Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Znajdowanie bugów-nagrody 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Znajdowanie bugów-nagrody
Witam serdecznie.
Chciałem zaproponować nagradzanie graczy za znajdowanie bugów. Jakiekolwiek, nawet 10 platy za małego buga. Wydaje mi się, że ludziom nie chce się nawet zgłaszać błahych problemów, chociaż mogę się mylić. Gra by na tym nie ucierpiała, a gracze chętniej pomagaliby w eliminowaniu błędów.


23 Lis 2017, o 16:11
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajdowanie bugów-nagrody
Nie chcę zabierać głosu w tej sprawie jako członek ekipy, proszę tak tego nie traktować, nie znam w chwili obecnej stanowiska ekipy.

Wiadomo, że regulamin gry zobowiązuje graczy do zgłaszania błędów, jednak moim zdaniem nagradzanie za ich zgłaszanie było fajną dodatkową motywacją. Obecnie motywacją jest brak kary za niezgłoszenie błędu, czyli tylko spełnienie regulaminowego obowiązku. Błędy zdaniem gracza krytyczne czy mogące dawać korzyści należy zgłaszać przez support, w takich przypadkach prędzej widziałbym nagrodę niż w przypadku znalezienia literówki, chociaż oczywiście i takie błędy należy poprawiać.

Coś takiego jak nagradzanie za zgłoszenia błędów miało już miejsce wielokrotnie, o czym może nie wiesz. Obecnie wiele błędów jest znanych, więc ich zgłaszanie nie mogłoby się wiązać z nagrodą, a błędów krytycznych czy bardzo istotnych w zasadzie nie ma. Pozostają jakieś drobne usterki i to też w niewielkich ilościach.

Problemem byłoby określenie co w ogóle jest błędem. Gracz nigdy nie ma pewności, nie ma takiej wiedzy. Produkt ma jakieś założenia, które nie zawsze są znane. W wielu sytuacjach gracze nawet nie wiedzą, że spotyka ich błąd lub zgłaszają ich zdaniem błędy, których de facto nie ma. Przekonać się o tym można jedynie jak ktoś z ekipy odpisze czy coś jest błędem, czy nie.

Obawiam się, że w sytuacji wprowadzenia regularnych nagród, coś na zasadzie taryfikatora, nawet te 10 platyny za mało istotny błąd gracze zasypaliby forum wieloma zgłoszeniami, często je dublując, nie szukając czy są już zgłoszone, często zgłaszając omylnie stan rzeczywisty i założony jako błąd.

Pomysł nie jest kompletnie do bani, nie jest oderwany od realiów Taernu, ale nie wiem czy na pewno dobrze by funkcjonował. Może po kolejnych aktualizacjach lub wprowadzeniu TBR, wtedy jest ryzyko jak zawsze, że coś poszło nie tak, że jakieś błędy się pojawią.

Moim zdaniem lepiej zgłaszać błędy mając na uwadze dobro i rozwój gry, a później ewentualnie cieszyć się z niespodziewanej nagrody, uznania ze strony ekipy niż zgłaszać tylko dlatego, że dostanie się za to nagrodę - wypłatę, z postawą roszczeniową.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


23 Lis 2017, o 16:40
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajdowanie bugów-nagrody
Szymdaro napisał(a):
Moim zdaniem lepiej zgłaszać błędy mając na uwadze dobro i rozwój gry, a później ewentualnie cieszyć się z niespodziewanej nagrody, uznania ze strony ekipy niż zgłaszać tylko dlatego, że dostanie się za to nagrodę - wypłatę, z postawą roszczeniową.
Pozdrawiam


Tak właśnie zrobił Batman i nagrodę otrzymał. Myślę, że na żadną nawet nie liczył.

G.Z. Szymdaro, awansowałeś, służysz teraz w Milicji Obywatelskiej ;)

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


1 Gru 2017, o 21:21
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajdowanie bugów-nagrody
Batman bana otrzymał za publikowanie filmików pokazujących, jak wykorzystać bugi w grze na swoją korzyść czy zainstalować boty. Tak tylko przypominam, żeby przypadkiem ktoś nowy na forum nie kupił tego słabego trollingu i nie zniechęcił się do zgłaszania błędów.

_________________
Spoiler:


1 Gru 2017, o 21:49
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajdowanie bugów-nagrody
Wierzysz w to szanowny Nicolay-u? On nie wiedział że filmy te będzie oglądać również ekipa? Może wybrał akurat taki sposób, ponieważ był najbardziej przekonujący i zmuszał do podjęcia natychmiastowych działań.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


1 Gru 2017, o 21:56
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajdowanie bugów-nagrody
Niestety batman, nie zaznaczył, że jest t filmik dla ekipy, więc moim zdaniem rozpowszechniał ten błąd gry, czyli w suie wykorzystywał go na swoją korzyść, czyli okradał Withemon, a jak okradał tą firmę, nie miała ona z czego płacić podatków, więc mniej hajsu szło do państwa, przez co my pomimo dowiedzienia się o takowym bugu czy bocie, jestreśmy biedniejsi, ponieważ państwo ma mniej hajsu, ale to nie ten temat na takiego typu rozmowy, więc :

Pomimo, że też pociągnąłem temat, proszę, żeby jednak temat wrócił na swoje tory.

A tak apropo nagród.
Gdyby były, to ja bym przydzielał je indiwidualnie, żaleznie od rangi buga oraz ilości znalezionych bugów przez danego gracza/graczke (chyba tak to się odmienia :p)


1 Gru 2017, o 22:09
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajdowanie bugów-nagrody
Myślę że trochę przesadzasz kolego. Dyskusja toczy się po właściwych torach i dotyczy nagród za błędy w grze. Jeśli wystawiasz film na YT, zaznaczasz dla kogo on jest? To nawet działa na jego korzyść, ponieważ wystawił to jako film dla wszystkich, a nie dla grona znajomych. Ponadto pokazał firmie Whitemon, w jaki sposób można ich okraść. Przez to, odpowiednio się zabezpieczyli, przed takimi, którzy skrywali i wykorzystywali ten proceder w tajemnicy.

A jaką cenę wyznaczycie za błąd poważniejszy od 42 PA? :)

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


1 Gru 2017, o 22:21
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajdowanie bugów-nagrody
Ja tam wtawać się w szczegóły nie będe, chyba że po prostu poproszą :p I to wtedy na pv.

Pozatym co to nagrody za coś poważniejszego od 42 pa to jeśli poprawnie się zgłosi to nic, a jak niepoprawnie się zgłosi to się zakończy jak u Batmana.


1 Gru 2017, o 22:45
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2015, o 11:55
Posty: 137
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajdowanie bugów-nagrody
kolega112999 napisał(a):
Ja tam wtawać się w szczegóły nie będe, chyba że po prostu poproszą :p I to wtedy na pv.

Pozatym co to nagrody za coś poważniejszego od 42 pa to jeśli poprawnie się zgłosi to nic, a jak niepoprawnie się zgłosi to się zakończy jak u Batmana.

Przekonałeś mnie.
To ja jednak wolę nie zgłaszać. :)

To właśnie w szczegółach tkwi diabeł.

_________________
,,Jesteśmy zbudowani z odpadów atomowych, utworzonych w procesie śmierci gwiazd."
National Geographic - ,,Podróż na kraniec wszechświata"


1 Gru 2017, o 22:55
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajdowanie bugów-nagrody
Jak dla mnie powinno po prostu zgłosić na sucho

Czyli ss, że to, to i to jest zle, ewentualnie stworzyć filmik prezentujący jak dojść to tego błędu od strony gracza i tyle :p Poza tym, jeśli robimy filmik i wstawiamy na portal społecznościowy np. na Yt warto, naprawde warto zaznaczyć, że filmik najprawobodobniej zostanie usunięty i że jest przeznaczony dla ekipy. Poza tym pod takim filmikiem mogą zgłosić się osoby, które też taki bug spotkały.


1 Gru 2017, o 23:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 404 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron