Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Nagroda dla Gildii? 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lut 2018, o 17:14
Posty: 95
Miejscowość: Limanowa
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 38 razy
Nick w grze: Dresmiks
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagroda dla Gildii?
Po co? przecież już są działki które pełnią rolę nagrody :P

Lecz osobiście już jakbym miał dać jakąś nagrodę za prest to za odpowiednią ilość kanclerz (lub strateg) gildi mógł wybrać surowce do gildii czyli: Złoto, platyna, krzyształy, kamień, żelazo, deski, jedzenie.

Byłaby też opcja niepobrania nagrody.

A nagrodę pobierałoby się co 1000 presta, a wtedy byłoby można pobrać:
100000 złota
5 platyny
500 krzyształów
500 kamienia
500 desek
500 żelaza
1000 jedzenia
I chyba nie muszę wspominać, że możemy wybrać tylko jedną nagrodę :P pozatym nagroda wędruje odrazu do skarbca G.

_________________
Taki trochę crepy typ powrócił ;P


19 Lut 2018, o 07:31
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 17 Lut 2018, o 14:25
Posty: 11
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: BonDieu
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagroda dla Gildii?
Po co?
Żeby napalić większe gildie do wbijania presta i większej rywalizacji.
Słabe nagrody, co 1000 prestiżu - zły pomysł.
Bardziej chodziło mi o nagrody co 50/100k prestiżu


Pozdrawiam Bon

_________________
110lv druid.
44vd Duneb
114 ryc Ostlor
HC !!!


19 Lut 2018, o 11:08
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lut 2018, o 17:14
Posty: 95
Miejscowość: Limanowa
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 38 razy
Nick w grze: Dresmiks
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagroda dla Gildii?
Skoro dla większych to niech zrobią od 50k presta 4 klatkę zrobią a 100k to się odblokuje 5 klatka :P lub co 100k presta gracze o określonej randze mogą wykupić sobie jednego peta za darmo :roll:

_________________
Taki trochę crepy typ powrócił ;P


19 Lut 2018, o 11:31
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 17 Lut 2018, o 14:25
Posty: 11
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: BonDieu
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagroda dla Gildii?
4 klatka jest zbędna.
Pety za darmo są słabą nagrodą, bo nie będzie miał tego peta każdy, a poza tym jeśli mówimy o większych gildiach to wszyscy mają pety


Pozdrawiam Bon

_________________
110lv druid.
44vd Duneb
114 ryc Ostlor
HC !!!


19 Lut 2018, o 12:07
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 28 Gru 2017, o 15:37
Posty: 31
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagroda dla Gildii?
Nie podoba się? Zmień grę, są różnorakie online, chociażby gra na M, ale nie oczekuj tam równego traktowania.

_________________
Ferdynand Foch ( podczas obrad w Wersalu ) - To nie pokój tylko zawieszenie broni na 20 lat.
Nie pomylił się ani o rok.






Hej, Ty.
Kto ja?
Nie Twoja babcia. Jasne, że Ty.


19 Lut 2018, o 12:56
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 17 Lut 2018, o 14:25
Posty: 11
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: BonDieu
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagroda dla Gildii?
Bezi napisał(a):
Nie podoba się? Zmień grę, są różnorakie online, chociażby gra na M, ale nie oczekuj tam równego traktowania.



Jest to dział, w którym daję się pomysły odnośnie zmian w grze.
Po to ten dział został stworzony, dlatego też nie rozumiem Twojej wypowiedzi odnośnie zmiany gry.

Pozdrawiam Bon

_________________
110lv druid.
44vd Duneb
114 ryc Ostlor
HC !!!


19 Lut 2018, o 13:33
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagroda dla Gildii?
Sama idea może jest OK, ale obecnie nie ma żadnych rozwiązań. Wbijanie prestiżu powyżej 85k nie daje zupełnie nic, zatem jestem skłonny się zgodzić, że nagroda za osiąganie kolejnych progów prestiżu, powiedzmy co 100k, jakaś mogłaby być.

Niestety poza "pomysłem" w skrócie "dajmy nagrodę" nic nie napisałeś, dla mnie to nie jest nawet zalążek pomysłu. Powinieneś od razu na wstępie podać założenia, wartości progowe prestiżu, zaproponować ileś rodzajów nagród, podać sposób ich otrzymywania, czy jednorazowo, czy za każdym razem. Wydaje mi się, że w swoim temacie to właśnie Ty BonDieu powinieneś podawać propozycje, a nie tylko komentować inne. Tego oczekuję, wtedy będę mógł się odnieść do pomysłu, gdy zyska on jakąś treść. Napisanie - dajmy nagrodę, a resztę sobie wymyślcie sami nie jest w mojej opinii dobrym rozwiązaniem.

Komentując silniejsze buffy - może to przesada.

Co gdyby zwiększać ich czas trwania? Przyjmując maksymalnie rozbudowaną gildię ze 100k prestiżu jako punkt wyjściowy, przy 200k dać te 10 minut dłużej. I tak stopniowo wydłużać czas ich działania. Przy 1kk prestiżu otrzymamy 180 minut, zamiast 90, czyli 2x więcej. Jeśli 10 min to za dużo to może 5 minut? Z drugiej strony buffy są często zmieniane, dłuższy czas ich trwania powodować będzie wykorzystywanie ładunków na częstsze zmiany, więc pomysł jest obosieczny.

Ewentualnie tak jak zaproponowano pośrednio obniżyć koszt ładowania świątyni / teleportu poprzez stopniowe zwiększanie ilości zwojów / ładunków przy zachowaniu obecnej ceny. Tutaj nie ma żadnych przeciwwskazań. Zwiększać powiedzmy co 100k prestiżu o 10, czy zwojów, czy ładunków, przy każdorazowym ładowaniu.

Może dodatkowe miejsca w 3 klatce? Czasami ich brakuje, nawet pomimo wykupienia 6 dodatkowych za platynę. Nie wiem jednak czy to nie zbyt duży bonus, poprzez wbijanie prestiżu zniwelowano by znaczenie prywatnych klatek, zmniejszono odpływ platyny.

Może stopniowo obniżać podatek? Przy maksymalnej warowni to 60k na dobę. Co 100k prestiżu obniżenie o 5k na dobę? Przy 1kk prestiżu otrzymamy 15k składki na dobę. Tylko, że wtedy mechanizm likwidowania gildii zostanie osłabiony, wysoko rozwinięte gildie będą się dłużej utrzymywać bez płacenia składek, tylko ile jest takich gildii - niewiele. To mały bonus, ale pozwoli nieco zaoszczędzić wpłacanego złota. Nie podoba mi się opcja jakichkolwiek wypłat z gildii.

Wydaje mi się, że tego typu pomysły są sensowne, nie są przesadzone, dadzą jakiś niewielki bonus, ale zawsze coś. Wolałbym jednak bonus dla wszystkich członków gildii, a nie tylko zainteresowanych petem, stąd bardziej skłaniałbym się do opcji rozwijania w kierunku świątynia, teleport, podatek.



Rozwijając nieco myśl - nagroda powinna być w 100% przypisana do gildii, prestiż jest jej przypisany niezależnie od graczy. Oczywiście mam na uwadze, że prestiż topowych gildii wbija się latami i przyczyniają się do tego dziesiątki, jeśli nie setki osób, jednak mamy tu i teraz - jest gildia, ma X prestiżu i jeśli już ma mieć coś ekstra to tylko w związku ze stanem obecnym tego licznika. Nie powinno być zerowania / wyrównywania prestiżu, to jakaś wartość nabyta. W końcu gildiami normalnie się handluje, a prestiż jest elementem składowym ceny. Pewnie pojawią się głosy, że gdyby ktoś 5 lat temu wiedział, że będzie nagroda za milion prestiżu to by go wbijał, a bez nagrody tego nie zrobił. Z drugiej strony - Ci, którzy go wbijają w setkach tysięcy robią to obecnie w zasadzie bezcelowo, dla zabawy, nie licząc na nic (no może poza eventami z okazji wbicia prestiżu - czasami takie "nagrody" były organizowane przez ekipę). W kontekście tego pomysłu myślę jednak o stałym dodatku / bonusie, który będziemy traktować jako nagrodę, a nie okazjonalnym, jednorazowym eventem po przekroczeniu jakiegoś progu (chociaż dalej czekamy na obiecany przez HM'a event, jakiego gra jeszcze nie widziała już od 500k prestiżu).

Kończąc wątek - prawdopodobnie i tak przed TBR żadnych zmian w gildiach nie będzie, jeśli w ogóle nastąpią to trochę jeszcze poczekamy, ale warto rozwinąć temat "na przyszłość", o ile dyskusja w nim będzie rzeczowa, doprowadzi do jakiejś burzy mózgów i konkretów.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


19 Lut 2018, o 15:43

Podziękowali: HELLSING (19 Lut 2018, o 16:36)
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 369 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron