Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Lip 2017, o 20:40
Posty: 1
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: KanekiKeen
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Witam jako topowy gracz serwera hc wraz z gildia od paru tygodni chodza nam po głowie pewne zmiany odnosnie serwera hc,chcialbym sie nimi podzielic w tym temacie.

Pierwsza ze zmian byłaby mozliwosc korzystania z alta z serwerów normalnym na serwerze hc,daje nam to nowych graczy i wieksze zaludnienie serwera, który upada i nie slychac o nim wcale. Jednakże zeby nie bylo za łatwo bo to w koncu hc,alt obowiazywałby do powiedzmy 100 poziomu? Załoze rowniez o tym temat na karczmie aby poznac opinie graczy co sadza i czy chcieliby cos takiego,wiele osob boi sie poprostu serwera hc a nie jest taki trudny jak im sie zdaje,poprostu trzeba byc uwaznym i grac rozwaznie.

Druga zmiana to propozycja zmiany pvp na takie jakie obowiazuje dotychczas na serwerach normalnych Larkas,Ostlor etc. Dałoby nam to mozliwosc zabawy i nabijania statusu pvp,bawienie sie w podzialy. Zaczelibysmy bawic sie gra a nie walczyc 10 razy na arenie i koniec bo limit. Równiez z tego co wiem wiele nowych graczy odstrasza własnie system pvp na serwerze hc, w ktorym traci sie 2 losowe itemy (nie zawsze).
Jestem przekonany ze takowe zmiany zmienilyby troche nasza rozgrywke przybyłoby ludzi na serwer i gra byłaby ciekawsza.

Trzecia i ostatnia propozycja to juz z mojej strony do wszystkich graczy kazdego serwera,oraz administracji. Chciałbym zaproponowac turniej miedzy serwerowy.
Kazdy serwer wystawia 2-3 druzyny,ktore wygraly dany przedział lvlowy i bijemy sie miedzy serwerami,sprawdzajac sie miedzy soba jak wyglada poziom danego serwera,chcialbym przez to pokazac i udowodnic ze nasze postacie z serwera hc nie sa tak słabe jak sie o nich mówi. Chodzi mi oczywiscie o turnieje 5v5 a przedziały mozna by ustalic.

Pozdrawiam i czekam na opinie

Kaneki Gildia Hogwart

_________________
Łucznik 128 off
Ryc 118 On


5 Lip 2018, o 14:39

Podziękowali: zielextaern69 (8 Lip 2018, o 14:21)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 1 Sie 2016, o 12:30
Posty: 1
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: Almott
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Zmiany pvp - od tego zacznę, bo na tym mi też najbardziej zależy.

Korzyści:1) Brak możliwości dropienia z siebie nielegalnie eq. 2) prawdopodobny powrót gildii, które upadły przez wojny z nami. 3) Dostarczenie nam w końcu jakiejś rozrywki, cóż nam z tego eq, które jest wysoko ulepszone, wyexpione.. jak teoretycznie nie mamy możliwości z niego korzystać na najciekawszym momencie gry czyli end gamowym pvp. 4) możliwy przyrost nowych graczy, wydaje mi się, że aktualny stan pvp na pewno jakąś część odstrasza.

Wady? Szczerze nie widzę żadnych... dlatego taka zmiana nawet na okres próbny, który pokazałby, że coś to dało jest świetnym rozwiązaniem.

ALT- Również świetna opcja, która dostarczy może trochę graczy. Tylko tak jak Kaneki napisał żeby było uczciwie tez dla nas to max 100% expa więcej byłoby dobrym rozwiązaniem.


Turniej? Szczerze na pewno byśmy chętnie swoją 5 wystawili i się pobawili. Szans z topowymi gildiami raczej dużych nie mamy, wiadomo eq z morany czy admirała robi robotę, a samymi ulepszeniami tego też nie nadrobimy, ale na pewno byśmy się pokazali z dobrej strony ;).

_________________
Latarnia Życia - http://scr.hu/1ifk/3bmry

HC- Dr 125 http://scr.hu/1ifk/e7k2b


5 Lip 2018, o 14:57
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2017, o 20:36
Posty: 25
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: KulawyBb
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Alt byłby spoko sprawą i dziwie się dlaczego wprowadzając ten bonus do expa pominięto serwer HC. Rozumiem, że administracja chciała sprawić go jeszcze bardziej hardcorowym ale brak altów nie zachęca graczy z innych serwerów do gry. Serwer HC jest bardzo secyficzny ludzie tutaj szybko przychodzą a jeszcze szybciej odchodzą, może alt by w jakiś sposób zmienił tą sytuacje? Może gracze którzy szybciej mogą odrobić straty po zgonie nie rezygnowali by tak szybko z gry?

Ps. Nwm po co alta zablokowano w obie strony. Serwer HC potrafię zrozumieć, bo ma być hardcorowy chociaż wtedy postacie z hc też nie ppwinny go używać ale zwykły serwer jest raczej w założeniu serwerem easy więc po co blokować alty dla kogoś kto ma główną postać na hc?

Co do PvP moim zdaniem jest to system który nie powinien być zmieniany - to jedyna rzecz która sprawia, że czasami jeszcze tutaj wracam. Jest on unikalny i daje ten dreszczyk emocji którego w żaden sposób nie zaznamy na zwykłym serwerze. Prędzej zrobił bym z niego serwer PvP w którym to system walk PvE należałoby zmienić na taki który występuje na zwykłych serwerach.

W temacie turnieju jestem na tak i chyba nie muszę się rozpisywać dlaczego.

_________________
KulawyBb 140lvl HC
KulawyDr 127lvl Tolnor


5 Lip 2018, o 16:07

Podziękowali: Dolatryn (7 Lip 2018, o 20:45)
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Ja za to uważam, że alty powinny zostać tak jak teraz. Z jednej strony rozumiem ze jakby sie szybciej expilo to wiecej graczy by próbowało a z drugiej nie potrafie pogodzic sie z taka zmiana. Expienie na hc wyglada inaczej wiec inne dzialanie bonusa do expa wydaje sie dla mnie sensowne i bym tego nie ruszał.


A z pvp sie zgadzam. Sam przestałem grac na hc z tego powodu. Moge zrozumiec ze kazdy sie przygotuje na deda w PvE i to bedzie w pelni jego wina ale ded na czerwonym to juz totalny przypadek ( jakiemus wiekszemu poziomowi sie nudzi i cyk nie mam eq)
Tak samo sie zawsze bałem wychodzic na czerwone jak wiedzialem ze nie ma nikogo znajomego w grze. Taki strach przed PvP równiez ograniczyl moj wybor co do profesji. Zawsze chcialem grac lucznikiem ale jak sobie pomyslalem o PvP to sobie odpuscilem.


5 Lip 2018, o 19:46
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2016, o 19:39
Posty: 112
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Havada
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Faktycznie można pójść na pewne ustępstwa, żeby nieco zaludnić HC, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Co do altów, to z jednej strony tak (to by na pewno przywiało sporo nowych graczy), a z drugiej strony nie, bo mam wrażenie, że takie rozgraniczenie altowe zostało wprowadzone właśnie po to, żeby chronić unikatowy klimat HC. Może warto zastanowić się nad jakimś specjalnym rozwiązaniem altowym dla HC? Np. alty graczy, mający silne postacie na innych serwerach, dostają 50% normalnego bonusu, aż do maksymalnie 50% więcej expa?

Co do PVP, to tu jednak mam wrażenie, że straty są zbyt wysokie, co tak naprawdę totalnie PVP blokuje. Wysokie straty w PVE są bardzo dobrze zrobione, nic dodać, nic ująć, ale żeby nadać rację bytu PVP, trzeba coś zmienić. Przykładowo może działać to tak:
> w PVP stracić można maksymalnie 1 item
> szansa na strate tego jednego itemu zmienia się od ~20% do ~40% zależnie od profesji
> wciąż działa tak jak działał mechanizm ratowania ulepszeniami/wyexpieniem psycho

Efekt byłby taki, że statystycznie traciłoby się jeden item na kilkanaście walk, może nawet 20+.

_________________
Jeżeli chcesz poznać różnicę między samouczkiem a prawdziwym Taernem, odwiedź nas na hc.


6 Lip 2018, o 15:38

Podziękowali: zielextaern69 (8 Lip 2018, o 14:21)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Lis 2016, o 12:57
Posty: 48
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Przeca sokołowski desperacko wrzuca wam eventy żeby zaludnić serwer, jak to nie daje rady to oznacza iż gracze na dłuższą mete nie są zainteresowani w ogromnej mierze żmudnym grindem i losowymi zgonami ze stratą sporej części ekwipunku. Serwer HC równie dobrze mógłby zniknąć, ale cóż ekipa nigdy nie przyznaje się do błędów wiec pozostaje jej liczyc na 3d i naturalny zgon serwera przy okazji "przenosin" 8-)


10 Lip 2018, o 20:31

Podziękowali: Szakti (10 Lip 2018, o 20:39)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2016, o 19:39
Posty: 112
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Havada
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Nie ma powodów żeby tak pisać, dla mnie osobiście HC było jedynym serwerem, na którym czułem jakikolwiek sens gry. Czym jest sukces, jeśli nie ma najmniejszego ryzyka porażki?

_________________
Jeżeli chcesz poznać różnicę między samouczkiem a prawdziwym Taernem, odwiedź nas na hc.


11 Lip 2018, o 13:04
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2012, o 21:01
Posty: 232
Miejscowość: Świniarsko
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Ja też dorzucę swoje trzy grosze.
Jeśli chodzi o sam serwer- w samym zamyśle był mega dobrze zrobiony, niby łatwiejszy exp, ale każda śmierć to strata tego levela i itemków. Wreszcie dreszcz emocji i chęć wykazania się. To jest ogromny plus tego serwera, ale chciałbym, żeby to było zmienione, żeby przyciągnąć graczy. Straty itemków bym zmniejszył- ja rozumiem, że Rycerz i Sheed mają "najtrudniej" umrzeć, ale utrata 4 przedmiotów to lekka przesada. Jeśli już, to bym dał coś w stylu: Każda profesja traci 1 przemiot, ale:
Rycerz i Sheed: 70% na stratę dodatkowego itemu, 40% na stratę drugiego dodatkowego itemu
Druid, Łucznik, Barbarzyńca: 50% na stratę dodatkowego itemu, 20% na stratę drugiego dodatkowego itemu
Mag Ognia, VooDoo: 30% na stratę dodatkowego itemu.
Ochrona przedmiotów przed stratą nadal działałaby tak samo i byłaby szansa na uratowanie nawet obu itemów, może ludzie chetniej by wtedy grali, bo nie ryzykowaliby stratą najlepszych przedmiotów?
Jeśli chodzi o PvP, rozumiem że to ma być HARDCORE, ale obecnie ten system nie ma sensu- nie ma pumpika, który by ratował uciśnionych, więc łatwo stracić kolejną rzecz z EQ- pvp albo bym dał ze zwykłego serwera, albo po prostu bym go zmienił.

Jeśli chodzi o stratę expa:
Chętnie bym zobaczył możliwość "drugiej karty" u śmierci, w której nie tracilibyśmy od razu tych leveli, tylko zerowałoby nam pasek doświadczenia na dany level. W stylu: Umieramy, mamy do wyboru dwie karty. Trafiamy tą z zerowaniem paska, czyli z naszego 90% do dobicia lvla zostaje 0, ale poziom pozostaje ten sam. Mogłoby to też podkręcić chęć graczy do grania- chociaż wydaje mi się, że większy problem to strata przedmiotów.

I ostatnie: Koszty naprawy. To bym zdecydowanie zmienił. Przynajmniej na początku. Albo chociaż dodał opcję, że uszkodzone rary sprzedajemy w sklepie po wyższej cenie niż te marne 5%. Na początkowych levelach nie ma szans na zebranie hajsu na naprawę setów Reffa/ Okowy. Koszt jest zbyt ogromny- przez tak małą ilość graczy mało kto kupuje nawet Derengil. Esencji się robić nie opłaca, więc pozostaje tylko sprzedaż u Kowala za marne kilka tysięcy, które tak naprawdę nic nie zmieniają.

_________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Matyasek-Barbarzyńca 87 lvl - W stanie spoczynku
KebabButche-Mag Ognia 57lvl - Ciągle w grze


11 Lip 2018, o 13:25
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 8 Mar 2016, o 15:54
Posty: 88
Podziękowano: 43 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Nick w grze: Demonite
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Można by na HC (i pozostałych serwerach odblokować lvl) aby można było zrobić endgame bossa bez deda

Prosiłem wielokrotnie - nie pisz w każdym możliwym temacie o odblokowaniu poziomów. Szymdaro


11 Lip 2018, o 15:54
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2012, o 21:01
Posty: 232
Miejscowość: Świniarsko
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły i propozycje odnosnie serwera Hc
Grendel napisał(a):
Można by na HC (i pozostałych serwerach odblokować lvl) aby można było zrobić endgame bossa bez deda

Jeśli chodzi o samo HC to jeszcze możnaby to było rzucić i "rozważajcie sobie", ale na pewno nie na normalnych serwerach. Na normalnych serwerach za odblokowanie 20 lvli do góry musiałbyś wymyślić z 3 nowe bossy. Patrzcie długoterminowo na takie zmiany...

_________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Matyasek-Barbarzyńca 87 lvl - W stanie spoczynku
KebabButche-Mag Ognia 57lvl - Ciągle w grze


11 Lip 2018, o 16:09
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 396 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron