Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Kradzież zwojów bufów z gildi itp. 
Autor Wiadomość
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:14
Posty: 103
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Cytuj:
Problem z buffkami dałoby się ograniczyć gdyby szanowna administracja w końcu wprowadziła limit czasowy czyli 3 buffki na pół godziny.

Nie, nie, nie, nie. To by był zły pomysł. Wystarczy wspomnieć o turniejach, gdzie nieraz bufka trzeba zmieniać co każdą walkę. Albo gdy ktoś weźmie bufa z zamiarem pójścia na Moranę, a tu rozwinęło się oro. Albo wyprawa nie wypaliła, ale w ofercie jest inna i trzeba na nią innego bufa. Albo gdy się człowiek zwyczajnie pomyli i weźmie np. energię na Moranę zamiast zimna. No sytuacji jest tyle, że taki limit by się nie sprawdził.

Tu jest ten problem, że w stosunku do ilości gildii, graczy jest za mało. Gildię założyć łatwo i pewnie wielu początkujących kanclerzy roi sobie, że to takie proste skompletować skład. No właśnie nie bardzo. Na Larkasie jest 90 gildii powyżej 85k presta, czyli pewnie całkowicie rozbudowanych. To daje miejsce dla ponad 2 tysięcy postaci. Zapewne większość tych gildii jest w posiadaniu osób, które powoli wchodzą w bycie hlvlem albo już nimi są, więc załóżmy, że są dedykowane, albo raczej chciałyby być, dla postaci 90+. Tymczasem takich postaci jest... 1800. A ile z nich jest tak naprawdę aktywnych? Ile loguje tylko raz na jakiś czas? Ile marnuje się w mniejszych gildiach, rojąc sobie, że niedługo będą potężne? Ile z nich to osoby nieuczciwe, które powinno się zwalczyć, a nie, że skaczą sobie od gildii do gildii, bo mogą, bo gildii jest dużo i zawsze ktoś je przyjmie?

Na Larkasie niestety większość gildii składa się tak naprawdę z jakichś 10-15 osób, reszta to jakieś zapchajsloty - osoby logujące raz na jakiś czas, drugie postaci czy też randomy, które zmieniają się co chwila. Gildii z większą aktywnością jest zaledwie kilka (mówię tutaj o tych większych, na mid i low nie wiem jak to wygląda).

Sama jestem w dwóch gildiach. Druidką jestem w takiej, gdzie są jedni z najlepszych graczy na serwerze, a i tak mamy problem z dobraniem tej jednej, dwóch sensownych osób, których brakuje do uzupełnienia slotów. Voodoo prowadzę własną, gdzie również mam ten problem, chociaż szukam nieco mniejszych lvli. Jako że rekrutuję, to często zerkam na nabór i widzę, ile innych gildii wciąż i wciąż również kogoś szuka. Problem braku ludzi w stosunku do ilości gildii jest więc realny, a to tworzy raj dla osób nieuczciwych, którym zależy tylko na bufie, teleporcie i pecie, a kompletnie gdzieś mają płacenie składek czy też wspólną grę. A takich jest mnóstwo.

A kanclerze zazwyczaj jednak chcą gildię rozwijać, chcą stawiać budynki, chcą wbijać prestiż i tak dalej. Ale jak tu wbijać prestiż bez ludzi? Sama pamiętam, że zanim moja gildia osiągnęła poziom 85k prestiżu natknęłam się na ogromną liczbę pseudogildiowiczów, którzy nie płacili praktycznie nic, ale za to wbijali prestiż aż miło i niestety, ale poniekąd musiałam ich zostawić, bo przecież tego 85k sama nie wbiję, a o ludzi ciężko.

Nawet teraz brakuje mi jakiejkolwiek formy kontroli i metod kar. Randomy nie robią mi już takich szkód jak kiedyś, na prestiżu już tak nie zależy, więc śmiało można wywalić nieuczciwych. Ale jednak chciałabym wiedzieć, czy jeśli ktoś twierdzi, że praktycznie nie będzie grał i nie będzie też używał świątyni, to czy faktycznie tak jest i zasługuje na to, żeby obniżyć mu tę składkę. Chciałabym móc zablokować komuś dostęp do świątyni, jeżeli nie płaci. Chciałabym móc odesłać komuś peta, jeśli coś z żarciem nie tak. Chciałabym móc zablokować dostęp do niemal darmowych zwojów tym, co nie wpłacili składki (choć to najmniej, bo to można łatwo rozwiązać). A może i w ogóle dostęp do teleportowania się w przypadku gdy ktoś zachowuje się karygodnie?

Tyle by było możliwości na karanie, a tymczasem możliwości są dwie - zostawić i modlić się o poprawę, prosząc delikwenta o wpłaty i licząc, że jego deklaracje o nadrobieniu składek są szczere, albo wyrzucić i znowu szukać kogoś na jego miejsce. No po prostu władza bliska zeru, czyli raj dla oszustów.

Kanclerz powinien mieć jednak większą władzę, a nie niemal podobną do strategów. Jakby nie potrafił z niej korzystać i jej nadużywał albo w ogóle nie korzystał, to taka gildia by tego nie wytrzymała i rozwaliła się od środka, co byłoby korzystne dla gildii dobrze zarządzanych. Z drugiej strony wszelkie nieuczciwe praktyki zostałyby ucięte i bycie w gildii faktycznie stałoby się byciem w gildii, a nie zajmowaniem slota, bo nic tak nie oddziałuje na człowieka, jak świadomość możliwości własnej korzyści lub straty.

Gildii zgranych, w których ludzie grają ze sobą x czasu i w których wszyscy sumiennie płacą, zapewne by takie zmiany nie obeszły, za to mniejszym na pewno sporo by pomogły.

_________________
Życie jest to opowieść idioty,
pełna wrzasku i wściekłości,
nic nie znacząca.


10 Sty 2018, o 03:56

Podziękowali: 3 ElMorte (11 Sty 2018, o 02:38), Kasiek (9 Lut 2018, o 06:32), Lulajla (15 Sty 2018, o 22:51)
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Zarządzanie ludźmi to najgorsza możliwa praca ^^
Jest to n-ty problem jeśli chodzi o sprawy gildiowe, dobrze by było aby ktoś z decyzyjnych nakreślił plany na tym polu:
1. Będą zmiany (jak tak to mniej więcej jakie? Problemy o których piszą głównie kanclerze są na forum w setkach)
2. Nie będzie zmian
3. Będą po 3D?

Dobrze by było znać koncepcje Ekipy w sprawie gildii, zarządzania nimi, wojen, sojuszy bo w tym momencie nijak to nie działa.

Argumenty osób z gildii które są super-zgrane do mnie nie trafiają, szczególnie jak pisze je ciągle ta sama osoba. Takie gildie to ewenement na skalę całego Taerna, szczerze powiedziawszy patrząc na top20 gildii na Larkas każda ma jakieś problemy (głównie aktywność graczy, ale często też inne).

Sam prowadząc gildie hlvl chciałbym mieć więcej metod kontroli i nadzoru + jakiś system ograniczeń, bo zawsze mogę danego gracza wyrzucić za niepłacenie składek bądź inne przewinienia, ale kogo znajdę na jego miejsce? W 9/10 przypadków pomaga odpowiednia rozmowa z graczem, ta 1/10 osób wylatuje z G, ale mając ku temu narzędzia o których wspomniano wyżej, gracze bardziej by się kontrolowali. Niestety nie każdy gracz z którym mi się dobrze gra, który ma dobrze zbudowaną postać i po prostu ją ogarnia jest sumienny i wypełnia obowiązki gildyjne. Czasem wymagane są delikatne metody represji i wszystko wraca do normy ^^

pzdr

_________________
Barb 140, Tolnor.


10 Sty 2018, o 11:24

Podziękowali: ElMorte (11 Sty 2018, o 02:41)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Ze wszystkich oprócz buffów można sobie łatwo poradzić. A o buffach już było dużo razy. Wystarczyłaby historia kto ile wziął.


10 Sty 2018, o 11:46
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Jeżeli 3 buffy na 30 minut byłyby złe to chociaż przydałoby się ustawić 3 buffy na 5 minut, dzięki temu nie dochodziłoby aż tak do szybkiego zerowania ładunków.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


10 Sty 2018, o 20:57
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2016, o 13:10
Posty: 51
Miejscowość: Wakanda
Podziękowano: 68 razy
Otrzymanych podziękowań: 64 razy
Nick w grze: Tchala
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Wydaje mi się że wszystkie osoby opisujące tu sposoby kontroli kolegów z g powinny założyć swoja g i siedzieć w niej samemu. Przykro mi to mówić że mamy takie patologiczne spojrzenie na gildie i graczy w niej że chcemy ich kontrolować. Widać wystarczająco dużo - wpłaty gracza i poziom petów jego czyli ile pobiera jedzenia dzięki czemu można obliczyć składkę. Oczywiście dla każdego kanclerza wprowadźmy podgląd graczy i niech teraz widzi kto ile siedzi na grze, ile prestiżu wbił, ile bufków zabrał, ile i jakich bossów zabił, co wydropił, z jakim pt chodzi i ogólnie dajmy mu bransoletka na nogę. Wydaje mi się że gildia powinna tworzyć grupy ludzi grających razem. Jak widać wasze spostrzeżenia budzą aż we mnie niepokój. Może jestem jak Szymdaro ale naprawdę nie uważam kontroli w gildii za nic dobrego. Zawsze jak komuś nie podoba się że dany gracz korzysta z buffka to proszę go oddelegować. Gildia daje dane korzyści i są one po to by z nich korzystać. Szczyt absurdu ktoś napisał by zabrać komuś możliwości brania bufka, teleportowania się czy mieć peta. No wydaje mi się że dla takiej osoby wyjście jest jedno - usuń wszystkich z gildii i bądź sam. Mam nadzieje że wszyscy kanclerze co tutaj udają jacy to oni nie są biedni bo ktoś im korzysta z buffka to mam nadzieje że przecież sami wybudowali CAŁĄ gildie, wbili jej sami prestiż i ogólnie to nagle zatrudnili darmozjadów do niej. Naprawdę żałosne. Byłem w kilku gildiach, nie jedną budowałem wkładałem czas, surowce, złoto i moim dziełem jest to że mimo że w niej mnie nie ma to ktoś może korzystać z tego co zrobiłem (rozumiem że po waszych wypowiedziach mam mu tego zazdrościć czy coś). Tak samo ja obecnie korzystam z gildii w której nie wybudowałem kompletnie nic. Tak już jest że budujesz gildie, odchodzisz i idziesz do zbudowanej przez kogo innego (chodź w obecnej sytuacji nawet nie musisz jej budować bo jest wystarczająca dużo g by dołączyć gdzieś).
Mam nadzieje że ekipa jest nadal tego zdania co kiedyś.
Było to kiedyś poruszane i jedynie co ekipa zrobiła to wprowadziła komendę to liczenia.

_________________
Dr 140 ~ Elektorr
Sh 121 ~ Tchala

"Gdy inni ślepo podążają za prawdą Ty pamiętaj - NIC NIE JEST PRAWDĄ
Gdy innych ogranicza prawo lub moralność Ty pamiętaj - WSZYSTKO JEST DOZWOLNE"


25 Sty 2018, o 07:08
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2011, o 18:33
Posty: 206
Miejscowość: Trentis
Podziękowano: 102 razy
Otrzymanych podziękowań: 176 razy
Nick w grze: Kesibin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Tchala napisał(a):
Wydaje mi się że gildia powinna tworzyć grupy ludzi grających razem. Jak widać wasze spostrzeżenia budzą aż we mnie niepokój. Może jestem jak Szymdaro ale naprawdę nie uważam kontroli w gildii za nic dobrego. Zawsze jak komuś nie podoba się że dany gracz korzysta z buffka to proszę go oddelegować.


Wiesz, wszystkie ładunki świątyni można w minutę wykorzystać, a z tym wiąże się taki problem, że nie wiadomo kto tak zrobił, oraz nie można się tego w żaden sposób dowiedzieć. Uważam, że gdyby ktoś robił to dzień w dzień, nikt by się do tego nie przyznawał, to w końcu taka gildia by po prostu przestała być gildią, nikt by sobie nie ufał...
Gdyby dało się podejrzeć np z ostatniego ładowania ilość użytych przez każdego członka bufków, taki koleś od razu zostałby wyłapany, pożegnany i wszyscy żyliby długo i szczęśliwie.

_________________
Nie wiesz o co chodzi? Chodzi o http://screenshooter.net/100009842/kesibin

Turniej Profesji Ostlor 2018 Luty: 1 Miejsce
Turniej Profesji Ostlor 2018 Grudzień: 1 Miejsce

11.03.2017 11:16 Epik Imisindo został zdobyty!


25 Sty 2018, o 16:34

Podziękowali: HELLSING (29 Sty 2018, o 02:04)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2013, o 11:50
Posty: 132
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Nick w grze: xxxxxx
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
łatwiej już w ogóle nie ładować teleportu niż coś zmieniać , na handlu można kupić taniej zwoje niż koszt ładowania lub kupować za plate w ramach składki , nie ma sensu czegokolwiek zmieniać w tej materii lepiej zając się lepszym kontrolowaniem wojen, i nadać jakiś priorytet sprawą związanym z trwającymi wojnami na supporcie bo jeśli Ci Gm z łaską odpisuje tydzień po zakończeniu wojny że twoje dowody nic nie dają to trochę słabe, bo mając to wiedzę wcześniej też byś mógł postępować w ten sam nie uczciwy sposób zwłaszcza że za podobna rzecz na innym serwie kary leciały. Wracając do tematu idź za przykładem Fadrona i Camilli jeśli w gildii będzie tylko 2 osoby łatwo ocenić kto jest winny :P i skazać go na wygnanie :shock:

_________________
Life is change. If you stop changing, you stop living.


26 Sty 2018, o 01:19
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:14
Posty: 103
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Cytuj:
Szczyt absurdu ktoś napisał by zabrać komuś możliwości brania bufka, teleportowania się czy mieć peta.

A dla mnie np. lepiej resocjalizować niż spisywać na straty. A tymczasem nie ma w zasadzie żadnego systemu kar w gildii prócz obniżenia rangi, co w zasadzie nic nie zmienia. Rangi w gildii są rangami wojskowymi, tymczasem aspirant ma dokładnie te same przywileje co generał. Bez sensu. To już lepiej to zlikwidować i zostawić te trzy rangi Kanclerza, Stratega i Generała, bo po co więcej.

Dodanie możliwości odesłania komuś peta przez kanclerza nie wiąże się tylko z ukaraniem tych, co nie wpłacają (btw mam w obydwu gildiach osoby, z którymi bardzo dobrze się gra, ale potrafią narobić sobie zaległości - gdyby wiedziały, że od jakiegoś limitu peta po prostu nie będzie, to problem by się skończył - sami by się zdecydowali na jego brak, obyłoby się też bez niezbyt przyjemnego opierniczania). Zdarzyło mi się już nie raz i nie dwa, że ktoś dochodził do gildii, brał peta, grał jakiś czas aktywnie i nagle znikał bez słowa. I nie wiadomo, czy się komputer zepsuł, czy jakiś wypadek, czy ban, czy brak chęci do gry, czy wróci i nadrobi, czy nie wróci już w ogóle. I kanclerz się zastanawia, co zrobić, kasować mu ten staż i prestiż wyrzuceniem, czy poczekać. A pet nie przechodzi tymczasem na dietę, tylko ciągle je i ktoś musi za tą osobę to żarcie nadrobić. Pół biedy, jak jest to motyl 50lvl, gorzej gdy jest to wataha 3 petów o 80lvlu. Jeśli nawet ekipa nie ma zamiaru dawać żadnej władzy kanclerzowi pod tym względem, to chociaż wprowadzenie opcji automatycznego odsyłania peta np. po tygodniu nieaktywności nie byłoby złe.

Kontrola bufków nie ma na celu rozliczania każdego z osobna z tego ile tych bufków wziął, ale raczej możliwość zlokalizowania osób podkładających świnię. Ktoś tu napisał, że sam wyklikiwał całą świątynię gildii, z którą wojował, a ja miałam np. sytuację dawno temu, gdy gidia była malutka, a musiałam ładować świątynię codziennie i za nic nie mogłam się zorientować, kto tak namiętnie z niej korzysta. Dopiero po jakimś czasie się zorientowałam kto to, gdy ta osoba wyklikała calutką świeżo naładowaną świątynię, a następnie odeszła z gildii, ot tak sobie. A wcześniej nic zupełnie nie zdradzało, że mogłaby tak robić, więc była to po prostu czysta złośliwość z jej strony. I nawet na support nie można takiego czegoś zgłosić, bo nie ma się dowodów.

Oprócz bufków widać w zasadzie wszystko i jakoś nikt nad tym nie boleje. Dobry system kar też by się przydał. Jesteś uczciwym gildiowiczem, wpłacasz, grasz - nie masz się czym przejmować. Masz wszystko w nosie, nie reagujesz na upomnienia - lecisz kilka rang w dół i nie masz nic, ale dostajesz szansę na poprawę. Poprawisz się - jesteś znów pełnoprawnym gildiowiczem. Nie poprawisz się - wylatujesz.

/edit
@down
Nie wiem jaka logika doprowadziła Cię do wniosku o więzieniu, ale u mnie w gildii jest akurat bardzo lajtowo, czasem nawet chyba zbyt lajtowo. Chciałabym mieć opcję jakiegoś prztyczka w nos zwlekającym z wpłatami, bo moje zbyt miękkie serduszko nakazuje mi dawać szanse ludziom.
Grając przez jakiś czas na Ostlorze i bywając w kilku gildiach byłam w szoku jak ludzie byli wywalani za rzeczy typu nieoddanie kasy za rara (podział dropa), którego się samemu wydropiło i nałożyło, za tydzień nielogania czy spóźnienie kilka dni ze składką. U mnie są osoby, które potrafiły mieć po 8k zaległości z żarciem, a mimo to nie zostały wywalone, choć jest to dość nie fair w stosunku do osób, które były na plus. No ale nie wywalę przecież kogoś, kogo po prostu lubię ja i większość gildii za jakieś głupie żarcie. Nachodziło się, naupominało i jakoś się mentalnie pozmuszało do wpłat. Tylko takie chodzenie i jojczenie "no weź wpłać nooo" jest męczące na dłuższą metę.

Trochę jak z moimi współlokatorkami... Lubię je, żyje się nam dobrze, pogadamy, pośmiejemy się, ale niestety jedna z nich bardzo często zwleka ze sprzątaniem, nie przeszkadza jej syf, to i zapomina o sprzątaniu. Wie jednak, że jeśli gdy już ją upomnimy i tego samego dnia nie posprząta, to po prostu administracja przyśle sprzątaczkę na jej koszt. W Taernie za takie zaniedbanie mogłaby zostać tylko wyrzucona z mieszkania albo ktoś musiałby za nią posprzątać...

Jak widzę niektóre osoby, które dochodzą do gildii, których nie znam i dostają ode mnie kredyt zaufania na start, a po czasie okazuje się, że mają to głęboko w nosie, to mnie krew zalewa. Kilkukrotnie miałam sytuację, gdy ktoś przyszedł i niedługo potem poprosił o więcej czasu na wpłatę składki, bo akurat hajsu nie ma. No spoko, gildia nie upadnie jak tam ktoś wpłaci później. Random mówi, że za tydzień wpłaci. Ok, luzik arbuzik, po czym mija tydzień i nic. Mija 2 tygodnie i nic. Upomnę i nic. Z wszystkich dobrodziejstw gildii taki korzysta, ale zapłacić za to musi reszta. To samo z żarciem. Przychodzi random i bierze peta, po czym tydzień gra i 0 wpłaty. Ok, poczekam, upomnę, ale dalej nic, null, zero, jego peta karmią inni. Oczywiście potem leci z gildii, ale tydzień-dwa pograł sobie za free. Jedna taka osoba może ma znikomy wpływ na zubożenie gildii, ale trafiają się tacy niestety dość często i o ile u mnie to nie robi większej kiszki, bo slotów "randomowych" jest 1-4, to w mniejszych gildiach, gdzie składy zmieniają się często, jest to dość uciążliwe i ja to doskonale pamiętam. Zwłaszcza gdy chodziło o wpłaty surowca, gdzie składka była śmiesznie niska, a i tak połowa dochodzących osób praktycznie go nie wpłacała.

Cytuj:
Co do petów i rang. Jest taka opcja jak ustawienie rangi kto może zabrać peta z jakiej klatki. Polecam z tego zacząć korzystać.

Tylko... co ta opcja daje? W sensie jak kogoś przyjmuję, to ma sobie on na start przygotować x żarcia, a dopiero potem dostanie peta? To takie trochę z góry traktowanie wszystkich jak oszustów. A zresztą, nawet jak wpłaci to żarcie, weźmie tego peta, a depozyt żarciowy się skończy i nie będzie wpłacał, to jesteśmy gorzej niż w punkcie wyjścia, bo może przez ten czas ominęła nas możliwość znalezienia kogoś wartościowszego na ten slot... Ta opcja jest spoko tylko w przypadku 3 klatki, żeby nikt nikomu nie podebrał z niej miejsca.

Cytuj:
Jeżeli ktoś przestał grać, czy karmić peta no to trudno, chyba zna konsekwencje i nie wydaje mi się to wcale dziwne że ktoś po prostu wyleci...

Niby tak, ale co innego wywalić jakiegoś randoma, co nie wpłaca, a co innego wywalić osobę z rocznym stażem i kilkoma k nabitego prestiżu, którą się poznało, z którą się grało i być może którą się polubiło. W takim wypadku raczej się jakiś czas czeka przed wywaleniem. A jeśli taka osoba nie powróci i nie nadrobi, to gildia jest do tyłu z żarciem.

/edit2
Ale to temat o widoczności i automatycznym zliczaniu wszystkiego, więc się stopuję. Argument, że można zrobić to w Excelu do mnie nie trafia - jasne, wszystko można zrobić nawet na kartce w zeszycie, wszystko policzyć, wszystko zapisać, tylko... czemu tak utrudniać, skoro mogłoby się to robić samo bez ryzyka pomyłki?
No i nie rozumiem, naprawdę, co w buffkach jest takiego wyjątkowego, że nie widać ich zużycia? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że gildiowicze mogliby zachcieć płacić tylko tyle, ile warte były ich bufki. Tyle, że dokładnie tak samo jest z żarciem, więc w sumie czemu nie?

_________________
Życie jest to opowieść idioty,
pełna wrzasku i wściekłości,
nic nie znacząca.


Ostatnio edytowany przez Volakis 31 Sty 2018, o 08:04, edytowano w sumie 5 razy



29 Sty 2018, o 20:51
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2016, o 13:10
Posty: 51
Miejscowość: Wakanda
Podziękowano: 68 razy
Otrzymanych podziękowań: 64 razy
Nick w grze: Tchala
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Co do petów i rang. Jest taka opcja jak ustawienie rangi kto może zabrać peta z jakiej klatki. Polecam z tego zacząć korzystać. Jeżeli ktoś przestał grać, czy karmić peta no to trudno, chyba zna konsekwencje i nie wydaje mi się to wcale dziwne że ktoś po prostu wyleci...


Volakis napisał(a):
A dla mnie np. lepiej resocjalizować niż spisywać na straty.


Po tym odnoszę wrażenie że u Ciebie w gildii jest więzienie :cry: :cry:
I na tym tyle, polecam zmienić podejście trochę.

_________________
Dr 140 ~ Elektorr
Sh 121 ~ Tchala

"Gdy inni ślepo podążają za prawdą Ty pamiętaj - NIC NIE JEST PRAWDĄ
Gdy innych ogranicza prawo lub moralność Ty pamiętaj - WSZYSTKO JEST DOZWOLNE"


31 Sty 2018, o 02:27
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2014, o 21:24
Posty: 95
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 243 razy
Nick w grze: Vanessa
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzież zwojów bufów z gildi itp.
Tchala napisał(a):
odnoszę wrażenie że u Ciebie w gildii jest więzienie :cry: :cry:
I na tym tyle, polecam zmienić podejście trochę.


A ja będę bronił Volakis, bo rozpisała się, ma argumenty i ma rację.

Ludzie... tu nie chodzi o jakieś więzienia czy zesłanie graczy do gułagów za niesubordynacje. Tu chodzi tylko o pewne możliwości wykrywania wrogów wewnątrz gildii, którzy może dla innych, a może z własnego chamstwa chcą zaszkodzić gildii.
Nie ma po prostu metody kontrolowania tego, no chyba, że się czatuje w gildii 12 godzin na dobę i ciągle zerka kto do gildii wchodzi - kto wychodzi - i jak się w związku z tym zmienia stan buffów czy jedzenia.

Owszem - gildia powinna być zżyta i ufać sobie, ale w takim wypadku w gildii musieli być tylko tacy "przyjaciele z podwórka", a i to nie gwarantuje sukcesu, bo w teorii wszystko jest piękne, a w praktyce nagle komuś odbija i zaczyna kraść zwoje czy buffy (mimo nawet 2-letniego stażu). Wszystko jest możliwe.

Inna sprawa to jak Volakis wspomniała ktoś z kim fajnie się grało i nagle słuch o nim ginie, ale ze względu na sentyment trzyma się go w gildii - no bo ma staż, wbił dużo presta, honoru, ma jakieś zaszczytne miejsce. Nie jest łatwo po prostu wyrzucić taką osobę, bo jesteśmy z nią zżyci, nawet jeżeli obecnie nie gra.

W ogóle trudno jest wywalić pewne osoby np: przypadek szaleństwa, o którym pisałem, gdzie zaufany członek gildii nagle oszalał nie wiadomo dlaczego. No a inna sprawa ustalić w ogóle, że to on, a nie kto inny. Pytanie co z takim kimś zrobić? Wyrzucić mimo tylu wspólnie spędzonych chwil od tak?

Jeszcze inną kwestią jest fakt, że grono high leveli kurczy się. W stosunku do ilości wysoko-poziomowych gildii w grze - ilość postaci 120+ jest bardzo mała co skutkuje brakami i niedoborami. Jedynym rozwiązaniem byłoby zamknięcie 50% gildii i przejście aktywnych w nich osób do reszty. Jednak jest to trudne, bo każdy ma pewien sentyment do własnych gildii. No dobra... nie każdy... ale jakaś część graczy ma.
Do czego zmierzam? A no do tego, że wyrzucenie aktywnego gracza z gildii nawet jeżeli jest nieposłuszny - skutkuje tym, że trzeba szukać kogoś na jego miejsce, a jeżeli nie jest się panami gildii top 10 czy nawet top 5 - to znalezienie kogoś jest bardzo, bardzo niskie. Tym bardziej, że są takie gildie, gdzie grono graczy jest tak uszczuplone, że by je ożywić potrzeba by było przyjąć od razu z 6 aktywnych osób, co jest raczej nie możliwe.
Po prostu: Każdy aktywny członek gildii jest na wagę złota w obecnych czasach.

_________________
Tikki! Kropkuj! Taaaaaaak!
Niesamowita Biedronkaaaaa!


8 Lut 2018, o 00:03

Podziękowali: 2 ElMorte (8 Lut 2018, o 08:04), Volakis (8 Lut 2018, o 07:33)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 388 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron