Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Sugestia odnośnie 3D (kompromis) 

Czy sądzisz, że ten pomysł jest dobry i ma przyszłość?
TAK 44%  44%  [ 8 ]
NIE 56%  56%  [ 10 ]
Razem głosów : 18

 Sugestia odnośnie 3D (kompromis) 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 5 Gru 2017, o 01:18
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Sugestia odnośnie 3D (kompromis)
Witam serdecznie.
Długo zastanawiałem się, czy jest sens pisać tą sugestię na forum i czy ma ona przyszłość względem planów wprowadzenia nowej wersji 3D, ale co tam, zaryzykuję.
Od jakiegoś czasu (dokładnie odkąd został wydany oficjalny trailer wersji 3D) opinie na temat grafiki, systemu walki i ogólnie klimatu pomiędzy 3D,a wersją 2D są różne.
W jednym wywiadzie na YouTube z jednym z twórców gry - Drygiem (który zapewne większość widziała) jest mowa o tym, że prawdopodobnie wszystkie konta, gildie zostaną automatycznie przeniesione na 3D, a być może będzie możliwość powrotu na serwery 2D, które niejako nie będą rozwijane poza drobnymi bug fixami. Słyszałem bardzo wiele opinii od wielu graczy, że wrócą na 2D, jeśli tylko będzie taka możliwość, ponieważ jest to wersja na której "spłodzili" swoje początki w grze i 3D im się nie podoba z różnych względów. Moim pomysłem, który w mojej również opinii nie spowodowałby tendencji spadek-wzrost liczby graczy (odchodzą, przybywają) jest połączenie obydwu wersji graficznych gry. O co dokładnie chodzi? Widziałem wiele gier, które mają możliwość wyboru w opcjach klienta, w jakim chcą grać. Dlaczego więc dzielić serwery i powodować rozłąkę wielu graczy, którzy mają odmienne zdania odnośnie wersji, ale grają razem, zamiast zostawić serwery tak jak jest w obecnym momencie jedynie z możliwością wspólnej gry (przykład. mi bardziej podoba się wersja 2D i chcę grać z znajomym, który chce grać na wersji 3D, ale gramy na jednym serwerze razem). Technicznie funkcjonowało by to bardzo dobrze i nie jest to czarna magia. Myślę, że taki kompromis byłby znacznie sensowniejszy i miał lepszą przyszłość, niż planowane oddzielenie dwóch wersji graficznych murem. Zapraszam do wypowiedzi


5 Gru 2017, o 01:31
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sugestia odnośnie 3D (kompromis)
Nie jestem pewien, lecz wydaje mi się, że w Taernie to niemożliwe. Bazuję tylko na tych informacjach, które zostały przekazane publicznie, czyli forum, blog (przede wszystkim), YT - innych nie posiadam, więc proszę nie traktować mojej opinii jako zdania eksperta z ekipy, bo nim nie jestem.

Poza samą zmianą grafiki z 2D na 3D następuje szereg innych zmian, związanych z wprowadzeniem nowej wersji gry TBR (potocznie 3D). Zmiany inne niż grafika to przede wszystkim silnik gry, zatem kod, możliwości, mechanizmy. Ekipa pokazywała nam trailer, grę w wersji mobilnej, klient jest podobno prawie gotowy. Wraz ze zmianami grafiki zmienia się interfejs, planowana była też rozbudowa lasu orków.

Nie sądzę, aby możliwe było równoległe granie w obrębie jednego serwera w wersji 2D i 3D z przełączalną grafiką. Co w przypadku, gdy powiem koledze idź w lewo, a u niego już nie można? Powiem uruchom mechanizm, a on powie, że go nie widzi? Tak się po prostu nie da.

Nowa gra to nie tylko nowa grafika, chociaż sama grafika sprawiałby trudności. Powstały już nowe narzędzia dostosowane do nowego silnika, w których tworzy się nową zawartość. Wersja 2D tych możliwości nie ma i mieć nie będzie, dlatego przestanie być rozwijana, przynajmniej tak uważam. Pozostanie tylko dla pasjonatów, jednak jestem zdania, że 99,5% graczy przejdzie na 3D i nie wróci do 2D. Przynajmniej bazując na zdaniach znajomych, nie spotkałem jeszcze kompletnie nikogo, kto zadeklarowałby chęć powrotu do obecnej, czyli w TBR starej, wersji 2D, która nie będzie rozwijana. Co mielibyśmy tam robić? 1000x moranę? Z kim, po co? Brak wyzwań, brak nowości w 2D to jest coś, co zdecydowanie wpływa na mój wybór TBR w wersji 3D. Oczywiście deklaracja znajomych z gildii to również bardzo silny argument.

Pozdrawiam

@down - zrozumiałem, tylko obecne założenia są inne - ma nie być nowej zawartości w 2D. Przy tym co proponujesz to ekipa musiałaby robić jakby 3 gry na raz: 3D osobno, 2D osobno, a później jeszcze to wzajemnie dopasowywać. To ogrom pracy, moim zdaniem nie wart zachodu.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


5 Gru 2017, o 02:04
Profil WWW
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 5 Gru 2017, o 01:18
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sugestia odnośnie 3D (kompromis)
Szymdaro napisał(a):
Nie jestem pewien, lecz wydaje mi się, że w Taernie to niemożliwe. Bazuję tylko na tych informacjach, które zostały przekazane publicznie, czyli forum, blog (przede wszystkim), YT - innych nie posiadam, więc proszę nie traktować mojej opinii jako zdania eksperta z ekipy, bo nim nie jestem.

Poza samą zmianą grafiki z 2D na 3D następuje szereg innych zmian, związanych z wprowadzeniem nowej wersji gry TBR (potocznie 3D). Zmiany inne niż grafika to przede wszystkim silnik gry, zatem kod, możliwości, mechanizmy. Ekipa pokazywała nam trailer, grę w wersji mobilnej, klient jest podobno prawie gotowy. Wraz ze zmianami grafiki zmienia się interfejs, planowana była też rozbudowa lasu orków.

Nie sądzę, aby możliwe było równoległe granie w obrębie jednego serwera w wersji 2D i 3D z przełączalną grafiką. Co w przypadku, gdy powiem koledze idź w lewo, a u niego już nie można? Powiem uruchom mechanizm, a on powie, że go nie widzi? Tak się po prostu nie da.

Nowa gra to nie tylko nowa grafika, chociaż sama grafika sprawiałby trudności. Powstały już nowe narzędzia dostosowane do nowego silnika, w których tworzy się nową zawartość. Wersja 2D tych możliwości nie ma i mieć nie będzie, dlatego przestanie być rozwijana, przynajmniej tak uważam. Pozostanie tylko dla pasjonatów, jednak jestem zdania, że 99,5% graczy przejdzie na 3D i nie wróci do 2D. Przynajmniej bazując na zdaniach znajomych, nie spotkałem jeszcze kompletnie nikogo, kto zadeklarowałby chęć powrotu do obecnej, czyli w TBR starej, wersji 2D, która nie będzie rozwijana. Co mielibyśmy tam robić? 1000x moranę? Z kim, po co? Brak wyzwań, brak nowości w 2D to jest coś, co zdecydowanie wpływa na mój wybór TBR w wersji 3D. Oczywiście deklaracja znajomych z gildii to również bardzo silny argument.

Pozdrawiam


Owszem jest to możliwe, aczkolwiek wymagało by to zaprojektowania map w wersji 3D jak i mechanizmów na wzór 2D, by wszystko wyglądało (modele i ich wielkość oraz tekstury- bo rozumiem, że o to Ci chodzi mówiąc z tym "lewo, a on nie będzie widział"). Więc tak jak mówię, nie jest to niemożliwe, aczkolwiek wymagałoby nakładu sił i włożenia pracy w dopasowanie dwóch wersji. Nie wiem jak jest na s. Ostlor, ale na Larkas jest właśnie bardzo wielu graczy z którymi rozmawiałem i na samo słowo "3D" łapali się za głowę ;)
Co do robienia "po raz 1000x morany" Nie zrozumiałeś mnie, albo nie do końca sprecyzowałem swoj pomysł. Obie wersje byłyby rozwijane modelowo i technicznie (oprócz mechanizmów walki) w ten sam sposób.


5 Gru 2017, o 02:28
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2014, o 21:24
Posty: 95
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 243 razy
Nick w grze: Vanessa
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sugestia odnośnie 3D (kompromis)
Z tego co wiem takie pomysły i koncepcje pojawiały się już w momencie startu nad pracami 3D. Nawet mam wrażenie, że ktoś z ekipy powiedział, że nie jest to niemożliwe, ale wymagałoby - no własnie bardzo dużej ilości czasu... 2x większej niż zabawa w samo 3D, ponieważ obydwie wersje musiałyby być rozwijane jednocześnie, dlatego twórcy postanowili po prostu zrobić jakby "nową grę" z nawet nieco innym tytułem, a kto chce grać na starej wersji no to ma taką możliwość.

_________________
Tikki! Kropkuj! Taaaaaaak!
Niesamowita Biedronkaaaaa!


5 Gru 2017, o 05:41
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sugestia odnośnie 3D (kompromis)
Po wejściu Broken Ranks, wersja 2D nie będzie rozwijana (mapy, bossy itd.), stąd też nie ma możliwości koegzystencji tych 2 wersji "graficznych" gry jednocześnie na jednym serwerze.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


5 Gru 2017, o 10:39
Profil WWW
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Gru 2012, o 15:36
Posty: 67
Podziękowano: 141 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sugestia odnośnie 3D (kompromis)
to po co w takim razie zostawiac 2d, skoro nie bedzie juz rozwijane?


5 Gru 2017, o 17:59
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sugestia odnośnie 3D (kompromis)
Moze niektorych trzyma wlasnie ten klimat? i to dla niego zostana w taernie. Nie kazdy wbil 140 lvl i wszystkie itemki na 8 wiec nadal maja duzo do odkrycia ;)

Dla mnie tez to 2d bylo znacznie lepsze. Gierek mmo o roznej jakosci z byle jaka grafika 3d jest masa, a w taernie z uwagi na typ rozgrywki nie potrzeba 3d ale ekipa sama sobie wybrala taka sciezke rozwoju, ich sprawa. Milo ze dla pasjonatow (chociaz ja ide na 3d jesli nie zaspie :D ) zostawiaja "klasyke"


5 Gru 2017, o 18:55
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2014, o 21:24
Posty: 95
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 243 razy
Nick w grze: Vanessa
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sugestia odnośnie 3D (kompromis)
ZuzekN napisał(a):
to po co w takim razie zostawiac 2d, skoro nie bedzie juz rozwijane?


Pewnie za 1-2 lata od wprowadzenia 3D będzie po prostu służył jako taki "old server" gdzie nowi gracze znający już tylko wersje 3D będą mogli sobie zobaczyć jak kiedyś wyglądał taern.

_________________
Tikki! Kropkuj! Taaaaaaak!
Niesamowita Biedronkaaaaa!


5 Gru 2017, o 20:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 370 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron