Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Kradzież zwojów bufów z gildi itp. 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012, o 18:26
Posty: 17
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Ostatnio rozmawiając ze znajomym z zaprzyjaźnionej gildi, ten żalił mi się że mają że tak ujmę "amatora przywłaszczania sobie rzeczy". Temat ten pewnie przeplatał się przez forum wiele razy (oczywiście jestem ślepa i jadę 4 kartę i nie widzę), jednak chciałabym go poruszyć na nowo.
Domyślam się również, ze to co powiem zostanie zakończone zdaniem "zostanie wprowadzone w 3d, które będzie na dniach", jednak uważam ze rozwiązanie powinno być też zastosowane w naszej obecnej wersji gry.
Kwestia nr 1 Pety gildyjne.
Jak wiadomo, pety gildyjne, w zależności od lvla (a nie tak jak niektórzy myślą, że od klatki) potrafią pożerać duże ilości jedzenia i nie jest to nic nowego. Jednak fajnie byłoby wprowadzić coś w rodzaju bilansu, przykładowo:
-wchodzisz w gildii w zakładkę klatek, otwierasz tam dodatkową ikonkę z listą, a tam bilans z danego tygodnia przykładowo:
Spoiler:

Jeżeli jest to dla kogoś mało zrozumiałe + oznacza osoby wpłącające więcej jedzenia, niż pety zjadają, - dla osób które nie wpłacają jedzenia, lub wpłacają go mniej, niż konsumuje dany zwierzak. W ten sposób, łatwo i czytelnie możnaby kontrolować przepływ żarcia,
Kwestia nr 2 Zwoje teleportacyjne
Tutaj sprawa wygląda prościej, a mianowicie wprowadzić logi kto ile zwojów bierze w danym dniu w postaci listy, przykładowo:
Spoiler:

Oczywiście na tej liście nie znalazłyby się zwoje pobrane po umieszczeniu opłaty w postaci platy.
Myślę, że w ten sposób mógłby zostać rozwiązany problem z kradzieżami zwojów itp. Choć ktoś złośliwie doda, ze do gildi powinno dodawać się tylko zaufane osoby, ale jak to w życiu bywa, lepiej być przygotowanym na wszystko.

Taka lista mogłaby być również przy zabieraniu bufa ze świątyni. Myślę że w ten sposób Kanclerz mógłby łatwiej kontrolować, gdzie idą dane zasoby, i temu przeciwdziałać, lub wymuszać na danych osobach większe składki, lub mniejsze, w zależności od potrzeb.


6 Sty 2018, o 19:26
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Cześć, odnośnie kwestii jedzenia petów wydaje mi się, że nie jest obecnie dużym problemem zrobienia takiego zestawienia tygodniowego samemu. Bardzo łatwo możemy sprawdzić ile ktoś wpłacił jedzenia tygodniowo przy wykorzystaniu komendy:

/guilddonation - wyświetla sumę składek do gildii - ostatnie 7 dni

Od wpłaconego jedzenia wystarczy tylko odjąć ilość jedzenia pobieraną tygodniowo przez peta / pety danego gracza i po kłopocie. W ten sposób otrzymujesz wspomniany bilans. Oczywiście gra mogłaby sprawdzać składki za gracza oraz odejmować i wrzucać takie tygodniowe zestawienia na jakąś tabliczkę w klatkach, lecz nie wydaje m się to mega potrzebne.

Odnośnie zwojów - można ustawić odpowiednią rangę osób, które mogą je pobierać po naładowaniu portalu za złoto. Moim zdaniem takie ograniczenie powoduje, że nie ma kłopotu z kradzieżami, tylko zaufanym osobom można pozwolić brać zwoje lub rozwiązać tą kwestię na inne sposoby.

W mojej gildii obecnie nie mamy żadnego kłopotu ani z liczeniem jedzenia, ani ze zwojami, a podliczenie raz na tydzień zajmuje jednej osobie dla całej gildii kilka minut.

Jedynie świątynia pozostaje miejscem obecnie bez żadnej kontroli.

To drobne udogodnienia, lecz nie wiem czy tak wiele kontroli w oczywisty sposób w grze to dobry pomysł. Dodanie opisanych narzędzi wręcz będzie sugerować ciągłą kontrolę. Moim zdaniem nie jest to konieczność, ale jeśli gracze chcą tak kontrolować gildiowiczów to czemu nie.

Pozdrawiam

@Dervis - przyznaję rację, jestem dinozaurem i moje doświadczenie w tej grze są zapewne inne niż 99% graczy. Ciężko mi jednak wypowiadać się nie bazując na mojej postaci, stąd taki spaczony punkt widzenia. Przez prawie 7 lat gry byłem raptem w 2 gildiach.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


6 Sty 2018, o 20:15
Profil WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2014, o 18:53
Posty: 180
Podziękowano: 239 razy
Otrzymanych podziękowań: 78 razy
Nick w grze: Egzoturus
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Proponowałem kiedyś wprowadzenie komendy podliczającej buffki i zwoje ale niestety temat po delikatnej krytyce umarł --> viewtopic.php?f=121&t=45943 .
Wieżę teleportacji najlepiej udostępnić tylko dla strategów, a jeśli ktoś chce zwoje to po prostu mu je pobrać po umieszczeniu przez niego opłaty do gildii. Żarcie wystarczy podliczyć tak jak opisał wyżej Szymdaro. Najgorszy problem jest z buffkami i tu przydałaby się zmiana.

@Szymdaro
Jesteś zapewne w gildii, która już dawno wybudowała wszystkie budynki, a członkami w niej są głównie postacie 100+. Tu bardziej jest mowa o gildiach które dopiero zaczynają rozbudowę, a 300k złota na naładowanie świątyni to dosyć sporo, z własnego doświadczenia wiem, że jeden gracz nawet przez zwykłą złośliwość potrafi wszystkie ładunki wykorzystać, a gracze w małych gildiach często zmieniają je i ciężko wskazać winowajcę.

_________________
"Prędzej martwy, niż słaby"
Egzoturus (Mag Ognia 124lvl) [ON]
TeuRoss (Rycerz 63lvl) [ON]
W grze od 23.06.2012


Zapraszam na Targ Tolnor do sklepu NN Shop >KLIK!<


6 Sty 2018, o 21:48
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Lis 2016, o 12:57
Posty: 48
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Może offtop ale po raz kolejny Szymdaro wypowiadasz się w temacie co do którego nie masz pojęcia- od zawsze byłeśw zgranych i znających się gildiach ale zaręczam ci że takie "rodzinne" sytuacje to wyjątek-zwykle ludzi jednoczy chęć wykorzystania siebie wzajemnie w dostępie do bufów, petów czy kleceniu party na instancje.

Wcale nie jest "łatwo" sprawdzić kto ile wpłacił jedzenia bo sprawdzanie komendą co tydzien stanu wymaga wymuszenia na graczach braku nadpłat w surowcach-albo wyznaczenia kogoś do rozliczania w excelu tabelek wpłat. Mało tego, wzory na jedzenie nie są "zaokrąglane" w związku z czym indywidualizacja wpłat i obliczanie przez silnik gry wpłat na danego peta znacznie ułatwiłoby zarządzanie gildią.


Porblem ze zwojami akurat jest prosty do rozwiązania- jeden gracz na dzien bierze całą pulę zwojów i powinno mu to bez intensywnej gry starczyć na 1,5-2 tygodnie.

Zliczanie przez silnik poboru bufów również wyeliminowałby sabotażystów, co znowu- noe wystąpi w stonkach, ale zdarza sie nagminnie w innych gildiach.

Trzeba zakładać w przypadku mechanizmu gildii zawsze opcję złej woli gracza bo średnia wieku taernijczyków patrząc o czatach oscyluje w okolicach dawnego gimnazjum. Okradanie sie, wymienianie kont to raczej nie jest rara avis w taernie. Dlatego postulaty OPki popieram w 100%. A na larum że sie nie da- cóż okazało sie ze po naciskach dało rade naprawić już zdropione egzekutory, dało rade dodac nową instację etc. Więc to tylko kwestia chęci.


6 Sty 2018, o 22:37
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Lis 2014, o 23:17
Posty: 112
Podziękowano: 14 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Wert
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
tj, gildia właśnie ma z zasady być zgrana a do tych nie zgranych to nie powinno się dołączać. Myślę że system jest dobry pomimo wszystko :p.

_________________
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem"

J love Peace :D


7 Sty 2018, o 01:08
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2014, o 21:24
Posty: 95
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 243 razy
Nick w grze: Vanessa
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Weras napisał(a):
tj, gildia właśnie ma z zasady być zgrana a do tych nie zgranych to nie powinno się dołączać. Myślę że system jest dobry pomimo wszystko :p.


Tylko, że mówisz tutaj z perspektywy członka - zapewne jakiejś dobrej gildii z renomą, do której chcesz dołączyć, bądź w której jesteś. Tylko, że to nie członkowie cierpią na pewnych "ludziach", a głównie kanclerz... chociaż zdarza się, że inni wtedy też, a gildia się rozsypuje przez jedną osobę, której nie idzie ustalić. Wszystko tyczy się tego by wyłapywać takie osoby.

Jako członek okej - co cię obchodzi jakaś drama na gildiowym, jest co pooglądać B) no, ale jako kanclerz to ma się urwanie głowy i ciężko czasem ustalić kto jest sprawcą zamieszania. Jak wiadomo też ludzie odchodzą z gildii i przychodzą... w obecnej w której jestem, i w której jestem chyba pół taernowskiego życia jak nie więcej - to składy wymieniały się tak często, że z osób, które ze mną tu były od początku - została jedna. Ciężko więc mówić o stałych zgranych składach. Owszem może te największe i "najlepsze" tak mają. Bracia na zawsze itp... jednak większość gildii dzisiaj ma wiele problemów z członkami, aktywnościami, niektóre upadają. Wielu ludzi nie gra, o nowych ciężko, bo wolą iść właśnie do takich "prestiżowych" gildii.
Chyba zboczyłem nieco z tematu, ale to też jest ważna kwestia.

_________________
Tikki! Kropkuj! Taaaaaaak!
Niesamowita Biedronkaaaaa!


7 Sty 2018, o 01:21
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012, o 18:26
Posty: 17
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Nie zrozumcie mnie źle. Jestem dumna z bycia członkiem mojej obecnej gildii i jestem tam z graczami, z którymi gram prawie od początku mojego grania na s2 jeszcze. Mam do nich zaufanie, mimo że chęci i czasu na granie coraz mniej. Jednak nie wszystkie gildie takie są, dlatego szybkie narzędzie do zarządzania, myślę że jest jak najbardziej pożądane przez kanclerzy. Zdaję sobie również sprawę z tego, ze przez wielu graczy będzie to uważane jako zbędna kontrola, i szukanie na sile powodu, by kogoś wywalić z gildi. Temat założyłam, ponieważ znajomy miał problemy w gildi z wyżej wymienionych problemów. Celowo nie ujawniam też dokładnej sytuacji, ponieważ takie rzeczy potrafią bardziej zaszkodzić, nić pomóc. Po za tym z życiowego doświadczenia wiem, że nawet najbardziej zaufana osoba może cię zawieść. To dlaczego nie w grze? I tak jak w pracy może się okazać że twój współpracownik, którego lubisz i cenisz, może cię okradać i oszukiwać, tak w gildi może dojść do takiej sytuacji, a chcąc czy nie chcąc prowadzenie gildi przypomina trochę zarządzanie organizacją, gdzie wszelakie narzędzia ułatwiajace zarządzanie, są mile widziane, więc czemu nie w grze?


9 Sty 2018, o 18:13

Podziękowali: ElMorte (11 Sty 2018, o 02:31)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2011, o 18:33
Posty: 206
Miejscowość: Trentis
Podziękowano: 102 razy
Otrzymanych podziękowań: 176 razy
Nick w grze: Kesibin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Sam pamietam kiedys jak mialem druga postac w wrogiej gildii -szpiega hahaahh-. Bylo to wieki temu, ale nie o to tu chodzi. Zeby nieco ulatwic nam oro, logowalem na tego szpiega i wyczerpywalem buffki gildii niezauwazenie, bez zadnych konsekwencji, bez ryzyka. Wiem ze zachowywalem sie nieodpowiednio, ale wlasnie tez taka wiedza, ze jestesmy nie do wykrycia, kusi ludzi do takich wlasnie rzeczy.

_________________
Nie wiesz o co chodzi? Chodzi o http://screenshooter.net/100009842/kesibin

Turniej Profesji Ostlor 2018 Luty: 1 Miejsce
Turniej Profesji Ostlor 2018 Grudzień: 1 Miejsce

11.03.2017 11:16 Epik Imisindo został zdobyty!


9 Sty 2018, o 18:46
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Witam

Kiedyś pisałem w jednym temacie o bardzo dobrym rozwiązaniu problemu z żarciem które polegałoby na tym że każdy wpłacał by żarcie tylko na swojego peta, to rozwiązałoby wszystkie problemy z tym związane.

Problem z buffkami dałoby się ograniczyć gdyby szanowna administracja w końcu wprowadziła limit czasowy czyli 3 buffki na pół godziny. Ten problem istnieje od dawna.

Problem z zwojami tp możecie rozwiązać sami. Po prostu podzielcie liczbę dostępnych zwoi przez liczbę graczy w gildii i ustawcie tak na każdą range bez dawania każdemu stratega bo to debilizm dawać każdemu stratega, wtedy taka osoba może sobie na chwilę ustawić ile chce wziąć i zabrać wszystko. Jeżeli zostawałyby jakieś zwoje gdy większość już pobrała to jeden z zaufanych strategów mógłby pobrać resztę przed samym doładowaniem.

Ja w swojej Gildii obliczyłem że każdy z petów w 1 klatce wpierdziela średnio na tydzień 400 żarcia i tyle każdemu każe wpłacać na peta.

Za składki nagradzam rangami w góre, za ich brak ranga w dół po każdorazowym podliczeniu. Jak ktoś jest darmozjadem to nie mam skrupułów i po prostu usuwam po aspirancie.

Myślę że co niektórym przydałby się poradnik do zarządzania Gildią..

Pozdrawiam

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


9 Sty 2018, o 21:34
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013, o 15:13
Posty: 139
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Kaladin
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Żarełko dla peta zostało ustalone wspólnie, bo członkowie gildii powinni sobie w takich kwestiach ufać. Niestety, zostało to ustalone dawno temu. Raczej nie przewidziano, że teraz większość graczy będą stanowiły nupy bez najmniejszego poczucia obowiązku, których wyróżnia postawa "pet, buff, czat off i w swoją stronę".
Tak samo stawiając czarne pod wieżą nie przewidziano, że pojawi się tyle [ za przeproszeniem ] śmieci bez honoru, którzy mając 120 poziom wbijają do grupowych pvp 30 lvl'i. Wielce zabawne, zabicie 4 nupków naraz jednym deszczem, powinny być za to medale.

_________________
For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul?


9 Sty 2018, o 22:02

Podziękowali: HELLSING (10 Sty 2018, o 20:46)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 191 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron