Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Epiki 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 25 Gru 2017, o 20:22
Posty: 6
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Pogromhades
Odpowiedz z cytatem
Post Epiki
Ogólnie rzecz biorąc dobrym epikiem, który ma epicke bonusy jest latarka bo ma ssanie many. Co z resztą? Myślałem że jeżeli to epiki to powinny mieć jakieś [walnięcie] a nie tylko modyfikatory które spotkamy w rarach więc nie są warte aż takiej ceny. Wprowadzcie inne bonusy bo np na Attawe prawie każdy vd narzeka.

Poprawiłem 1 wyrazik :) Ten lepiej pasuje :P ~Giv


16 Mar 2018, o 18:58
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Epiki
A jakie bonusy proponujesz? Napisz cokolwiek więcej, bo to co czytam nie jest moim zdaniem żadnym pomysłem. Kompletnie się nie zgodzę, że epiki są słabe, w tym również Attawa, a Latarnia jest najlepsza. Każdy ocenia je inaczej, jednak wydaje mi się, że 99,95% graczy uważa epiki za dobry sprzęt. Poza tym żaden rar nie dodaje +1 PA, a jedynie kompletny set ma taki bonus. Kwestia wartości czy ceny to sprawa graczy, mamy wolny rynek, jeśli ktoś usiłuje kupić epika od miesięcy za 1kkk to znaczy, że tyle jest wart, a kilka takich transakcji było. Wszystko zależy od samych graczy, to oni kształtują aktualną cenę epików w zależności od ich ilości, zapotrzebowania, zachcianek czy zasobów potencjalnych kupców.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


16 Mar 2018, o 19:15
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2013, o 21:49
Posty: 19
Miejscowość: Lubin
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Epiki
Tak, tylko dlaczego attawa i imisindo jest 2x tansze niz najdrozszy epik? :d

I dlaczego każdy epik oprócz attawy i żmija co poziom daje jakieś plusy dla postaci, w tym przypadku 1lvl - 1 dmg więcej, gdzie z każdego epika prócz żmija i attawy to jest nie potrzebne, klasa magiczna nie bedzie bić zwykłym atakiem, co innego u dr, on bije fizycznie.


16 Mar 2018, o 19:52
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2015, o 21:22
Posty: 113
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 163 razy
Otrzymanych podziękowań: 116 razy
Nick w grze: NashVille
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Epiki
Tylko że Latarka jest to chyba najmniej przydatny epik biorąc pod uwagę całość gry.

_________________
Druid 140 poziom [on/off]
Sheed 53 poziom [on/off]
Serwer: Larkas
Gildia: TITANIUM
16.07.2018 - Washi
Pierwsza Morana ubita na 110 poziomie - 18.01.17 22:17 - ..., Madziox, Balitazaar, Jaackob, Sabazios.


17 Mar 2018, o 08:35
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Epiki
NashVille ma rację... Każdy dobry druid to wie.

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


17 Mar 2018, o 09:37
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 5 Lut 2011, o 14:50
Posty: 79
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Epiki
Dokładnie, latarnia jest bardzo sytuacyjnym epikiem (pvp i solowanie) gdzie faktycznie dmg co lvl i wyssanie maja znaczenie.
W wiekszosci innych przypadkow latarnia moze byc dodatkiem, ktory pozwoli odbudowac zasob, a to na czym sie skupimy to modyfikator obrazen magicznych.

Problem epikow to poziom na ktory one sa: 60lvl, samo to, ze co lvl wzasta dmg oraz ze posiadaja dodatkowe modyfikstory nie sprawianich epickosci. Szymdaroo zauwazyl ze glowne zastosowanie to ten 1pa, ale i bez niego da sie grac.
Sa profesje na ktorych wymaga sie posiadanie epika, a dla innych to glownie "zabawka".

Mysle, ze to kwestia podejscia. Osobiscie jako druid zastanowilbym sie czy jakbym mial na tyle szczescia i ta latarka by spadla, czy ja ubrac czy tez sprzedac. Na chwile obecna to drugie.


17 Mar 2018, o 14:42
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 1 Kwi 2012, o 19:40
Posty: 94
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 54 razy
Nick w grze: Reak
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Epiki
Husarz najpierw musialbys sprecyzowac okreslenie "epickie bonusy".
Zgodze sie, ze jedynymi epickimi / wyjatkowymi epikami sa Latara i Toporek. Nie dlatego, ze sa najlepsze czy najmocniejsze ale ze wzgledu na posiadanie bousow, ktore nie wystepuja w zadnym innym itemi w grze.
Jak napisali inni, to czy epik jest super czy nie (na ta chwile) oceniaja subiektywnie sami urzytkownicy.
Chcesz zmian ? Podaj konkretne bonusy, ich przyrost co lvl itd.


17 Mar 2018, o 16:28
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014, o 20:55
Posty: 27
Miejscowość: Bochnia
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: ArchEnemy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Epiki
jesli chodzi o staty to taka prawda ze epiki sa slaba , bo patrzac na rary z beirn to porownanie stat to porazka

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci, wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny z wygranej ...


17 Mar 2018, o 17:48
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2016, o 13:10
Posty: 51
Miejscowość: Wakanda
Podziękowano: 68 razy
Otrzymanych podziękowań: 64 razy
Nick w grze: Tchala
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Epiki
Mnie się wydaje że epiki w obecnej sytuacji są naprawdę nieprzemyślane przez ekipę!

Ponieważ ekipa robi coś w jedną stronę w danym momencie! Czasami zapominają o tym co było wcześniej :C.
Przykładem są właśnie epiki. Można powiedzieć że tylko o barbie te zmiany zapomniały.
Epiki są typowo pod dmg zrobione, może dla mo duble i krytyki - ale też dzięki tym psycho-bonusom wyciąga go więcej. A więc w czym jest problem? W tym że ekipa mając postacie na debuff vd/łuk/sh nadal ma te epiki w DMG. Dlatego każdy mądry debuff woli duble niż krytyki. Nie wspomnę o tym że duble na moje dla debuffa to jeden z najlepszych psycho-bonusów jaki występuje w grze. Nie mówię że debuff nie ma mieć dmg ale no jak widać ich epiki tracą na sile na wyższych bosach przez to właśnie że są pod dmg.

No dobra postacie z tymi epikami coś tam więcej zadają dmg, ale na 100% lepiej im wychodzi jeśli na czas debuffa ubiorą coś pod resa i duble (malus/kil, ból/smuga). Tak więc dlatego rary z berin niszczą obecne epiki - już nie będę wspominać o większej ilości statystyk.
Niestety takie epiki jak attawa, washi przy wyżej wymienionych zestawach są strasznie słabe :/
Epik dla łuka jeszcze jakoś utrzymuje się w sferze opłacalności bo jego psycho-bonus faktycznie daje mu celność ataków co wiąże się z jego przydatnością. Oczywiście patrząc na łuk z ptaka - nie odstaje wcale dużo od epika co jest naprawdę dość słabe.

Latarnia to fajna zabawka ale czy warta swojej ceny? Do pvp i orania solo inst faktycznie się przydaje. No bądźmy szczerzy jest to zabawka i tylko zabawka, nie item w który warto inwestować czy wiązać z tym przyszłość. Ból i smuga wystarczają na większość inst (większość bo nwm co z tym nowym).

Zmij i Trójząb - no trzeba przyznać że wiadomo żmij to żmij jego epickość jest nie porównywalna. Ale na pewno trójząb spokojnie nie odstaje tak by wykluczać profesje z instancji. Duble przeważają i większy % na krytyka ale no modyfikator obrażeń i mniejszy % na krytyka od żmija wcale nie robi tragedii.

Siekierka i wykałaczka. Tu jest jawny dramat!! Obecnie współczuje każdemu barb który zaczyna grę czy już ma ten 100+ wbity. Tutaj uważam za kompletną niesprawiedliwość w porównaniu do innych profesji. Barb z epikiem a bez to kompletna masakra - różnice w dmg są ogromne. Szansa na krytyka również mniejsza od trójzębu. Ekipa się tłumaczy że to wina tego że barb ma obrażenia z broni itp. No jeżeli porównywać to że no faktycznie barb jest dmg i tak jak są zrobione Trójzęby (typowo pod dmg) to uważam że cierń jak na rar z berin można go zaliczyć do najsłabszych. Naprawdę dziwie się że ekipa nic z tym nie robi. Na miejscu każdego barby bym tak marudził i robił tyle spamu na każdym możliwym miejscu do tego by ekipa w końcu coś z tym zrobiła. Nie gram barb by nie było że tutaj jakaś ustawka, czy płacz - jedynie co widać to wykluczanie z bossów. Sam niestety tak robię ale no nie jest to moja wina że barb w obecnej sytuacji bez epika to dno. Smutne ale prawdziwe.

Allenor to kosmos ale czy rycerzowi jest to jakoś kosmicznie potrzebne? Do pvp i orania solo tak, reszta spokojnie mallus wystarczy. Rycerz z mallusem potrafi pokazać pazur więc nie widzę tu epickości epika.


Że to dział pomysły i propozycje to do tematu. No dla mnie powinny zostać zastąpione bezsensowne psycho-bonusy w epikach tak by dla właścicieli właśnie te psycho-bonusy były tak dobre że deklasowały modyfikatorem rary z berin i ich większe staty jak i przydatność modyfikatorów. Bo jaki jest sens dla vd który ma wbić debuffa mieć jakieś 30-50 lub więcej stat mniej, nie mieć dubli i resa za modyfikator obrażeń i krytyki? No mam nadzieje że rozumiecie to tak z ogólnego patrzenia. Wiem że może się to nie spodobać posiadaczom epików który lubią orać swoją postacią no ale ekipa właśnie idzie w te strony jak (osłabienie dmg u vd) by to jednak debuffy były niż dmg-ery. No oczywiście można obecne epiki zostawić jak są (jak by nie było one zrobione zostały na 60lvl), pewnie dlatego też tak mocno odstają w berin - żmij i gothar nie odstają ponieważ zostały zrobione z myślą o tym że BB i Mo to jednak dmg u pozostałych jednak coś innego jest przydatnego. Pozostaje albo pozmieniać epiki obecne albo stworzyć drugie na wysokie lvl, tylko proszę nie róbcie tego co jest obecnie że zrobicie je pod dmg dla debufów...a zaraz im obniżycie dmg (bo to przecież debuff nie dmg!) - bo to żałosne.

_________________
Dr 140 ~ Elektorr
Sh 121 ~ Tchala

"Gdy inni ślepo podążają za prawdą Ty pamiętaj - NIC NIE JEST PRAWDĄ
Gdy innych ogranicza prawo lub moralność Ty pamiętaj - WSZYSTKO JEST DOZWOLNE"


19 Mar 2018, o 04:54
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 11:49
Posty: 413
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 159 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Epiki
Ja się wypowiem na temat profesji którymi gram i chodze po Beirn, czyli łucznika i barby.
Co do bonusów obu epików akurat zastrzeżeń nie mam, bo łucznik i tak jest pół dmg a pół paziem dla voodoo do wbijania piachu i truty pod ukaz.
Jest jednak kwestia statów i tu już jest problem jesli porównać epiki do beirnowych psycho. Moim zdaniem, aby wyrównać te różnice i sprawić by epiki były epikami powinno się dodać opcje gdzie co 10 lvli gracza, staty epika rosną +2 każdego parametru jaki ma. Czyli od 60 poziomu do 140 przyrosłoby o +16 (64 staty w sumie, choć w przypadku rycerza więcej, ale o tym zaraz).
Niektórzy pewnie powiedzą że przesadzone, ale moim zdaniem taki zabieg sprawiłby ze stopniowo wraz z lvl epiki utrzymywały by swoją wartość.

No i właśnie tu jeszcze kwestia rycerza, nie dość że ma tarcze i z niej dodatkowo +80 statów nie licząc nawet resów, to w dodatku jego epik ma dodatkowe staty (pozostałe epiki ich nie mają). Jednak pomijając sam epik i wracając do psycho z beirn, jego jednoręczny mallus ma 60 statów, czyli tyle samo co dwuręczny taehal, szpony dla sheeda, oraz cierń dla barby. O ile jeszcze sheed sobie do debufania może włożyć ten kil i mallus, tak barba do bicia, czy łuk do debufania strzałami już nie bardzo i nie mają gdzie te staty odzyskać.
Trójząb również dwuręczny ma statów 81, tak dodam dla porównania jeszcze fiz/mag.

A teraz jeszcze sama kwestia nie epikowego barby i ciernia. Porównując brb do mo bez epika, to MO praktycznie nie ma nigdzie problemu by iść z trójzębem, bo jest to bardzo silny i dobrze dobrany do jego profesji psycho. Jednak już barby nigdzie nie zabiorą bez epika, a jeśli już sie zdarzy to chyba z braku innej opcji.
Co więcej powiem od siebie, na swojego barbe wydropiłem sobie cierń 50% wytrzymałości, ale wolałem go przetopić na eski, bo raz że mój wyexpiony batagur moim zdaniem nadaje się lepiej na wielu mobkach i ma większy dmg, to w dodatku szkoda mi wydawać kasy na naprawe czegoś co nie jest respektowane w beirn (nawet nikt tego kupić nie chciał) i wolałem poczekać do epika (pewnie jeszcze Wisła zdąży wyschnąć :D ).
W tym cierniu rzeczywiście jest coś nie tak, nie wiem czy to wina bonusu, czy typu obrażeń, czy za małej ilości bazowego dmg, ale no nijak ma sie do reszty psycho beirnowych rarów.

Co do Attawy i Latarni Życia, tu też widać trochę przewagę smugi+bólu i rzeczywiście zestaw tych dwóch rarów lepiej się sprawdza w wielu przypadkach niż epiki, głównie przez resy i ilość statów, to nawet widac gołym okiem nie grając tymi profesjami.


19 Mar 2018, o 12:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 182 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron