Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Celnośc 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 8 Maj 2011, o 23:03
Posty: 9
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Celnośc
Dzień dobry,
Gram PVE - jestem tym ... prawie dobrym...
No dobrze, ale jak to ma się do bicia mobków.... idąc na wyprawę często zastanawiam się co zrobić, jakie itemy zabrać, aby bić ze 100% skutecznością/celnością:

Założenie: bijemy Chłopa lvl 1 - najłatwiej bo biedny, po prostu szalejemy.
Łucznik nie ma odpalonych zmysłów (bo i po co czyli +0% szansa trafienia do wzoru stawiam 1 ) i strzela z precyzyjnego strzału na poziomie 7 (a co mogę ... +17% do trafienia), posiada 82 zręczności i wkłada w ten atak 5 PA.

Atak = (30+82) * 5 * (1) * 1,17 = 655,2
Obrona = (30+0) * 2 * (1) = 60 - prawdopodobny
Szansa na trafienie = 95% - notabene mi w realistycznej walce czytając ze "scrinu" wychodzi 98% - wynik sprawdziłem kilkanaście razy /spadła mi reputacja na wiosce - Roman się nie odzywa, o darmowym bimbrze nie wspomnę/.

Pytanie: Jak zabić chłopa ze 100% celnością ? - Czy jest to możliwe ? No chyba że biedny Chłop, nic, nie da sobie w obronę przeciw łucznikowi - ale to bez sensu.

Ps. Hmm... Chłop też mnie trafia kamieniem z 98% celnością - co za żenada... oczywiście 0 PA w obronie ale już widłami dźga mnie ze 100% celnością... on już na samą myśli, że ja obok przechodzę powinien na kolana padać i transfuzje rozpoczynać....

Pozdrawiam
Grażka S3 31lvl - chyba zacznę od nowa bo zaliczyłem 2 zgon ...


27 Maj 2011, o 11:34
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 16:34
Posty: 3515
Podziękowano: 108 razy
Otrzymanych podziękowań: 1521 razy
Post Re: Celnośc
Jeżeli mob ustawi chociaż 1 pa to nigdy nie da się osiągnąć 100% celności.


27 Maj 2011, o 14:17
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 8 Maj 2011, o 23:03
Posty: 9
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Celnośc
Dziękuje za szybką i jasną odpowiedź....

No to nie poszalejemy... aczkolwiek nudne to by było i chyba niesprawiedliwe, gdybym trafiał biednego Chłopa x-razy pod rząd z 100% celnością, a on nie miał cienia szansy, że nie trafie .... idę podgonić reputację, co by się z Romanem napić ....

Pozdrawiam
Grażka S3


27 Maj 2011, o 14:52
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2011, o 06:55
Posty: 438
Miejscowość: Bdg
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Post Re: Celnośc
Przy ustawionym 0 PA w defa, u nas czy u moba, ataki wchodzą różnie, na 100% , na 99/98% - i tych można uniknąć :)
Skąd te różnice ?

_________________
S2
ןןoɹ puɐ ʞɔoɹ

Nasze społeczeństwo samo się ogłupia!

1 vs 1 - do 74 - 2 miejsce
2 vs 2 - 51+ - 1 miejsce
5 vs 5 - 51+ - 1 miejsce
5 vs 5 - do 50 lvl - 1 miejsce
3 vs 3 - 3 miejsce, we dwóch :D


Brotherhood Of Death


27 Maj 2011, o 15:00
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 8 Maj 2011, o 23:03
Posty: 9
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Celnośc
Dd,

Zależy od tego ile dany mob, da punktów PA w swój atak lub obronę.... jeśli mob wyda, chociaż 1 PA w obronę to nie trafisz go z 100% celnością. /cytuje Drygu/
W przypadku kiedy TY masz 0 PA w obronie i mobek Cię atakuje różnica między 100%, 99% czy też 98% celności wynika z tego samego - czyli mob dał więcej lub mnie PA w dany atak.
Hmm... a dlaczego czasem udaje się takiego ataku uniknąć - szczęście, przypadek, admin pomaga :D itd. itp.

Ponadto w przypadku łucznika bierz pod uwagę: siłę wiatru, temperaturę, pozycję do strzału - nie zawsze mamy najlepszą - czasem leżę w trawie miedzy robalami i czaję się na zdobycz, ciężka zbroja przeszkadza, stuka, w sumie szukam jakiejś lekkiej skórzanej, no i na koniec opanowanie i precyzja - ciężko jest trafić stale biegnących w twoją stronę zgraje bandytów z większymi lvl od ciebie - masz 10 sec na podjęcie decyzji walka czy ucieczka :D ...

Pozdrawiam
Grażka S3


27 Maj 2011, o 15:23
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lip 2011, o 12:58
Posty: 42
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Post Re: Celnośc
Cytuj:
Od czego zależy powodzenie ataku?
Powodzenie ataku zależy od atakującego oraz od obrońcy.

Atakujący:

Wzór: (30 + stats) * PA * (modAtak) * modU

PA - ilości przeznaczonych PA na atak przez atakującego.
stats - Zręczność w przypadku ataków fizycznych i dystansowych, Wiedza w przypadku uroków i magicznych ataków dystansowych
modU - modyfikator od umiejętności
modAtak - efekty obniżające lub zwiększające parametry

Obrońca:

Wzór: (30 + stats) * PA * (modObrona)

PA - ilości przeznaczonych PA na odpowiedni rodzaj obrony. .
stats - Zręczność w przypadku ataków fizycznych, dystansowych oraz magicznych ataków dystansowych, Wiedza w przypadku uroków
modObrona - efekty obniżające lub zwiększające parametry

Następnie wartości są porównywane. Atak jest udany jeżeli atakujący osiągnął większy wynik.

drygu napisał(a):
Szansa na trafienie = atak/(atak +obrona)
Wyrażona w procentach.

np. 20/(20+80) = 20% na powodzenie

Co najmniej jeden z powyższych wzorów nie jest pełny/poprawny.
Inaczej nie byłoby możliwe, że mając 0 PA w obronie, można uniknąć ataku dystansowego (wyświetla się szansa mniejsza od 100%).

Mam więc prośbę o aktualizację tych wzorów.

Przy okazji przydałoby się poprawić informacje w dziale "walka" w Taern Wiki. Oprócz przytoczonego wzoru nieprawdziwa jest informacja, że każdy +1PA podnosi szansę powodzenia obrony/ataku o 20%.

_________________
And so I left - cold of heart and soul. Forced to the road, and the long, bitter night.


9 Sie 2011, o 16:59
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Sty 2011, o 02:35
Posty: 20
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Celnośc
Myślę ,że w przypadku obrony dystansowej wzór wygląda tak:

Obrona = (30 + stats) * PA * (modObrona) + X

,gdzie X jest stałą ,którą Drygu ukrywa. Być może doszedł do wniosku ,że nawet jeśli cel się nie broni ,to z dystansu można w niego nie trafić :P

Zaraz to zresztą przetestuje:)


9 Sie 2011, o 20:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 148 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron