Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Dział z sugestiami-administracja 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Dział z sugestiami-administracja
Pomysł prosty. Wymaga od Twórców jedynie udzielania się.
Jak wiadomo, gracze dostają warny za "odkopywanie tematów". Albo dostają wiadomość "nie umiesz korzystać z opcji szukaj" albo "już było". Może i było. Ale chodzi o to, że sugestii/propozycji jest wiele. Jedyne czego brakuje, to odzew twórców. Proponuję dział z sugestiami podzielić na:
-do wprowadznia
-w innej formie
-jest
-nigdy
-może ale inaczej, z tym, że niekoniecznie
-zobaczymy

Tak roboczo. Wiadomo, że tak tego nazwać nie można. Podam teraz pewien przykład. Było wiele tematów o liczeniu buffów w świątyni. Włącznie z buffami dla konkretnych rang, bo ludzie kradną. I co? Nie wiadomo. Może coś z tym kiedyś zrobicie, może nie. I tematy nadal będą powstawały, problem jest. Jako Twórcy wiecie, w jakim kierunku idziecie. Chodzi mi tylko o to, żeby w dziale z propozycjami ktoś uprawniony odpowiadał, czy pomysł w ogóle jest brany pod uwagę, czy całkowicie zignorowany. Na razie w 100% zniechęcacie graczy do pisania propozycji.


24 Maj 2018, o 21:30

Podziękowali: Havada (6 Cze 2018, o 12:40)
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2011, o 09:33
Posty: 494
Miejscowość: Kameneak
Podziękowano: 143 razy
Otrzymanych podziękowań: 106 razy
Nick w grze: Crossborn
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział z sugestiami-administracja
Uiop napisał(a):
Pomysł prosty. Wymaga od Twórców jedynie udzielania się.
Jak wiadomo, gracze dostają warny za "odkopywanie tematów". Albo dostają wiadomość "nie umiesz korzystać z opcji szukaj" albo "już było". Może i było. Ale chodzi o to, że sugestii/propozycji jest wiele. Jedyne czego brakuje, to odzew twórców. Proponuję dział z sugestiami podzielić na:
-do wprowadznia
-w innej formie
-jest
-nigdy
-może ale inaczej, z tym, że niekoniecznie
-zobaczymy

Tak roboczo. Wiadomo, że tak tego nazwać nie można. Podam teraz pewien przykład. Było wiele tematów o liczeniu buffów w świątyni. Włącznie z buffami dla konkretnych rang, bo ludzie kradną. I co? Nie wiadomo. Może coś z tym kiedyś zrobicie, może nie. I tematy nadal będą powstawały, problem jest. Jako Twórcy wiecie, w jakim kierunku idziecie. Chodzi mi tylko o to, żeby w dziale z propozycjami ktoś uprawniony odpowiadał, czy pomysł w ogóle jest brany pod uwagę, czy całkowicie zignorowany. Na razie w 100% zniechęcacie graczy do pisania propozycji.



Ja cały czas wierzę, że w części forum niedostępnej dla zwykłych użytkowników te tematy są omawiane. Moim zdaniem wystarczyłoby jedynie wprowadzić podział na sensowne i bezsensowne pomysły. :P

A co do Twojego przykładu to rozśmieszyło mnie słowo "kradzież". W gildii w której jestem świątynia ładowana cały czas, a złota nie ubywa pomimo bardzo niskich składek. Poza tym gildie ma tworzyć zrzeszenie graczy. Wystarczy porównać aktywność i sprawdzać co robią dani gracze żeby się dowiedzieć kto bierze buffki. Taka dodatkowa kontrola za pomocą specjalnych komend wydaje mi się śmieszna i mam nadzieje, że pomysł ten jest skazany na porażkę.

_________________
_______
Image
Image


24 Maj 2018, o 21:42
Profil WWW
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział z sugestiami-administracja
MaxMar napisał(a):
A co do Twojego przykładu to rozśmieszyło mnie słowo "kradzież". W gildii w której jestem świątynia ładowana cały czas, a złota nie ubywa pomimo bardzo niskich składek.


U mnie w gildii tez nie ma czegoś takiego. Ale na forum pojawiało się wielokrotnie.

Że jest forum dla wybranych, którzy sobie dyskutują, to wiadomo. Ale jakaś informacja dla osób piszących propozycje by się przydała. Tylko tyle z mojej strony. Pozdrawiam :)


24 Maj 2018, o 22:12
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział z sugestiami-administracja
Uiop napisał(a):
Pomysł prosty. [...]

Jakiekolwiek deklaracje i gradacja wymaga przegadania i rozważenia danego aspektu, a na takie rzeczy nie ma czasu niestesty. Dobre pomysły nie giną.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


24 Maj 2018, o 22:17

Podziękowali: Nicolay (24 Maj 2018, o 22:26)
Profil WWW
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział z sugestiami-administracja
Ja dodam coś od siebie, jako gracza i jako moderatora forum, proszę nie mylić ze zdaniem administracji.

Dla leniwych, którzy nie chcą czytać streszczenie - nie podoba mi się ten pomysł, jestem na nie.

"Wymaga od Twórców jedynie udzielania się." - nie jedynie, tylko AŻ i nie tylko udzielania, bo napisać byle co każdy potrafi, ale udzielania po przeprowadzeniu analizy, dyskusji, sprawdzeniu możliwości, oszacowaniu kosztów, czasu, nakładów pracy. Chcesz mieć rzetelną informację zwrotną to nie uzyskasz jej w minutę.

Oczekujesz, że administracja będzie wypowiadać się w każdym temacie, z każdym pomysłem? Nie ma szans, Des napisał dlaczego - brak czasu. Jako moderator mógłbym pisać co myślę, ale tylko co JA myślę, a nie jakie jest zdanie ekipy - bo go nie znam.

Sądzę, że, o ile administracja faktycznie pomysłów na coś NIE POTRZEBUJE, o czym jest wyraźna informacja, to każdy temat z takim właśnie pomysłem powinien być od razu przenoszony, kasowany, osoba upominana. Nie egzekwujemy tego, można pisać co się chce, nawet 40 raz to samo - w końcu można dostać ostrzeżenia i bana.

Kolejny aspekt to podział na pomysły dobre / złe, tak bardzo ogólnie. Oczywiście dla autora ZAWSZE jego pomysł będzie świetny, inaczej by go nie pisał. Dla innych graczy może być różnie, dla ekipy jeszcze inaczej.

Kiedyś chciałem zadbać o, moim zdaniem, jakiś poziom merytoryczny pomysłów na forum. Spotkało się to z ogromną falą krytyki, jakim prawem śmiem zamykać tematy z TAKIMI SUPER POMYSŁAMI do wprowadzenia natychmiast. Od tego czasu przestałem komentować większość pomysłów, przestałem zamykać tematy w trosce o zdrowie psychiczne użytkowników forum oraz o wolność słowa. Lepiej nie pisać niż nic pisać co myślę, kłamać nie będę, a przeważnie to była tylko krytyka, mało który pomysł ostatnio mi się podobał i nie miałbym co do niego uwag. Pretensje będą w każdym przypadku, gdy autor pomysłu nie widzi jego wad, a dodatkowo nie potrafi przyjmować krytyki i pogodzić się z odmową. W mojej ocenie zdecydowana większość ostatnio napisanych pomysłów nie ma szans na wprowadzenie, jest absurdalna, kompletnie oderwana od rzeczywistości Taernu, skopiowana z innych produkcji i napisana w sposób nieczytelny, niezrozumiały, chaotyczny, z masą błędów.

@Maxmar - Czy na pewno chcesz, aby każdy pomysł był szufladkowany w taki sposób, zero-jedynkowo?
@Uiop - jak sądzisz, czy gracze dalej by dyskutowali i udoskonalali pomysł, który ekipa oceniłaby jako "beznadziejny, bez szans na wprowadzenie"?

Uważam, że zniechęci to ogromną część osób do pisania pomysłów a nawet do pisania w ogóle. Kto miałby się tym zająć, kto podejmować decyzje? Ktoś sam, inżynier, moderator, GM, admin, czy może wszyscy razem na zebraniach? jakie byłyby kryteria? Odwołania na support jak ktoś nie zgodzi się z oceną, że jego pomysł jest beznadziejny? Nie ma na to czasu ...

Idąc za ciosem - w mojej ocenie ekipa ma jakiś plan, ma harmonogram prac, wie co chce robić w najbliższej przyszłości, na czym się koncentrować. Generalnie wydaje mi się, że w chwili obecnej, gdy priorytetem jest 3D i na tym skupia się większość prac pisanie jakichkolwiek pomysłów nie ma sensu. Podkreślam, w moim odczuciu, po prostu teraz żadnych nie potrzeba, bo nikt się nimi zajmować nie będzie. Jeśli ktoś miałby każdy pomysł oceniać, chociaż i tak żaden z nich nie byłby realizowany, to lepiej nie oceniać nic, zablokować całkowicie dział pomysłów do odwołania i tyle. Ekipa zrealizuje swoje cele, wprowadzi co ma na tapecie, wyciągnie z szuflady wszystkie pomysły i jak będzie potrzebować wsparcia graczy to da znać - dział pomysły, potrzeba nam np: bossów, questów, zleceń.

Z drugiej strony - oczekujesz dodatkowej pracy od administracji, dodatkowego trudu w analizy wszystkiego co zalewa dział pomysłów. Moim zdaniem trzeba zacząć wtedy wymagać od graczy, aby ich pomysły były napisane przejrzyście, klarownie, poprawnie. Nie narzucać schematu, ale szybko filtrować to co się nie nadaje - pomysły pisane na kolanie. Musimy szanować swój czas, czytam każdy post, niektóre po kilka razy i dalej mam problem ze zrozumieniem treści. Może jestem za głupi, a może ktoś po prostu nie potrafi napisać poprawnego zdania i przelać swoich myśli na forum?

Kończąc i od razu odpowiadając na chęć posiadania systemu oceny pomysłów - to rozwiązanie już jest! Nie trzeba nic wprowadzać. Proszę bardzo - to zakładka:

Najlepsze pomysły i propozycje

Tam trafiają tematy, które są dobre. Nie trafiały - trafiają, napisałem to celowo. Zakładka przecież funkcjonuje, a to, że ostatni temat jest tam sprzed 3 lat oznaczać może, że przez ostatnie 3 lata na forum nie napisano żadnego świetnego pomysłu. Zgadzamy się? Oznaczać może również, że przez ten czas po prostu nikt się czytaniem ani analizowaniem pomysłów nie zajmował, stąd żaden nie został tam przeniesiony albo po prostu żadnych z napisanych ekipa na przyszłość nie potrzebowała.

Na sam koniec powiem tak - chciałbym uporządkować forum, ale sam tego zrobić nie mogę. Wiele rzeczy uporządkowałem, większość z nich zrobiłem samowolnie, bez zezwolenia administracji, chociaż na początku o nie pytałem, później przestałem. Skoro nie było i nie ma czasu na zajmowanie się forum, które ma niski priorytet, to działałem w ograniczonym zakresie według swojego uznania. Wiem, że trwają różne prace, m. in. nad regulaminem forum. Gdy czas pozwoli to może uda się forum posprzątać, usprawnić, zmodernizować, wprowadzić nowe zasady. Proponowałem wiele zmian, wiele razy, nie wiem czy w ogóle jakieś z nich zostaną zaakceptowane i wprowadzone, ja o tym nie decyduję, jednak będę się starać, kolejny raz będę chciał rozmawiać z administracją, przekonywać, naciskać - okaże się czy w ogóle ktokolwiek znajdzie czas i będzie chciał ze mną rozmawiać. Obecnie moderowanie forum w zasadzie ogranicza się do pilnowania porządku, przestrzegania regulaminu.

Dział pomysłów to jedna zakładka, najlepsze pomysły kolejna sprawa - nie wszystkie zostały wprowadzone, nie wszystkie nadal są "najlepsze" po kilku latach. Trzeba by gruntownie przejrzeć wszystkie tematy i według określonych kryteriów je posortować.
To samo w zasadzie można zrobić w dziale zmian w grze - te dwa działy niemalże się przeplatają.
Również myślałem nad ogarnięciem poradników - sporo z nich pozostawia wiele do życzenia, część tematów nie nazwałbym nawet poradnikami, wiele się przedawniło.
Dział błędów w grze - to samo. Co dalej aktualne - do poprawy, sprawdzenia; co naprawione - zamykać, sprzątać, archiwizować.
Niektóre zakładki całe nadają się do skasowania.

Proponowałem te wszystkie porządki niedługo po zostaniu moderatorem forum. Skończyło się na niczym, jedynie sam z pomocą Giva ogarnąłem targowiska - tam kryterium jest jasne, precyzyjne, więc nie było problemu. Od czegoś trzeba zacząć :)

Mimo wszystko dalej mam ambicje i jestem dobrej myśli, że po uporaniu się z ważniejszymi tematami jak TBR, regulaminy, RODO przyjdzie kiedyś czas na forum gry.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


25 Maj 2018, o 01:57
Profil WWW
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Gru 2014, o 03:04
Posty: 147
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział z sugestiami-administracja
Szymdaro napisał(a):

Mimo wszystko dalej mam ambicje i jestem dobrej myśli, że po uporaniu się z ważniejszymi tematami jak TBR, regulaminy, RODO przyjdzie kiedyś czas na forum gry.



Trzymam kciuki w takim razie.
No i przekonałeś mnie. Pozdrawiam :)


25 Maj 2018, o 15:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 58 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron