Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Esencja, nowy quest/zlecenie 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
seba11pl napisał(a):
Grzesioen napisał(a):
Drop z v1 jest rzadszy niż z v2 (czyli prawie go nie ma). Od 40 v1 nie widzialem NIC, nawet obok. Co do wieży, 1 rar to bodaj 6 esek. Nie mam czasu na to, żeby latać przez 3 h wieże, żeby potem na 3 dni móc sobie bossy na spokojnie latać. Wracam do domu, mam ochote pograć, iść na bossa a nie siedzieć na wieży, żeby zdobyć rary, które przetopie na ładowanie sprzętu :)


No widzisz, skoro ci sie nie chce to musisz placic wiecej za eski. Wygoda kosztuje.

Cytuj:
Wieże robię tak naprawdę tylko jak mi się nudzi, poza tym idąc tym tokiem myślenia, dlaczego postacie, które również farmią wieże/mięsko kupują esencje?


Najlepiej abys sam je spytal ale podejrzewam ze moga byc rozne powody:
- miesko jest "prostsze do farmienia"(ledwo jedna insta, tylko klikasz taktyki nawet nie patrzysz co sie dzieje na ekranie, bo wiesz ze grp zginie na runde itd)
- jest to bardziej oplacalne
- farmia wieze po cos innego(moze chca cos wydropic, nie maja co robic, expia peta, podexpic psycho troszke, zdobyc presta)
- maja duzo kasy wiec im nie robi roznicy czy kupia, a wiadomo ze kupno wygodniejsze
- i inne

nie podobaja mi sie pomysly typu "ja czegos nie mam wiec to dodajmy" albo "tak bedzie mi wygodniej, bo czegos tam mi sie nie chce robic"



NIE MA ESENCJI NA SERWERZE. Czego nie rozumiesz w tym? Nawet jak chcesz kupic po 100k to nikt nie ma, a jak juz dropnie Ci jakiś syf czy ayol to zużyjesz dla siebie a nie sprzedasz ..

Nie bede się z Tobą spierał bo to nie ma sensu, ja mam swoje zdanie Ty masz swoje i się tego trzymajmy.

_________________
Image
Image
Image
Image


4 Sty 2018, o 20:27
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
No to pokazuje jak slaby rynek esek mieliscie na larkasie. Malo sprzedajacych i duzo "biorcow".

Z tego co wiem to nie ma zadnej karty wygod dla h lvli, gdzie pisze ze bedziecie dostawac eski od reki.

Ciekawe, ze wczesniej sam zaczales dyskusje odpowiadajac na moj komentarz, a twoj jedyny argument to caly czas "nie moge kupic esek".


4 Sty 2018, o 20:38
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Jeśli ceny esek wzrosły o 50%, to wspomniane 4 eski warte tyle co ogniwo, są już droższe od ogniwa. Bandytów bym wzmocnił, żeby byli trudni jak magowie ze zlecka na ogniwo, albo bardziej. Niech się małe lvle zbierają w grupki.


5 Sty 2018, o 13:56
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Co to za herezje wygłaszasz, że nie ma esek na serwerze Larkas?
Ja np. wczoraj kupiłem 700szt i to po 30k/szt.
A i w innych dniach od wprowadzenia nowego bosa, ktoś sprzedawał albo eski w cenie 30-45k/szt, albo rary z misia, z wieży.
Zawsze jest co przetopić, trzeba jedynie prześledzić czat handlowy.

Druga kwestia, czemu hlvl i osoby orające miśka/wieże kupują mimo to eski? Bo to produkt, który się nie marnuje. I tak go wykorzystasz i tak, więc co za różnica ile będzie go w depo? Lepiej na zaś mieć więcej niż potem marudzić że się nie ma (tak jak np. teraz co niektórzy z racji większego zapotrzebowania). Wg mnie cena eski się ustabilizuje w ciągu 1-2msc, i będzie wynosić 30-35k/szt, minie tylko boom na nowego bosa i spadną ceny rarów z niego, więcej osób się ubierze w nowe ciuchy.

Nie tak dawno, bo po wprowadzeniu Admirała, analogiczna sytuacja była z Vorlińskimi Dukatami, nagle ich cena z 1k/szt skoczyła do 10k/szt i była pustka na Handlu. W tym momencie można kupować Dukaty w setkach, jak nie tysiącach w stabilnej cenie 5-6k/szt

Odnośnie samego pomysłu: Uważam, że skoro jest zlecenie na ogniwo, na dukaty, na kasę, na WF, na inhibitory niższych rang, to równie dobrze mogłoby być na esencję. Pomysł tu przedstawiony jest dość ciekawy i rozbudowany, a i nagroda nie wydaje się przesadzona (4eski/30min).

Szczerze powiedziawszy, nie wiem która postać 120+ będzie sobie robiła lolki 40lvle żeby farmić 1 zlecko.. Jest na prawdę co innego do roboty na tych poziomach, po za tym zwiększona ilość esek na rynku sprawi, że ich cena spadnie, więc i zainteresowanie tym zleceniem spadnie. Więc tu koło się zamyka, a kluczem do balansu jest dobranie odpowiedniej nagrody do cooldownu i wg. mnie 4eski/30min jest dobrym wynikiem (PS. naładowanie całego EQ na 120+lvl to koszt 70-95esek, więc patrząc na potencjalnych pasjonatów nowego zlecenia, musieliby spędzić ok. 10h robiąc w kółko to samo zlecenie.. Sory, ale jak dla mnie mission impossible dla nie-botów).

Pzdr

_________________
Barb 140, Tolnor.


5 Sty 2018, o 16:27
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 7 Sie 2012, o 02:33
Posty: 32
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Kiedyś wszyscy płakali, że śmieciowe rary są nic nie warte. Wyższa cena esek sprawia że te rary stają się mniej śmieciowe i o to chyba chodziło. To, że ich ilość na handlu spadła to sprawka samych graczy - nikt im nie każe farmić nowego bosa po 10x dziennie. Nikt też nie musi biegać 24/7 w naładowanym eq. Troche zaradności i przedsiębiorczości i eski nie są żadnym problemem.


5 Sty 2018, o 21:50
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Może wypowie się jakiś tester/czerwony? Temat stoi i stoi

_________________
Image
Image
Image
Image


7 Sty 2018, o 11:30
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 15 Lut 2017, o 15:45
Posty: 34
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: Quis
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Moim zdaniem temat wcale nie stoi. Pomysł jest poprostu do zamknięcia/odrzucenia. Masz wypowiedzi od graczy na wyskoich lvlach z trzech serverów Duneb Ostorl i Larkas, którzy stwierdzili, że problem esek wcale nie występuje. Jest to problem raczej indywdualny, napisanie kupie eski na handlowym 1:30 nie jest dobrą metodą na szybkie pozyskanie esek. Musisz albo wyszukiwać ofert typu sprzedam eski, lub zakupić rary które przetopisz. Ceny rarów z misia, czy innych rarów drastycznie się nie zmieniły. Eski odrobine podrożały, ale nie na tyle, żeby uzasadnione było wprowadzenie dodatkowego zlecenia na eski. Dodawanie pracy programistom na to zlecenie mija się z celem. Jest dużo lepszych pomysłów, które cały czas czekają na wprowadzenie.


7 Sty 2018, o 12:05

Podziękowali: Uzix (8 Sty 2018, o 12:16)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Ale już kompletnie abstrahując od Twojego pomysłu to przecież jakby naprawdę drastycznie zabrakło esencji to wystarczyłoby zwiększyć ilość jaką się jej pozyskuje z rarów dajmy na to o 1 na niższych przedziałach i 2, czy nawet do 5 na wyższych przedziałach i wszystko wróciłoby do normy. Nie ma co dodawać kolejnych rzeczy do balansu skoro wystarczy w starych rozwiązaniach dodać lub odjąć ilość. Łatwe do zrobienia i łatwe do ewentualnego powrotu do starego systemu bez żadnych nakładów prac programistycznych.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


7 Sty 2018, o 12:25

Podziękowali: kolega112999 (7 Sty 2018, o 15:59)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Nie planujemy dodawania alternatywnego, stałego źródła esencji.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


7 Sty 2018, o 18:10

Podziękowali: Calipsis (7 Sty 2018, o 18:33)
Profil WWW
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Lis 2016, o 12:57
Posty: 48
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Esencja, nowy quest/zlecenie
Nie brałbym na poważnie odpowiedzi kolorowych po tym jak co miesiąc zmieniają inste orków :lol: . Esencji faktycznie zaczyna brakować bo została zburzona proporcja koksów i małych leveli których "praca" obsługiwała potrzeby beirnowców, chociażby przez alty i kosmiczne eventy w rodzaju zaduszek gdzie ludzie w 2 dni wbijali po 10 leveli.


19 Sty 2018, o 23:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 382 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron