Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2011, o 16:08
Posty: 170
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
Witam, mam pytanie do graczy którzy grają w godzinach wczesno-porannych lub nocnych - czas w którym ciężko o PT na cokolwiek.

Co robicie w tym czasie? Wiadomo, można porobić dq + zlecka i przejść się samemu na lowlvlowe bosy ale co dalej? Efektywność rozwoju postaci w tych godzinach w porównaniu do godzin popołudniowych/wieczornych jest tragiczna - ja wiem ze Taern jest nastawiony na współprace z innymi graczami ale bez przesady...

Gram już w Taern kupe czasu bo 8 lat i cały czas się zastanawiam dlaczego nie ma jeszcze rzeczy/miejsca w którym gracz mogl by spokojnie zdobywać doświadczenie tylko gra jest stricte nastawiona na grupę? W kazdych grach tego typu mamy mozliwosc expienia/rozwoju postaci na wlasna reke (tak wiem że Taern to nie inne gry tylko jest jedyny w swoim rodzaju etc) - i wiem też że to jest monotonne żmudne bicie ciągle tych samych potworków ale to właśnie też robi swój klimat. Jest na prawde bardzo dużo osób które w dzień nie mogą grać z powodu pracy/szkoły/obowiązków i już gdy znajdą czas i wejdą na gre to jedyne co moga zrobic to tak jak wyzej pisałem dq i farmienie wiezy itp....

Oczywiście znajdą się osoby które mi powiedzą że jest co robić zle moim zdaniem jest to zbyt mało efektowne w porównaniu do wspólnych wypraw
0-60 - mozna bić tak na prawde wszystko bo wszystko nam daje stosunkowo okej % expa do nastepnego poziomu (pajaki, szkielety, zamek, orki, grizzly)
60-80 - tu jest przepaść, nie ma nic godnego uwagi, no może gorgony na płasko
80-100 - tutaj również nie ma prawie nic, jest Ivravul - okej, całkiem spoko ale to dalej nie jest to
100+ - możemy bić pojedyncze lempo albo rozwinąć watache i chodzić na bosy typu fyo/dz ale dalej nie ma expa....

Pomysłów mam kilka, oczywiście do wdrożenia jeden z nich bo to był by za duży kop:
- zrobienie instancji typowej pod expienie postaci SOLO - wejście może być płatne, może wymagane jakieś zlecenie do wykonania przed wejściem, insta w której możemy siedzieć długimi godzinami
- bonus nocny w godzinach 22-8, zdobywamy powiedzmy 25% więcej doświadczenia za grupki w nie których instancjach (więcej pt zbierało by się na nocne i poranne wyprawy)
- daily quest/zlecenie na exp - długie, ale opłacalne, od 50go poziomu i poprzeczka co 10 lvl w góre (cięższe, więcej doświadczenia)
- może to ja jestem mało doświadczony i po prostu nie wiem że gdzieś można samemu efektownie poexpić

Jeśli ktoś się ze mną zgodzi to rozwinę swoją myśl odnośnie pomysłów, na razie chcę wiedzieć czy mam poparcie.

Zapraszam do dyskusji

_________________
08.2010 START GRY

SERWER 1


21 Lis 2018, o 13:16

Podziękowali: 2 Gustavus (21 Lis 2018, o 19:09), Nuvi (21 Lis 2018, o 17:05)
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
Moze maja jednego partnera do bicia bossow/expa?

Na 100+ da sie zrobic efektywne pary na rozne okazje. Czy to vd + druid do bicia v2. Czy np lucznik + ryc do expienia stoku.


21 Lis 2018, o 14:30
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
Moim zdaniem gameplay solo w tej grze kuleje... Lepiej już zagrać w co innego niż siedzieć tu bezczynnie i się denerwować... Osobiście jestem osobą, która nie lubi cofać się w rozwoju, czyli nie jara mnie bicie modliszek na 140lvlu solo. Myślę, że warto pokusić się o rozwuj gameplayu z petami, tak by insty opierały się na nich,a my tylko pomagali im je przechodzić? Dzięki temu nie byłoby schematycznych watah, tylko dany pet będzie na daną instancję. Zarazem można wprowadzić element craftingu, stworzyć kilka inst tak by każda z profesji miała swoją unikalną instę na której by dawała radę i gracze między sobą by się wymieniali częściami do nowej unikalnej zbroji? Pomysłów jest wiele..


21 Lis 2018, o 14:41
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2011, o 16:08
Posty: 170
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
seba11pl napisał(a):
Moze maja jednego partnera do bicia bossow/expa?

Na 100+ da sie zrobic efektywne pary na rozne okazje. Czy to vd + druid do bicia v2. Czy np lucznik + ryc do expienia stoku.

temat jest o grze solo
Way napisał(a):
Moim zdaniem gameplay solo w tej grze kuleje... Lepiej już zagrać w co innego niż siedzieć tu bezczynnie i się denerwować...

100% prawdy
Way napisał(a):
Zarazem można wprowadzić element craftingu, stworzyć kilka inst tak by każda z profesji miała swoją unikalną instę na której by dawała radę i gracze między sobą by się wymieniali częściami do nowej unikalnej zbroji? Pomysłów jest wiele..

fajny pomysł ale cos takiego by weszlo pewnie tak szybko jak podklasy :lol:

W dalszym ciągu mnie nurtuje temat expa solo - exp to jest podstawa tej gry, na tym ona polega i każdy chce osiągnąć najwiekszy poziom a na tą chwile jesteśmy skazani na grę w grupie i nikt nie moze rozwijać swojej postaci na własną ręke bo wszedzie jest uzależniony od reszty pt - dla mnie jest to nie do przyjęcia

_________________
08.2010 START GRY

SERWER 1


21 Lis 2018, o 15:35
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 4 Sty 2017, o 16:19
Posty: 28
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Nuvi
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
Też uważam, że przydałoby się więcej rzeczy pod grę solo :P Osobiście preferuje grę samemu, ale bez pt to wiele nie polatam (a przynajmniej nie poexpie za bardzo).

_________________
Jeśli większości się buntują przeciw tobie, warto jest walczyć. Chociaż nie zawsze ma to dobre skutki.


21 Lis 2018, o 17:07
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Paź 2018, o 16:26
Posty: 5
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: RasallGhul
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
Oczywiście że powinno być więcej instacji/mobów do robienia/bicia solo bo nie wszyscy grają w godzinach dziennych a poza tym gra nie powinna być ograniczona jedynie do wspólnej gry, gdyż są tu też ludzie którzy z jakichś przyczyn grają solo/z petami.

_________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.


21 Lis 2018, o 18:25
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
Ja nie widzę żadnego problemu. Jestem nawet zdania że równie efektywnie można expić solo na wysokim poziomie, z petami co w grupie na v2 czy pod lodem. Beirn oferuje dużo zleceń, Jastrząbki, jaki, kleszcze, yeti. Poza tym nie zgodzę się że z expem jest problem, to nie jedyna droga rozwoju postaci, do tego moim zdaniem najłatwiejsza i najszybsza. Nie widzę sensu w bonusach nocnych, każdy gra kiedy chce / może, to jego sprawa jak organizuje czas.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


21 Lis 2018, o 18:41
Profil WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2011, o 16:08
Posty: 170
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
Szymdaro napisał(a):
Ja nie widzę żadnego problemu. Jestem nawet zdania że równie efektywnie można expić solo na wysokim poziomie, z petami co w grupie na v2 czy pod lodem. Beirn oferuje dużo zleceń, Jastrząbki, jaki, kleszcze, yeti. Poza tym nie zgodzę się że z expem jest problem, to nie jedyna droga rozwoju postaci, do tego moim zdaniem najłatwiejsza i najszybsza. Nie widzę sensu w bonusach nocnych, każdy gra kiedy chce / może, to jego sprawa jak organizuje czas.


okej. powiedz mi na czym moge expić łucznikiem/barbarzyńcą 90 poziom?
pod lód nie chcą, v2 i jaski też nie, dodam jeszcze że są to jedyne 2 profesje które nie dodają punktów w wiedze przez co ciężej się bronić przed uro i nawet jeśli uda się zebrać na coś pt to kończy się to expem na 0 bo nawet res nie pomoże ;) na co mam isc zeby expić porównywalnie do reszty profesji?

_________________
08.2010 START GRY

SERWER 1


21 Lis 2018, o 18:48
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2011, o 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 308 razy
Otrzymanych podziękowań: 659 razy
Nick w grze: Conan
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
Dadaj, że expisz sam, nie expi Twojej postaci kilka osób, a jako osoba pracująca/ucząca się, czas masz ograniczony.

To jest ból, rzekłbym jeden z trzech głównych w Taernie.

1. Insty, gdzie zamulasz po kilkadziesiąt lvli, bo tylko tam się opłaca.

2. Od solidnego mid brak optymalizacji mobów pod kątem expa (jest groteskowo niski) i trudności bicia, która przy danych profesjach bardzo istotnie się różni.

3. Kompletnie nieprzyjazny system handlowy, powodujący koszmarną wprost stratę czasu.

Ja widzę problem w tym, że połowa dostępnych w grze mobów, traci dla mnie sens po jednym weekendzie. Jak dla mnie można je właściwie i skutecznie zagospodarować, tworząc także bardziej koksiarskie wersje dla wyższych lvli. Trudniejsze, ale z lepszym expem. Mało tego, część z nich jest już gotowa - vide Smoczy Słudzy z eventu „Dziady”.

_________________
corrumpunt mores bonos colloquia mala


21 Lis 2018, o 19:22
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 1 Kwi 2012, o 19:40
Posty: 94
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 54 razy
Nick w grze: Reak
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój postaci w godzinach nocnych/porannych
Może nie na temat ale nie da się powstrzymać.
Zaczynasz grac w grę online, która z zasady jest grą towarzyską i nastawiona na granie zespołowe i marudzisz, ze nie masz co robić solo ?
a. zacznij grać w gry single playerowe ;P
b. poznaj grę lepiej zanim zaczniesz marudzić
W kwestii expienia solo to jest sporo możliwości na każdym lvlu. "Problem" jest taki, ze zawsze będzie to mniejszy / wolniejszy exp niż w PT.
Z perspektywy 140 lvla:
- jeśli to Twoja pierwsza postać to lepiej dla Ciebie i serwera byś expił powoli (więcej się nauczysz i lepiej poznasz grę)
- jeśli to kolejna postać to takie marudzenie jest nie na miejscu bo powinieneś znać wszystkie możliwości :)


21 Lis 2018, o 20:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron