Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Handel w Taernie, krótka - dobra zmiana 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 4 Mar 2019, o 00:54
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Handel w Taernie, krótka - dobra zmiana
Witam, mam pewną propozycję na zmianę w grze, dokładnie zmiany handlu. Z racji tego, że na handlowym można pisać tylko raz na 10 minut i nie ukrywajmy, że dużo osób naraz wysyła tam ogłoszenia, wiec ciężko nawet się to czyta, czy tez ciężko napisać do osoby z propozycją, która nas interesuje. W wolnej chwili wpadłem na pomysł, aby zrobić tak zwany „plac handlowy”. Nową mapkę, gdzieś w Trentis, aby także małe lvl mogły z tego korzystać, czysta mapa/plac, gdzie będziemy mogli postawić „skrzynkę”, w skrzynce swoje oferty – sprzedam/kupie. Coś podobnego jak w metinie.. oczywiście najlepiej byłoby, aby taką „skrzynkę” można było postawić i pójść robić coś innego, a osoba, która by akurat była na tej „mapce” kliknęła w naszą skrzynkę i kupiła/sprzedała od nas/nam coś co by ją/nas interesowało. Można byłoby także taką skrzynkę zostawić na noc, gdy akurat pójdziemy spać ;-) oczywiście, gdy nie będziemy zalogowani, to możemy za coś takiego płacić np. 10platyny za cały czas naszej nieobecności, czy np. 5 platyny za dwie godziny nieobecności w grze. Co prawda nie mam pomysłu jakby to wszystko wyglądało i tym podobne, tutaj liczył bym na wasze głosy, opinie. Widzi mi się to tak, że na mapie znajdują się skrzynki tak jak np. platynowe, nad skrzynką czy na niej nazwa gracza, do którego ta skrzynka należy, każdy zainteresowany zagląda do skrzynki, gdzie są zakładki „kupie” i „sprzedam” od razu ułożone przez nas rary, sety, inne rzeczy, które byśmy chcieli sprzedać wraz z podaną ceną, która no na logikę nie byłaby do negocjacji. Gdybyśmy chcieli coś kupić, piszemy nazwę np. „Caratis” i cenę np. 3,5kk a także można dodać opcję „wprowadź % wytrzymałości przedmiotu” i zainteresowana osoba, po kliknięciu na skrzynkę i zobaczeniu naszej propozycji klika „sprzedaj” pieniądze wpływają do jego „kiszeni”, a nasz zakupiony przedmiot zostaje u nas w tej „skrzynce”, lub zostaje przeniesiony do depo. W tej skrzynce można także zrobić różnego rodzaju zakładki czyli np. „sety”, „rary”, „mf,sf,wf” i tym podobne. Sądzę że byłoby to spore ułatwienie dla wielu graczy, uważam, że handel bardziej by poszedł w górę. Myślę, że pomysł wam się spodoba, liczę na wasze głosy tak samo na „za” jak i na „przeciw”. Pozdrawiam wszystkich maniaków :P :roll:


4 Mar 2019, o 01:30
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 11 Lip 2016, o 20:18
Posty: 91
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: SmilodonKyx
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel w Taernie, krótka - dobra zmiana
Pomysł był setki razy.
Miało być targowisko takie jak w margonem, bo metinowy system to lipa i bałagan.

Miało być zaraz po broken ranks podklasach epikach v2 itd. Więc wszystko przed nami 8-)


4 Mar 2019, o 01:49
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 14 Maj 2017, o 22:54
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: ArcziVd
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel w Taernie, krótka - dobra zmiana
Tak szczerze mówiąc, plan taki Sobie, coś na zasadzie "targowiska" :D Aczkolwiek do Taern'a nie pasuje ani troszkę :) Uważam że handel w Taern'ie jaki jest taki niech zostanie :) Bez zbędnego pierdzielenia :) Wiele osób w Taernie (w tym i mi się uda) zarabia na zasadzie "Kup taniej, sprzedaj drożej" Twój pomysł totalnie zniszczyłby rynek :) Każdy zaczął by dawać ceny o 1k/2k tańsze niż inna osoba z tym samym przedmiotem, tylko po to aby go po prostu sprzedać :) Przykro mi ale koniec końców pomysł ten mi się nie podoba i mam nadzieję że nigdy nic takiego w Taern'ie nie spotkamy :3


4 Mar 2019, o 01:50
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2014, o 23:39
Posty: 57
Podziękowano: 132 razy
Otrzymanych podziękowań: 56 razy
Nick w grze: Los
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Handel w Taernie, krótka - dobra zmiana
Obecny UI raczej sobie z czymś takim nie poradzi, kwestia czy chcemy się bawić w prowizorkę jak chociażby "strzałeczki" do przewijania gildii, które ani nie wyglądają, ani nie są wygodne. Raczej lepszą opcją będzie czekać na to nieszczęsne BR i mieć nadzieję, że tam targowisko będzie schludną oraz integralną częścią gry.
Ot, taka smutna prawda.
Pozostaje jedynie stagnacja... oby chwilowa :)

_________________
Mag Ognia 140


4 Mar 2019, o 03:04
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Handel w Taernie, krótka - dobra zmiana
Arczi chyba masz jakiś syndrom sztokholmski. Po pierwsze to jeśli masz czym handlować to nie możesz sobie pozwolić na normalną grę. A jeśli już sobie na coś pozwalasz to handel ogarniasz sobie z loganiem na nupki. Ani to nie jest klimatyczne ani mądre szczególnie że całkiem łatwo załapać się na kary przy zbyt częstym przelogowywaniu.

To o czym piszesz to najczęściej wykorzystywanie braku wiedzy wsród łów lvlow (to też wina twórców że niczego graczy nie uczą tylko rzucają żeby sami wszystkiego się domyślali)

Do tego problemy z dostępnością. Nigdy nie wiesz czy coś jest na rynku. Jeśli grasz w piątek i sobotę i chcesz kupić item A, a ktoś kto go ma i gra w inne dni niż ty to nigdy się o sobie nie dowiecie.

Dodatkowo wspólny "interfejs" dla wszystkich czatów, czyli znikające wiadomości. Takie coś ma sens na globalu, kurczaku czy pw. Ale nie ma na handlowym gdzie co 10 minut wysyłasz to samo.

A nawet jeśli już zaakceptujesz to wszystko to pozostaje kwestia przeglądania czatu. Też nie jest fajnie patrzeć na uciekające ogłoszenia.


4 Mar 2019, o 16:17
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 268 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron