Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
 Oznaczenie Osób Skazanych 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 13 Mar 2017, o 21:16
Posty: 42
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Serwer: Tolnor
Post Oznaczenie Osób Skazanych
Pomysł banalny, a jednak jeszcze go nie było :roll: :roll:
Tak więc przedstawię go tutaj i czekam na wasze opinie :twisted: :twisted:
Sytuacja: Gracz przeklina na czacie. Zgłoszenie zostało wysłane do administacji.
Kolejnym krokiem będzie rozpatrzenie skargi przez administrację i ewentualne ukaranie gracza kneblem...
Wróć... Dostanie knebla i już?
I tutaj mamy psa pogrzebanego, gracz otrzymał knebla i gra dalej lub loguje na inną postać i wypisuje dalej to co zostało mu przerwane przez Administrację.

W związku z tym, aby knebel był dużo bardziej odczuwalny warto by pomyśleć nad poprawą działania knebla czyli nakładania go na każdą postać nawet tę nowo stworzoną aby uniknąć zakładania kolejnych postaci w celu niepotrzebnego udzielania się na czacie.
Kolejną dobrą dodatkową opcją byłoby wprowadzenie specjalnej ikonki np. nad głową gracza aby dodatkowo został on "naznaczony".
"Po co" zapewne padnie niejedno takie pytanie pod tym postem.
Otóż tak jak mówiłem czy też pisałem gracz dostanie knebla i dalej sobie będzie wesoło kicać po mapkach jak gdyby nigdy nic. Gdy dostajesz knebla, to niechętnie się tym pewnie z innymi graczami dzielisz... A tutaj każdy kto będzie w pobliżu będzie mógł zobaczyć że owy gracz popełnił wykroczenie. Dla niejednego gracza taka ikonka nad głową będzie poniżeniem i z pewnością 3 razy zastanowi się zanim kolejny raz popełni wykroczenie.

W załączniku podsyłam amatorski projekt jakby miała taka ikonka wyglądać.
Pozdrawiam :D


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

_________________
"Nigdy nie dziel znajomości na Biedny i Bogaty
Nikt nie ma wpływu na to z jakiej pochodzi chaty"


SynBlusi- LARKAS - "CZACHA"
POZDRAWIAM "BLASZKI"
Mag Ognia 111 lvl - DELETE
Druid 86 lvl - NA URLOPIE U ROMANA
ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ :D :lol:


18 Paź 2017, o 12:15
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Oznaczenie Osób Skazanych
Moim zdaniem właśnie na tym polega kara knebla, żeby gracz nie mógł pisać. Zgodzę się, że może pisać dalej z innej postaci. O ile wtedy nie łamie regulaminu czatu to nie widzę problemu.

Musimy pamiętać, że knebel to jedna z łagodniejszych form karania graczy za lekkie przewinienia na czacie i łamanie regulaminu czatu. Jeśli gracz łamał regulamin gry w sposób znaczący to są inne sankcje przewidziane regulaminem - chociażby kula łotrzyka, ban, do kasacji włącznie. Wydaje mi się, że odpowiednia jest obecnie gradacja kar w stosunku do przewinień.

Moim zdaniem taka ikonka, czyli informacja dla reszty graczy, że ktoś ma knebla jest niepotrzebna. Gracz dostaje taką karę, na jaką sobie zasłużył i dodatkowe sankcje nie są w przypadku knebli konieczne.

Poza tym co dawała by graczom wiedza, że ktoś inny ma knebla? De facto - nic, poza samą informacją, a dla mnie takie informacje są zbędne. To sprawa każdej osoby indywidualnie, do tego pamiętajmy, że nie wolno ujawniać treści otrzymanych kar, zatem niejako taka ikonka byłaby w sprzeczności z obecnymi zasadami, bo to system upubliczniałby informację o otrzymanym przez kogoś kneblu.

Gracze, którzy otrzymują wielokrotnie kary są karani surowiej ze względu na recydywę, więc powinni się zastanowić zanim kolejny raz złamią regulamin.

Mnie się ten pomysł nie podoba, jestem na nie.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


18 Paź 2017, o 12:25

Podziękowali: Blusek (18 Paź 2017, o 12:30)
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Wrz 2016, o 10:46
Posty: 143
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 143 razy
Serwer: HardCore
Post Re: Oznaczenie Osób Skazanych
Osobiście jestem przeciwny temu pomysłowi. Po pierwsze, w wyjątkowych sytuacjach można nadać knebel na konto, co w sumie rozwiązuje kwestię zmiany postaci.

Kolejna rzecz to specjalny znaczek. Knebel ma za zadanie "eliminować" osobę. Nie widzę więc powodu dla którego miałaby dostawać "wyróżnienie". Gracze chcą się wyróżniać na tle innych i będą specjalnie łamać regulamin, by się odróżniać pod względem wyglądu od pozostałych. Przypomina mi się pierwotna wersja Rozjemcy, przez którą biegały czachy z 2 poziomem, co prowadziło do różnych niezdrowych sytuacji na serwerach.


18 Paź 2017, o 12:44

Podziękowali: Blusek (18 Paź 2017, o 12:48)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 13 Mar 2017, o 21:16
Posty: 42
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Oznaczenie Osób Skazanych
Pomysł spalony żywcem :lol: :lol: :lol:

Nie wziąłem pod uwagę kontrowersyjnego rozjemcy i sytuacji z nim związanych :oops: :oops: :roll: :roll: :roll:

Temat do zamknięcia

Pozdrawia Blusek

_________________
"Nigdy nie dziel znajomości na Biedny i Bogaty
Nikt nie ma wpływu na to z jakiej pochodzi chaty"


SynBlusi- LARKAS - "CZACHA"
POZDRAWIAM "BLASZKI"
Mag Ognia 111 lvl - DELETE
Druid 86 lvl - NA URLOPIE U ROMANA
ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ :D :lol:


18 Paź 2017, o 12:50
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Post Re: Oznaczenie Osób Skazanych
Taki znaczek nad głową informowałby, że aktualnie nie mogę pisać choćby na bocznym. Dzięki temu idąc na wyprawe nie trzeba tłumaczyc, że ma się knebla.

Dodatkowo ww wyróżnienie. Specjalnie dla niego knebla bym nie nabijał, ale jak już to wcale by mi oznaczenie nie przeszkadzało. Chyba, że nagle wszyscy by się mnie pytali skąd mam/za co dostałem.

Temat zamykam na prośbę autora. - Radogostt

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


18 Paź 2017, o 13:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 157 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron