Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Ukazania w PvP 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 16 Mar 2018, o 23:03
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Mysionka
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Ukazania w PvP
Siemano, Was też spotkała parę razy taka sytuacja, że voodoo ukazali Was od razu? Wg mnie jest to strasznie nie fair w PvP, że voodoo może w 1 rundę ukazać kogoś, kto np. nie był gotów na voodoo i nie dał nic w obronę psychiczną. Dzisiaj byłem świadkiem kiedy voodoo wbił do walki po zegarze i ukazał mo 101lvl. Jestem gotów na podział zdań, ale to zaczyna być coraz bardziej uporczywe wraz z progresem moich postaci. Ciekawsze by było, gdyby w PvP było wymagane te 60% HP aniżeli mniej niż 4000HP. Mało jaki high lvl ma tyle HP, więc walki z voodoo bez dobrego resa oznaczają zazwyczaj porażkę. Pozdrawiam.


16 Mar 2018, o 23:11
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ukazania w PvP
Sądzę, że walki bez przygotowania i bez ustawienia obrony z kimkolwiek oznaczają zazwyczaj porażkę i akurat voodoo nie jest tu wyjątkiem. Spróbuj wygrać z magiem ognia bez defa w dystans i resów na ogień albo stań naprzeciw barbarzyńcy z zerową obroną fizyczną - efekt będzie ten sam. Ukazanie voodoo akurat w pvp moim zdaniem nie jest przesadzone.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


16 Mar 2018, o 23:36
Profil WWW
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ukazania w PvP
Bardziej bym poruszyl tutaj kwestie mechaniki gry nizeli samego faktu "nie przygotowania sie"'. Odkad pojawilo sie nowe pvp zauwazylem u vd specyfike ze jedyna taktyka jaka w stanie sa ubic przeciwnika to ukaz. Niestety obojetnie co bym nie zrobil, czy ma ode mnie staruszke + okrzyk to ten ukaz potrafi siasc I decyduje zbyt mocno o wyniku walki gdyz ja nawet nie oddaje atakow mimo ze kliknalem pierwszy. Ciezko jest zrobic jakas sensowna mechanike tak aby nie dzialala na obecnych zasadach gdzie obojetne co bym nie zrobil to I tak wynik walki jest przesadzony gdyz dana profesja atakuje z danej stefy pierwsza...


17 Mar 2018, o 00:30
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ukazania w PvP
To jest bardzo dobry temat, zwłaszcza jeżeli chodzi o mnie...
Mam 6k HP i mimo to mogę paść na jedną rundę z ukazania od gracza. W zasadzie nie jest to kłopotliwe dla takiego VD, bo uroki w łucznika wchodzą nawet nie jak nóż w masło, a jak łyżka w zupę... nie obowiązuje mnie ani 4k HP ani minimum 60%, nie ważne ile mam, zawsze mogę być ukazany. O ile w walkach z bossami jestem w stanie to jakoś zrozumieć choć z tym sie nie do końca zgadzam, tak w PvP ubolewam nad tym, bo rzeczywiście nawet 70 VD przy odrobinie szczęścia może mnie wykluczyć z walki na runde bez żadnego wysiłku.
Także wykorzystuję że ktoś zauwazył ten problem i postuluje by zmieniono działanie tego w pvp :D


17 Mar 2018, o 02:18
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:14
Posty: 103
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ukazania w PvP
Cóż, jeśli ma się zero obrony w strefę, z której profesja atakuje najmocniej, to nie ma się co dziwić, że się padło w rundę. Ukaz wymaga trzech aktywnych debuffów plus niekoniecznie zabija, więc jeśli ktoś ma resy i trochę defa, to ubić kogoś w rundę jest ciężko.

Rughes - może dla Ciebie to jest problem, ale spójrz trochę szerzej. Ok, w łucznika i barbarzyńcę uroki wchodzą jak w masło. Ten drugi może jednak zabić szybciej niż sam padnie z ukazu, bo obrażenia ubranego bb są kolosalne, a obrona fizyczna vd bardzo słaba. Problem więc w sumie dotyczy jedynie pvp łucznik vd voodoo, bo z dystansu vd jakoś się wybroni, tym bardziej z psychiki. Jeśli miałyby być jakieś zmiany, to musiałyby dotyczyć pvp z każdą profesją, a ukazać profesję magiczne, ryca i sh ze 140 wiedzy wcale takie łatwe nie jest i polega raczej na poceniu się na niskim procencie.

Zmiana warunków na ukaz może by poprawiła sytuację łucznikom, ale za to vd zostałby bez szans z rycerzem, gdzie obecnie w pvp z nim ukaz jest chyba jedyną taktyką umożliwiającą wygraną. Balansu nie ma i raczej nie będzie.

Równie dobrze ja mogę sobie ponarzekać z perspektywy profesji magicznej, że fizole robią ze mną co chcą, mimo defa i nieraz mi się zdarza, że padam w rundę-dwie.

_________________
Życie jest to opowieść idioty,
pełna wrzasku i wściekłości,
nic nie znacząca.


17 Mar 2018, o 03:03
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ukazania w PvP
Tyle że żaden barba, a w zasadzie żaden inny gracz (no moze ze 3 wyjątki się znajdą) nie ma powyżej 5k HP i to o to mi się rozchodzi. Wszyscy mają poniżej tego 4k, wiec to normalne że ich można ukazać i zasadne, zgodne z opisem tego skilla. Jednak w moim przypadku jest to totalnie urwane od zasad które są opisane w tej umce. Wątpię by ktokolwiek robił specjalnie pod pvp z Voodoo 5k HP, nikt na co dzień nie gra z takim ustawieniem, także niezrozumiałe dla mnie jest pomijanie głównej zasady tej umiejętności w przypadku pvp.
Ile razy ktoś myślał że "Ciebie pewnie sie nie da ukazać", a jak tłumaczę ze niestety się da, to chyba jeszcze nigdy nie usłyszałem pozytywnej reakcji na to, najczęściej zaskoczenie i to tej złej kategorii.


17 Mar 2018, o 11:10
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2014, o 18:53
Posty: 180
Podziękowano: 239 razy
Otrzymanych podziękowań: 78 razy
Nick w grze: Egzoturus
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ukazania w PvP
Jak ktoś leci bez defa w psyche w PvP grupowym oraz bez resa na urok, to bardziej są tu ukazane jego umiejętności w PvP.
Voodoo musi wbić 3 debufy oraz ukaz z szansą na zabicie 30%.
Jeśli ktoś walczy bez resa i bez defa to jest do zabicia w rundę prawie przez każdą profesję.



Jeśli ktoś walczy bez resa to jest sam sobie winny, a nie balans....

_________________
"Prędzej martwy, niż słaby"
Egzoturus (Mag Ognia 124lvl) [ON]
TeuRoss (Rycerz 63lvl) [ON]
W grze od 23.06.2012


Zapraszam na Targ Tolnor do sklepu NN Shop >KLIK!<


17 Mar 2018, o 14:05
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 19 Wrz 2017, o 18:36
Posty: 4
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: DziewicaVd
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ukazania w PvP
Vd miał tyle nerfów że musi mieć jeszcze coś dobrego w tym pvp...


17 Mar 2018, o 21:19
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ukazania w PvP
Budda napisał(a):
To jest bardzo dobry temat, zwłaszcza jeżeli chodzi o mnie...
Mam 6k HP i mimo to mogę paść na jedną rundę z ukazania od gracza. W zasadzie nie jest to kłopotliwe dla takiego VD, bo uroki w łucznika wchodzą nawet nie jak nóż w masło, a jak łyżka w zupę... nie obowiązuje mnie ani 4k HP ani minimum 60%, nie ważne ile mam, zawsze mogę być ukazany. O ile w walkach z bossami jestem w stanie to jakoś zrozumieć choć z tym sie nie do końca zgadzam, tak w PvP ubolewam nad tym, bo rzeczywiście nawet 70 VD przy odrobinie szczęścia może mnie wykluczyć z walki na runde bez żadnego wysiłku.
Także wykorzystuję że ktoś zauwazył ten problem i postuluje by zmieniono działanie tego w pvp :D


Z ukazem wszystko jest ok. Poza tym, o czym Ty napisałeś. Zasada 4k hp powinna obowiązywać także w pvp. Trzeba to nagłośnić tak, żeby w końcu naprawiono problem.


18 Mar 2018, o 19:20
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014, o 20:55
Posty: 27
Miejscowość: Bochnia
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: ArchEnemy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ukazania w PvP
to ja wam podam inny przykład , bijać sie sh 140lv 80% resa 5pa w uro 140 wiedzy vd 70lvl ukazal mnie w runde , i powie mi ktos jaka tutaj jest sprawiedliwosc ? wiec nie mowcie mi ze to tylko wina resa i defa jest ...

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci, wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny z wygranej ...


19 Mar 2018, o 16:02
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 405 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron