Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Ładowanie z inhibitorem - propozycja zmian 

Która zmiana byłaby najlepsza?
1. 15%  15%  [ 4 ]
2. 19%  19%  [ 5 ]
3. 23%  23%  [ 6 ]
Nie potrzeba zmian. 35%  35%  [ 9 ]
Inny pomysł 8%  8%  [ 2 ]
Razem głosów : 26

 Ładowanie z inhibitorem - propozycja zmian 
Autor Wiadomość
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:14
Posty: 103
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Ładowanie z inhibitorem - propozycja zmian
Tak mnie trochę zainspirował temat ze zleceniem na eski. Nie, nie chcę tu proponować jakiegoś kolejnego źródła ich pozyskania, mam nieco inny pomysł.

Otóż, po co właściwie jest ładowanie eq z inhibitorem?

Mamy psychorarek rangi XII, który ładuje się za 10 esencji.
10 esencji to 80%.
Wychodziłoby, że 100% to 12,5 esencji.
Inhibitor kosztuje 12 platyny.
12 platyny w najtańszym obecnie wydaniu, czyli licząc po 15k to 180k.
Co daje nam... 72k na eskę.

Oczywiście im niższa ranga, tym opłaca się bardziej - przy randze X to już bliskie rynkowi 48k, a przy najniższej z możliwych rang psycho czyli VI to już w ogóle super - 24k.

Czy tylko ja mam wrażenie, że to jest trochę bez sensu? Niby okej, że dla mniejszych, a więc teoretycznie biedniejszych, jest taniej, ale chyba nikt nie oczekuje, że ci więksi będą przepłacać niemal dwukrotnie za eskę, by mieć 100% na eq. Z drugiej strony, jeśli (nie daj Drygu!) kiedykolwiek cena esek skoczy do 70k/szt, to ta taniość dla małych lvli będzie aż za tania. Bo przecież nie dość, że wychodzi im mała kwota za ładowanie z inhi, to jeszcze potrzebują sporo mniej esencji.

O ile więc do rangi X ten system jako tako był okej, to dalej już się posypał i stał się aż za bardzo nieopłacalny. Myślę, że stosunkowo niewiele osób specjalnie kupuje inhibitory, by doładować eq na 100% - napotykam czasem takie osoby, co robią to przy randze X, ale nie znam żadnej, która by to robiła przy wyższych.

Tak więc proponuję trzy rozwiązania. Wszystkie zakładają, że ładownie dawałoby zawsze od razu 100% na danym psychorarze.

1. Wywalić to ładowanie z inhi bez zmiany w ilości potrzebnych esencji. Ich cena i tak rośnie, więc te 20% dłuższego użytkowania przedmiotu nie zaburzyłoby rynku.

2. Wywalić, ale podwyższyć ilość potrzebnych esencji o te 2. Ładowanie z inhi i tak jest niemal zbędnym elementem, a przynajmniej rzadziej by się biegało do kowala.

3. Zrobić jakieś czary-mary, które sprawiłoby, że psychorarki naładowane z inhibitorem zużywałyby się wolniej.

Nie chcę, żeby ten temat stał się tematem roztrząsającym ilość i cenę esek na serwerach, bo nie o to chodzi. Po prostu wraz z tą kwestią, która została poruszona w innym temacie, nasunął mi się bezsens tego systemu ładowania. ;)

_________________
Życie jest to opowieść idioty,
pełna wrzasku i wściekłości,
nic nie znacząca.


20 Sty 2018, o 05:30
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ładowanie z inhibitorem - propozycja zmian
Taka dodadkowa opcja, inhibitory leca z ronych bossow, jak ktos nie zamierza nic ulepszac to akurat mu sie przydaza, a jak nie to nie ma problemu zeby podskoczyc do kowala i naladowac na 80%. Nikomu nie przeszkadza raczej.

Poza tym oplacalnosc dodatkowych % z inhi zalezy od rynku, ktora poniekąd ustalaja sami gracze. Cena esek po dodaniu nowego bossa pokazala ze moga zdarzyc sie niespodziewane rzeczy i kto wie jak to bedzie wygladac za pol roku, rok itd...


20 Sty 2018, o 09:17
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014, o 20:55
Posty: 27
Miejscowość: Bochnia
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: ArchEnemy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ładowanie z inhibitorem - propozycja zmian
Volakis napisał(a):
Tak mnie trochę zainspirował temat ze zleceniem na eski. Nie, nie chcę tu proponować jakiegoś kolejnego źródła ich pozyskania, mam nieco inny pomysł.

Otóż, po co właściwie jest ładowanie eq z inhibitorem?

Mamy psychorarek rangi XII, który ładuje się za 10 esencji.
10 esencji to 80%.
Wychodziłoby, że 100% to 12,5 esencji.
Inhibitor kosztuje 12 platyny.
12 platyny w najtańszym obecnie wydaniu, czyli licząc po 15k to 180k.
Co daje nam... 72k na eskę.

Oczywiście im niższa ranga, tym opłaca się bardziej - przy randze X to już bliskie rynkowi 48k, a przy najniższej z możliwych rang psycho czyli VI to już w ogóle super - 24k.

Czy tylko ja mam wrażenie, że to jest trochę bez sensu? Niby okej, że dla mniejszych, a więc teoretycznie biedniejszych, jest taniej, ale chyba nikt nie oczekuje, że ci więksi będą przepłacać niemal dwukrotnie za eskę, by mieć 100% na eq. Z drugiej strony, jeśli (nie daj Drygu!) kiedykolwiek cena esek skoczy do 70k/szt, to ta taniość dla małych lvli będzie aż za tania. Bo przecież nie dość, że wychodzi im mała kwota za ładowanie z inhi, to jeszcze potrzebują sporo mniej esencji.

O ile więc do rangi X ten system jako tako był okej, to dalej już się posypał i stał się aż za bardzo nieopłacalny. Myślę, że stosunkowo niewiele osób specjalnie kupuje inhibitory, by doładować eq na 100% - napotykam czasem takie osoby, co robią to przy randze X, ale nie znam żadnej, która by to robiła przy wyższych.

Tak więc proponuję trzy rozwiązania. Wszystkie zakładają, że ładownie dawałoby zawsze od razu 100% na danym psychorarze.

1. Wywalić to ładowanie z inhi bez zmiany w ilości potrzebnych esencji. Ich cena i tak rośnie, więc te 20% dłuższego użytkowania przedmiotu nie zaburzyłoby rynku.

2. Wywalić, ale podwyższyć ilość potrzebnych esencji o te 2. Ładowanie z inhi i tak jest niemal zbędnym elementem, a przynajmniej rzadziej by się biegało do kowala.

3. Zrobić jakieś czary-mary, które sprawiłoby, że psychorarki naładowane z inhibitorem zużywałyby się wolniej.

Nie chcę, żeby ten temat stał się tematem roztrząsającym ilość i cenę esek na serwerach, bo nie o to chodzi. Po prostu wraz z tą kwestią, która została poruszona w innym temacie, nasunął mi się bezsens tego systemu ładowania. ;)



pomysl ciekawy bo z eskami nie dosc ze coraz wiekszy problem z kupnem to jeszcze inchi tez troche drogie a powyzej X rangi inchi leca tylko z bramy na morane i nigdzie juz chyba wiecej

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci, wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny z wygranej ...


21 Sty 2018, o 04:44
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 1 Kwi 2012, o 19:40
Posty: 94
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 54 razy
Nick w grze: Reak
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ładowanie z inhibitorem - propozycja zmian
Pomysl moze i fajny ale..
no wlasie zawsze jest ale :)
Inhi to plata, plata to zarobek dla firmy, Taern jest produkcja kmercyjna, ktora musi na siebie zarobic


21 Sty 2018, o 09:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 386 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron