Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Handel - pomysl na...smieszków na handlowym 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Lis 2011, o 13:21
Posty: 20
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Ile razy spotakales sie lub spotkalas sie z gosciem, który wystawiajac towar nie ma pojecia ile on kosztuje, albo chce zlapac jakiegos nieswiadomego nowego lub nieobeznanego z handlem gracza i pisze cos w stylu: mam to i to - ofki ...ok to jeszcze nie jest nic zlego, ale gdy do niego napiszesz z jakas cena on zamiast napisac swoja oferte podjac temat handlu z toba, zaczac negocjacje... to pisze cos takiego : "-" lub dz :) lub hahaha...
moj pomysl jest taki zeby tacy "ludzie" nie irytowali swoim bezmyslnym zachowaniem innych i nauczyli sie handlu... proponuje zeby takich ludzi karac kneblami na handlowym na minimum 24h

Rozumiem ze wolny rynek kazdy sobie ustala ceny wedlug uznania ale jezeli juz chce handlowac to niech to robi rzetelnie i konkretnie jezeli juz napisal ze cos ma zamiar sprzedac ten ktos to moze niech zacznie handel i negocjacje ...moze karanie takich błazenków nauczy ich czegos nie tylko w grze ale moze ten ktos wyniesie jakas nauke z tego do realnego zycia


11 Lut 2018, o 13:21
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Nie no takiego tematu to się nie spodziewałem. Jest on wręcz śmieszny. Jak przeszkadza Ci postępowanie innych i ich wypowiedzi to zaprzestań rozmowy. Nikt Cię nie zmusza aby podjąć rozmowę z każdym kto ma dany towar. Dla mnie ten temat jest narzekaniem osoby, której zależy na kupnie jakiegoś określonego przedmiotu, ale nie może przyjąć do świadomości, że wszyscy sprzedający tenże przedmiot nie chcą podjąć negocjacji. Za co Ty chcesz karać takich ludzi? Jakie przestępstwo zrobili?

Jakbym dostał 5 ofert w jednej minucie i musiał podjąć dyskusje ze wszystkimi nie zależnie czy oferują 100, 200 czy 500 pl to chyba bym wylogował żeby knebla nie dostać :D , chyba, że za to też przewidzisz kneble.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


11 Lut 2018, o 13:48
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2017, o 21:06
Posty: 20
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Kompletna głupota moim zdaniem, jeśli mnie oferta nie satysfakcjonuję i muszę odpisać na kilka na raz to - wystarczy, osoba której wysłałem minusik dostaje jasno do wiadomości że jego propozycja jest za niska, może zawsze wysłać wyższą. Samemu odpisuję często "-" lub "dz" i podobnie odpisują mi, albo daję/dostaję lepszą ofertę albo zwyczajnie kończę handel z daną osobą. Karanie za coś takiego to szczyt głupoty, jeśli dostaniesz tego - to podaj lepszą cenę lub kończ handel a nie wymagaj ukarania bo cię to boli.

_________________
Na tym świecie nie istnieje ani szczęście, ani nieszczęście – porównujemy tylko stan obecny z tym, w jakim byliśmy. Tylko ten, kto doznał najokropniejszych niepowodzeń, zdoła odczuć najwyższe szczęście. Kto chciał umrzeć, wie, jakim skarbem jest życie.


11 Lut 2018, o 15:29
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Pomysł zwyczajnie głupi. Sprzedający nie ma obowiązku negocjacji ceny, jak się uprzejmie to może rządać ile żywnie mu się podoba.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


11 Lut 2018, o 15:32
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Dla mnie od pytania co ile kosztuje jest czat globalny. Jeśli ktoś nie jest w stanie się zainteresować i spami "handlującemu" głupimi pytaniami to już jego problem, że u niego się nie dowie... Tak samo z ofertami, zarazem też powinno się kneblować tych co dają za mało albo tylko pytają, bo koniec końców chce sprzedać dany przedmiot,a nie odpowiadać na pytania komuś :D


11 Lut 2018, o 16:06
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Temat kontrowersyjny, lecz muszę się zgodzić z głosami innych, że nie ma racji bytu. Zaraz usłyszymy, że to ograniczanie wolności słowa, przymuszanie do jakiejś aktywności typu rozmowa i jeszcze wymóg, aby ta rozmowa była rzeczowa i poprawna.

Rozumiem autora i zgadzam się co do intencji, bardzo drażni mnie także zachowanie graczy, które okazuje brak szacunku dla innych, niezależnie czego dotyczy. Niestety bardzo często również spotykam się z tego typu odpowiedziami lub nawet gorszymi. "Hahaha" to najgrzeczniejsza opcja. To nie jest dom tylko gra, a regulamin to nie rodzice, aby wychowywać tutaj graczy. Poziom kultury osobistej czy posługiwania się polszczyzną daleko odbiega od średniej, lecz nic na to nie poradzimy. Tak wyglądają obecnie komunikaty w grach i nie tylko, w internecie w ogóle przy wielu komunikatorach - posługiwanie się jak największą skrótowością, emotkami czy obrazkami w celu "rozmowy".

Nieco inną kwestią jest zadawanie pytań przez graczy, gdy przekazuję konkretny komunikat typu "sprzedam ostolbin 800k, tężec 400k, groza 4gw 40kk, lysmary 1kk, sidun 800k, anabolik 300k, bartaur 1kk, tasak 200k, jeroszki 1kk, irkamale 1kk". Dostaję lawinę pytań o pomoc, o pożyczkę, o ekwipunek, czy sprzedam coś taniej, oddam za darmo albo czy mam 15 innych przedmiotów, których nie sprzedaję, a przecież konkretnie i precyzyjnie napisałem co sprzedaję i za ile. Ta sprawa to setki razy wałkowany temat targowiska, to o czym piszesz również poniekąd go dotyka. Gdybyś miał możliwość zakupu lub sprzedaży dowolnego przedmiotu korzystając z jakiegoś interfejsu, a nie poprzez czat z graczem uniknąłbyś tej całej frustracji. Niestety cały czas musimy się komunikować, nie ma innej drogi handlu i pewnie długo jej nie będzie.

Brak odpowiedzi, - czy hahaha to na prawdę pikuś w porównaniu z tym, co gracze mogą odpisać, gdy ich zdaniem twoja oferta jest nieodpowiednia. Pomijam tutaj wypowiedzi w stylu "cm?" - centymetr? lub "czm?" ewentualnie "jw" co wcale nie oznacza "jak wyżej" tylko rozumiane jest jako "jestem wolny". Slang czasami jest okropny, o ile to w ogóle slang, a nie zwykła głupota. Najgorsze, gdy dla przeciętnego odbiorcy te komunikaty są niezrozumiałe, wielokrotnie mam problem cokolwiek odpisać, gdy po 5 próbach ktoś usiłuje zadać mi jakieś pytanie, a jedyne co rozumiem to sam pytajnik ...

Zawsze możesz zaryzykować wysyłanie screenów na support powołując się na punkt regulaminu czatu o poprawnej polszczyźnie, lecz jeśli w ogóle ktoś zostanie ukarany, to podejrzewam, że co najwyżej upomnieniem. Po prostu gra nie warta świeczki.

Wybaczcie, mocno się rozpisałem na ten bardzo drażniący mnie temat, lecz trzeba się pogodzić z obecną sytuacją. Walka z tego typu odpowiedziami to walka z wiatrakami. Z przykrością trzeba temu pomysłowi postawić przywołanego "minusa".

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


11 Lut 2018, o 19:09

Podziękowali: Bezi (11 Lut 2018, o 19:41)
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Lis 2011, o 13:21
Posty: 20
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Cytuj:
Jakbym dostał 5 ofert w jednej minucie i musiał podjąć dyskusje ze wszystkimi nie zależnie czy oferują 100, 200 czy 500 pl to chyba bym wylogował żeby knebla nie dosta


- " no wystawilem przedmiot na handlu i napisalem ze ofki... czego ci natretni kupujacy jeszcze chcą ? :roll: musze sie kolejne 5 minut uzerac i im odpisywac ile chce dostac albo ze za malo mi daja no szczyt szytów " - ciezkie to zycie taernowych handlarzy nie ma co :D

Cytuj:
Jak przeszkadza Ci postępowanie innych i ich wypowiedzi to zaprzestań rozmowy.
- interesujace, po co handlowac, dyskutowac lepiej zakazac bo przeciez to zabiera cenny czas :D

skoro na ogólnym wymaga sie kultury wypowiedzi i kara za wulgi, chamskie odzywki itp to dlaczego nie mozna na handlowym wymagac kultury handlu? takie to smieszne , ale wydaje mi sie ze smieszne wlasnie dla tych ktorzy zachowuja sie jak te przyslowiowe szymdarowe "minusy"

Szymdaro napisał(a):
Wybaczcie, mocno się rozpisałem na ten bardzo drażniący mnie temat, lecz trzeba się pogodzić z obecną sytuacją. Walka z tego typu odpowiedziami to walka z wiatrakami. Z przykrością trzeba temu pomysłowi postawić przywołanego "minusa".

Pozdrawiam


walka z wiatrakami ? nie ... poprostu brak checi na zrobienie czegokolwiek w dobrym kierunku...


11 Lut 2018, o 21:33
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Rash napisał(a):
- " no wystawilem przedmiot na handlu i napisalem ze ofki... czego ci natretni kupujacy jeszcze chcą ? :roll: musze sie kolejne 5 minut uzerac i im odpisywac ile chce dostac albo ze za malo mi daja no szczyt szytów " - ciezkie to zycie taernowych handlarzy nie ma co :D

A: dam 100pl
B: dam 300pl
do A: mam ofke 300pl przebijesz?
A: -
C: jaka naj ofka?
do C: 300pl
C: dam 350
do B: mam ofke 350pl
B: to nq
do C: ok, konwo zapraszam.

No ja nie widzę problemu... Tak to obecnie wygląda z mojej perspektywy. Zaprezentowane przez Ciebie "-" lub "nie" używam tylko w wypadkach gdy ktoś mi oferuje jakieś żałosne kwoty typu 400k za coś co jest warte 500pl. Z takimi nie ma co dyskutować. Ewentualnie jak napisze oferty a ktoś się mnie pyta o cenę natrętnie.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


11 Lut 2018, o 22:04
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Polecam ignore na natrętów.
Co do handlowania - bez targowiska nic tu się nie zmieni, mając do czynienia w większości z graczami w wieku dojrzewania, gdzie hormony buzują, a braki w polszczyźnie widać jak na dłoni takie odpowiedzi będą codziennością.

Karanie graczy za brak argumentowania odmowy jest niedorzeczne. Karanie za obrazę lub coś innego już nie, wtedy ss i support.

Handlowanie w tej grze nie jest proste, jak już wspominałem gdzieś kiedyś, moja radość z dropnięcia rara kończy się w momencie, gdy otwieram czat handlowy..

_________________
Barb 140, Tolnor.


12 Lut 2018, o 12:06
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:14
Posty: 103
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel - pomysl na...smieszków na handlowym
Bardzo często mam ochotę dorwać na mapie wielu delikwentów z handlowego. Chyba najbardziej denerwuje mnie sytuacja, gdy ktoś coś wystawia, chcę to kupić i zaczyna się "rozmowa":
- ile za x?
- ofa
- x kk?
- nq
Nóż mi się w kieszeni otwiera po czymś takim. Ktoś chce ofert, po czym gdy jakąś otrzymuje, to nawet nie podejmuje jakiejkolwiek próby handlu. Ot ma w głowie jaką tam kwotę, którą by chciał, ale nie napisze jej na handlu, bo nie, nie poinformuje o niej potencjalnego kupca, bo nie, i nawet nie napisze normalnie "nie, za mało", tylko jakieś "nq". To "nq" po prostu mnie wk..irytuje, ja nie wiem czemu. I takie coś się zdarza nagminnie. Ogólnie kultura handlowania w Taernie stoi na bardzo niskim poziomie.
No ale czy od razu za to karać, to chyba jednak nie. Wychowywać nikogo raczej tutaj nie będziemy, skoro rodzice tego nie zrobili.

_________________
Życie jest to opowieść idioty,
pełna wrzasku i wściekłości,
nic nie znacząca.


13 Lut 2018, o 07:33

Podziękowali: Lulajla (14 Lut 2018, o 01:29)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 408 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron