Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Proffesje 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011, o 19:40
Posty: 29
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Proffesje
Dobrym pomysłem było by wprowadzenie profesji. Np. Jesteś druidem wybierasz profesje Szwacz i szyjesz ubrania czapki itp zbierasz surowce, uczysz się u trenera nowych rzeczy i możesz uszyć sobie z zebranych składników ubranka, itemki.
Trenujemy rzeczy u trenera od odpowiedniego lvl. Możemy itemy które uszyjemy sprzedawać innym graczom, lecz item jest podpisany create by TheLichKing.
Można również wprowadzić unikalne receptury, które można zdobyć za zrobienie zadania, dodać do dropa. Można wprowadzić ciekawe profesje aby pasowały do wszystkich klas.


18 Lip 2011, o 09:58
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lip 2011, o 12:58
Posty: 42
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Post Re: Proffesje
Ja bym się z tego typu pomysłami wstrzymał do czasu wprowadzenia podklas. Na razie trudno mi ocenić, czy profesje będą potrzebne - być może wraz z podklasami otrzymamy wystarczająco dużo różnorodności w rozwoju i indywidualizacji naszych postaci.

_________________
And so I left - cold of heart and soul. Forced to the road, and the long, bitter night.


18 Lip 2011, o 10:42
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2011, o 21:54
Posty: 93
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 17 razy
Post Re: Proffesje
W sumie sam pomysł może i nie jest zły. z tego co się orientuję, został zaczerpnięty z gier przeglądarkowych typu text-based rpg.

System profesji dla graczy oraz rozwinięcie całej struktury gospodarczo - ekonomicznej w związku z tym, byłby niezwykle frapującym rozwiązaniem ewentualnej nudy, na którą skarży się część graczy.

Jednakże zastanawia mnie kilka spraw. Twój pomysł jest opisany bardzo skrótowo, wręcz lakonicznie, stąd moich kilka pytań:

1. Jak ma wyglądać system produkcji itemów wszelakich:
- Jakiego typu itemy masz na myśli i do czego one miałyby służyć?
- Czy mają to być itemy wspomagające postać, np. amulety, talizmany, części equ, czy też jakaś rozrywka w postaci np. karmienia naszych ludków?
- Gdzie, dla kogo i jak będziemy je produkować?
- Jakie będzie ich zastosowanie dla rozgrywki?
- Skoro my mamy je produkować (a w domyśle dla innych graczy) to jakim cudem one mają być dodane do dropu potworków? :roll:
Potworki mają nam je kraść / odkupować, czy jakaś metafizyczna siła ma je przekształcać w drop?

2. Odnośnie ubrań:
- Na jakiej zasadzie one mają funkcjonować: czy mają być alternatywą rarów bądź itemów sklepowych, czy też mają służyć urozmaiceniu wizualnemu postaci graczy (czyli tak jak w Simsach: do woli ubieramy / przebieramy nasze postacie)

3. Jakie profesje konkretnie masz na myśli? Czy coś w stylu profesji ściągniętych z tekstowych rpg'ów np. zielarz, alchemik, złodziej, znachor, skryba, myśliwy, handlarz, bard, czeladnik, drwal itp., czy też mają to być profesje powiązane z klasami postaci, które wybieramy na początku gry?

Jest w twym koncepcie multum niejasności, więc proszę opisz konkretnie co masz na myśli :P

_________________
Być neutralnym w walce dobra ze złem, to opowiadać się po stronie zła
Andrzej Sapkowski, Lux Perpetua


18 Lip 2011, o 10:49
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011, o 19:40
Posty: 29
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Re: Proffesje
Niobe napisał(a):
W sumie sam pomysł może i nie jest zły. z tego co się orientuję, został zaczerpnięty z gier przeglądarkowych typu text-based rpg.

System profesji dla graczy oraz rozwinięcie całej struktury gospodarczo - ekonomicznej w związku z tym, byłby niezwykle frapującym rozwiązaniem ewentualnej nudy, na którą skarży się część graczy.

Jednakże zastanawia mnie kilka spraw. Twój pomysł jest opisany bardzo skrótowo, wręcz lakonicznie, stąd moich kilka pytań:

1. Jak ma wyglądać system produkcji itemów wszelakich:
- Jakiego typu itemy masz na myśli i do czego one miałyby służyć?
- Czy mają to być itemy wspomagające postać, np. amulety, talizmany, części equ, czy też jakaś rozrywka w postaci np. karmienia naszych ludków?
- Gdzie, dla kogo i jak będziemy je produkować?
- Jakie będzie ich zastosowanie dla rozgrywki?
- Skoro my mamy je produkować (a w domyśle dla innych graczy) to jakim cudem one mają być dodane do dropu potworków? :roll:
Potworki mają nam je kraść / odkupować, czy jakaś metafizyczna siła ma je przekształcać w drop?

2. Odnośnie ubrań:
- Na jakiej zasadzie one mają funkcjonować: czy mają być alternatywą rarów bądź itemów sklepowych, czy też mają służyć urozmaiceniu wizualnemu postaci graczy (czyli tak jak w Simsach: do woli ubieramy / przebieramy nasze postacie)

3. Jakie profesje konkretnie masz na myśli? Czy coś w stylu profesji ściągniętych z tekstowych rpg'ów np. zielarz, alchemik, złodziej, znachor, skryba, myśliwy, handlarz, bard, czeladnik, drwal itp., czy też mają to być profesje powiązane z klasami postaci, które wybieramy na początku gry?

Jest w twym koncepcie multum niejasności, więc proszę opisz konkretnie co masz na myśli :P



1. Jak ma wyglądać system produkcji itemów wszelakich:
Dodawane są produkty, które możemy zbierać w świecie taernu.
Zbieranie ziół, zbieranie np. krwi parobka. Również produkty, które dajmy na to są potrzebne do zrobienia czapki w przykładowej profesji "szwacz" może wymagać itemku z profesji "górnik" czyli kopanie skałek itp


- Jakiego typu itemy masz na myśli i do czego one miałyby służyć?

Jak to do czego ? Itemy mają służyć do zmieniania eq, nie musimy być zależni od bossów na lov lvl i na hight tylko coś możemy zrobić sami, lecz czym lepszy item tym trudniejszy do zrobienia. Wymaga więcej składników odpowiedniego poziomu gracza, jak i skilla nabitego w profesji. Czyli możemy piec 50 lvl zacząć profesję, ale musimy się w niej doskonalić np. aby zrobić najlepszy item musimy mieć 300 punktów w danej profesji. Jak go uzyskac ? Produkując itemy, wyglądało by tak. Zaczynam profesję szwacz szyje 5 czapek na 1 lvl i mam już 5 skila, lecz gdy będę szył dalej punkty profesjii mi nie dochodzą muszę iśc się nauczy nowych receptur i robić lepsze itemy z bardziej wysublimowanymi składnikami, które ciężej dostać i zrobić.

- Czy mają to być itemy wspomagające postać, np. amulety, talizmany, części equ, czy też jakaś rozrywka w postaci np. karmienia naszych ludków?

Czytaj wyżej

- Gdzie, dla kogo i jak będziemy je produkować?

Produkować będziemy je sami, dla kogo możemy robić itemy dla siebie na własną postać, jak i dla innych graczy np. za odpłatą lub wymianą za inne surowce z profesji.

- Skoro my mamy je produkować (a w domyśle dla innych graczy) to jakim cudem one mają być dodane do dropu potworków? :roll:
Potworki mają nam je kraść / odkupować, czy jakaś metafizyczna siła ma je przekształcać w drop?

Nie źle mnie zrozumiałeś. Dajmy na to mam już profesje rozwiniętą na maxa jeżeli chodzi o punkty profesji mam 80 lvl a itemy z wyuczonych od trenera mogę robić jedynie na 50 lvl. I tu zaczyna się cała magia dodawać receptury do dropu bossów. Np. idę na modliszkę i z niej leci receptura na spodnie dla druida, który ma profesję "szwacz" dropła mi recka z bosa nauczyłem się jej i mogę zrobić kozackie spodnie na 80 lvl lecz zbieranie itemów na spodnie typu "rarów" jest kozacko trudne ale opłacalne.

2. Odnośnie ubrań:
- Na jakiej zasadzie one mają funkcjonować: czy mają być alternatywą rarów bądź itemów sklepowych, czy też mają służyć urozmaiceniu wizualnemu postaci graczy (czyli tak jak w Simsach: do woli ubieramy / przebieramy nasze postacie)

Najlepsza część ze wszystkiego. Oczywiście robienie ów itemów z profesi jest proste/trudne na początku robisz rzeczy tylko i wyłącznie na poziomie sklepowych. Później na wysokich poziomach robisz itemy na poziomie rarów a nawet niektóre lepsze, lecz zdobywanie surowców jak wspominałem będzie nie lada wyczyn, osoba posiadająca max w profesji z recepturami na najlepsze itemy będzie to nie lada wyczyn i zajmie na pewno więcej czasu niż wydropienie wszystkich rarów jakie są dostępne w grze la lvl 80+ . A wizualne efekty, też będą takie receptury np. strój świętego mikołaja, klauna czy nawet szycie sukni ślubnych, może byc to jako nagroda dla zwycięscy czyli za wygrany event otrzymujemy nagrodę recepturę na strój św.mikołaja ? czyż nie na tym ma to polegać ? na dobrej wesołej ciekawej zabawie?

3. Jakie profesje konkretnie masz na myśli? Czy coś w stylu profesji ściągniętych z tekstowych rpg'ów np. zielarz, alchemik, złodziej, znachor, skryba, myśliwy, handlarz, bard, czeladnik, drwal itp., czy też mają to być profesje powiązane z klasami postaci, które wybieramy na początku gry?

Nic w tym stylu, profesie będą oryginalne, nie ściągnięte z innych gier. Właśnie jestem w fazie wymyślania ogólnych profesi. Przedstawię je dopiero jeżeli ktoś z administratorów zobaczy szanse na powodzenie tego projektu oczywiście po skończeniu Gildi, Targowiska, podklas. Jeżeli powiedzą tak świetny pomysł, lecz realizacją będzie dostępna za kilka miesięcy to świetnie, bym miał czas na wymyślenie powiązanie profesji między sobą aby w pewnym stopniu były one uzależnione od siebie. Przygotował bym kilka profesji dla różnych klas, nazwy itemów potrzebne składniki statystki wszystko od zera do milionera.

Proszę was drodzy gracze, o wypowiadanie się na ten temat jeżeli wam pomysł się spodoba, to administracją taern nie powinna dawać czerwonego światła temu projektowi.


18 Lip 2011, o 14:30

Podziękowali: 2 Niobe (18 Lip 2011, o 14:35), xavier1993 (18 Lip 2011, o 15:48)
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: Proffesje
przyznam szczerze, że pomysł ciekawy i po raz kolejny wraca wątek robienia różnych przedmiotów przez graczy, lub ewentualnie systemu ulepszeń sprzętu (bo w zasadzie do tego samego się to sprowadza - żeby gracze mogli poprzez większy wkład własny współtworzyć przedmioty).
osobiście jestem za tym, żeby nad tą koncepcją dalej pracować i połączyć/rozwinąć ją w kierunku nie tyle sukien ślubnych i strojów św. Mikołaja (to dla mnie już za bardzo Simsami pachnie) lecz w kierunku tworzenia przedmiotów niezwykle unikatowych - z jednej strony są RARy, z drugiej itemki lecące z potworków a z trzeciej byłyby przedmioty, które byłby efektem pracy graczy - zamiast w kółko sprzedawać śmieci można by je łączyć, przerabiać i tworzyć z nich różne przedmioty ale żeby móc to robić, trzeba by nabywać odpowiednie umiejętności i zdobywać receptury - to jest na prawde ciekawy pomysł :)

takie receptury mogłyby mieć charakter jednorazowego użytku - dzięki temu nie byłoby zalewu sprzętu i itemki zrobione przez graczy byłby na prawde unikatowe...


18 Lip 2011, o 14:48
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Mar 2011, o 11:16
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Proffesje
Bardzo dobry pomysl, ktory urozmaicilby gre w pozniejszym jej etapie. Oczywiscie jak juz wspomnial kolega wyzej moznaby pominac stroje Swietego mikolaja etc bo nie pasowaloby do klimatu gry :P

_________________
S3:
Nine, NineDru - off

S4:
Neun - on


18 Lip 2011, o 15:11
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2011, o 11:30
Posty: 269
Miejscowość: Hollywood
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 104 razy
Serwer: HardCore
Post Re: Proffesje
Crafting by się przydał jakoś by to urozmaiciło gre a nie tylko klepanie wkolko tych samych bossow bo lepszych itemow i tak nie mozna zdobyc niz wlasnie z nich

_________________
Moment w którym zamykasz oczy na polu walki, jest momentem, w którym już ich nie otwierasz


18 Lip 2011, o 15:20
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Proffesje
Sama idea zbierania elementów na produkty oraz zdobywanie receptur i umiejętności ich robienia znacznie urozmaiciłaby rozgrywkę. Bardzo mi się taki pomysł podoba. Trzeba oczywiście wszystko bardzo mocno jeszcze dopracować, roboty wydaje się ogromnie wiele - samo wymyślanie, realizacja, testowanie i w końcu wprowadzenie :) Troszkę już tego mamy - będą surowce w gildiach, swoją drogą można by pod to wykorzystać jakoś osiągnięcia - np: za 5-ty poziom osiągnięcia w zabijaniu orków Inteligentny Szaman da nam przepis (jakiś składnik, nauczy nas czegoś) na wspaniałe legendarne orcze spodnie :o Odpowiednio można dobierać i stopniować w zależności od trudności wbijania takich osiągnięć oraz ich wykorzystania w tworzeniu przedmiotów :)

Duuuuże TAK dla pomysłu!

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


18 Lip 2011, o 15:53
Profil WWW
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Mar 2011, o 20:36
Posty: 756
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 139 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Proffesje
Całkiem fajne, ale czy przejdzie .
Mi się podoba :)

To by było napewno duże urozmaicenie, ale też pytanie czy nie kolidowało by to z zaopatrywaniem się w sklepach.
No i ile by taki robiony itemek kosztował. ?

Stawiam że nie mało patrząc na ilość proponowanej pracy.

_________________
W grze od 24.12.2010
W ekipie od marca 2011


18 Lip 2011, o 17:36
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Proffesje
Powiem tak. Pomysł nie podoba mi się, ale nie z powodu idei, ale jej skomplikowania. Aktualnie rynek w taernie ma swoiste prawa - do ~50 lvl staramy się jak najwięcej zarobić/wydropić rarów, by zdobyć upragnione rary. Zdobycie kompletu rarów z duszków, niedźwiedzia i smoka jest osiągalne, nawet bez posiadania stałej ekipy. Dopiero powyżej robi cię ciekawie, gdyż chodząc w pięciu na bossy, ciężko zdobyć rara chodząc w losowych teamach.

Więc - ten pomysł ma utrudnić zdobywanie najlepszych przedmiotów, czy ułatwić? A może stworzyć grupę unikatowych przedmiotów, do których dąży się jeszcze bardziej niż do rarów, ale o wiele trudniej zdobyć?

Mowa jest tutaj o dropieniu przepisów, o kupowaniu ich od NPC oraz uzyskiwaniu ich za osiągnięcia.
Dropienie niewiele zmieni - jeśli ktoś ma ogromnego pecha, że z trudem zdobywa każdy rar, to z przepisami będzie podobnie. Kupowanie ich od NPC oznacza, że będzie ich bardzo dużo, a więc przedmioty uzyskiwane z nich nie będą dużo warte. Bo co szkodzi zrobić kilkadziesiąt przedmiotów? Jeśli będą lepsze od rarów, to zniknie aktualny ich system.

Najbardziej sensowne jest uzyskanie jednorazowych przepisów w niezwykle skomplikowanych i trudnych questach. Tak trudnych, że wykonanie ich wymaga dobrze zgranej ekipy, która poświęci na to naprawdę wiele czasu. Każdy quest musieliby wykonać pięciokrotnie, by każdy miał swój przepis. Następnie trzeba stworzyć przedmiot poprzez zdobywanie i tworzenie surowców charakterystycznych dla różnych zawodów tworzących. Można dodać też potrzebę wpłacenia sporych ilości pieniędzy, jeśli misje będą zbyt łatwe.

Czyli podział na receptury stałe, których mozna nauczyć się raz i tworzyć sporo przedmiotów - na tych zawodach będzie sie zarabiać kasę i uczyć. Potem jednorazowe, które będą na tyle rzadkie, że uzupełnią rary, a nie całkowicie je podmienią. Część nich nie tylko z dropa, ale najlepsze z nich z misji - by każdy, niezależnie od pecha mógł je zdobyć, dzięki wysiłkowi i współpracy.


18 Lip 2011, o 17:41

Podziękowali: mandaryn3d (22 Cze 2012, o 18:13)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 403 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: