Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Balans zlecen 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Balans zlecen
Pojawiły się DQ które jako tako są całkiem nieźle zbalansowane bo są całkiem nowe.
A stare zlecka kuleją jak zawsze.


Oto moja lista zleceń do poprawy:
- cała masa zleceń na low lvle, ktorych nie opłaca się zrobić bo w chwile na questach wbijasz 10 lvl, zaczynając od chociażby zlecka na psy od Simona ( o ile takie wgl jest)
- zlecenie na frajerow, tutaj trzeba ustalić jakiś quest na 28 lvl od którego się odblokuje albo zwyczajnie bramke od 28 lvla. Niestety Alair i karczme zalało noobostwo, które zamiast expić jak człowiek siedzi pod karczmą i czeka jak ktoś ich wyręczy w zlecku.
- zlecenia na masywie które dają nieproporcjonalne nagrody do czasu wykonania i czasu oczekiwania do kolejnego zlecenia
- zlecenie na sztabkę, które jest zbyt trudne i zbyt długie w porównaniu do nagrodu


8 Kwi 2018, o 00:15
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Balans zlecen
Ogólnie co do zlecenia na sztabke, nie jest ono tak trudne jak wszyscy myślą, jedyny problem to smolarze, przy nich trzeba pomocy. Reszte można na luzie ogarnąć samemu. Jedyny problem to czas w jaki sie je robi i czas oczekiwania po skończeniu sztabki zlota

_________________
Image
Image
Image
Image


8 Kwi 2018, o 10:26
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Balans zlecen
Cześć.
Aktualnie siedzieliśmy nad delikatnym liftem nagród w questach (temat nie został zakończony, jest na zaawansowanym etapie), więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w najbliższym czasie usiąść do zleceń.

Opisz proszę jakie dokładnie zlecenia / DQ (Nazwa + NPC) według Ciebie są źle zbalansowane i dlaczego (z uwagi na dział własna propozycja nagród jest mile widziana), oraz do czego się odnosisz oceniając ich opłacalność.
Postaram się znaleźć czas w swoim harmonogramie zajęć i może wezmę ten temat na tapetę.


8 Kwi 2018, o 12:00
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 4 Lis 2015, o 09:37
Posty: 7
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Balans zlecen
zlecenie na pióre Eile za dużo babrania sie w nietoperzach


8 Kwi 2018, o 15:02
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Balans zlecen
LISTA (zgodnie z wiki, bo nie mam aż tyle czasu zeby sprawdzać każde zlecenia, szczególnie te dla low lvli)

Usunalbym więcej ale wtedy mało co by zostało wiec cos takiego:
1. Ziemkniaki (Roman) proponuje usunac.
2. Przyprawy(Emilia) proponuje usunac.
3. Psy i Psioki(Simon)proponuje usunąć.
4. Pajecze Spoiwo(Iga o ile jeszcze istnieje ten npc bo nawet nie wiem)proponuje zwiekszyc exp i zloto x2 i zostawic.
5. Podatek(Urzednik)proponuje usunac lub zwiekszyc exp do 350.
6. Szczury(Urzednik) proponuje usunac ub zwiekszyc exp do 350.
7.Podatek od chłopów(Roman,Marcela,Marko) proponuje usunac lub ub zwiekszyc exp do 350.
8. Psioki (Roman,Marcela,Marko) proponuje usunac lub ub zwiekszyc exp do 350.

Ogólnie te zlecenia które wymieniłem nawet jeśli napisałem, że proponuje zwiekszyć exp to i tak zakładam, że nikt ich nie bedzie robić) na 6-8 lvl mozna isc na pajaki dostawac po 250+ expa za grp albo 2x kosciej wiec sa one bez sensu.

9.Banda Frajerów (Adair) proponuje ustawić "bramkę" od 28 lvla.

10.Pióra i ogony(Zarządca Eredan) Proponuje zwiekszyć exp i zloto minimum dwukrotnie bo ciężko mi uwierzyć, że od Deona/Lesgara na 20 lvlu mozemy dostać więcej i zmienić koncepcje questa na "zabić 6 papug i 4 skorpiony" zeby h lvle nie expiły swoich postaci afkujac.

11.Orki(Hereomon) Niby leci zwój mocy ale nie oszukujmy sie ze wiekszosc ludzi chciałoby robić to zlecenie dla expa/zlota. Złoto bym zostawił i dał 4-4,5k expa.

12.Sople/Zera(Starzec) Na początek exp 30k i cooldown 15 min.

13.Zlecenie Alwana(Alwan) Ja bym usunął, nie potrzeba takiego zlecenia na kase. Wiecej taki 50-60 lvl zarobi chodząc smoki/wieze/geo we 2.

14.Mróz(Malus) cooldown do 30 minut. Nawt by mi sie spodobało gdyby znalazła się ekipa 5 osob ktore na przemian brałyby to zlecenie :)

15.Zlecenie na sztabke(Malus) Z wykonaniem to wyjdzie pewnie 4,5-5h a wiec zarabiamy okolo 60k na godzine. Brzmi jak żart, a nie zarobek. Nie wiem czemu ktoś miałby je robić, nie wiem czy jest sens je poprawiać. Moze na hc gdzie nie mają takich ilości złota ale i tak bym obstawiał, że bardziej opłaci im się latać wieże/smoki/inne bossy i tak zdobeda wiecej golda.

16. Pozostaje jeszcze kwestia zlecen na garnizonie które odstraszają swoim cooldownem. Ale ja ich nigdy nie robiłem więc się nie znam. Ale jak się spojrzy na zlecenia w Beirn to widać, że tam jest bardzo fajnie. Proste zadanko, fajna nagroda i 15 min cooldownu

Taki mój naiwny "ranking" w którym nie zrobiłem prawie nic. Tu zmniejszylem cooldown o polowe, tam dodalem 1k expa i tyle.


8 Kwi 2018, o 15:54
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Kwi 2014, o 20:11
Posty: 156
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Balans zlecen
@up Nie wiem czy przeczytałeś moja poprzednia odpowiedz, ale jak juz pisalem. Czas w jaki robi sie to zlecko nie jest długi, nie wiem skad wziales 4-5h, ja na 70 vd zrobilem to w 2 godziny z pomoca kumpla ktory pomogl 1 etap.

_________________
Image
Image
Image
Image


8 Kwi 2018, o 17:31
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Balans zlecen
Bez sensu usuwać, lepiej po prostu zwiększyć nagrodę w tych zleceniach które obecnie nie cieszą się popularnością, oto ich lista:

http://wiki.taern.pl/index.php?title=Zlecenia

Nie wykorzystywane nie jest żadne z zleceń dostępnych na Wybrzeżach Haligardu poza Zleceniem Bertolda na 60 żelaza. Nagrody z tych zleceń są śmiesznie niskie. Część z nich należy zmodyfikować by stały się ciekawsze np zlecenie na zebranie 20 kartofli dające 40 EXP.. Niech zostaną dodane do tego jakieś kolejne etapy np zapakuj kartofle do magazynu, zajmij się tym i tym.

Z pozostałych zleceń mało popularne są:
Wilki
Zbieranie składników
Zlecenia Mandu
Niedźwiedzie

Szczególnie trzeba popracować nad zleceniem Zguba dostępnym u Kimerula Maga, nagrody z tego zlecenia najczęściej powodują jedynie śmiech np.:
40 złota i 2 eliksiry kondycji.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


8 Kwi 2018, o 17:55
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lut 2018, o 17:14
Posty: 95
Miejscowość: Limanowa
Podziękowano: 28 razy
Otrzymanych podziękowań: 38 razy
Nick w grze: Dresmiks
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Balans zlecen
Akurat zbierania składników nie trzeba modyfikować bo jest to łatwe zlecenie za które dostaje się z gildią 50 honoru +/- 5 sam je robię codziennie :P
Co do zlecenia na ziemniaki to niech dodadzą jeszcze etap "Obierz kartofle, ugotuj a później walnij nimi romana w łeb" :lol:
Zlecko u mandu no to chyba jesteś nie poważny wiesz ile ja razy widzę grupy z tego zlecka :P

_________________
Taki trochę crepy typ powrócił ;P


8 Kwi 2018, o 18:08
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Balans zlecen
Jeżeli chodzi o zlecenie od starca. Nieraz expiłem na płasko bijąc gorgony, więc jak tylko miałem okazje to brałem przy okazji zlecko od niego, trafie skarb, łatwizna, trafię gorgony/harpie, przecież właśnie to robię sam zysk, trafię zera/sople, trochę mniejszy zysk niż z gorgon, ale wraz ze zleceniem wychodzi się na plus, grupka 5, to niestety nie wiem czy ktoś to bije na niższym lvlu, a nie spotkałem się jeszcze z sytuacją by ktoś prosił o pomoc jak z frajerami. Twoja propozycja jedynie zachęciłaby mnie jeszcze bardziej by tam expić i zapewne narobiłaby mi konkurencji przez co jednocześnie mógłbym mieć problemy z łapaniem grupek. Ciężko powiedzieć.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


8 Kwi 2018, o 19:17
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Balans zlecen
Grzesioen napisał(a):
@up Nie wiem czy przeczytałeś moja poprzednia odpowiedz, ale jak juz pisalem. Czas w jaki robi sie to zlecko nie jest długi, nie wiem skad wziales 4-5h, ja na 70 vd zrobilem to w 2 godziny z pomoca kumpla ktory pomogl 1 etap.

dodałem do tego cooldown. Tak jakby ktos chcial robić kilka takich zlecen na dzien i zarabiać na tym. Myslalem ze zrobi sie je w 0,5-1h xD Tak samo na wiekszosci serwerow wystarczy isc np na ogniwa to zlecenie nie ma żadnego podejscia do ogniw, które są od niego łatwiejsze.

Cytuj:
Z pozostałych zleceń mało popularne są:
Wilki
Zbieranie składników
Zlecenia Mandu
Niedźwiedzie

Jedyne niepopularne zlecenie tutaj to sa wilki. Inne sa calkiem proste i szybkie. Gdyby wprowadzili ograniczenie frajerow to gwarantuje ze o wiele wiecej osob byloby chetnych zeby bic wilki i mobki obok statku ichitona

Onion napisał(a):
Jeżeli chodzi o zlecenie od starca. Nieraz expiłem na płasko bijąc gorgony, więc jak tylko miałem okazje to brałem przy okazji zlecko od niego, trafie skarb, łatwizna, trafię gorgony/harpie, przecież właśnie to robię sam zysk, trafię zera/sople, trochę mniejszy zysk niż z gorgon, ale wraz ze zleceniem wychodzi się na plus, grupka 5, to niestety nie wiem czy ktoś to bije na niższym lvlu, a nie spotkałem się jeszcze z sytuacją by ktoś prosił o pomoc jak z frajerami. Twoja propozycja jedynie zachęciłaby mnie jeszcze bardziej by tam expić i zapewne narobiłaby mi konkurencji przez co jednocześnie mógłbym mieć problemy z łapaniem grupek. Ciężko powiedzieć.

I o to chodzi, Płaskowyż wymaga reworku. Dodali harpie dla 110+ a zapomnieli o innych mobkach dla tych ktorzy chca tam expić.


8 Kwi 2018, o 22:27
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 381 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron