Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 Esencja, nowy quest/zlecenie 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Esencja, nowy quest/zlecenie
Hej, ostatnio sporym problemem ( przynajmniej na Larkasie) są Esencje.

Ładowanie sprzętu jest niezwykle ważne. Naladowanie przedmiotu starcza na okolo 3 dni, przy czym przedmioty na 85+ zżerają średnio 7 esek.

Doszedł nowy boss, ktory z tego co sie orientuje, czasami da eski, ale wejscie na niego jest kosztowniejsze (kosztuje wiecej esek).

Doprowadzilo to m.in. do tego, ze ceny na larkasie podskoczyly z 30k do nawet 45 za sztuke.

Moim zdaniem jest to straszne, ze zdarza sie, iz nie ma na serwerze sprzedajacego esencji.

Wychodze z propozycją questa oraz zlecenia, które odblokowuje sie po zrobieniu questa.

Quest

Wymagany poziom: 35
Nagroda: 20k exp 10k złota / 40k expa i 30k złota / 5 esencji / Manamer
Questodawca: Wiedźma Horbel

H- Hoberl
G- Gracz

G- Witaj Hoberl, dlaczego jesteś zmartwiona?
H- Cześć, wiesz co mam problem. Ostatnio wszystkie moje magiczne naszyjniki i pierścienie przestały działać, mimo mojej wiedzy, nie wiem dlaczego.
G- Może znasz kogoś kto mógłby to wiedzieć ?
H- Niestety nie, ale jeśli zgodzisz mi sie pomóc to nagrodzę Cię
G- Dobrze, daj mi biżuterię i wrócę niebawem !

<Otrzymujesz Pierścień Wiedźmy>

Nowy etap zadania : Dowiedz się dlaczego przedmioty nie działają

<Należy udać się do Kowala Worbega>


K- Kowal G-Gracz

G- Witaj, potrzebuje pomocy. Wiedźma poprosiła abym dowiedział się, dlaczego ten sprzęt nie działa tak jak powinien?
K- Hmm, daj, zerknę.... Jeśli jest to magiczny przedmiot, jest rozładowany, jeśli nie to prawdopodobnie jest zepsuty.
G- WYBIERZ JEDNO - "A: Jest to przedmiot magiczny/B: Jest to zwykły przedmiot".

<JEŚLI A TO>

K- Dobrze, w takim wypadku potrzebuje 3 sztuki Esencji oraz Manamer.
G- Niestety nie mam tych przedmiotów, jak moge je zdobyc?
K- Esencje musisz zdobyć, wydobywając siłę z rzadkich przedmiotów, zaś Manamer możesz kupić u mnie.
G - Dobrze, niebawem wrócę z tymi przedmiotami !

Nowy etap zadania : Przynieś Kowali 3 esencje oraz Manamer.

K- Witaj, znalazłeś to co potrzebowaliśmy?
G- Tak, proszę, oto przedmioty

<Tracisz Pierścień Wiedźmy, 3 Esencje, Manamer>

K- Proszę, oto naładowany Pierścień.
G- Dziękuje, do zobaczenia.

<Otrzymujesz Naładowany Pierścień Wiedźmy>

Nowy etap zadania: Udaj się do wiedźmy i oddaj jej pierścień.


G- Witaj ! Mam dla Ciebie doskonałą wiadomość, wiem na czym polegał Twój problem.
H- A więc słucham.
G- Powiedziałaś mi, że to magiczny przedmiot, byłem u kowala Worbega, powiedział mi, ze tego typu przedmioty trzeba ładować mocą innych magicznych przedmiotów.
H- Ciekawe, nie wiedziałam o tym, a więc moje naszyjniki tez można naprawić?
G- WYBIERZ JEDNO "A: Tak, mogę zanieść je dla Ciebie do Kowala/B; Tak, aczkolwiek nie mam teraz czasu i sama będziesz musiała to załatwić"
H- A: W takim razie, wyświadcz tę mała przysługę staruszce. Proszę o to naszyjnik.
B; Dobrze, poradze sobie z tym sama, dziękuje za pomoc.

W przypadku B otrzymujemy 20k expa i 10k złota oraz dostęp do zlecenia, które pokaże później oraz dialog u Kowala:

K- Coś poszło nie tak, przedmiot wybuch od natężenia mocą, jesteś pewny, że to zwykły przedmiot?
G- Tak mi się wydawało... No nic, wracam do wiedźmy.


G- Witaj wiedźmo, mam dla Ciebie zła wiadomość, okazało się, że magiczne przedmioty trzeba ładowac moca innych przedmiotów. Niestety, pomylilem się i myslałem, że jest to zwykly pierścień i został uszkodzony na zawsze.
H- Ty głupcze! Już Ci nie zaufam.

TRACIMY DOSTĘP DO DALSZEJ KONTYNUACJI QUESTA

KONTYNUACJA A:

[/color]
Nowy etap zadania: Idź do Worbega i poproś o naładowanie naszyjnika.

Tutaj dialogi podobne, koszt ten sam przy tym kowal prosi nas jedno:

K- Mógłbyś mi pomóc w jednej sprawie? Ostatnio złodziejaszki wykradają mi spore ilości Manameru, są to prawdopodobnie zbiry z jaskini na wschód stąd. Jeśli przyniesiesz mi ich głowy otrzymasz ode mnie mały zapas esencji.
G- A; Jasne, zrobię to. / B; Nie mam na to teraz czasu.

W przypadku B wracamy do Horbel i otrzymujemy 40k expa i 30k złota.

Nowy etap zadania: Znajdź rabusiów w jaskiniach

Rabusie są w jaskini, w której jest Ingar ze zlecenia od Simona/Trójząb Zaargo z fabularnych.

Są to ulepszone Draby z 800 hp (2x Drab i 1 rzezimieszek 400 hp)

Po zabiciu otrzymujemy 3 głowy i otrzymujemy etap : Nowy etap zadania: Wróć do kowala.

G- Witaj, zabiłem dla Ciebie bandytów, oto ich głowy [Tracisz Głowy Rabusiów]
K- Jestem Ci bardzo wdzięczny ! Proszę, oto Twoja nagroda.

Otrzymujesz Manamer, 5 Esencji

Nowy etap zadania: Wróć do Hoberl z naszyjnikiem.

G- Witaj, mam dla Ciebie kolejną rzecz.
H- Och dziękuje ! Wkońcu mogę odprawić moje rytuały.

<Tracisz Naładowany naszyjnik wiedźmy>

Koniec zadania. Otrzymujesz 40k doświadczenia i 30k złota.

Od teraz mamy dostęp do

A: Daily Questa
B: Zlecenia z czasem oczekiwania 90 minut

Polega ono na zabiciu grupki Rabusiów w jaskini herszta i przyniesieniu ich głów do kowala. Zadanie to można by było zrobić na jakims ~45 lvlu samemu .

Nagroda to 4 esencje (Czyli mniej wiecej tyle ile się dostaje złota za sprzedanie ogniwa).

DailyQuest

G - Witaj, dalej masz problemy ze złodziejaszkami?
K- Niestety tak, mógłbyś się nimi zająć?
G - Oczywiście, wrócę niebawem.

Po załatwieniu sprawy wracamy do kowala

G - Sprawa załatwiona.
K - Dziękuję, oto Twoja nagroda.


W przypadku gdy na daily quest dalej mamy czas o oczekiwania to rozmowa wygląda tak:

G - Witaj, dalej masz problemy ze złodziejaszkami?
K - Póki co jest spokojnie, dzięki za troskę.

<Gracz> musi odczekać <czas> aby ponownie wykonać zlecenie.

_________________
Image
Image
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Grzesioen 3 Sty 2018, o 23:05, edytowano w sumie 4 razy



3 Sty 2018, o 19:55

Podziękowali: 6 Black (3 Sty 2018, o 20:39), Eure1 (4 Sty 2018, o 20:02), Grendel (4 Sty 2018, o 15:31), michalos (8 Sty 2018, o 22:17), NashVille (4 Sty 2018, o 19:12), Rrred999 (3 Sty 2018, o 20:49)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013, o 15:13
Posty: 139
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Kaladin
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Dajcie temu panu kawałek Taernu.

_________________
For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul?


3 Sty 2018, o 20:39
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2016, o 10:55
Posty: 16
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: BuczolNup
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Polać temu panu, na Larkasie jest za mało esek, a za dużo potrzeb i ceny wzrosły o 50%. :>
Co do questa, 80k na 20 lvl to za dużo na quest poboczny.

_________________
Larkas - Itolowskyyy - Bóczol - BuczolNup
Ostlor - Itoleqq


3 Sty 2018, o 20:42
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Itolowskyy napisał(a):
Polać temu panu, na Larkasie jest za mało esek, a za dużo potrzeb i ceny wzrosły o 50%. :>
Co do questa, 80k na 20 lvl to za dużo na quest poboczny.



To jest quest na 35, brałem pod uwage inne questy na ten poziom i mniej więcej zaniżyłem z racji, ze daje dostep do zlecenia.

_________________
Image
Image
Image
Image


3 Sty 2018, o 20:43
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Fajny pomysł, podoba mi się koncepcja. Na Ostlor również po ostatnim update, gdzie tysiące esencji zniknęły na zakup kryształów czasu, cena mocno skoczyła a dostępność jest średnia.

Fabuła i nagrody wydają mi się OK, zlecenie na 4 eski to niezła opcja, aby dać zarobić mniejszym graczom. Cooldown wydaje mi się sensowny.

Jeśli chodzi o braki i błędy: jest kilka literówek, rzuca się w oczy brak nazwy zadania, na razie brak jakiegokolwiek opisu DQ po tym queście. Zlecenie jest opisane, DQ nie.

Poza tym dwa małe błędy w logice:

K- Hmm, daj, zerknę.... Jeśli jest to magiczny przedmiot, jest rozładowany, jeśli nie to prawdopodobnie jest zepsuty.
G- WYBIERZ JEDNO - "A: Jest to przedmiot magiczny/B: Jest to zwykły przedmiot".

Wybieram wariant B - zwykły przedmiot, czyli zepsuty zdaniem Kowala. Wiedźma jednak mówiła nam, że to magiczny przedmiot, a nie zwykły, zepsuty.

I dalej w konsekwencji:

G- Powiedziałaś mi, że to magiczny przedmiot, byłem u kowala Worbega, powiedział mi, ze tego typu przedmioty trzeba ładować mocą innych magicznych przedmiotów.

Nijak ma się to do wybranego wariantu zwykłego przedmiotu. Moim zdaniem najłatwiej byłoby to poprawić po prostu kasując wybór gracza, przedmiot jest magiczny i tyle, wiedźma nam tak powiedziała, trzeba go naładować, Kowal potwierdza, że to magiczny przedmiot i wszystko się zgadza.


G- A; Jasne, zrobię to. / B; Nie mam na to teraz czasu.

W przypadku A wracamy do Horbel i otrzymujemy 40k expa i 30k złota.

Chyba chodziło o wariant B, kiedy kończymy quest. W opcji A mamy dalej kontynuację.

Generalnie fajna sprawa, proste zadanie, później proste zlecenie. Ewentualnie można rozbudować o dodatkowy DQ i wypadałoby więcej szczegółów do zlecenia, lecz rozumiem, że to sam zarys, a samo zadanie jest nieźle rozpisane. Tylko czy to zlecenie całkiem nie zastąpi robienia ogniw? Przestaną być opłacane, skoro cena esencji już osiąga 50k, to zyskujemy ~200k za to zlecenie, to sporo więcej niż ogniwa, u nas ~140k.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


3 Sty 2018, o 21:01
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2016, o 10:55
Posty: 16
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: BuczolNup
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Grzesioen napisał(a):
Itolowskyy napisał(a):
Polać temu panu, na Larkasie jest za mało esek, a za dużo potrzeb i ceny wzrosły o 50%. :>
Co do questa, 80k na 20 lvl to za dużo na quest poboczny.



To jest quest na 35, brałem pod uwage inne questy na ten poziom i mniej więcej zaniżyłem z racji, ze daje dostep do zlecenia.


Tak to jest jak się nie umie czytać, soorki ;p

_________________
Larkas - Itolowskyyy - Bóczol - BuczolNup
Ostlor - Itoleqq


3 Sty 2018, o 21:02
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Szymdaro napisał(a):
Fajny pomysł, podoba mi się koncepcja. Na Ostlor również po ostatnim update, gdzie tysiące esencji zniknęły na zakup kryształów czasu, cena mocno skoczyła a dostępność jest średnia.

Fabuła i nagrody wydają mi się OK, zlecenie na 4 eski to niezła opcja, aby dać zarobić mniejszym graczom. Cooldown wydaje mi się sensowny.

Jeśli chodzi o braki i błędy: jest kilka literówek, rzuca się w oczy brak nazwy zadania, na razie brak jakiegokolwiek opisu DQ po tym queście. Zlecenie jest opisane, DQ nie.

Poza tym dwa małe błędy w logice:

K- Hmm, daj, zerknę.... Jeśli jest to magiczny przedmiot, jest rozładowany, jeśli nie to prawdopodobnie jest zepsuty.
G- WYBIERZ JEDNO - "A: Jest to przedmiot magiczny/B: Jest to zwykły przedmiot".

Wybieram wariant B - zwykły przedmiot, czyli zepsuty zdaniem Kowala. Wiedźma jednak mówiła nam, że to magiczny przedmiot, a nie zwykły, zepsuty.

I dalej w konsekwencji:

G- Powiedziałaś mi, że to magiczny przedmiot, byłem u kowala Worbega, powiedział mi, ze tego typu przedmioty trzeba ładować mocą innych magicznych przedmiotów.

Nijak ma się to do wybranego wariantu zwykłego przedmiotu. Moim zdaniem najłatwiej byłoby to poprawić po prostu kasując wybór gracza, przedmiot jest magiczny i tyle, wiedźma nam tak powiedziała, trzeba go naładować, Kowal potwierdza, że to magiczny przedmiot i wszystko się zgadza.


G- A; Jasne, zrobię to. / B; Nie mam na to teraz czasu.

W przypadku A wracamy do Horbel i otrzymujemy 40k expa i 30k złota.

Chyba chodziło o wariant B, kiedy kończymy quest. W opcji A mamy dalej kontynuację.

Generalnie fajna sprawa, proste zadanie, później proste zlecenie. Ewentualnie można rozbudować o dodatkowy DQ i wypadałoby więcej szczegółów do zlecenia, lecz rozumiem, że to sam zarys, a samo zadanie jest nieźle rozpisane. Tylko czy to zlecenie całkiem nie zastąpi robienia ogniw? Przestaną być opłacane, skoro cena esencji już osiąga 50k, to zyskujemy ~200k za to zlecenie, to sporo więcej niż ogniwa, u nas ~140k.

Pozdro



Poprawione, dzięki za pomoc, zlecenie na ogniwo ma 15 min oczekiwania po zrobieniu + 15 min na zrobienie czyli 30 minut :) Wątpie, żeby ktoś zrezygnował dla zarobku z ogniw. Poza tym mam nadzieje, że cena za esencje spadnie, chociażby o 5k, bo to co teraz się dzieje to patologia :D

_________________
Image
Image
Image
Image


3 Sty 2018, o 21:10
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 6 Paź 2015, o 07:26
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Zamienić wymagane 30 esek na Draugula na 300k kasy i po problemie.

_________________
140 MO SylverMo | 130 DR ChicoChoco | 127 RYC BrightSky | 127 VD GrimesV | 93 BB Woof


4 Sty 2018, o 03:20
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 15 Lut 2017, o 15:45
Posty: 34
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: Quis
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Mam 7 postaci 40+ każda z nich będzie w stanie wykonać wspomniane zlecenie, które prezentujesz i jest o niebo prostsze niż zlecenie na ogniwo. Dodatkowo nie będę musiał prosić się nikogo na handlu o eski. Moje zdanie o nagrodzie za to zlecenie w stosunku do poświęconego czasu jest nastepujące: za szybko i za łatwo. Na cenach esek najbardziej zarabiają obecnie właśnie małe lvle, a przyrost rarów z dragula zależy tylko od tego ile esek jest na rynku. Na Ostorl i Larkas lata pełno osób które mają po kilka postaci swobodnie bijących tego bossa - 3 postaci jednej osoby to koszt 90 esek co 36 h - drop jest bardzo wartosciowy, cena esek niska. Ta osoba tych esek sama nie wytworzy. Nikt nikomu nie każe chodzić na tego bossa za 20 czy 40 esek. Na Dunebie obecna cena to ok 35k/szt - więcej małych lvli w odniesieniu do dużych stabilizuje cene esek. Wartość rarów z Dragula ustala jedynie cena esek. Swobodny dostęp czyli posiadanie esek nie jest oczekiwane. Eski zostały wybrane z prostych przyczyn, przewidywano wzrost cen esek z czasem koszt wejścia na instę będzie wzrastał, wzrosną też ceny rarów z htagi (bo zużywają eski) oraz wartość setów jako equ zastępczego, które esek nie zużywa. Ale może niech któryś z inżynierów lepiej się wypowie w tej sprawie.


4 Sty 2018, o 10:11
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Sty 2017, o 18:23
Posty: 117
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Bali
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Woof napisał(a):
Zamienić wymagane 30 esek na Draugula na 300k kasy i po problemie.



A co z flaszkami ? Chyba co coś je używają z wejściem na Draugula czy tego mniejszego bossa , te flaszki nie były do niczego wykorzystywane poza wyjątkami turniejówek które już mało kto robi na taki przedział :P


Proszę o dyskusję na temat, a nie o kosztach wejścia na Draugula - Szymdaro

_________________
"Już od najmłodszych lat zielony jest nasz świat "


4 Sty 2018, o 10:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 421 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron