Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Esencja, nowy quest/zlecenie 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Quis napisał(a):
Mam 7 postaci 40+ każda z nich będzie w stanie wykonać wspomniane zlecenie, które prezentujesz i jest o niebo prostsze niż zlecenie na ogniwo. Dodatkowo nie będę musiał prosić się nikogo na handlu o eski. Moje zdanie o nagrodzie za to zlecenie w stosunku do poświęconego czasu jest nastepujące: za szybko i za łatwo. Na cenach esek najbardziej zarabiają obecnie właśnie małe lvle, a przyrost rarów z dragula zależy tylko od tego ile esek jest na rynku. Na Ostorl i Larkas lata pełno osób które mają po kilka postaci swobodnie bijących tego bossa - 3 postaci jednej osoby to koszt 90 esek co 36 h - drop jest bardzo wartosciowy, cena esek niska. Ta osoba tych esek sama nie wytworzy. Nikt nikomu nie każe chodzić na tego bossa za 20 czy 40 esek. Na Dunebie obecna cena to ok 35k/szt - więcej małych lvli w odniesieniu do dużych stabilizuje cene esek. Wartość rarów z Dragula ustala jedynie cena esek. Swobodny dostęp czyli posiadanie esek nie jest oczekiwane. Eski zostały wybrane z prostych przyczyn, przewidywano wzrost cen esek z czasem koszt wejścia na instę będzie wzrastał, wzrosną też ceny rarów z htagi (bo zużywają eski) oraz wartość setów jako equ zastępczego, które esek nie zużywa. Ale może niech któryś z inżynierów lepiej się wypowie w tej sprawie.



Takim tokiem myslenia, ja posiadajac 6 postaci 55+ moge robic zlecenie na hajs i mam okolo 2.4kk golda dziennie.

_________________
Image
Image
Image
Image


4 Sty 2018, o 15:17
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 15 Lut 2017, o 15:45
Posty: 34
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: Quis
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Aaa, czyli trafiłem w czuły punkt. Jak napisałem podstawowa róznica jest w czasie trwania zlecenia. To zlecenie wykonasz w 5 minut góra w środku nocy - idelane farmowisko dla Twoich postaci 55+. Za każde zlecenie otrzymasz ok. 200k (5esek+manamer). Żyć nie umierać, odstawiłbym nawet zlecenie na harpie - tam muszę ubić 15 harpi i walnąć sporo kleszczy żeby otrzymać 500k i 20 dukatów. Kasowe niby jest od 55, ale mało kto przebija się w środku nocy do zielonej i samotnie ubija na 55 lvlu Duntira. Do tego czas wykonania zdecydowanie dłuższy. Oba zlecenia, które porównujesz do swojego, czyli ogniwa i kasowe, są to bardzo dochodowe zlecenia wymagającego zwykle towarzyszy i współpracy. W Twoim zleceniu wymagane jest jedynie posiadanie postaci na ok. 40 lvlu, a czas realizacji zadania określony jest jedynie szybkością przejścia między poszczególymi lokacjami. Równie dobrze można przenieść Twoją grupkę Questową na wyspę Murraga (tam gdzie dorsze) i dołożyć jej ze 2 magów ognia do obstawy wtedy czas realizacji zlecenia i organizacji takiej wyprawy - zgranie ze znajomymi rzeczywiście nabiera sensu.


4 Sty 2018, o 16:35
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
@up

Fajny pomysł z wyspą, ja dalem tylko pomysl i zarys. Dzieki za opinię

_________________
Image
Image
Image
Image


4 Sty 2018, o 17:28
Profil
Inżynier

Rejestracja: 3 Mar 2017, o 22:47
Posty: 128
Podziękowano: 81 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Malibu
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Fajny pomysł, dużo szczegółów- w pewnym stopniu rozwiązałoby to problem z niedoboru esencji na serwerach. Wiadomo trzeba ten pomysł udoskonalić i dać rozsądny czas oczekiwania na owe zlecenie aby uniknąć sytuacji że takie zlecenie będzie bardziej opłacalne od zleceń kasowych.

_________________
Malibu/Malibek- Tolnor
MaliHc- HC
Malibuostl- Ostlor



4 Sty 2018, o 17:51
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 15 Lut 2017, o 15:45
Posty: 34
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: Quis
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
@ Grzesioen
Kolejny zarzut co do pomysłu. Nie to, żebym nie starał sie docenić tego co wymyśliłeś- sporo się rozpisałeś, ale pojawia się pytanie czy rzeczywiście potrzebujemy nowego questa/zlecenia na eski? Jeśli już to moim zdaniem należaloby łączyć quest na eski z Tryfkinem (z fabuły miał sporo do czynienia z eskami), teraz może nas nimi obdarowywać. Za każdy wykonany daily quest na wyspie dodatkowo 1 eska (z wyłączeniem książek - bo po ksiązki zawsze chodzę pomimo lvlu) w sumie da nam to 4 ciężko zapracowane eski. 140 lvl na taką nagrodę się nie połasi, a trafią do osób którym ten dodatkowy dochód rzeczywiście się przyda.


4 Sty 2018, o 18:43
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Mniei sie nie podoba, esencje to miało być coś pozyskiwanego z rarow zeby rozladowac rynek, ich sposob pozyskiwania był unikatowy i taki powinien pozostac.

A cena zależy od popytu i podaży. Skoro skoczyła to znaczy, ze ktoś je kupuje za lepszą kase, a wy zwyczajnie dajecie za mało


4 Sty 2018, o 18:57
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
@2x upi

Ogólnie chciałem też, żeby ten quest wprowadzal graczy fabularnie do psycho rarów. Jak wygląda ladowanie, skad wziac esencje itp. Co do opłacalności, nagrodą za daily q beda 4 esencje. Jeśli popyt na nie by spadł, myślę, że cena unormuje sie do 30 max 35k za sztukę. Także, wydaje mi się, że 120k za daily q to nie taki duży problem, zważając na to, że na lvlu +85 bardziej by oplacalo sie zrobic 2 mięska niż bawić sie w expienie postaci do 40+ lvla żeby robić te esencje. Poza tym, w najlepszym przypadku gdy gracz ma 7 postaci na 40 poziom conajmniej za wszystkie zlecenia dostawalo by sie 28 esencji , co przy eq 100+ pod psycho rary ledwo naladuje nasz sprzęt

@up Czegoś nie rozumiesz, na serwerach teraz prawie NIE MA esencji. Jednym z czynników jest nowy boss, to napewno. Za kolejny obstawialbym Alty. Gracze expia szybko postacie do 85 gdzie zaczyna się etap, gdy potrzebujemy psycho żeby być efektywniejszymi. Kiedyś gdy lvl nie wbijalo sie w 1 dzień tylko w 3 na przedziale 60-75 przy robieniu chociażby DZ zawsze spadl jakis tirhel czy virthil, który najczęściej sie eskowalo. Teraz, przynajmniej na Larkasie każdy alt jest masowo expiony na V1 (a napewno większość)

_________________
Image
Image
Image
Image


4 Sty 2018, o 19:03
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Przywykliscie do tego, że zawsze byl ktos kto sprzedaje tanio esencje, nie lubicie farmic wiezy/nie dropi wam i teraz chcecie zlecka.

Sposób na zdobycie eski chyba znacie, może czas ruszyć tyłek zamiast narzekać na ceny? Zreszta zeby zdobyc kase na eski też wymagana jest jakas tam aktywnosc.

Poza tym własnie Danthaum (1-3*) Valazan(1-2*), Tangary(1-3*), Basteje to własnie towar z wymienionego przez cb v1, ktory z reguły idzie na eski. do tego koriatule i obroże władcy z mario, ktore tez jest insta pod exp


4 Sty 2018, o 19:19
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
seba11pl napisał(a):
Przywykliscie do tego, że zawsze byl ktos kto sprzedaje tanio esencje, nie lubicie farmic wiezy/nie dropi wam i teraz chcecie zlecka.

Sposób na zdobycie eski chyba znacie, może czas ruszyć tyłek zamiast narzekać na ceny? Zreszta zeby zdobyc kase na eski też wymagana jest jakas tam aktywnosc.

Poza tym własnie Danthaum (1-3*) Valazan(1-2*), Tangary(1-3*), Basteje to własnie towar z wymienionego przez cb v1, ktory z reguły idzie na eski. do tego koriatule i obroże władcy z mario, ktore tez jest insta pod exp



Drop z v1 jest rzadszy niż z v2 (czyli prawie go nie ma). Od 40 v1 nie widzialem NIC, nawet obok. Co do wieży, 1 rar to bodaj 6 esek. Nie mam czasu na to, żeby latać przez 3 h wieże, żeby potem na 3 dni móc sobie bossy na spokojnie latać. Wracam do domu, mam ochote pograć, iść na bossa a nie siedzieć na wieży, żeby zdobyć rary, które przetopie na ładowanie sprzętu :) Wieże robię tak naprawdę tylko jak mi się nudzi, poza tym idąc tym tokiem myślenia, dlaczego postacie, które również farmią wieże/mięsko kupują esencje?

_________________
Image
Image
Image
Image


4 Sty 2018, o 19:26
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Grzesioen napisał(a):
Drop z v1 jest rzadszy niż z v2 (czyli prawie go nie ma). Od 40 v1 nie widzialem NIC, nawet obok. Co do wieży, 1 rar to bodaj 6 esek. Nie mam czasu na to, żeby latać przez 3 h wieże, żeby potem na 3 dni móc sobie bossy na spokojnie latać. Wracam do domu, mam ochote pograć, iść na bossa a nie siedzieć na wieży, żeby zdobyć rary, które przetopie na ładowanie sprzętu :)


No widzisz, skoro ci sie nie chce to musisz placic wiecej za eski. Wygoda kosztuje.

Cytuj:
Wieże robię tak naprawdę tylko jak mi się nudzi, poza tym idąc tym tokiem myślenia, dlaczego postacie, które również farmią wieże/mięsko kupują esencje?


Najlepiej abys sam je spytal ale podejrzewam ze moga byc rozne powody:
- miesko jest "prostsze do farmienia"(ledwo jedna insta, tylko klikasz taktyki nawet nie patrzysz co sie dzieje na ekranie, bo wiesz ze grp zginie na runde itd)
- jest to bardziej oplacalne
- farmia wieze po cos innego(moze chca cos wydropic, nie maja co robic, expia peta, podexpic psycho troszke, zdobyc presta)
- maja duzo kasy wiec im nie robi roznicy czy kupia, a wiadomo ze kupno wygodniejsze
- i inne

nie podobaja mi sie pomysly typu "ja czegos nie mam wiec to dodajmy" albo "tak bedzie mi wygodniej, bo czegos tam mi sie nie chce robic"


4 Sty 2018, o 20:08
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 303 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron