacje+
Niestety jest to coraz częściej praktykowane. Poerwszym bossem tego typu był konstrukt, ale mimo iż jest to kopia to w miarę dobrze jest to wytłumaczone. "Płacimy" za jego osłabienie, a z racji tego, że jest to maszyna sprawdza się to nieźle. Poza tym zapłata jest łatwym do wytłumaczenia przedmiotem.

Kolejnym ruchem była instancja utorskiego okrętu. O wiele bardziej rzuca się tu w oczy kopiowanie instancji. Dodatkowo rodzaj opłaty za silniejszą wersje jest trochę nielogiczny.

No i wraz z ostatnim updatem nadeszły widmowe orki. Wnioskując po wszystkich zapowiedziach, które przeczytałem sądziłem, że dodany będzie tylko 1 boss. Aż tu nagle przychodzi w zmianach informacja, że dodane zostały 2 instancje. Zaskoczyło mnie to, ale jednocześnie ucieszyło. Jednakże moja radość upłynęła gdy poznałem jak te "2" bossy są zrobione.

Trochę to boli, opłata niech już będzie, w końcu magię i portale można każdym przedmiotem wytłumaczyć... co nie? Ale podobieństwo obu lokacji drażni.

Ale do tego dochodzi kolejna sprawa. Powiecie, że fabularnie jest to wytłumaczone. Poniekąd się zgodzę, ale przestawienie czegoś jako portal do innego wymiaru to jest najłatwiejsza rzecz jaką można zrobić. Pod tym względem podobna jest instancja Ducha Zamku, która również jest trochę znikąd wzięta.

Nowa instancja nawiązuje do orków, ale to jest jedyny element, który wspomaga ich obecność. Stwierdzenie, że to nie są te orki tylko stara "wymarła" rasa już tę obecnoścć umniejsza. Ale w tym wszystkim najbardziej boli to, że jedyny element, który tę instancje wspiera fabularnie to druid, który powstał również w tym upku...

Nic wcześniej nie wskazywało na to, że coś takiego powstanie to jest po prostu wgranie do produktu rzeczy, która przyszła do głów niedawno, a nie podczas planowania ogólnej fabuły. To niestety widać.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


20 Gru 2017, o 22:28

Podziękowali: Blusek (20 Gru 2017, o 22:31)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron