Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Zrób to sam! - wersja Voodoo 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013, o 15:13
Posty: 139
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Kaladin
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Zrób to sam! - wersja Voodoo
Cześć i czołem! Z racji tego, że Voodoo jest profesją nieoczywistą, postanowiłem zamieścić tutaj zbiór tego, czego nauczyły mnie lata gry zarówno tą profesją, jak i towarzysząc jej w drużynie.
Spis treści:

I. Czego spodziewać się grając Voodoo, a więc o mentalnym przygotowaniu słów kilka.
II. Statystyki i umiejętności postaci.
III. Co warto nosić, a czym nie zawracać sobie głowy - ekwipunek.
IV. Gdzie expić, jak expić, i czy expić w ogóle - zdobywanie poziomów, a przy okazji pieniążków.


I. Krótki opis profesji :
Gdy wybieramy jako naszą profesję VD, musimy być gotowi na to, że śledzimy walkę uważniej niż inne profesje, i musimy dokonywać szybkiej oceny sytuacji. Nasza gama umiejętności służy w głównej mierze do debuffowania, to jest osłabiania przeciwnika, i musimy wybrać : kogo osłabić, jakimi debuffami, kogo następnego, co zrobić, gdy nasze ataki chybiły. Tak więc podejmowanie decyzji odbywa się na całkiem innym poziomie, niż u innych profesji, jednak w miarę poznawania gry stanie się to czynnością iście automatyczną.
Voodoo jest profesją zdolną radzić sobie ponadprzeciętnie dobrze samemu, jednak swój potencjał ujawnia dopiero w drużynie, dlatego warto pamiętać, że można lepiej i wydajniej spędzić czas w grze, niż siedząc cały czas na jednej instancji ;) .

II.Statystyki i umiejętności postaci :
Spoiler:

III. Opis ekwipunku :
Spoiler:


IV. Exp i zarobek :
Spoiler:

Słów końcowych kilka
Mam nadzieję, że poradnik okaże się dużą pomocą dla graczy pierwszy raz mający styczność z profesją Voodoo, gdyż to głównie do nich jest on adresowany, ale też dla wszystkich innych, którzy chcą tą profesją grać. Niektóre rzeczy mogą być kontrowersyjne, lecz wzorowałem się w całości na swoim własnym VD oraz łudu koleżanki (której serdecznie dziękuję za robienie mi konkurencji i poganianie we wczesnych etapach gry) z Gildii, i wszystko sprawdzało się nawet lepiej niż znakomicie :) .
Jeśli coś się nie zgadza, macie jakieś pytania bądź podpowiedzi - zapraszam do komentowania pod temat lub pisania na Tolnor do postaci Kaladin. Życzę powodzenia w ścieżce Voodoo, i niech wam dropi!

_________________
For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul?


Ostatnio edytowany przez Black 21 Lis 2019, o 20:45, edytowano w sumie 4 razy



11 Lis 2019, o 19:26

Podziękowali: 2 Erythea (11 Lis 2019, o 19:31), Luinfal (11 Lis 2019, o 20:59)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrób to sam! - wersja Voodoo
Strasznie dużo niespójności i przekazywania informacji nic nie tłumacząc. Nie oceniam porad, tylko jakość przekazu.
Cytuj:
śledzimy walkę uważniej niż inne profesje - niczym druid

Zakładając, że jest to poradnik do nowych graczy to takie porównanie, albo nic im nie mówi, albo jest mylące, bo jednak druid z vd nie mają zbyt wiele wspólnego w sposobie gry.

Podawanie statystyk bazowych i punktów z eq... To dla mnie zawsze jest pomylenie, bo balansowanie między nimi polega na doborze ekwipunku i ulepszeń.

Polecasz siłę na płotek, który jest na 1-5 lvl, ale dopiero na 36 poziomie. Czemu na 20 poziomie masz tylko 10 siły?

Cytuj:
Oszczędzić możemy nieco na Sigilu, wystarczą 2-3* i jest on bardzo tani.

Skoro jest bardzo tani, to po co oszczędzać kupując gorsze *?

Podajesz wiele informacji wyciągnięte z wiedzy na temat gry, ale nie piszesz dlaczego. Lempo od 65 poziomu, okej racja, ale czyta to nowy gracz i nie wie, że chodzi o exp w grupie oraz się zastanawia czemu nie może na 64, przecież to praktycznie to samo.

Porady nie najgorsze, ale jakość wykonania nie do przyjęcia.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


11 Lis 2019, o 21:27

Podziękowali: Black (11 Lis 2019, o 21:43)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013, o 15:13
Posty: 139
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Kaladin
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrób to sam! - wersja Voodoo
Cytuj:
Podawanie statystyk bazowych i punktów z eq... To dla mnie zawsze jest pomylenie, bo balansowanie między nimi polega na doborze ekwipunku i ulepszeń.

Według mnie nowi gracze mają problem z powodu braku porównania - nie wiedzą, czy dobrze rozdają statystyki, w co pakować na najbliższych poziomach, ile hp a ile many. Spotykam się notorycznie z takimi sytuacjami, gdzie na priv ludzie pytają się ile powinni mieć wiedzy na tym i na tym lvl'u, czy tyle hp im wystarczy na tej i na tej instancji, więc wyszczególnienie tych statystyk ma dać im coś, do czego będą mogli się odwołać i porównać.

Cytuj:
Cytuj:
Oszczędzić możemy nieco na Sigilu, wystarczą 2-3* i jest on bardzo tani.

Skoro jest bardzo tani, to po co oszczędzać kupując gorsze *?


Ponieważ "później zmienimy na Htagan, więc szkoda przepłacać", co również jest tam napisane.

Co do reszty, szczególnie płotka wcześniej, masz rację - zapomniałem uwzględnić grę z łukiem dopóki nie poznamy Uderzenia Cienia. Dziękuję za pokazanie błędów, zastosuję i poprawię.

_________________
For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul?


11 Lis 2019, o 21:43
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrób to sam! - wersja Voodoo
Ze statystykami chodzi o to, że wystarczy, że podasz same bazowe lub docelowe, bo ustawić zarówno bazówke jak i docelowe tak jak we wzorcu jest niemożliwe.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


12 Lis 2019, o 00:05

Podziękowali: kolega112999 (12 Lis 2019, o 00:08)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron