Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Handel gildiowy 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 6 Lis 2017, o 22:50
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Zenolekk
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Handel gildiowy
Cześć
Na początku przyznam że moje doświadczenie z tą grą nie są zbyt duże, ale proszę o odczytanie do końca.
Otóż chodzi o to, że można by wprowadzić takie coś, że w gildiach wytwarzołoby się lub kradło różne przedmioty takie jak broń a potem je sprzedawało. W czasie transportu atakowali by nas przeciwnicy o poziomach dostosowanych do średniego poziomu eskorty. Walka wyglądała by tak, że eskorta zajmowała by sloty 1-5 a wóz z towarem 6. Podobnie jak w przypadku Mario.
Co o tym myślicie? Może macie jakieś pomysły na udoskonalenie tego pomysłu?

_________________
Jakub AK ZenolBb


30 Sty 2018, o 22:02
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel gildiowy
Nawet ciekawe, ale nie do realiów tej gry. Na pewno jest wiele do poprawy w systemie gildii i myślę że warto wyłapywać co lepsze pomysły w tej dziedzinie, niemniej to o czym piszesz jest zbyt oderwane od taernijskiego systemu. Może pomysł w tym stylu miałby rację bytu jako quest, ale z drugiej strony na wymyślanie questów zapotrzebowania nie ma.

_________________
Spoiler:


30 Sty 2018, o 22:10
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Gru 2012, o 15:36
Posty: 67
Podziękowano: 141 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel gildiowy
gdyby wprowadzone byly magazyny gildiowe i ludzie rzeczywiscie cos by tam skladowali, jasne, mozna zrobic cos w rodzaju raidu raz na tydzien, ze atakuje sie przeciwna gildie i probuje wykrasc sprzet z jej magazynu. wprowadzic nowe budynki do obrony itd i jazda.
na ta chwile jednak nierealne, sa wazniejsze rzeczy do ogarniecia w kwestii gildii i pomysl nie ma racji bytu :P


30 Sty 2018, o 22:56
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel gildiowy
Zgadzam się z tym co napisali poprzednicy - nie pasuje do realiów Taernu, na pewno nie na obecnym etapie działania gildii. Nie ma gildyjnego magazynu / depozytu, nie ma żadnych metod wytwarzania czy przechowywania czegokolwiek w gildii, zatem nie ma teraz jak wykonać całego procesu ataku / obrony. Gildia obecnie to nie jest mapa, na której mogą toczyć się walki. Siedziba gildii wygląda raczej jak sklep z ikonkami (budynkami) do kliknięcia, coś na podobnej zasadzie działania, gdzie jest kilka mechanizmów do interakcji z graczem (teleport, klatki, świątynia). Wydaje mi się, że jeśli już miałby być wprowadzanie zmiany w gildiach generalnie to jest znacznie więcej ciekawszych, potrzebniejszych rozwiązań, chociażby zmiany w interfejsie (grupowe wiadomości do wszystkich, do danej grupy), widoczność graczy online, dodatkowe komendy do kontroli, zmiana uprawnień rang czy nawet to wspólne, gildyjne depo z ustawieniami dostępu według rang. System sojuszy czy wojen to już zupełnie inna bajka.

Poza tym generalnie nie zrozumiałem do końca pomysłu - załóżmy, że zrobiliśmy jakoś w gildii broń do sprzedania, 5 graczy z gildii eskortuje broń (wóz na 6 slocie) nie wiem gdzie i wtedy atakują nas moby o poziomie dostosowanym do graczy, tak po prostu znikąd? Co się dzieje, jeśli wygramy - sprzedamy broń? Jak przegramy to ją stracimy?

Prędzej pasuje mi to do bardzo, bardzo słabo rozpisanej koncepcji jakiegoś dynamicznego eventu, gdzie tylko i wyłącznie drużyna z gildii, w określonym czasie musi przedrzeć się gdzieś na mapie po skrzynkę (ów wóz z bronią) i w określonym czasie w innym punkcie mapy oddać NPC. Obecnie coś takiego funkcjonuje jako zlecenie od Rocka, Maga, na zasadzie znajdź, podnieś, oddaj.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


30 Sty 2018, o 23:44
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 228 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron